آموزش ماساژ

ماساژ چشم ها و انرژی “چی”

ماساژ چشم ها و انرژی “چی”

چشم ها دریچه روح هستند. در مکتب مردم چین، چشم ها به عنوان انرژی یانگ در نظر گرفته می شود که تمام جریان چی را در بدن راهنمایی می‌کنند. ماساژ چشم ها می توانند تا حد زیادی روی شخصیت شما اثر بگذارند. بعضی از مردم با سفیدی زیاد در چشم هایشان متولد میشود( سه بخش سفید نسبت به یک بخش عنبیه) که گاهی اوقات چشم های دزد یا چشم های خطر حمله گر نامیده می شود.

چنین چشم هایی می تواند در نتیجه یک نگاه مشکوک، حاکی از مسائل ناخوشایند باشد. شما از طریق تمرینات می توانید به تدریج قسمت سفید چشم ها را اصلاح کنید.

ماساژ چشم ها به دلیل اینکه چشم ها با تمام سیستم عصبی در ارتباط هستند، از طریق چشمها می توانیم بگوییم که اندامها ضعیف یا سمی هستند. ماساژ دادن چشم ها باعث میشود که فشارهای وارده بر اعضای حیاتی برطرف شود. امروزه مردم بسیار بیشتر از گذشته چشم هایشان برای خواندن، تماشای تلویزیون، کار کردن با کامپیوتر، دستگاه های الکترونیک و میکروسکوپ ها استفاده می کنند.

این فشار بیش از حد باعث میشود که اعضا ضعیف شوند، به طوری که بسیاری از انرژی اندام ها تخلیه میشوند. در مکتب تائوئیسم، ما چشم ها را به عنوان درگاه های روح و دهانه کبد در نظر می گیریم.

ماساژ چشم ها

برای ماساژ چشم ها مراحل زیر را اجرا کنید

الف) انرژی چی را به دست ها و چشم ها بیاورید

این روش را به وسیله نفس کشیدن تکرار کنید تا انرژی را برای دست ها فراهم کنید. نفس خود را حبس کنید، اندام جنسی،باسن، میانه مقعد و هر دو طرف چپ و راست آن را منقبض کنید. اکنون انرژی چی را به هر دو چشم هدایت کنید. دست ها را به هم بمالید، دندان ها را به هم قفل کنید و زبان را به سقف دهان بچسبانید.

انرژی را به صورت و سپس به دست ها برسانید. وقتی دست هایتان گرم شد، روی چشمهای خود متمرکز شوید تا وقتی که احساس کنید سرشار از انرژی شدند.

ب) کره های چشم و نواحی اطراف را ماساژ دهید

برای ماساژ چشم ها چشم های خود را ببندید و در حالی که پلک ها را بسته اید از سر انگشتان خود برای ماساژ دادن ملایم کره‌های چشم استفاده کنید. این کار را ۶ تا ۹ بار در جهت عقربه های ساعت و ۶ تا ۹ بار دیگر در جهت خلاف حرکت عقربه های ساعت انجام دهیم. به همین تعداد اطراف پلک های خود را به آرامی ماساژ دهید.

روی نقاط دردناک متمرکز شوید و آنها را ماساژ دهید تا درد از بین برود.به کناره ی درونی و بیرونی چشم ها توجه ویژه‌تری داشته باشید. این نقاط محل عبور کانال انرژی صفرا هستند و اگر ماساژ داده شوند، درد چشمها را بهبود می بخشند.

ج) پلک ها را بالا بکشید

کشیدن پلک ها به سمت بالا، مایع داخل چشم را زیاد میکند. انگشتان شست و سبابه، پلک چشم های خود را بگیرید و به بالا بکشید. سپس آن را رها کنید. این کار را ۶ تا ۹ بار انجام دهید.

د) برای حدقه چشم ها

برای ماساژ چشم ها انگشت سبابه را خم کنید و از بند پایین هر یک از انگشتان شصت برای مالش دادن استخوانهای بالایی و پایینی حدقه چشم ها به تعداد ۶ تا ۹ بار استفاده کنید.

ه) برای آوردن اشک چشم ها

انگشت سبابه خود را در فاصله ۲۰ سانتی متری چشمان خود نگه دارید یا یک نقطه را در فاصله دو نیم متری از خود روی دیوار مشخص کنید. به طور مستقیم و بدون اینکه پلک بزنید، به آن خیره شوید تا زمانی که احساس کنید درون چشم هایتان مانند یک شعله آتش روشن شده و در حال سوختن است.

تائوئیست ها باورند که سموم بدن از طریق چشم سوزانده و دفع می‌شوند. پس از این حالت، چشم ها شروع به ریختن اشک خواهد کرد. این تمرین را انجام دهید تا چشم هایتان تقویت شود. سپس دستانتان را به هم مالش دهید تا گرم شوند. چشم های خود را ببینید و حدقه چشم را با کف دست بپوشانید.

احساس کنید انرژی چی توسط چشم‌ها از دستانتان جذب شده است. ابتدا چشم های خود را ۶ تا ۹ بار در جهت عقربه ساعت گرد و سپس ۶ تا ۹ بار در جهت پادساعتگرد بچرخانید.

و) کشیدن کره های چشم

برای ماساژ چشم ها چشم ها به پنج قسمت تقسیم می‌شوند و هر قسمت به طور تنگاتنگی با اعضا و اعصاب مرتبط است. بنابراین، مراقب چشم‌های خود باشید.
کشیدن و فشار دادن کره های چشم باعث تمرین دادن اعضا، حس ها، غدد و مغز می شود. این کار بهترین تمرین برای عضله های چشم است. چشمها عضلات بسیاری دارند که اغلب تمرین داده نمی شوند و به همین دلیل ضعیف و باعث کاهش قدرت بینایی می شوند.

مقاله پیشنهادی : درمان گودی زیر چشم
تمرینات زیر را انجام دهید:

1. با چشمهای بسته و در حالی که کف دست های خود را روی آنها گذاشته اید، نفس عمیق بکشید. مقعد و اندامهای جنسی را منقبض کنید و کره های چشم را به سمت عقب کاسه های چشم بکشید( چشم هارا به عمق حفره های آنها فشار دهید).
2. میانه مقعد و کره های چشم را به سمت خط میانی بدن منقبض کنید.
3. جلوی مقعد را به‌همراه بالای کره چشمها منقبض کنید
4. قسمت پشت مقعد را به همراه پایین کره های چشم منقبض کنید.
5. سمت راست مقعد را به همراه سمت راست کره های چشم منقبض کنید.
6. سمت چپ مقعد را به همراه سمت چپ کره های چشم و منقبض کنید.

برای ماساژ چشم ها این تمرین نه تنها باعث قوی شدن چشم ها میشود، بلکه به تقویت غدد هیپوفیز، صنوبری و گوش درونی که شامل پرده گوش و مجرای گوش میشود، کمک می کند. وقتی کره‌های چشم را به داخل و بالا میکشید و به فرق سر خود نگاه می کنید، در حال تمرین دادن عضلات بالای چشم و تحریک کردن غده هیپوفیز و صنوبری هستید.

ماساژ چشم ها و انرژی "چی"

وقتی میانه کره های چشم خود را کشیده و منقبض می کنید، در حال تمرین دادن عضلات پشت چشم و گوش درونی هستید.همچنین وقتی گوشه های خارجی چشم را می کشید، در حال تقویت عضله های کنار خارجی چشم و پرده و مجرای گوش هستید.

زمانی که گوشه های داخلی چشم را می کشید، در حال تقویت عضلات جانب داخلی چشم، کانال های اشک آور و بینی هستید.
از سوی دیگر، وقتی قسمت پایینی چشم را می کشید، در حال تقویت قسمت های پایینی کانال های گوش و سیستم عصبی هستید.

ی) یادگیری نگه داشتن ارتباط چشمی

برای ماساژ چشم ها بعضی از مردم در ارتباط چشم در چشم با دیگران احساس ناراحتی و ترس می کنند، صدایشان به شدت ضعیف و به سختی شنیده می شود، چون اعضای مربوطه ضعیف شده اند. برخی دیگر هنگامی که با آنها صحبت می‌کنید، به چشم های شما نگاه نمی کنند و به اطراف نگاه می کنند. این حالت می تواند نتیجه ضعف کیسه صفرا و کلیه ها باشد.

برای بهبود این حالت، شما می‌توانید از خندیدن درونی و از ته دل، تکنیک های جوان سازی مجدد تائو به علاوه تمرین های خیره شدن استفاده کنید.
هفته اول هر روز ۲ تا ۵ دقیقه در آینه به صورت خود نگاه کنید. بعد از ۱۰ روز شما قادر خواهید بود که به چشمان خود خیره به شوید و به وسیله نگاه کردن به مردمک چشم خود، اطمینان و اعتماد به نفستان را افزایش دهید.
با این تمرینات به تدریج ترس خود را از نگاه کردن به چشم های دیگران از بین خواهید برد.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا