آموزش ماساژماساژ درمانیماساژ صورت

آموزش ماساژ چشم بعد از عمل پلک به همراه بایدها و نبایدها

عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی یکی از انواع جراحی‌های زیبایی به منظور بهبود زیبایی و لیفت پلک چشم است. در طی عمل بلفاروپلاستی با حذف چربی زیر پوست و برداشتن پوست‌های اضافه، چین‌وچروک اطراف چشم کمتر شده و ظاهری جوان و شاداب برای چشم‌ها ایجاد می‌شود. چشم یکی از عضوهای حساس بدن است که فرآیند ریکاوری و مراقبت‌های لازم پس از عمل آن از اهمیت بالایی برخوردار است. ماساژ چشم بعد از عمل پلک روشی است که اگر به درستی انجام شود، می‌تواند باعث بهبود سریع‌تر این عضو پس از جراحی شود. برای آشنایی با چگونگی انجام این ماساژ و نکات ضروری برای پیشگیری از بروز هرگونه آسیب چشمی با لنداسپا همراه شوید.

آیا بعد از عمل جراحی پلک به ماساژ چشم نیاز داریم؟

ماساژ چشم بعد از عمل پلک اگر به شیوه صحیح و در زمان درستی انجام شود، یکی از روش‌های موثر برای تسریع در فرآیند ریکاوری خواهد بود. انجام ماساژ آرام و ملایم می‌تواند باعث بهبود جای زخم و اسکار ناشی از جراحات، کنترل میزان چربی زیر پوست نواحی اطراف چشم و جلوگیری از برگشت چین‌وچروک‌ها ‌شود. کاهش تنش و دردهای نواحی اطراف چشم، بهبود حرکات چشم و خاصیت ارتجاعی پوست و همچنین افزایش جریان گردش خون در اطراف چشم از دیگر مزایای ماساژ ملایم پس از عمل پلک است. نکته مهم این است که پیش از انجام ماساژ با پزشک خود مشورت کنید و با توجه به وضعیت چشم زمان لازم برای شروع ماساژ مشخص ‌شود.

ماساژ بعد از بلفاروپلاستی

ماساژ بعد از بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی در واقع همان جراحی پلک است که به منظور برداشت پوست و چربی اضافی در ناحیه بالا یا پایین چشم می‌توان انجام داد. جراحی که می‌تواند باعث بهبود ظاهر چشم و اصلاح افتادگی پوست اطراف آن شود. ماساژ بعد از بلفاروپلاستی یکی از تکنیک‌های اثربخشی است که برای بهبود سریع‌تر چشم می‌توان انجام داد. این روش باید به فاصله حداقل ۷ تا ۱۴ روز پس از جراحی انجام شود. روشی که بر روی کاهش جای زخم پس از جراحی تاثیرات مثبتی دارد. ماساژ بعد از بلفاروپلاستی باید با نوک انگشتان، ترجیحا انگشت حلقه، به آرامی و بدون فشار بر روی پوست اطراف چشم و نواحی اطراف زخم انجام شود.

مراحل ماساژ چشم بعد از عمل زیبایی

مراحل ماساژ چشم بعد از عمل زیبایی

در ابتدا و پیش از انجام هرگونه ماساژی برای نواحی اطراف چشم یا کل صورت پس از عمل پلک باید با پزشک خود مشورت کنید. در صورت تایید پزشک می‌توانید از این روش استفاده کنید. ماساژ چشم بعد از عمل پلک توصیه می‌شود حداقل ۱۴ روز پس از جراحی انجام شود؛ چراکه تا قبل از این مدت چشم تحت استرس شدیدی است و فشار به این نواحی باعث تشدید زخم‌ها می‌شود. اگر ماساژ را پس از گذشت تنها دو هفته از جراحی انجام می‌دهید، باید با فشاری ملایم و ترجیحا ضربه‌های ممتد و آرام شروع کنید. استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده یا روغن‌های گیاهی در صورت موافقت پزشک باعث نرمی بیشتر و فشار کمتر ماساژ می‌شود. مراحل زیر را برای ماساژ پس از جراحی پلک دنبال کنید:

  • پس از شست‌وشوی دست‌ها، انگشتان خود را به مقداری کرم مرطوب‌کننده یا روغن ماساژ آغشته کنید و ابتدا شقیقه‌ها را به صورت بالا و پایین کمی ماساژ دهید. این کار را به مدت تقریبا ۱ دقیقه انجام دهید تا باعث افزایش گردش خون شود؛
  • حرکات ماساژ را در مسیر شقیقه تا بخش خارجی و انتهایی چشم به صورت دورانی و آرام ادامه دهید؛
  • سپس از انتهای داخلی چشم و نزدیک به بینی به طرف بیرون چشم را به مانند مرحله قبل ماساژ دهید؛
  • ماساژ باید به آرامی و بدون فشار انجام شود.

ماساژ چشم بعد از لیفت چشم

ماساژ چشم بعد از لیفت چشم

لیفت چشم یکی از روش‌های جراحی مرسوم زیبایی است که به منظور بهبود زیبایی چشم، کاهش چین‌وچروک، رفع پف این نواحی و تیرگی حلقه دور چشم با تزریق کلاژن و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست انجام می‌شود. عمل لیفت با توجه به نیاز چشم به روش‌های مختلف انجام می‌شود که عمل پلک یا بلفاروپلاستی یکی از همین روش‌ها است. همانطور که ماساژ چشم بعد از عمل پلک می‌تواند باعث بهبود زخم‌ها شود، ماساژ چشم پس از عمل لیفت هم می‌تواند فواید مشابهی برای دوران نقاهت پس از جراحی به همراه داشته باشد. برای انجام این ماساژ و بهره‌مندی از خواصی مانند کاهش چین‌وچروک، کاش جای زخم و اسکار می‌توانید با استفاده از انگشت حلقه ناحیه توخالی شقیقه‌های کنار چشم را به صورت بالا و پایین به آرامی و برای حدود ۶۰ ثانیه ماساژ دهید.

ماساژ چشم برای افتادگی پلک

ماساژ چشم برای افتادگی پلک

افزایش سن، سبک زندگی ناسالم، فشارهای عصبی و ژنتیک از عوامل موثر بر افتادگی پلک است. اما برخی مراقبت‌های زیبایی مانند ماساژ چشم می‌تواند باعث کاهش افتادگی پلک شود. برای انجام ماساژ چشم، ابتدا دست‌های خود را ضدعفونی کرده و به صورت دورانی و به آرامی اطراف چشم و پشت پلک‌ها را برای ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه ماساژ دهید.

سخن پایانی

جراحی عمل پلک یا بلفاروپلاستی یکی از جراحی‌های زیبایی مرسوم در دنیا است که می‌تواند ظاهری جوان، پوستی بدون چین‌وچروک و فرم زیبایی را برای چشم‌ها ایجاد کند. به دلیل حساسیت بالای این عمل، فرآیند ریکاوری و بهبود پس از عمل هم از اهمیت بالایی برخوردار است. ماساژ چشم بعد از عمل پلک یکی از تکنیک‌های رایج برای بهبود جای زخم، افزایش گردش خون و در نتیجه تسریع در فرآیند درمان است که اگر با مشورت پزشک و به روش درستی انجام شود، می‌تواند نتایج اثربخشی به همراه داشته باشد.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا