تاریخ امروز :آبان 5, 1400
فواید و عوارض بادکش بادکش درمانی برای لاغری شکم بادکش درمانی برای لاغری شکم c600x600 1 1000x667

بادکش درمانی برای لاغری شکم

بادکش درمانی برای لاغری شکم یکی از موضوعات جذابی است که در این مقاله از لنداسپا می‌خواهیم با شما به اشتراک بگذاریم. منشا و سرچشمه اصلی بادکش‌درمانی ( Cupping therapy )  به طور دقیق معلوم نیست. در طب سنتی ایران اغلب از بادکش‌درمانی مرطوب که همراه با حجامت است، استفاده می‌شود.

در دوران باستان، بقراط از این روش برای درمان بیماری‌های داخلی و مشکلات ساختاری استفاده می‌کرده است. اولین گزارشات حاکی از از آن است که فردی به نام  جیهونگ، گیاه شناس و کیمیا‌گر، برای اولین باز از این روش استفاده کرده است.همچنین در کتاب ابن میمون بیان شده است که جوامع یهودی اروپای شرقی، بادکش درمانی را برای سلامتی مورد استفاده قرار می‌دادند.

مقاله پیشنهادی : فواید و عوارض بادکش

 

بادکش‌درمانی را براساس نوع، می‌توان به دسته‌های زیر تقسیم بندی کرد:

 • بادکش خشک( Dry cupping )
 • بادکش مرطوب (Wet cupping)
 • بادکش آتشی(Fire cupping)

به طور کلی، بادکش درمانی می‌تواند طیف وسیعی از بیماری‌ها را درمان کند. این طب بر روی سطح ذهنی، روانی، جسمی و فیزیکی موثر است و می‌تواند فراتر از داروهای شیمیایی موثر واقع شود.

بادکش درمانی یک تکنیک ساده و ارزان قیمت است و به عقیده نیاکان، فقط کافی است علم آن را بیاموزیم تا زندگی شادتر و سالم‌تری داشته باشیم. حتی می‌توان برای لاغری‌های موضعی از بادکش استفاده کرد.

هنگامی که از رژیم‌های غذایی خسته شدید و نتیجه مطلوبی از برنامه تمرینی و منظم خود کسب نکردید، وقت آن شده است که از بادکش‌درمانی برای لاغری شکم استفاده کنید.

بادکش درمانی برای لاغری شکم بادکش درمانی برای لاغری شکم بادکش درمانی برای لاغری شکم c600x600

بادکش‌درمانی چیست؟

بادکش‌درمانی، طبی چینی است که به بیش از 5000سال قبل برمی‌گردد. این روش موجب بهبود گردش خون می‌شود و با تحریک خون در ناحیه مورد نظر، موجب رفع انسداد کانال‌های انرژی در بدن می‌شود. این درمان معجزه‌آسا می‌تواند سلول‌های چربی را از بین ببرد.

از سوی دیگر، انواع بادکش درمانی برای تقویت سیستم لنفاوی و دفع سموم بسیار موثر هستند. این روش قادر است سموم و ناخالصی‌های بدن را دفع کند. همچنین مانع از تجمع اسیدلاکتیک در عضلات شود. به همین دلیل بادکش‌درمانی، درمان مورد علاقه ورزشکاران و دوندگان است و به آن‌ها در بازیابی عضلات کمک می‌کند.

برای انجام بادکش‌درمانی از کاپ‌های شیشه‌ای یا ساخته شده از پلاستیک منعطف استفاده می‌شود. این فنجان‌ها بر نقاط درد قرارا میگیرد و با از بین بردن هوا بین فنجان و پوست موجب ایجاد مکش در موضع می‌شود. آثار باقی‌مانده از بادکش‌درمانی معمولا طی 3 تا 5 روز از بین می‌رود.

 

مقاله پیشنهادی : بادکش درمانی

 

آیا بادکش‌ درمانی موجب چربی‌سوزی می‌شود؟

آیا بادکش‌درمانی موجب چربی سوزی می‌شود؟ این سوال خیلی از افراد علاقمند به لاغری است. مطمئناً بادکش‌درمانی می‌تواند در کاهش وزن و چربی سوزی موثر باشد؛ به شرطی که همراه با یک رژیم غذایی سالم و یک برنامه ورزشی منظم اجرا شود.
سلولیت‌ها بیشتر به دلیل ژنتیکی ایجاد می‌شود. آن‌ها موجب احتباس آب می‌شوند و همین امر باعث ایجاد اختلال در سیستم تخلیه لنفاوی شده و رگ‌ها را ضعیف می‌کند. با ضعیف شدن رگ‌ها، گردش خون به خوبی صورت نمی‌گیرد.

از طرف دیگر، رعایت نکردن تغذیه یا عدم تعادل هورمونی موجب تشکیل سلول‌های چربی در بدن می‌شود. همه این عوامل دست در دست هم می‌دهند و چربی‌ها را در زیر پوست تبدیل به سلولیت می‌کنند. ایجاد سلولیت، ظاهر ناخوشایندی را در پوست به وجود می‌آورد.

همچنین با افزایش سن، سیستم متابولیسم ضعیف می‌شود و با از دست رفتن توده عضلانی و چربی قهوه‌ای، چربی‌سوزی کاهش پیدا می‌کند. اما بادکش‌درمانی با یک روش طبیعی از ایجاد توده چربی در بدن جلوگیری می‌کند. همچنین در چربی‌سوزی و کاهش درصد چربی بدن موثر است.

بادکش درمانی برای لاغری شکم بادکش درمانی برای لاغری شکم shutterstock 522930931 1

بادکش ‌درمانی برای لاغری شکم موثر است؟

در بادکش‌درمانی با بهبود گردش خون در بدن و بهبود متابولیسم، انرژی مورد نیاز برای چربی‌سوزی تامین می‌شود. همچنین در این روش بافت هم‌بند از بین می‌رود و مویرگ‌ها باز می‌شوند و جریان خون افزایش پیدا می‌کند. این روش سنتی چینی با افزایش جریان خون به ترمیم سلول‌ها و بهبود متابولیسم کمک کرده و موجب دفع چربی‌ها می‌شود.

همچنین بادکش‌ها با وارد کردن فشار معکوس سلول‌های چربی را درهم می‌شکند و موجب از بین رفتن چربی‌ می‌شود. جریان خون، چربی و سموم را به محل تخلیه لنفاوی می‌برد. در نتیجه، این چربی‌ها و سموم از بدن دفع می‌شوند.
یکی از فواید بادکش‌درمانی، لاغری موضعی است. چیزی که با تمرین و رژیم امکان‌پذیر نیست. فنجان‌ها کوچک بادکش به راحتی بر روی نواحی مورد نیاز قرار می‌گیرند. همچنین شما می‌توانید از بادکش ‌درمانی برای لاغری شکم استفاده کنید.
این روش برای درمان شل‌شدگی شکم و باسن نیز موثر است. حتی می‌تواند به لاغری ران‌ها کمک می‌کند.

روز بعد از بادکش‌درمانی برای لاغری شکم، ممکن است کمی احساس درد داشته باشید، بعد از 5تا 6 روز تمام آثار بادکش‌درمانی ناپدید می‌شود و نهایتا بعد از 10 روز شاهد کاهش چربی‌های مقاوم و محکم‌تر شدن پوست، خواهید بود.

مقاله پیشنهادی : بهترین روغن برای ماساژ

 

روش بادکش ‌درمانی برای لاغری شکم در خانه:

برای دستیابی به بهترین نتیجه در بادکش‌درمانی در خانه، باید موضع را به خوبی تمیز و ضد عفونی کنید. بادکش‌درمانی در خانه معمولا با هدف لاغری ران، شکم و نواحی پا انجام می‌شود. برای نتیجه بهتر، می‌توانید از مالش دادن روغن‌های گیاهی در موضع استفاده کنید.

 1. برای این‌کار بهتر است از ست‌های طبی استفاده کنید. این ست‌ها دارای انواع فنجان در سایزهای متفاوت برای سطوح مختلف است؛ برای مثال: فنجان کوچک برای نواحی با مساحت کم مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 2. اگر مبتدی هستید، بهتر است اولین بار را زیر نظر فرد ماهر انجام دهید. فراموش نکنید که زیاد فشار وارد کردن می‌تواند باعث آسیب دیدن پوست یا رگ‌ها شود.
 3. قبل از اقدام به بادکش ‌درمانی برای لاغری شکم، بهتر است ابتدا دوش بگیرید و بدن خود را کاملا تمیز کنید. همچنین اگر قصد کاهش چربی در نواحی دیگر را نیز دارید، موهای زائد بدن در منطقه مورد نظر را اصلاح کنید.
 4. بهتر است بادکش ‌درمانی برای لاغری شکم حدودا 3 ساعت بعد از صرف غذا انجام شود. دمای اتاق را تنظیم کنید و از سرد بود محیط جلوگیری کنید.
 5. لبه ابزار خود را چک کنید و از ترک یا بریدگی نداشتن آن، مطمئن شوید.
 6. لیوان‌ها یا فنجان‌ها را گرم کنید. فنجان‌ها را بر اساس مساحت ناحیه مورد استفاده انتخاب کنید. اگر منطقه وسیع است، لیوان‌های بیشتری را مورد استفاده قرار دهید. در صورتی که بافت چربی و عضله بیشتر از بافت استخوانی باشد، باید از لیوان‌های بزرگ استفاده شود.
 7. پنبه آتش زده را درون لیوان قرار دهید. بعد از گذشت چند ثانیه آن را خارج کنید و بلافاصله لیوان را به سمت پوست برگردانید. اگر لیوان به درستی به پوست چسبید؛ پوست حدود 2 الی 3 سانتی‌متر درون آن بالا آمد، کار خود را دقیق انجام داده‌اید.
 8. بعد از گذشت 10 الی 15 دقیقه، فشار ایجاد شده در لیوان را آزاد کنید.

بعد از بادکش‌درمانی شاهد لک و آثار قرمز رنگ خواهید بود. اما نگران نباشید. تمام این آثار بعد از گذشت چندروز ناپدید خواهند شد. بعد از 10 جلسه بادکش‌درمانی، کمی به پوست و بدن خود استراحت دهید.

 

بادکش درمانی برای لاغری شکم بادکش درمانی برای لاغری شکم بادکش درمانی برای لاغری شکم 2 ventosa anti celulitis masaje cupping terapia envio gratis D NQ NP 782899 MLM27122725376 042018 F e1548642357680 495x380 1

جمع بندی:
بادکش‌درمانی که یک عمل چینی است با هدف جریان انرژی “چی” انجام می‌شود. آنها عقیده‌دارند هنگامی که این انرژی کاهش می‌یابد یا محدود می‌شود، بادکش‌ها به کمک آن می‌آیند و با انرژی درمانی موجب ترمیم آن شده و آن موقع است که چربی‌سوزی آغاز می‌شود.
برای مشاهده کردن آثار بادکش‌درمانی، باید سبک زندگی را تغییر داد و یک رژیم غذایی سالم تهیه کرد. تمرینات ورزشی و یک رژیم غذایی فاقد چربی‌های اشباع و غذاهای قندی، در کنار بادکش ‌درمانی برای لاغری شکم، شما را به هدف خود می‌رساند. فراموش نکنید نوشیدن آب و هیدراته ماندن بدن در چربی‌سوزی نیز موثر خواهد بود.

پس کافی است شما تصمیم به لاغری و کاهش وزن بگیرید، آنوقت بادکش‌درمانی موجب تسریع فرآیند لاغری شما خواهد شد.

از دیگر مزیت‌های بادکش‌ درمانی برای لاغری شکم، می‌توان به دفع مایعات و سموم از بدن اشاره کرد.

اشتراک‌گذاری

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *