تاریخ امروز :آبان 5, 1400
درد قاعدگی خوراکی هایی که درد قاعدگی، را کاهش میدهد                           1

خوراکی هایی که درد قاعدگی، را کاهش میدهد

خوراکی هایی که درد قاعدگی، را کاهش میدهد

شناخته شده ترین دل درد، برای خانم ها، درد در دوران پریود است که تقریبا ماهانه، به طور متوسط ، 2 الی 4 روز، با آن دست و پنجه نرم می کنند.
به اعتقاد بسیاری از درمانگران این درد به دلیل تغییرات هورمونی در بدن زنان و انقباض ها و اسپاسم های ماهیچه ای در ناحیه رحم اتفاق می افتد كه موجب بروز اختلال در جریان  گردش خون در ناحیه شكم و لگن می شود و گاهی كمردرد نیز به همراه دارد. عادت  ماهانه علاوه بر درد گاهی اضطراب، تغییرات خلقی، بی خوابی، بی حوصلگی و افسردگی و نفخ نیز به همراه دارد كه با سپری شدن روزهای قاعدگی برطرف می شود.اما اگر در جست وجوی راهی برای كنترل و تسكین این دردها یا اختلال ها هستید و می خواهید بدون مصرف داروی شیمیایی از شر آنها خلاص شوید می توانید از این شیوه های طبیعی بدون آنكه نگران عوارض و مشكلات مصرف مسكن ها و داروهای شیمیایی باشید، كمك بگیرید.
یکی از روش های تسکین درد قاعدگی ماساژ درمانی می باشد شما می توانید در منزل با انجام روش های ماساژ باعث از بین رفتن درد قاعدگی شوید.برای یادگیری می توانید از اینجا مطالعه کنید

 

مانع كم خونی بدن تان شوید

در روزهای قاعدگی به طور معمول بین 50 تا 130 میلی  لیترخون از بدن زنان دفع می شود. گاهی به دلایل مختلف نظیر اختلال در روزهای قاعدگی یا اختلال در عملكرد دستگاه تناسلی و ابتلا به فیبروم میزان خونریزی در این روزها افزایش می یابد.

تغذیه نامناسب و جایگزین نكردن مواد مغذی و خونساز در سبد غذایی دختران و زنان موجب می شود تا برخی از افراد با كم خونی مواجه شوند. یكی از ساده ترین شیوه ها برای پیشگیری از بروز كم خونی و ضعف عمومی بدن در روزهای قاعدگی یك هفته مانده به شروع قاعدگی نوشیدن چای گل همیشه بهار است.

کاچی با چای دارچین

یكی از بهترین ادویه های گیاهی برای روزهای آغازین عادت ماهانه دارچین است. دمنوش تهیه شده از دارچین می تواند علاوه بر كاهش درد قاعدگی توان بدنی شما را افزایش دهد. برای تهیه این دمنوش می توانید از پودر دارچین و چوب آن استفاده كنید. اگر به چوب دارچین دسترسی دارید بهتر است دمنوش تان را با آن تهیه كنید.

2 تا 3 چوب دارچین را درون یك لیوان آب جوش بگذارید و سر لیوان را با نعلبكی ببندید. اجازه دهید دارچین به مدت 10 دقیقه در آب جوش بماند تا دم بكشد سپس چوب  دارچین را از لیوان خارج كرده و دمنوش را میل كنید. نوشیدن 2 لیوان دمنوش دارچین و خوردن غذاهایی با طبع گرم مانند كاچی می تواند بهترین انتخاب برای نخستین روز قاعدگی باشد.

چای دارچین درد قاعدگی خوراکی هایی که درد قاعدگی، را کاهش میدهد tea and autumn decorations 1471887599VP6 1024x683

زنجبیل ضد درد

در بسیاری از متون طب سنتی از زنجبیل به عنوان گیاه دارویی تسكین دهنده درد قاعدگی و باز كننده قاعدگی نام برده  شده است. زنان زیادی تجربه دردهای قاعدگی را دارند بدون آنكه خونریزی داشته باشند. برای باز شدن قاعدگی نوشیدن دم نوش زنجبیل بهترین انتخاب است.

برای تهیه این چای كافی است یك قاشق چای خوری زنجبیل رنده شده را در یك لیوان آب بجوشانید و قبل از خوردن غذا آن را صاف كرده و میل كنید. زنجبیل چون طعمی تند و گس دارد برای خوش طعم كردن آن می توانید یك قاشق چای خوری عسل یا یك قطعه كوچك نبات به آن اضافه كنید و پیش از خوردن وعده غذایی آن را میل كنید.

زنجبیل ضد درد قاعدگی درد قاعدگی خوراکی هایی که درد قاعدگی، را کاهش میدهد photo 2017 06 22 17 49 13 1024x586

درمان نفخ معده با زیره سبز

زنان و دختران زیادی با شروع دوران قاعدگی دچار نفخ و دل دردهای ناشی از آن می شوند. گاهی پیش می آید كه عوارض ناشی از قاعدگی مانند دردهای ناشی از نفخ از درد قاعدگی برای زنان دشوارتر است. زیره سبز یک ضدنفخ واقعی است. در مواقعی که دچار دل درد ناشی از نفخ می شوید، بهترین کار خوردن یک لیوان از جوشانده زیره سبز است.

این کار کمک می کند نفخ آرام آرام برطرف شده و درد ناحیه شکم تسکین پیدا کند. اما این شیوه تنها برای افراد بزرگسال و زنانی که با مصرف برخی خوراکی ها دچار نفخ می شوند یا نفخ ناشی از دوران قاعدگی را تجربه می كنند، توصیه می شود. برای تاثیرگذاری بیشتر زیره بر درمان نفخ می توانید زیره سیاه و زیره سبز را به میزان مساوی تركیب و آسیاب كنید و از آن به صورت دمنوش زیره كه با عسل شیرین شده است روزانه یك تا 2 فنجان مصرف كنید.

درمان نفخ معده با زیره سبز درد قاعدگی خوراکی هایی که درد قاعدگی، را کاهش میدهد         1024x768

عصبی و كم طاقت می شوید؟

اضطراب، عصبانیت و تغییرات روحی و روانی از دیگر اختلال هایی است كه با نزدیك شدن قاعدگی در دختران و زنان دیده می شود. در این روزها به دلیل تغییرات هورمونی كه در بدن زنان اتفاق می افتد خلق و خوی آنها دستخوش تغییر قرار می گیرد و حساسیت آنها در برابر مسایل مختلف بیشتر می شود.

برای پیشگیری از بروز چنین مشكلاتی و افزایش مقاومت بدن بهتر است چند روز پیش از شروع قاعدگی روزی 2 فنجان چای گیاهی بابونه بنوشید. بهتر است این چای را در میان وعده های غذایی با اندكی عسل شیرین كرده و میل كنید. دمنوش یا چای تهیه شده از گل بابونه به شما كمك می كند تا حالت های روحی روانی خود را در طول دوران قاعدگی راحت تر كنترل كنید. نوشیدن این دمنوش را 3 تا 4 روز پیش از قاعدگی شروع كنید و تا پایان قاعدگی ادامه دهید.

چای گیاهی بابونه درد قاعدگی خوراکی هایی که درد قاعدگی، را کاهش میدهد                1024x683

هم دردهای زنانه هم دردهای سنگ کلیه

نوشیدن روزانه یک فنجان عرق گزنه تاثیرات قابل ملاحظه ای در کنترل و تنظیم قاعدگی در زنان دارد. درمانگران طب سنتی تاثیر این نوشیدنی گیاهی را در تنظیم قاعدگی و درمان اختلال های ناشی از آن بسیار موثر می داند و معتقدند نوشیدن عرق گزنه می تواند به درمان افرادی که برای مدتی قاعده نشدند، کمک کند.

عرق گزنه علاوه بر خواص بی نظیرش در تقویت قوای بدنی و بنیه جسمانی در تسکین دردهای ناشی از سنگ کلیه نیز بسیار موفق عمل می کند. زنان با نزدیک شدن به روزهای قاعدگی می توانند با نوشیدن روزانه یك تا 2 فنجان از این دمنوش، روزهای قاعدگی را با درد کمتر و آرامش بیشتری سپری کنند.

درد قاعدگی خوراکی هایی که درد قاعدگی، را کاهش میدهد   2 1024x768

چه گیاهی را بو کنید؟

شیوه درمانی رایحه درمانی یکی از روش های درمانی طبیعی است که کاربرد آن در زمینه تسکین دردها و آرامش بخشی به سرعت مورد توجه بسیاری از پزشکان و متخصصان طب رایج قرار گرفت. امروزه در بسیاری از کلینیک ها از شیوه درمانی رایحه درمانی برای تسکین دردها و آرامش بخشی به بیماران استفاده می کنند.

درمانگران این شیوه درمانی با استفاده از رایحه گیاه سنبل یا رایحه گیاه رزماری به تسکین دردهای دوران قاعدگی می پردازند. بوییدن رایحه گیاه های ذکر شده علاوه بر تسکین دردهمانند قرص های آرامش بخش فرد را آرام می کنند. علاوه بر این استشمام روغن و عصاره اسطوخودوس و مصرف موضعی آن در ناحیه شکم در دوران بارداری به صورت همزمان تاثیر زیادی بر کاهش دردهای ناشی از روزهای قاعدگی دارد، به شرط آنكه بعد از ماساژ ناحیه شكم با این عصاره شكم را با پارچه مناسب ببندید و گرم نگه دارید.

سنبل درد قاعدگی خوراکی هایی که درد قاعدگی، را کاهش میدهد 879a324415facd2ae8ed7b6e8d6199ca 1024x822

اشتراک‌گذاری

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *