آموزش ماساژتناسب اندامطب سنتیماساژ درمانیماساژ رفلکسولوژی

ماساژ لاغری به همراه آموزش تصویری مرحله ای + ویدئو

ماساژ لاغری یکی از روش‌هایی است که با انجام آن به طور مداوم می‌توانید به وزن دلخواه خود برسید. اگر نگران این هستید که با وجود اینکه رژیم دارید نمی‌توانید وزن کم کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا ماساژ لاغری را امتحان کنید.

ماساژ سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد، بنابراین می‌توانید اثر سوزاندن چربی بدن را انتظار داشته باشید. در این مقاله لنداسپا قصد داریم به طور کامل اطلاعات مفیدی در رابطه با ماساژ لاغری، ماساژ شکم برای لاغری و همچنین نکات و عوارض آن را در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم.

فواید ماساژ لاغری

فواید ماساژ لاغری چیست

شاید شنیده باشید که ماساژ باعث کاهش وزن می‌شود. به طور دقیق، فقط ماساژ دادن به معنای کاهش وزن نیست. این به این دلیل است که ماساژ به تنهایی انرژی مصرف نمی‌کند. با این حال، گفته می‌شود که ماساژ برای بدن مفید است و انجام ماساژ لاغری منجر به تسریع روند کاهش وزن می‌گردد. از فواید ماساژ لاغری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. ماساژ لاغری اشتها را کنترل می کند

حتماً شما هم افراد زیادی را می شناسید که با زحمت و تلاش فراوان، روش های بسیاری را برای لاغری و کاهش وزن خود آزمایش کرده‌اند و هیچگونه موفقیتی نداشته اند، اما به شما مژده می‌دهیم که با کمک ماساژ درمانی، می توانید رویای لاغر شدن و تناسب اندام را تحقق بخشید و از زیبایی و انرژی بسیاری برخوردار شوید.

برای کنترل و مهار اشتها، مراکز بازتابی خاصی وجود دارد که یکی از مهمترین آنها در بالای لب ها و دیگری در لاله گوش قرار دارد. برای این منظور، ابتدا به کانون بازتابی بالای لب ها اشاره می کنیم.

این نقطه بین بینی و خط لب قرار دارد.  توجه داشته باشید که مراکز بازتابی (نقاط فشار) متعددی در ارتباط با غدد مهم بدن در این قسمت وجود دارد. بنابراین هنگامی که این قسمت را فشار می‌دهیم، در واقع سه غده مترشحه مهم بدن تحریک می شود. می‌دانیم که غده صنوبری و هیپوفیز در مرکز سر قرار دارند و پانکراس و طحال نیز از جمله مراکز حساس واکنشی بسیار مهم به شمار می روند. برای کنترل و مهار اشتها مرکز بازتابی بالای لب ها را فشار دهید تا انرژی به سمت مغز و لوزالمعده و طحال جریان پیدا کند

تحریک این مرکز بازتابی چند منظوره فواید بسیاری دارد که در اینجا به چند مورد آن اشاره می کنیم:

اولاٌ فشار دادن این مرکز، باعث هوشیاری ذهن می شود. ثانیا اگر انگشت نشان را بالای لب (در مقابل بینی) و در مرکز حساس لب بالایی قرار دهید، می‌توانید خون دماغ و عطسه را مهار کنید.

برای یافتن محل دقیق این مرکز بازتابی، فشار دادن انگشت میانی یا سبابه هر کدام که برای شما آسان تر است، در زیر بینی قرار دارد. اکنون با یک حرکت چرخشی برای مدت ۱۰ ثانیه فک بالایی را فشار دهید برای اینکه مراکز بازتابی مربوط به اشتها را تحریک کنید. ۳ تا ۴ بار انجام دهید تا اشتها رفع شود. به خاطر داشته باشید که وقتی روی این مراکز بازتابی کار می کنید تمرکز اصلی را روی قسمت راست بگذارید.

مقاله «بادکش درمانی برای لاغری شکم» به طور کامل به بررسی بادکش شکم پرداخته که می‌توانید مطالعه کنید.

– چگونه ماساژ لاغری اشتها را سرکوب می‌کند

اکنون اجازه بدهید مراکز بازتابی گوش را برای کمک بیشتر به مهار اشتها ماساژ دهیم. متخصصان طب سوزنی برای کاهش، اشتها معمولا از سوزن های کوچک یا فلز مخصوص در گوش استفاده می کردند و هرگاه که شخص گرسنه می شد، روی این فلز ها فشار وارد می کرده و باعث از بین رفتن اشتها می شد. این روش در بسیاری از موارد، نتیجه می داد. البته نیازی به استفاده از سوزن و فلزات دیگر نیست و با فشار انگشت هم می‌توانیم همین نتایج را به دست آوریم.

طب سوزنی برای لاغری

دکتر رابرت ای ویلز پزشک و متخصص طب سوزنی معتقد است که با کاربرد این روش، درد گرسنگی فوراً فروکش می کند. بنابراین، با از این روش به مدت یک دقیقه، اشتهای شما برطرف می شود. بر طبق اصول سنتی طب سوزنی، کاربرد این روش، گرسنگی را به مدت ۱ تا ۵ ساعت فرو می‌نشاند. بر این اساس، شما می‌توانید هر چند بار که مایل باشید، از این روش استفاده کنید.

برای این منظور نخست نوک انگشت سبابه را به آرامی در گوش‌ها فرو ببرید؛ به طوری که کف دستان شما در روبه روی صورت و یا به سمت گونه ها قرار بگیرد. اکنون از شست خود استفاده کنید آن را روی لبه آویزان بالای نرمه گوش فشار دهید. مرکز حساس واکنشی ما بین شست و انگشت اشاره را برای مدت یک دقیقه با حرکتی چرخشی و نیشگون وار ماساژ دهید.

اکنون، انگشت سوم را روی دندانه کوچکی که دقیقا روبه‌روی جلوی گوش قرار دارد فشار و سپس این کمی بالاتر از آن نقطه به کار می‌گیریم. روی کدام از این مراکز بازتابی کوچک به مدت حداقل یک دقیقه حرکت فشاری چرخشی انجام می‌دهیم. این روش را برای متوقف کردن گرسنگی پیش از هر وعده غذا انجام دهید.

عناب برای لاغری تاثیر زیادی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله خواص عناب را مطالعه کنید.

2. ماساژ لاغری باعث تقویت گردش خون می‌شود

گفته می‌شود زمانی که یک محرک خارجی مانند ماساژ اجرا می‌شود، اکسید نیتریک از سلول‌های داخل رگ‌های خونی آزاد می‌شود و رگ‌های خونی را گشاد می‌کند و جریان خون را بهبود می‌بخشد. به همین دلیل بدن شما احساس گرما می‌کند. هنگامی که گردش خون تقویت شود، نه تنها مواد زائد و چربی‌ها، بلکه سردی و تورم را نیز از بین می‌برد و مشکلات پوستی را برطرف می‌کند.

3. جریان لنفاوی بهبود می‌یابد

لنف حاوی اجزایی است که عملکرد ایمنی دارند و مانند خون در بدن جریان دارند. با این حال، بر خلاف خون، لنف نمی‌تواند به خودی خود جریان یابد، بنابراین متابولیسم پایین خواهد بود مگر اینکه تحریک شود. می‌گویند اگر ماساژ لاغری انجام دهید لنف جریان می‌یابد و سلول‌ها فعال می‌شوند تا بدن متعادل شود.

4. ماساژ لاغری می‌تواند تورم را از بین ببرد

تورم به دلیل ناتوانی بدن در دفع آب جمع شده در بدن و نشت آب از رگ‌های خونی به سلول‌ها ایجاد می‌شود. همچنین، اگر در همان حالت بمانید، گردش خون بدن شما بدتر می‌شود و حرکت لنفاوی که در اصل آب اضافی را جذب می‌کند نیز به تأخیر می‌افتد. هنگامی که شما ماساژ می‌دهید و حرکت عضلات را تقویت می‌کنید، لنف نیز حرکت می‌کند، بنابراین مواد زائد تخلیه می‌شوند و تورم را می‌توان از بین برد.

5. متابولیسم پایه بالا می‌رود و منجر به چربی سوزی می‌شود

هنگامی که جریان خون و لنف بهبود می‌یابد، متابولیسم پایه افزایش می‌یابد. اگر متابولیسم پایه خود را افزایش دهید، بدن را وادار می‌کنید که سوزاندن چربی و کاهش وزن را برای شما آسان‌تر می‌کند. به عبارت دیگر، شما قادر خواهید بود وزن خود را به طور مؤثر کاهش دهید.

برای انجام ماساژ نیاز به روغن دارید که در مقاله «بهترین روغن برای ماساژ» بهترین ها را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین ماساژ برای لاغری چیست؟

در ادامه سه تا از بهترین ماساژ لاغری توصیه شده را برای شما شرح داده‌ایم:

بهترین ماساژ برای لاغری چیست؟

1. ماساژ لنفاوی برای کاهش وزن

ماساژ لنفاوی به تخلیه لنفاوی کمک می‌کند، به عنوان مثال، مایع اضافی را از کمر، مچ دست، مچ پا و پاها خارج می‌کند. پف و نفخ را کاهش می‌دهد.

یک مطالعه نشان داد که ماساژ تخلیه لنفاوی یا ماساژ دستی می‌تواند به کاهش چربی ران و شکم کمک کند. افرادی که ورزش می‌کنند اغلب از این ماساژ برای بهبود جراحات استفاده می‌کنند. برای اینکه ماساژ لنفاوی برای کاهش وزن مؤثر باشد، باید غذاهای ناسالم را از برنامه غذایی خود حذف کنید. برای انجام ماساژ به طور منظم از یک متخصص ماساژ لنفاوی مجاز استفاده کنید.

2. ماساژ آروماتراپی برای کاهش وزن

ماساژ آروماتراپی نوع خاصی از ماساژ کاهش وزن است که میل به پرخوری را کاهش می‌دهد. همچنین به کاهش استرس کمک می‌کند. روغن‌های معطر خاصی که از عصاره‌های گل‌ها، میوه‌ها، برگ‌ها، پوست درختان و دانه‌ها تهیه می‌شوند برای ماساژ نواحی مشکل دار یا کل بدن استفاده می‌شوند. یک ساعت ماساژ آروماتراپی با روغن گریپ‌فروت، روغن سرو و سایر روغن‌ها به مدت شش هفته به کاهش چربی شکم و دور کمر کمک می‌کند.

بر طبق تحقیقات انجام شده، افرادی که از این ماساژ لاغری استفاده می‌کنند اغلب گفته‌اند که بهتر می‌خوابند و درد عضلانی را کاهش می‌دهند. ماساژ آروماتراپی همچنین به کاهش استرس و افسردگی کمک می‌کند. این به نوبه خود میل به پرخوری یا اصلاً چیزی نخوردن، که منجر به کندی متابولیسم و افزایش وزن می‌شود، را کاهش می‌دهد.

3. فشار دادن نقاط طب سوزنی

نقاط طب سوزنی (نقاط فشار یا مراکز بازتابی) مکان‌هایی هستند که اعصابی که در سراسر بدن کشیده شده‌اند روی هم قرار می‌گیرند. از آنجایی که نقاط طب سوزنی از طریق اعصاب به قسمت‌های مهم بدن مانند اندام‌های داخلی متصل می‌شوند، تنها با فشار دادن یا ماساژ دادن می‌توان اثرات مختلفی را انتظار داشت.

هنگامی که اعصاب خودمختار با فشار دادن نقاط طب سوزنی تنظیم می‌شوند، تنش ذهنی آزاد می‌شود و تمایل به پرخوری ناشی از استرس، اندوه و یا افسردگی ممکن است کمتر رخ دهد. در حین رژیم، تحریک برخی از نقاط طب سوزنی که اشتها را در بدن سرکوب می‌کنند نیز توصیه می‌شود.

برای یادگیری ماساژ آروماتراپی می‌توانید به مقاله «آروماتراپی» مراجعه کنید. 

عوارض ماساژ لاغری شکم چیست؟

ماساژ لاغری به طور کلی عارضه‌ای ندارد و بسیار مفید است اما توصیه می‌شود به هیچ عنوان افرادی که شرایط زیر شامل حالشان می‌شود ماساژ لاغری شکم و ماساژ لاغری بازو را انجام ندهند:

 • احساس درد در معده
 • احساس درد در شکم و کمر
 • لخته‌های خونی در قلب و پا
 • پوکی استخوان
 • فشارخون بالا
 • عفونت‌های التهابی
 • نارسایی کلیه
 • آندومتریوز
 • اختلالات خونی
 • بارداری
 • سرطان
 • نارسایی قلبی

آموزش ماساژ لاغری در چند مرحله

در ادامه دو روش لنفاوی و نقاط فشار ماساژ لاغری را به شما آموزش می‌دهیم:

– طرز ماساژ شکم برای لاغری: ماساژ لنفاوی

 • روش اول: ماساژ لنفاوی زیر را حدود 3 دقیقه انجام دهید
 1. کف هر دو دست را دور ناف قرار دهید و به آرامی در جهت عقربه‌های ساعت مالش دهید.آموزش ماساژ لاغری
 1. هر دو دست را روی اپیگاستر (با توجه به تصویر) قرار دهید و با چهار انگشت غیر از انگشت شست از خط استخوانی پایین دنده‌ها به سمت پهلو مالش دهید.
 2. وسط شکم را با چهار انگشت به تناوب چپ و راست مالش دهید تا گرم شود.
آموزش ماساژ لاغری
مقاله پیشنهادی: ماساژ درمانی برای معده
 • روش دوم ماساژ شکم برای لاغری: ماساژ لنفاوی زیر را حدود 3 دقیقه انجام دهید
 1. با کف هر دو دست، تمام شکم را به طور متناوب از بالا به پایین به سمت پایین شکم مالش دهید.
آموزش ماساژ لاغری
 1. ناحیه‌اینگوینال (مغبنی) را از بیرون به داخل با چهار انگشت شست مالش دهید.
آموزش ماساژ لاغری

ناحیه‌اینگوینال: قسمت مثلثی شکل پایین شکم در داخل شیار قاعده ران چپ و راست.

 • روش سوم ماساژ لاغری برای شکم: ماساژ لنفاوی زیر را حدود 3 دقیقه انجام دهید.
 1. با چهار انگشت غیر از شست هر دو دست، شکم را از بالا به پایین در امتداد خطی که با سه انگشت از ناف جدا شده است فشار دهید. وقتی کارتان تمام شد، ماساژ خط بیرونی را با یک انگشت انجام دهید.آموزش ماساژ لاغری
 1. با چهار انگشت غیر از شست هر دو دست، از بیرون به داخل ناحیه مغبنی مالش دهید.
 2. سپس انگشتان دیگر غیر از شست هر دو دست را از پایین ناف به سمت پایین مالش دهید.آموزش ماساژ لاغری
 • روش چهارم: ماساژ زیر را حدود 3 دقیقه انجام دهید.
 1. در حالی که دست چپ خود را روی باسن راست و دست راست خود را روی باسن چپ خود قرار دهید، به طور متناوب با چهار انگشت غیر از انگشت شست خود به چپ و راست مالش دهید، گویی که گوشت شکم را در مرکز جمع می‌کنید.آموزش ماساژ لاغری
 1. یک فرورفتگی در وسط کف هر دو دست ایجاد کنید و به کل کمر به یک طرف ضربه بزنید.
 2. گوشت شکم را طوری بمالید که انگار از پایین به بالا بلند می‌کنید و به همین ترتیب روی طرف دیگر آن ضربه بزنید.آموزش ماساژ لاغری
برای لاغری می توانید از دمنوش نیز استفاده کنید که در مقاله «دمنوش برای لاغری شکم و پهلو» انواع آن را معرفی کرده‌ایم. 

– ماساژ لاغری با استفاده از نقاط فشار

بیایید نگاهی به نقاط طب سوزنی بیندازیم که می‌توان انتظار داشت که اثر رژیم غذایی داشته باشد. این بار نیز به معرفی نقاط طب سوزنی می‌پردازیم که می‌توان انتظار داشت برای تغییرات ظاهری مانند لاغری صورت، لاغری شکم و لاغری کل بدن مؤثر باشد.

1. نقاط طب سوزنی روی سر

 • هیاکو Hyakueماساژ لاغری با استفاده از نقاط فشار

این یک نقطه کلیدی در بالای سر است. از آنجایی که اعصاب خودمختار را کنترل می‌کند، می‌توان انتظار داشت که وقتی که در زمان گرسنگی تحریک شود، اثری در کاهش گرسنگی داشته باشد.

2. نقاط طب سوزنی گوش

 • شینمون Shinmonماساژ لاغری با استفاده از نقاط فشار

نقاط طب سوزنی بالای گوش، نزدیک فرورفتگی غضروف. روی اعصاب خودمختار اثر می‌گذارد و گفته می‌شود در جلوگیری از پرخوری ناشی از استرس مؤثر است.

 • گرسنگی Hungerماساژ لاغری با استفاده از نقاط فشار

یک نقطه گلدانی است که تقریباً در مرکز تراگوس (جوجو: قسمت بیرون زده در ورودی مجرای گوش) قرار دارد. فشار دادن نقطه گرسنگی مرکز سیری را تحریک می‌کند و احساس اشتها را کاهش می‌دهد. 10 تا 15 دقیقه قبل از غذا فشار دهید تا از پرخوری جلوگیری شود.

 • ریه‌ها Lungs
ماساژ لاغری با استفاده از نقاط فشار

نقاط طب سوزنی در فرورفتگی درست در کنار کانال گوش (در اطراف مرکز گوش). می‌توانید انتظار اثر سرکوب اشتها و افزایش متابولیسم را داشته باشید.

برای داشتن اندام ایده آل و زیبا رعایت چند نکته واجب است که در مقاله «داشتن اندام زیبا» به شرح آن پرداخته‌ایم.

3. نقاط طب سوزنی روی صورت

 • سانچیکو Sanchikuنقاط طب سوزنی روی صورت

نقاط طب سوزنی در گوشه داخلی ابروها. ماساژ تورم کل صورت را از بین می‌برد، بنابراین می‌توانید انتظار یک اثر کوچک صورت را داشته باشید.

 • ماشین گونه Cheek carنقاط طب سوزنی روی صورت

نقاط طب سوزنی که هنگام فشار دادن دندان‌هایتان در آن‌ها عضلات بالا می‌آیند. اگر می‌خواهید افتادگی صورت و دو چانه را از بین ببرید، چرخ گونه را تحریک کنید.

 • کامیرنسن Kamirensenنقاط طب سوزنی روی صورت

نقاط طب سوزنی در فرورفتگی زیر چانه که هنگام رو به بالا ایجاد می‌شوند. گفته می‌شود نه تنها در رفع افتادگی صورت و چانه دوتایی بلکه در جلوگیری از بوی بد دهان نیز مؤثر است.

4. نقاط طب سوزنی دست

 • گوکوکو Gokokuنقاط طب سوزنی دست

نقاط طب سوزنی در فرورفتگی پشت دست، جایی که استخوان‌های انگشت اشاره و شست تلاقی می‌کنند. حرکت روده‌ها را تقویت می‌کند و می‌توان انتظار داشت که یبوست را تسکین دهد.

سماق نیز در کاهش وزن بسیار موثر است که در مقاله «خواص سماق در طب سنتی» به شرح خواص آن پرداخته‌ایم.

5. نقاط طب سوزنی بدن

 • چوکان Chukanنقاط طب سوزنی بدن

طب سوزنی چهار انگشت بالاتر از ناف را نشان می‌دهد. هنگامی که هنگام بیدار شدن از خواب تحریک می‌شود، روی مغز کار می‌کند تا متابولیسم را فعال کند، که به ساخت بدنی لاغر کمک می‌کند. همچنین در چربی سوزی و از بین بردن تورم مؤثر است.

 • کانگن Kangenنقاط طب سوزنی بدن

نقاط طب سوزنی چهار انگشت زیر ناف سرما را از بین می‌برد و متابولیسم را افزایش می‌دهد. همچنین برای کسانی که از دردهای قاعدگی و کمردرد رنج می‌برند توصیه می‌شود.

 • تنسو Tensuنقاط طب سوزنی بدن

نقاط طب سوزنی در قسمت بیرونی ناف برای سه انگشت چپ و راست. از آنجایی که عملکرد روده‌ها را بهبود می‌بخشد، می‌توان انتظار داشت که در رفع یبوست مؤثر باشد.

برای انجام ماساژ در بارداری به مقاله «ماساژ بارداری» مراجعه کنید.

6. نقاط طب سوزنی پا

 • زوسانلی Zusanliنقاط طب سوزنی پا

زوسانلی در ناحیه‌ای قرار دارد که انگشت اشاره در فرورفتگی بیرونی زیر صفحه روی زانو قرار گرفته و چهار انگشت در یک راستا قرار گرفته و انگشت کوچک به آن برخورد می‌کند. این یک نقطه کلیدی است که وضعیت دستگاه گوارش را تنظیم می‌کند، اما گفته می‌شود در سفت شدن دهان و چشم نیز مؤثر است.

 • تایکی Taikeiنقاط طب سوزنی پا

نقاط طب سوزنی در ناحیه فرورفته بین مچ پا داخلی و تاندون آشیل. می‌توان انتظار داشت که تأثیر آن در بهبود گردش خون، گرم کردن کل بدن و تنظیم اعصاب خودکار باشد.

7. نقاط طب سوزنی روی پاها

 • یوسن Yusenنقاط طب سوزنی روی پاها

نقاط طب سوزنی در قسمت مرکزی کمی بالاتر از قوس، در قسمتی که هنگام خم شدن انگشتان پا فرو رفته است. روی کلیه‌ها برای بهبود جریان آب و مواد زائد کار می‌کند. گردش خون را بهبود می‌بخشد و گفته می‌شود که تورم، پف بدن و یبوست را بهبود می‌بخشد.

در کنار ماساژ می توانید از عرقیجات برای لاغری استفاده کنید که در مقاله «عرق گیاهی برای لاغری سریع‌» توضیح داده‌ایم.

فیلم ماساژ شکم برای لاغری

در ان ویدئو طرز ماساژ شکم برای لاغری را به شما آموزش می‌دهیم. این آموزش بسیار ساده است و خودتان می‌توانید آن را انجام دهید. با ما همراه باشید تا شما را با ماساژ شکم برای لاغری آشنا کنیم:

نکات مکمل ماساژ لاغری

در ادامه نکاتی را به شما ارائه می‌دهیم که رعایت آن ها در کنار انجام ماساژ لاغری به کاهش وزن شما کمک بسیاری می‌کند.

 •  ورزش و رژیم غذایی در کنار ماساژ لاغری به کاهش وزن کمک می‌کنند

در صورتی که احساس می کنید لازم است اشتهای خود را فرو بنشانید، پس از هر وعده غذا و یا حتی در خلال آن می توانید از روش فشار دادن مراکز مذکور استفاده کنید. از این مرکز یا هر دو می توانید استفاده کنید. آلبرت فیلدز متخصص طب سوزنی معتقد است که ۴ تا ۶ بار در روز قبل از غذا مراکز یاد شده را فشار دهید. این روش به شما کمک می‌کند تا بر وسوسه خوردن غذا میان هروعده غلبه کنید و یا کمتری بخورید. اگر به دنبال ورزش های لاغرکننده شکم هستید مقاله ورزش برای لاغری شکم و پهلو را مطالعه کنید.

علاوه بر مراکز حساس روی صورت غده صنوبری هیپوفیز طحال و لوزالمعده می‌توانید مراکز باز مربوط به این قدرت را نیز که در نقاط دیگر بدن قرار دارند تحریک کنید. با ماساژ دادن این مراکز بازتابی و تحریک آنها به بدن خود کمک می کنید تا چربی های شل شده را آب کنند .

به خاطر داشته باشید که رژیم غذایی در این مورد اهمیت حیاتی دارد. روزانه مقادیری ویتامین c و پتاسیم مصرف کنید. ویتامین c برای نگهداری ذخیره کلاژن بدن برای دفع مواد سمی ضروری است.

مصرف پتاسیم ویتامین ث با هم باعث پاک سازی شریان ها از چربی ها می شود. با استفاده از ماساژ لاغری و مصرف روزانه ویتامین ث و پتاسیم به دفع سموم بدن کمک می کنید و مانع ایجاد سلولیت می‌شوید.

نکات مکمل ماساژ لاغری

هنگامی که شکر و نشاسته مصرف می‌کنید، بعضی از آنها به سلول های زرد چربی تبدیل می شوند .بنابراین، وقتی برای خرید مواد غذایی بیرون می‌روید، از خرید مواد حاوی روغن نارگیل و روغن نخل خودداری کنید.

مواد خام مانند کلم، هویج و یا خیار  را پیش از غذا و جعفری، سیب، موز و سایر غذاهای خام را بعد از غذا مصرف کنید. با این روش آنزیم ها به شدت کار می کنند تا تمام چربی ها  را از بین ببرند. این روش سری را باماساژ درمانی کامل کنید. برای شناخت میوه های کم کالری و پرکالری به مقاله «میوه های چاق کننده» مراجعه کنید.

در هنگام پخت غذا از روش های بخار پز، تنوری کردن، کباب کردن و پخت بدون روغن در فر استفاده کنید و از مصرف غذاهای سرخ کردنی بپرهیزید. ورزش کلید مهم دیگری برای کاهش وزن است. مطالعات نشان می‌دهد که رژیم غذایی همراه با ورزش موثرتر است وقتی میزان کالری در بدن کاهش می‌یابد، سوخت و ساز نیز رو به کاهش می گذارد. بهتر است پس از صرف غذا پیاده روی کنید تا با مصرف کالری، چربی های زائد را بسوزانید. با پیاده روی سبک، هرگز سیستم گوارشی شما دچار ناراحتی نمی شود

 • روزانه بین ۶  تا ۸ لیوان آب بنوشید

در هر حال، وزن اضافی باعث می‌شود که بدن سوخت و ساز بیشتری داشته باشد و در نتیجه، به ازای هر کیلو وزن اضافی بدن به یک لیوان آب بیشتر نیاز دارد. استفاده از روش نقاط فشار در ماساژ لاغری و نوشیدن آب خالص برای کمک به تداوم کاهش وزن توصیه می شود.

مصرف نمک، باعث نگه داشتن آب بدن می‌شود و احتمالاً مشکلات سلولیت را افزایش می‌دهد. می‌توانید یک قاشق غذاخوری سرکه سیب خالص به یک لیوان آب (1/4 لیتری) بیافزاید و آن را با هر وعده غذا بنوشید. سرکه حاوی پتاسیم است که چربی ها را در هم می شکند و آنها را می شوید. برای اشنایی با دکتر خوب مقاله بهترین دکتر تغذیه در تهران را مطالعه کنید.

از نی برای نوشیدن این مخلوط استفاده کنید تا مینای دندانتان آسیب نبینند.

مطالعات که اخیراً انجام شده افرادی که معمولاً غذاهای فیبردار مصرف می‌کنند قادرند وزن بیشتری را سریع تر از دیگران از دست بدهند. این غذاها به طور طبیعی اشتها را کاهش می‌دهد. زیرا مقادیر زیادی آب بدن را جذب می کند بنابراین ما اغلب احساس گرسنگی نمی کنیم. فیبر همچنین چربی‌های اضافی را از غذا و روده ها جذب می کند. پس به یاد داشته باشید که در هنگام انجام ماساژ لاغری، به مراکز حساس واکنشی مورد نظر توجه داشته باشید. ترکیب ماساژ درمانی برای لاغری، آب و فیبر برای موفقیت در کاهش وزن نتیجه فوق العاده به همراه دارد.

در مقاله «بهترین زمان ورزش» ساعت مناسب ورزش برای چربی سوزی را معرفی کرده‌ایم که می‌توانید مطالعه کنید.

فیلم آموزش ماساژ لاغری شکم

در ادامه فیلم آموزش ماساژ لاغری شکم را با شما به اشتراک می‌گذاریم تا به راحتی و در خانه بتوانید شکم خود را ماساژ دهید. در این ویدئو تمامی نکاتی که باید برای ماساژ لاغری شکم بدانید شرح داده شده است.

سخن پایانی

با گنجاندن ماساژ لاغری در برنامه کاهش وزن خود، می‌توانید کاهش وزن سالم‌تری داشته باشید. با این حال، مدت زمان مشخصی طول می‌کشد تا اثر ماساژ لاغری ظاهر شود. یکی از راه‌های کاهش وزن ورزش و تغذیه مناسب می‌باشد که در کنار ماساژ لاغری تأثیر بسزایی در کاهش وزن شما خواهد داشت. خوشحال می‌شویم دیدگاه خود را با ما و دیگر خوانندگان لند اسپا در میان بگذارید.

4.7/5 - (23 امتیاز)

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

‫3 دیدگاه ها

 1. سلام
  آیا از روغن برای این ماساژهای میتونیم استفاده کنیم؟ پیشنهاد شما استفاده از چه روغنی هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا