سلامتسلامت جنسی

فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی و پزشکی چیست؟

فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی ، روانشناسی، فیزیولوژی و مذهبی بسیار بی‌شمار است. پرهیز از خود ارضایی اخیراً به یک روند رایج تبدیل شده است و بسیاری از افراد ادعا می‌کنند که شاهد فواید ترک خود ارضايي پس از حتی یک هفته پرهیز، بوده‌اند. با این حال، برخی از پزشکان این ادعاها را رد می‌کنند و بر این باورند که در عوض، خود ارضایی فواید سلامتی واقعی دارد که در دوران پرهیز از آن‌ها غافل خواهید شد.

به نظر می‌رسد خود ارضایی فعالیتی واقعاً خوب است، می‌تواند خلق و خوی ما را بهبود بخشد و ترشح هورمون‌های آرامش بخش را در مغز ما تقویت کند، با این حال، برای برخی از افراد، انزال روزانه به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. افراد زیادی هستند که برای راه های ترک خود ارضایی از نظر علمی تلاش می‌کنند، چرا که به اعتیاد مادام‌العمر برای آنها تبدیل شده است.

در این مقاله، ما قصد داریم فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی را بررسی کنیم تا شما نیز بتوانید پس از خواندن این مقاله تصمیم بگیرید که آیا ترک خود ارضایی واقعاً مفید است یا مضر. همراه ما باشید.

در این مقاله به عوارض خودارضايي براي دختر پرداخته ایم

فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی

همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم فواید ترک خود ارضايي بی‌شمار است. اما برخی از این فواید از نظر علمی اثبات نشده‌اند و صرفاً تجربه برخی از افراد پس از پرهیز بوده است.

به‌طورکلی فواید ترک خود ارضایی را در چهار دسته ذهنی، جسمی، معنوی و جنسی تقسیم‌بندی کرده‌ایم و سعی داشتیم تا مواردی که توسط پزشکان بررسی و اثبات شده‌اند را در اختیار شما قرار دهیم:

1. فواید ترک خود ارضايي برای سلامت ذهن

افرادی که ترک خود ارضایی را به مدت یک هفته یا 15 روز تجربه کرده‌اند، تعداد بی‌شماری از پیامدهای مثبت ذهنی و عاطفی را برای این عمل ذکر می‌کنند. آنها می‌گویند متوجه شده‌اند که استرس یا اضطراب در زندگی روزمره بسیار کاهش می‌یابد و با افزایش انگیزه در زندگی، تکمیل پروژه‌های کاری و دنبال‌کردن اهدافتان بسیار ساده‌تر خواهد شد. شاید واضح‌ترین حس، نوعی احساس تجدیدپذیری از خودکنترلی باشد که از پرهیز به دست خواهید آورد.

فواید ترک خود ارضايي برای سلامت ذهن

همه این مزایا را در افزایش سطح تستوسترون که از پیامدهای اصلی ترک خود ارضایی است، می‌توان جستجو کرد. به این فکر کنید که در نوجوانی و دوران بلوغ چه احساسی برای میل به خود ارضایی در روز داشتید زمانی که بدن شما تستوسترون را با حداکثر ظرفیت خود ترشح می‌کرد. ممکن است بتوانید با اجتناب از خود ارضایی منظم، مقداری از همان قدرت را بازیابی کنید.فواید ترک خود ارضايي بر مغز سبب رشد سلول های عصبی شده و بر تقویت حافظه موثر خواهد بود

 ֎اعتماد به نفس بیشتر از فواید ترک خود ارضایی

اعتماد به نفس چیزی است که امروزه هر جوانی به آن نیاز دارد، با این حال، فیلم‌های بزرگسالان و خود ارضایی نسل هزاره را از درون ضعیف‌تر می‌کند. خود ارضایی انگیزه شما را برای کار سخت کاهش می‌دهد و همچنین بر عزت‌نفس شما تأثیر مستقیم می‌گذارد. افرادی که هر روز خود ارضایی می‌کنند، احساس وحشتناکی کرده و خود را به‌خاطر این عمل سرزنش می‌کنند که روی زندگی روزمره، شغل و اهداف آنها تأثیر می‌گذارد.

برای شناخت عوارض خودارضایی مقاله عوارض خودارضایی را مطالعه کنید.

2. فواید ترک خود ارضايي از لحاظ معنوی

بسیاری از مردانی که ترک خود ارضایی را تمرین کرده‌اند، شادی و رضایت کلی بیشتری را در زندگی خود گزارش کرده‌اند. برخی دیگر ظاهراً روابط عمیق تر و معنادارتری را با شریک زندگی خود تجربه کرده‌اند. آنها ادعا می‌کنند که دور کردن تمرکز از فعالیت‌های جنسی به آنها این امکان را می‌دهد که در عوض روی جنبه‌های دیگر زندگی عشقی خود تمرکز کنند، مانند ارتباط در مورد رابطه جنسی و نحوه عشق‌ ورزیدن به شریک زندگی خود.

 فواید ترک خود ارضايي از لحاظ معنوی

 ֎زمان بیشتری در اختیار خواهید داشت

خود ارضایی نه‌تنها انرژی شما را می‌مکد بلکه زمان باارزش زیادی را نیز مصرف می‌کند. به‌جای خود ارضایی شبانه‌روزی، می‌توانید از آن زمان برای کارهای بهتر استفاده کنید. همچنین، امروزه هیچ‌کس بدون فیلم‌های بزرگسالان خود ارضایی نمی‌کند. پیداکردن فیلمی که می‌تواند شما را به ارگاسم برساند، زمان زیادی می‌برد.

برای اینکه سمت این‌گونه فیلم‌ها نروید سعی کنید فعالیت فیزیکی شدید داشته باشید یا خود را به انجام کاری لذت‌بخش سرگرم کنید. مهم‌تر از همه باید بدانید که زمان حساس شما چه وقت از روز است. یعنی در چه ساعتی از روز بیشتر میل به خود ارضایی دارید در این صورت می‌توانید با ورزش و یا انجام کاری که حواستان را پرت کند، این ساعت‌های حساس را بدون انجام این عمل سپری کنید.

֎اجتماعی‌تر خواهید شد

بر طبق مطالعاتی که در سال‌های اخیر بر روی افراد معتاد به خود ارضایی صورت ‌گرفته است، مشخص شده است که این افراد پس از مدتی دیگر علاقه‌ای به معاشرت با دوستان و آشنایان خود نداشته و از خانه بیرون نمی‌روند. در حقیقت خود ارضایی برای این افراد منجر به گوشه‌گیری و فاصله‌گرفتن از اجتماع شده است. یکی از فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی بازگشت به اجتماع و معاشرت با دوستان است.

براساس تجربه افرادی که تصمیم بر ترک خود ارضایی گرفته اند، در دوران ترک این افراد علاقه شدیدی به حضور در اجتماع و گروه‌های دوستانه خود داشته‌اند چرا که این اتفاق منجر می‌گردد میزان ترشح اندورفین در بدن شما افزایش یافته و دیگر علاقه‌ای به در خانه ماندن و خود ارضایی نداشته باشید و زمان باارزش خود را در کنار دوستان، همکاران و آشنایان خود سپری کنید.

یکی از فواید ترک خود ارضایی کاهش استرس است که در مقاله «کاهش استرس» بیشتر توضیح داده‌ایم.

چگونه خودارضایی را ترک کنیم؟

اولین و مهم ترین نکته برای جلوگیری از خودارضایی این است که اراده قوی و مصمم داشته باشید.در دومین نکته لازم است یادآور شویم که به یک باره خودارضایی را قطع نکنید.به مروز زمان در روز ،هفته و ماه سعی به کم کردن آن نمائید تا دچار عوارض نشوید و به سلامت جسمی بازگردید

برای کنترل کردن این موضوع لازم است تا حتما فعالیت یا تفریحی را برای خود فراهم نمائید تا زمانی که احساس نیاز می‌کنید این فعالیت بتواند جایگزین خوبی برای آن باشد.پس از انجام این کارها متوجه فوايد ترك خود ارضايي بعد از سه ماه خواهید شد

3. فواید ترک خود ارضايي برای سلامت جسم

در حالی که هنوز نیاز شدیدی به تحقیقات بیشتر در این زمینه وجود دارد، اکثر مطالعات منتشر شده حول فواید فیزیکی عدم انزال می‌چرخد. جای تعجب نیست که بسیاری از این اثرات دوباره با سطوح بالاتر تستوسترون مرتبط هستند. چیزهایی مانند افزایش خلق و خو و انرژی همراه با کاهش چربی بدن همان نتایجی هستند که می‌توان از ترشح تستوسترون بیشتر انتظار داشت.

 فواید ترک خود ارضايي برای سلامت جسم

برای برخی ار افرادسوال می شود که ترك خود ارضايي چند روز طول ميكشد؟ شاید هیجان‌انگیزترین خبر برای شما این باشد که فواید ترک خود ارضايي از نظر پزشکی ممکن است سریع‌تر از آنچه فکر می‌کنید آشکار شود. یک بررسی سیستماتیک از تحقیقات فعلی انجام شده در سال 2018 نشان داد که ترک خود ارضایی در کمتر از 48 ساعت با بهبود حرکت اسپرم مرتبط است.

هر چه فرد زمان ترک طولانی تری داشته باشد، نتایج مثبت‌تر است. مزایای عدم انزال به مدت یک هفته در سال 2003 بررسی شد. مشخص شد که در بین 28 شرکت‌کننده داوطلب، سطح ترشح تستوسترون در روز هفتم به حداکثر رسید. مطالعه‌ای که در این سال انجام شد منجر به افزایش سطح تستوسترون در افرادی شد که به مدت سه هفته متوالی انزال نداشتند. همه اینها نشان می‌دهد که فواید فیزیولوژیکی از جمله موهای ضخیم‌تر، افزایش رشد عضلات، سطوح انرژی بیشتر و بهبود کیفیت اسپرم بسیار سریع ظاهر می‌شوند.

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، همین فواید فیزیکی می‌تواند به حالات ذهنی و عاطفی ما نیز کمک کند. این یک چرخه هیجان‌انگیز از مثبت‌اندیشی است که به طور بالقوه می‌تواند پس از یک روز پرهیز شروع شود.

֎فواید ترک خود ارضايي بر مو با افزایش ضخامت و رشد مو

این مورد از رایج‌ترین فواید ترک خودارضایی از نظر پزشکی است. خود ارضایی منظم می‌تواند موهای شما را نازک کند و در برخی موارد ممکن است شاهد ریزش مو باشید. برخی افراد ادعا می‌کنند که خود ارضایی باعث سفید شدن موهایشان می‌شود. اگر موهای خود را دوست دارید، باید یک چالش 7 روزه ترک خود ارضایی را انجام دهید، مطمئن باشید که موهای شما صاف و ضخیم می‌شود.

֎افزایش سطح انرژی بدن از فواید ترک خودارضایی

خود ارضایی انرژی شما را می‌مکد، شما را در حالتی قرار می‌دهد که انگار در حال انجام فعالیتی سنگین مانند بالارفتن از کوه هستید. آیا تابه‌حال بعد از خود ارضایی انرژی شدیدی را احساس کرده‌اید؟ هیچ‌کس بعد از انزال احساس انرژی نمی‌کند. اگر ورزشکار هستید، نباید چند ساعت قبل از بازی این عمل را انجام دهید، در غیر این صورت ممکن است بر عملکرد شما تأثیر بگذارد.

برای آشنایی با مزایای خودارضایی به مقاله فواید خودارضایی مراجعه نمایید.

֎افزایش قدرت و حجم صدا

صدای بم و مردانه می‌تواند هر فردی را تحت‌تأثیر قرار دهد، داشتن صدای بم و جذاب احساس خوبی دارد و مردم بادقت بیشتری به صحبت‌های شما گوش می‌دهند. قطع خود ارضایی به مدت 7 روز سنگینی صدای شما را افزایش می‌دهد. صدای شما را بم‌تر و رساتر می‌کند.

֎افزایش قدرت عضلانی و رشد ماهیچه

طبق یک گزارش، عدم انزال به مدت 7 روز می‌تواند منجر به افزایش 145.7 درصدی تستوسترون شود. تستوسترون به‌عنوان “هورمون مرد” نیز شناخته می‌شود، زمانی که تستوسترون اضافی در بدن خود دارید احساس شگفت‌انگیزی می‌کنید؛ ماهیچه‌های شما سریع‌تر رشد کرده و پوست شما احساس جوانی می‌کند.

֎فواید ترک خود ارضايي بر قد

از دیگر فواید جلوگیری از خودارضایی می‌تون به رشد استخوان ها و در نتیجه افزایش قد اشاره کرد.در واقع با هربار خودارضایی مقداری انرژی و کالری از بدن خارج می‌شود که این نیرو در رشد قد و افزایش آن تاثیرگذار خواهد بود

֎بهبود و تقویت سیستم ایمنی بدن

بر اساس گزارشی که از نتایج تحقیقات بر روی 35 مورد ترک خود ارضایی در طی 6 ماه صورت گرفته است، می‌توان گفت که افرادی که به اعتیاد خود ارضایی دچار بوده اند قبل از ترک، بیشتر مریض می‌شدند و تقریباً حس و حال و انرژی کمتری برای انجام کارهای روزمره خود داشته‌اند اما پس از طی دوره ۶ماهه به طرز چشمگیری انرژی فزاینده‌ای را در خود حس کرده‌اند و کم‌تر دچار بیماری شده‌اند.

4. فواید ترک خود ارضایی در بهبود روابط جنسی

بسیاری از مردانی که برای مدت قابل‌توجهی از انزال خودداری کرده‌اند، گزارش داده‌اند که انجام این کار در واقع زندگی جنسی آنها را بهبود بخشیده است. این افراد ارگاسم طولانی تر و شدیدتری را تجربه کرده‌اند.

فواید ترک خود ارضایی در بهبود روابط جنسی

همچنین شواهد گواه بر این است که به دلیل افزایش انرژی، انگیزش بهتر برای زندگی و نشاط بیشتر، روابط عاطفی در کنار روابط جنسی با شریک زندگی این افراد بهبود یافته و موجب تقویت روابط، عشق‌ورزی بهتر و افزایش محبت بین افراد شده است.

یکی از عوارض خود ارضایی سرد مزاجی است که می‌توانید در مقاله «سرد مزاجی زنان» اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

فواید ترک خود ارضايي بر چهره

حال که کاملاً با فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی و معنوی آشنا شدید، وقت آن است که از فواید ترک خود ارضايي بر چهره برایتان بگوییم تا بدانید که هرگز دیر نیست و اگر کم‌کم خودارضایی مستمر را کنار بگذارید می‌توانید سلامت و زیبایی چهره خود را باز گردانید. ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما بر اساس تحقیقات انجام شده، پس از یک ماه ترک خود ارضایی شدید، افراد موردمطالعه شاهد کاهش گودی زیر چشم، کاهش آکنه و بثورات پوستی و همچنین شفاف‌تر شدن پوست بوده اند. از فواید ترک خود ارضایی بر چهره و پوست صورت می‌توان به موارد زیر هم اشاره کرد:

1. افزایش درخشش و شادابی پوست

از اصلی ترین فواید ترک خود ارضايي بر چهره این است که با کاهش تعداد دفعات خود ارضایی و ترک آن در بلند مدت، می‌توانید شاهد افزایش رطوبت، شادابی و درخشش پوست خود شوید. پس از ترک خود ارضایی یکی از اصلی ترین دلایل کاهش آب و رطوبت بدن نیز رفع خواهد شد. در این مدت می‌توانید با نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در طول روز در کنار نوشیدن اسموتی های طبیعی و خانگی و حتی خوردن چای سبز، رطوبت از دست رفته پوست را باز گردانید.

 افزایش درخشش و شادابی پوست

2. کاهش چین و چرک سطحی

یکی از فواید ترک خود ارضايي بر چهره کاهش سرعت روند پیری پوست خواهد بود. با بازگشت آب از دست رفته بدن از طریق روش‌هایی که اشاره کردیم، پوست شما میزان رطوبت لازم را دریافت خواهد کرد. در نتیجه رفته‌رفته از خشکی پوست کم شده و جای زخم و جوش سریع‌تر بهبود خواهد یافت. همچنین می‌توانید با استفاده از تغذیه مناسب و ماسک‌های صورت خانگی، میزان چروک‌های سطحی پوست را به طرز چشمگیری کاهش دهید.

3. کاهش جوش‌های هورمونی از فواید ترک خود ارضایی

افزایش تعداد دفعات خودارضایی تنظیم ترشح هورمون‌های اصلی بدن را دچار اختلال می‌کند. تعادل هورمونی و کاهش جوش یکی از فواید ترک خود ارضايي بر چهره است که به‌سرعت خود را نشان می‌دهد. اگر مدت کوتاهی است که به خود ارضایی اعتیاد دارید، با ترک آن روند کاهش جوش در نواحی پیشانی و چانه بسیار سریع‌تر خواهد بود. البته ممکن است این روند برای برخی افراد با مشکل روبه‌رو شده و طولانی‌تر باشد. در این صورت بهتر است برای تنظیم سطح هورمون و کاهش جوش ناشی از اختلال هورمونی، با پزشکی متخصص مشورت کنید.

اگر به دنبال دکتر پوست خوب هستید مقاله بهترین دکتر پوست تهران را مطالعه کنید.

کاهش جوش‌های هورمونی از فواید ترک خود ارضایی

از دیگر فواید ترک خود ارضايي بر چهره می‌توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

 • بهبود گردش خون در بافت پوست و افزایش اکسیژن‌رسانی
 • کاهش رنگ‌پریدگی و زردی پوست ناشی از اعتیاد به خود ارضایی
 • کاهش خستگی و بی‌حالی چهره ناشی از تضعیف قوت بدن
 • کاهش جوش‌های زیرپوستی و دردناک
 • کاهش التهابات پوستی و قرمزی پوست
 • کاهش گودی زیر چشم

سخن پایانی

فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی برای افرادی که تصمیم به ترک می‌گیرند بسیار است؛ چه از نظر ذهنی، روحی و جسمی و چه از نظر روابط عاطفی و جنسی. در حالی که تحقیقات بیشتری برای تعیین مدت دقیق دوره زمانی این مزایا ضروری است، نکته نهایی برای افرادی که از خود ارضایی خودداری می‌کنند این است که آنها هیچ آسیبی به خود و دیگران نمی‌رسانند و این انتخاب کاملاً به تصمیم خودشان وابسته است.

اگر به دنبال راهی برای به‌دست‌آوردن کنترل مجدد بر زندگی خود بوده‌اید و احتمالاً این فواید ترک خود ارضايي را برای خود تجربه کرده‌اید، تصمیم به ترک خود ارضایی می‌تواند گزینه‌ای عالی برای تجربه زندگی بهتر برای شما باشد.

مطالعه بلاگ ناباروی مردان را توصیه میکنیم.

4.6/5 - (253 امتیاز)

مهدیه

علاقه زیادی به مطالعه دارم و دوست دارم در زمینه های سلامتی اطلاعات زیادی کسب کنم و در این راستا این اطلاعات رو با دیگران به اشتراک بگذارم.

‫86 دیدگاه ها

    1. غیر از اراده که برای هر کاری لازمه، و مطمئن باشی که وقتی میخوای موفق میشی،
     یک سرگرمی برای اوقاتی که بیکار و تنها هستی پیدا کن که فیزیکی باشه مثلا درست کردن ماکت، تعمیر لوازم خراب خونه، نقاشی مجسمه سازی….
     موفق باشید

   1. من خودم راه های زیادی امتحان کردم اما بهترینش که الانم جواب داده و ترک کردم دین داری و توجه به مسائل دینیه به نظرم دیگه حتی سمتشم نمیری بلکه یک نیرویی تورو به پاکی هدایت میکنه تو این زمینه از کلیپ های استاد رائفی پور هم میتونی کمک بگیری خیلی مفیده به امید اینکه بتونی

   2. ببین چیز یاد دادنی نیست عزیز همش بسته به خودته فقط تکنیک داره ببین سعی کن تنها نباشی تا خوابت نگرفته نرو توی رخت خواب هر موقع حس خودارضایی اومد سراغت بلند شو دست و صورتتو بشور اگرم فشار جنسی روت بود به خودت بگو امروز نمیکنم فردا میکنم

   3. من 144 روزه ترک کردم واقعا حس بی نظیریه
    هر راهی را رفتم
    هیییییییییییچ راهی پیدا نکردم جز دینداری و عشق به امام زمان

    1. داش جنب شدن چیکار کردی من بدبخت توی خواب هر وند وقت یکبار جنب میشم یا یه عبارتی ارض*ا میشم😭 دست خودمم نیست

    2. داش منم 10روزه خود ارضایی نکرده ام اما انرژیم پا و دستم کامل تخلیه شده میشه کمک کنی که چجوری انرژی بدنم رو به دست بیارم

   4. ی بار تصمیم بگیر برای همیشه بزاریش کنار با ذهنت کنترلش کن نزار اون ذهنتو تو دست بگیره

   5. به یک روانپزشک مراجعه کنید حتما نتیجه می‌گیرید ،استرس و اظطراب و بیکاری اغلب باعث خودارضایی میشوند

   1. سلام من با ورزش و فعالیت شکر خدا دیگ تحت فشار نیستم البته منظورم ورزش هر روزه و منظمه ورزشی که خستت کنه ولی نه اونقدر که بدون آسیب ببینه باشگاه رو امتحان کن

   2. علاوه بر باشگاه یا تو خونه ورزشی که خستت کنه ولی آسیب بهت نزنه ها
    اندازه بخور نه خیلی زیاد که دچار وسوسه شی و از همه اونا مهمتر دین داد بودن با نماز اول وقت و خداشناسی هرچقدر که خدارو بیشتر بشناسی محبتت بیشتر میشه و دیگ اصلا جایی برای وسوسه شهوت نمیمونه دیگ اینکه کارهاتو برای خدا انجام بده و همین جور ورزشم برای خدا نه برای تو چشم اومدن خود نمایی تفکر کن هرچقدر که بیشتر ادامه بدی خدا هم بیشتر کمکت میکنه تو یک قدم اون هزاران هزاران قدم ولی تو اون یک قدم ثابت قدم باش حداقل یا الرحمن.

  1. سلام
   تویی که داری مطلب میخونی
   اومدی این عمل ترک کنی نصف راهو اومدی
   بعصیا اینجا رسیدن ولی ادامه ندادن
   و تا اخر عمر پشیمونن
   ادم وقتی ترک میکنه
   حس امید خوشحالی بهش سر میده
   بخاطر اینکه ویتامین زیادی رفته سیاه بودی
   ولی بعد سفید میشی و زیبا میشی چروک هات میره
   محبوب بین مردم میشی
   خیلی ساده هستش
   اراده میخواد
   بدنت قوی میشه اخلاقت خوب میشه
   و اینو بگم درسات عالی میشه
   من تجربه کردم
   ازون دوران ننگ اومدم بیرون همش بدبختی
   هیچ فایده نداشت
   یک لذت زود گذر
   راه حلش هم اینه
   اول نماز
   چون نماز میخونی دلت نمیاد دفعه بعد بزنی
   و چون غسل باید کنی
   تعداد دفعات کمتر میکنی
   دوم روضه یا مداحی
   خیلی احساس خجل بهت دست میده دیگه دست برمیداری کنار روصه به گناهات فکر کن
   سوم وررش
   یک ورزش 10 دقیقه ای هم کافیه تا دم پارک محل
   هر وقت احساس شهوت کردی بگو من برده شیطان نمیشم
   سریع برو دوش اب سرد بگیر یا برو پیاده روی
   چند بار اینکار کنی عادت میشه ترک میکنی
   اعتماد به نفست بالا میره
   پررو میشی
   با این غول باید مبارزه کنی
   وگرنه تو زندگی شکست میخوری این
   فیلم ها سالانه خیلی ساخته میشه تا منو شما گول بزنن
   چون یکی از مهمترین نیاز های انسان لذت جنسی هست
   اونا با استفاده ازین راه غلط میخوان بر مغز ها کنترل کنن
   اخر الزمان هم هست
   برای امام زمان چیکار کردیم؟
   بحرف این سایت هایی که میگن به اندازه بزنید
   نکنید
   به اندازه هم بزنید کم کم دچار اعتیاد بهش میشید
   اخرش گرفتار میشید
   اصلا دور اینو خط بکشید
   تا بفهمید چخبره
   بعد همش به گذشته خودتون خواهی. خندید
   چقدر احمق بودم
   و سعی کنید تنها نباشید
   شیطان تو تنهایی سراغ ادم میاد
   و اگه شیطان اومد سریع دوش اب سرد بگیرید
   چون شیطان اتشی هست
   با اب سرد از بین میره
   و دوشتون خیلی طولانی نشه
   تنها نمونید
   هرچی باعث میشه تحریک شید حذف کنید
   یه صلوات برای من بفرستید🌹

 1. بنظرم هرچیزی به اندازه باشه ضرری نداره و نیاز به ترکش نیست. فواید ترک خودارضایی رو میگید ولی خب فواید خودارضایی رو هم باید درنظر بگیرید.هرچیزی در حد تعادلش مشکلی نداره.پس اول ببینید چقد درگیرش شدید

  1. کی همچی حرفی زده یعنی اگر شیشه هم به اندازه مصرف بشه مفیده?خودارضایی کمش هم ضرر داره

   1. برادر من این با شیشه فرق داره این ی نیازه ی غریزه اس تو وجود ما ماها ب اندازه کافی مخصوصا جوونا مث من تو سن 18 سالگی شدید نیاز داریم و فق داریم سرکوبش میکنیم پس خاهشا همه چیو ب هم ربط نده

    1. سلام عزیزم اون انرژی که الان تو این سن تو وجودته واسه انجام دادن اهدافته وقتی غریزه جنسی ات اینو ازت بگیره میبینی عین من سی سال از سنت گذشته و هیچی نداری …نزار انرژی و فکرت سمت غریزه ات بره
     انرژی و فکرتو واسه ساختن آینده ات بزار
     غریزه جنسی ات همونجور ناخوداگاهه و ی چیزیه که دست تو نیست همونجورم ناخود اگاه اسباب رفع نیازش جور میشه

     1. هیی
      این خودارضایی بد دردیه الان موندم توش میرم تا مرز ۹ روز ۱۰ روز تا حالا شده تا ۱ماهه بشه این کارو انجام ندم ولی دوباره همون اش و همون کاشه
      باید قشنگ ۴۰ روزی براش هر ثانیه وقت گذاشت تا به نتیجه خوب رسید
      بسه دیگه تا کی این روند رو انجام بدیم برادر ها خواهران به خودتون بیایید این کارو نکنید!

    2. با سلام وقتی یه جامعه آماری دنبال ترک خودارضایی هستن حتما یه مشکلی هست دیگه -ربطی هم به دین و مذهب نداره کار اشتباه همیشه اشتباه هست تو هر دین و م ذهبی مخواد باشه چون ساختار روحی انسان برای همه یکسانه خود من با همین طرز فکر که مشکلی نداره اعتیاد بهش پیدا کردم جدا از هر طرز فکری وقتی یه عده ای دنبال ترک یه موضوعی هستن یعنی تو زندگیشون به مشکل خوردن چه از لحاظ روانی یا هرچیز دیگه ای

  2. سلطان بیخیال
   نمیخوای ترک نکن ولی هم قاعده نساز
   به قول بعضی ها هر کاری رو نخواد انجام بده بهونه‌اش رو، و هر کاری رو بخواد انجام بده، راهش رو پیدا میکنه

  3. درود بر تو ای برادر عزیزم؛ کاملا درست گفتی، نکته ای که کمتر کسی بهش توجه می کنه و فقط می خوان غریزه جنسی رو سرکوب کنن

 2. فواید ترک خود ارضایی alimoli جان هرجور هم حساب کنی بیشتره حالا شما قصد نداری ترک کنی بحثش جداست 😂😂 شما راحت باش

   1. به نظر من هم ترک خودارضایی واقعا خوب هست . خیلی به بدن و روحیه آدم کمک می کند. دوستانی که درگیرش هستند حتما ترک کنند. حتی شده پیش روان پزشک یا مشاور هم اگه احساس نیاز داشتید کسی بهتون کمک کنه برید.

     1. عرضم ب حضورتون…از دهه هفتاد تا الان دارم امروز فردا میکنم واس ترک..ولی نشد..الان سه روزه پاکم و با دیدنه این مقاله واقعا انگیزم بیشتر شد…ممنونم….در واقع من باید ترک کردن رو ترک کنم…ممنون

 3. آبا ترک خودارضایی باعث سرطان پروستات میشه؟ یه جا خوندم گفته بود

  اگه خودارضایی رو ترک کنیم ب بیضه ها فشار نمیاد یا باعث آسیب نمیشه؟

 4. سلام💚😍
  CR7 هستم
  من تقریبا15سال خودارضایی کردم😭
  رسماً جسم و ذهن ام رو به فنا دادم😫
  بارها ترک کردم و شکست خوردم چون از تجربه دیگران استفاده نمی کردم😠
  الان تقریبا 40روزه پاکم 💪
  برای ترک خودارضایی فقط چند تا کار ساده رو انجام بدید📝
  1.به نام خدا شروع کنید که صدرصد جواب میگیرید👆👑
  2.به هیچ عنوان سمت سایت پورن نرید یا چشم چرانی در فضای مجازی و کوچه و خیابان نکنید،،ممنوع🤐🤐
  3.ذهنتون رو کنترل کنید، اصلا و ابدا در ذهنتون رابطه جنسی و عاشقانه نداشته باشید و فکر سکسی و جنسی ممنوع 🤐🤐
  4.ورزش،ورزش،ورزش💪💪💪
  5.نماز ،نماز،نماز 💎💎
  خواهش میکنم ، نگید این حرف ها مسخرس ،لطفا فقط یک ماه اینکارا رو از روی اجبار انجام بدید تا عادت کنید، اونوقت تا آخر عمر دعام میکنید
  یا علی💚💚💚

   1. سلام من خودارضایی رو خیلی وقته ترک کردم با اینکه قبلا خیلی شهوتی بودن و از کوچکترین تصویر تحریک میشدم ، فقط به یه مسئله خوردم ، اونم ترشح آب پروستات هست می‌دونم طبیعیه ولی راهکاری هست که کم بشه ؟؟؟

 5. من 17سالمه و 4ماه(120)روز خود ارضایی نکرده بودم
  راستشو بخواین اگه بخوام از تجربم براتون بگم
  اگه قصد دارین این عادت رو ترک کنید، اول باید دیدن پورن رو کنار بزارین پیشنهادم اینه که یه مدت بدون دیدن پورن خودارضایی کنید و به مرور زمان سعی کنید خود ارضایی رو ترک کنید.
  مورد بعدی اینه که خودتونو مشغول یه کاری بکنید ورزش،کار،درس،فیلم،بیرون رفتن از خونه و…
  سعی کنید مدت زیادی رو بیکار نباشید

 6. سلام من الان ۳ یا ۴ ساله که رزمی کار میکنم و خود ارضاییم رو از روزی دو بار به دو هفته ای یبار و در نهایت ترک رسیدم و واقعا تغییر رو مشاهده کردم . اکثر مطالب مقاله رو

 7. من 16سال درگیر استمناء بودم .توی تلگرام با یه نفر آشنا شدم روشی یادم داد که الان 1ساله کامل ترک کردم ،حتی یکبار هم لغزش نداشتم
  تاکید می کنم حتی یه لغزش هم نداشتم این مدت

 8. سلام من ۲۹ سالمه و نمی تونم خودارضایی رو ترک کنم چی کار کنم موی سرم ریخته و فکر می کنم دلیلش این موضوع هستش ممنون می شم راهنمایی کنید توی روز یه یا دوبار خود ارضایی دارم

  1. سلام. من هم درگیر همین مشکل بودم و موفق شدم با روشهای دوازده گانه به سختی ترک کنم. یکسال کامل بیش از ۳۶۵ روز ترک داشتم.
   خواستید خوشحال میشم کمکتون کنم.

 9. داداش مسخرت نمیکنیم اما اصلا ربطی نداره نماز راستش من به هیچ چیز اعتقاد ندارم فقط میدونم نیروی بالاتر از همه نیرو ها هست که اسمش خداست و اینکه خود ارضایی بسیار بده من 9 ماه ترک کردم نمازو… هم نمیخونم فقط اینو میتونم بگم ترک خود ارضایی عالیه و 2یا3ماه اولش سخته ثانیه ها همش تو ذهنه و ورزش عالیه روح رو جلا میده و باعث قدرت و تسلت بر کار ها میشه و سوختو سازو بالا میبره

 10. اونایی ک میگن خود ارضایی ضرر نداره.
  اقا 1 ماه انجامش نده بعد متوجه میشی که تاثیر انجام ندادنش چقد رو جسم و روح روانت تاثیر مثبت میزاره
  اینهمه انجام دادی حاالا 1 ماه نکن. اگه دیدی هیچ تاثیری نداشته خاسی باز ادامه بده. ولی اگه تاثیر مثبتش رو دیدی دیگه با روحیه ایی ک میگیری خود ب خود ترکش میکنی

 11. سلام دوستان، لطفا آینده و زندگی خودتون رو خراب نکنید با اعتیاد به خودارضایی ، اینکه شما فک میکنی با این کار نیاز جنسی برطرف میشه فقط یه سراب هست و خودتو گول میزنی ، واقعیت اینه که شهوت رو بیشتر میکنه و تمام زندگیت رو تحت تاثیر میزاره از درس و ورزش بگیر تا روابط اجتماعی ، بعد از ۱۵ سال اعتیاد به این کار تونستم ترک کنم به لطف خدا ، منکه قبلا هزاربار خواستم ترک کنم و نتونستم، اینبار تونستم و الان دیگه راحت دارم زندگیمو می کنم ، خدا رو فراموش نکنید بچه ها …یه قدم بری سمتش ، اون ۳ قدم سمت تو میاد و کمکت میکنه

 12. سلام من 16 سالمه از بچه که بودم آزار جنسی تو مدرسه دیدم و از سن 11 سالگی با مالش خودم به تخت یا … خودم ارضا میکردم هر چی که بزرگتر شدم و فهم و شعورم رفت بالا همه چی بدتر شد این عمل هم روی بدن و هم روی روحیه هر انسانی تاثیر میزاره بعضی ها بیشتر؛ حتی گاهی اوقات فکر میکردم منحرف جنسی هستم .
  دوستان خلاصه این عمل ترک کنید به خاطر خودتون و یک روش خاصی وجود نداره برای ترک خود من بارها سعی کردم همه روش های انجام ندادن هم خوندم ولی (( بهترین روش اینه که با خدا عهد و پیمان ببندید ازش کمک بخواید و متوجه بشید که شکستن این عهد و قولی که به خدا دادید گناه بسیار زیادی داره و باعث بیزاری زیاد خدا از شما میشه )) و مهم تر از همه دیگه سمت فیلم های پورن نرید و بفکر نفس درونتون باشید

 13. سلام دوستان منم 6ساله که این کارا انجام می دادم ولی موفق شدم ترک بکنم از شکست خوردنتون خسته نشین شکست بخوریم ولی روی پاتون بلند بشید اگه شکست نخورین موقف نمی شین سعی کنین ذهنتون را تغییر بدن ذهن انسان قدرت مند ترین ماشین تغییره اگرم به هیجی اعتقاد ندترین ذهنتون همچیا می تونه تغییر بده اگه کسی خواست خوشحال می شم کمکش کنم

 14. سلام به همه
  من قبلاً خیلی چیزا رو در مورد خود ارضایی نمی‌دونستم
  مثلا من چند ساعت قبل باشگاه بدنسازی خود ارضایی کردم بعد رفتم باشگاه حتی نتونستم نصف وزنه ای که جلسه قبل زدم رو بزنم 😢 خیلی حالم بد شد بعد مشکل رو پیدا کردم و دیگه تصمیم به ترک گرفتم .
  تجربه منم اینه که بعد از خود ارضایی شدیداً خلق و خوی خودت رو تغییر میدی و ثبات نداری احساس ضعف می‌کنی. برای همین تنهایی رو ترجیح میدی
  راهی که من ترکش کردم👇
  به خودم گفتم فقط فردا رو نزن بعد وقتی نمیزدم دوباره میگفتم روز بعد هم نزن همینطوری خودم رو مشغول باشگاه و درس کردم هر موقع هم فکر خودارضایی میکردم یه آهنگی که بهم انگیزه بده گوش میکردم.فکر کن که اگه ترک کنی از خیلی ها جلو تری.. با چشام می‌دیدم خیلی ها که باشگاه میومدن پیشرفت خاصی نداشتن هر روز هم بدتر میشدم ولی من توی ۲ ماه خط سینه هام معلوم شد مکمل و چیزی هم نمی‌خوردم. ولی همه غیر ممکن میدیدن..
  اینو حتما تست کنید اون بالا ببینمت❤️❤️

 15. سلام دوستان من دو ماهه خودارضایی ترک کردم هر وقت خواستید ترک کنید نتونستید ب این فکر کنید ک مگه کاری هست ک من نتونم انجامش بدم ب خودتون امید بدید خودتون سرگرم کنید درس بخونید تلویزیون ببینید کتاب بخونید و….. هر کاری بکنید ک فراموشش کنید ب خودتون بگید یعنی من انقد سستم که نتونم یه خود ارضایی ترک کنم و اینکه از ته ته قلبتون از خدا بخوایید مراقبتون باشه من چند بار خواستم خود ارضایی کنم اما یه نیرویی مانع شد اراده داشته باشید شما میتونید 🙂

 16. ترک خودارضایی رو بهتر شدن نغوظ هم تاثیر داره یعنی نغوظ به حالت اولیه بر میگرده؟

 17. متاسفم برا اون شخصی که تود ارضایی رو با شیشه مقایشه کرده این یه نیازه که خدا تو وجود تمام انسان ها گذاشته زیاد ادم مذهبی نیستم ولی زمون همون پیغمبرتون هم تمام پسر دخترها تا به بلوغ میرسیدن ازدواج میکردن و هر پسر چند زن و کنیز اختیار میکرد برا همبن خود ارضایی حرام بود چون نکاح در سن بلوغ سنت پیغمبر بود اما حالا که اکثر دختر پسره به دلیل مشکلات اقتصادی یا هر دلیلی تو سن سی الی چهل سال ازدواج میکنن اگه خود پیغمبرم بود میگفت بجای رابطه با فاحشه و دوستی های بی هدف و گرفتن هزارو یک مریضی جنسی همون بشنید خونه خود ارضایی کنید پولاتون جمع کردین برین خاستگاری
  اخه مگه میشه پسری از ۱۵ تا ۳۰ سالگی با میل جنسیش بجنگه سرکوبش کنه اسمشم بزاره پاکی و عزت نفس والا بخدا خود امام علی تو ۱۸ سالگی زن گرفت مشگل ما اینه که اون حس گناه که از بچگی تو مدرسه تو ناخداگاه مغزمون کردن باعث افسردگیمون میشه والا فرض کنید خدا راضیه تو خود ارضایی کنی و بعدش بگو خدایا شکرت که این نعمتو به من دادی تا از خودم لذت ببرم و چشماتو ببند ببین چه آرامشی میگیری

  1. با سلام لطفا اطلاعات اشتباه نده به مردم که باعث گمراهی بشه -شما اگر هرروز به شهوت فکر کنی دوست داری هرروز خودارضایی کنی و اگرم بهش نکنی انکار وجود نداره پس طبق تجربم علت خودارضایی شهوت جنسی نیست علتش مغز که عادت که به این کار حضرت مسیح هم ازدواج نکرده بود یعنی باید میرفته این کارو میکرده به قول یکی از دوستان اعتیاد جنسی چند سطح داره که خودارضایی تو مرحله اول هست و شدید که بشه میرسه به مراحل بالاتر و جمله اخرم بگم که احساس گناه ربطی به دین نداره این احساس گناه واقعیه با هردینی که میخواد باشه چون این کار باعث نابودی مغز میشه و مغزم که نابود بشه زندگیت نابوده – خود من این قدر وابسته به این کار بودم که سرکارم دنبال این کار بودم و این قدر ذهنم مشغول این کار بود که فقط میخواستم این کار انجام بدم که نزدیک بود خودم استعفا بدم که برم خونه که فقط فیلم نگاه نگاه کنم . بحث گناه یا چیزی نکردم فقط دارم منطقی میگم که زندگیتو در برمیگیره اخرش

 18. دوستان
  ترک این کار خیلی بهتون کمک میکنه حس عالی بهتون میده پوستتون روشن و شفاف میشه صورتتو از لاغری در میاد اکثر کسایی ک این کارو میکنن لاغرن چون ویتامین و پروتیین بدنتون خارج میشه زیر چشم گود میشه و برای بعضی ها مثل خودم باعث اکنه یا همون جوش صورت یا بدن میشه
  البته هرکسی ک صورتش جوش داره دلیل بر این نمیشه که اون فرد اینکارو میکنه
  دوستان سعی کنید ترک کنید
  هر طوری که شده
  با خودتون بگید من اراده محکم دارم من اینکارو نمیکنم
  کافیه کافیه فقد ۴ یا ۵ روز چیز های شهو.ت امیز نبینید و بعد کم کم از سرتون میره بیرون
  حسی که الان دارم رو برای همتون ارزو میکنم
  من برای شمایی که داری این پیام رو میخونی ارزو موفقیت دارم شما هم برای من ارزو موفقیت بکن
  من برای شما دعا میکنم شما هم برای من دعا کن
  این کار اصلا خوب نیست
  سرتاسر ضرر هست
  هرکی گفت ب اندازش بزن تو گوش نده
  سعی کن خدتو درمان کنی
  با خودت نگو زندگی دوروزه و بزار لذت ببریم
  لذت ببر ولی با این کار ؟ اسیب زدن به خودت ؟
  در نهایت هم ی صلوات برام بفرستید
  اراده اراده اراده وصبر و پرهیز
  تمام
  خدا کمکتون کنه همینی که تا اینجا اومدی یعنی نصف راهو رفتی پس برنگرد پشت سرت یا حق

 19. سلام ب همگی من ب لظف خدا ۱۵روزه پاکم باورتون نمیشه کلی اثر روم گذاشته کلی ارژیم بیشتر شده قبلا فوتبال بازی میکردم سر نیم ساعت نفس نفس پیزدم ولی دو روز پیش بازی کردم خیلی راحت ۱ساعت نیم دویدم حتی بیشترم میتونستم بازی کنم روحیم خیلی بهتر شده اضطرابم کم شده انگیزم برای انجام کارهام خیلی بیشتر شده خیلی بیشتر میرم تو اجتماع خلاصه ک حالم خیلی بهتره ان شالله بتونم امینجور پاک بمونم مطمئنم اثرات خوب بیش تری داره بچه ها توکل کنید ب خدا وشروع کنید ب ترک کردن از نماز کمک بگیرید نماز خیلی کمک میکنه وقتتون رو پر کنید انشالله هممون بتونیم این گناه زشت رو ترک کنیم یا علی

 20. سلام من بیست و سه سالم هس و هیچ رابطه‌ای با کسی ندارم و ماهی یه بار خودارضایی میکنم آیا برام در اینده مشکلی پیش نمیاد؟

 21. دوستان عزیز همه چیز به خودتون بستگی داره بخواید ترک می کنید هیچ کار سختی نیست شنا فقط خودتون برای خودتون سختش می‌کنید یک مسئله هست که برای ترک خودارضایی هستش بهتون میگم البته من و برخی از دوستانم از همین روش استفاده کردیم.

  خب من ۱۵ سال سن دارم متأسفانه چند سالی درگیر مشکل خودارضایی بودم و خیلی تلاش کردم برای ترکش ولی موفق نشدم چند باری تا ۳۱ یا ۴۰ روز رفتم ولی دوباره شکست خوردم من روش های زیادی رو امتحان کردم ولی هیچ کدام جواب ندادم و یک روز تصمیم گرفتم که هر روشی رو بلدم با هم ترکیب کنم و این کار رو کردم.
  روش جدید این بود ((فراموشی سریع)) این روش اینطوری که شما یک برنامه ۵۰ روزه واس خودتون طراحی میکنید که شما باید تا ۵۰ روز پاک باشید و هر جیز تحریک آمیزی در گوشی خود دارید پاک کنیم و ارتباط خود را با گوشی بسیار کم کنید.
  و از روزی که شروع کردید به ترک این گناه را به فراموشی بسپارید یعنی چی؟ یعنی اینکه هر وقت در مسائل جنسی و تحریک آمیز به ذهنتون رسید با خودتون بگید(( این موضوع یعنی چی چرا من یادم نمیاد که گناهی رو انجام دادم)) به خودتون و ذهنتون به چشم مثبت نگاه کنید همه چیز رو فراموش کنید و یک چیز مهم تر واسه خودتون هدف تعیین کنید و بخاطر همون هدف دیگه خودارضایی رو ترک کنید
  دوباره تأکید میکنم همه چیز به خودتون بستگی داره.

  ببینید دوستان بخاطر سلامتیتون و بخاطر پدر و مادرتون بخاطر خدا دست از تلاش برندارید من هرچقدر زمین میخوردم دوباره شروع به تلاش برای ترک میکردم.
  به امید پاکی جامعه🌹

 22. سلام من كلي راه رفتم و همش شكست خوردم همه همه اينا ٩٠ درصدش بخواطر مدرسه است بخواطر محيط و حرفهايى كه ادمو افسرده ميكنه از وقتي سال هفتمم رو تو مدرسه نمونه دولتى شروع كردم مستمر اول يعني بينظير بودم همه نمره هام عالى بود از وقتى كه همكلاسى هامو بيشتر شناختم و باهاشون دوست شدم اعتياد به خود ار.ايى بيدا كردم دانش اموزا از دم منحرف همه اشون حرفهايي ميزدن كه همون كسي كه شغلش porn نميزنه الان دارم ميرم كلاس نهم معدلم ١٧.٥ شده ولى رياضى و علومم زير ١٣ شدم و نمره زير ١٤ تجديد ميشى و بايد باز امتحان بدى منى كه همه امتحانام از وقتى كلاس اول بودم تا اواسط كلاس هفتم حداكثر غلطايى كه داشتم تهش ٣ تا بود!!!! ميخوام اينو بهتون بكم كه منو نابود كرد از فوتبال , بدنسازى درس و خانواده ام ميخوام از امروز واقعا ترك كنم بيشترين هدفم براى اينه كه سال بعد همين موقع دارم توى انكليس درس ميخونم و ميدونم كه ميتونم ترك كنم و يه اينده خوب بسازم يا خودمو نابود كنم فقط همه اينا بخواطر كشورمونه كه ايكاش تو مدرسه ها مارو بافهم تر ميكردن كه اينكار نكنيم ,,, لطفا دعام كنين زندكيم نابود نشه . ( ببخشيد اكه به جا Gبه فارسى ك رو نوشتم يا بقيه حروفهايى كه تو كيبورد عربى وجود نداره ) .

 23. سلام شغل من جوری هست که جوونها را مشاوره میکنم در این مورد مطالعات زیادی کردم مدرک بالایی دارم و با یک پزشک مرتبطم نتیجه اینکه تقریبا بیشترکسانی که به مدت طولانی خود ارضایی کرده بودند ، در زمان ازدواج و ارتباط با همسرشون نمی تونن بخاطر زود انزالی ، همسرشون را بطور طبیعی ارضا کنن و خودارضایی باعث زود انزالی در آینده میشه وخودتون و همسرتون لذت کافی نمی برید و درمان قطعی نداره و باید جوری جبران کنید که کیفیت کار پایین میاد ودرمان بسیار مشکل وبعید و در گیر می شید می تونید در سایتها مطالعه کنید یکی از دلائل زود انزالی غیر قابل درمان ؛ خودارضایی هست با این دید که انشالله هنوز دیر نشده سریع ترک کنید و نگران نباشید انشالله آسیب ندیدید و بر خدا توکل کنید تا دوباره به دامن رحمت خدا برگردید و سعی کنید در سن مناسب ازدواج کنید مطمان باشید اونها که اعتقاد ندارید نمی دونید توی این دنیا چه خبره از موارد متافیزیک وشیطان و نفس باعث موضوع هست با توکل بر خدا و نماز برید به جنگ شیطان و نفس نماز و یاد خدا در این مسیر کیمیا هست ایه مخصوص این مساله ایه اعوذ و بالله من همزات شیاطین را زیاد بخونید وبه خدا پناه ببرید
  تا از مسخ شیطان خارج بشید اون از جایی که شما اون را نمی بینید شما را میبینه در لحظه انجام گناه بر دست شما بوسه میزنه شیطان دشمن قسم خورده ما هست واز هر طریقی راه اذیت بشر را دنبال می کنه ای کاش باور کنید بخداوند قسم اینها حقیقت هست هرچند باورش مشکل ، بخدا قسم دیر میشه و قابل جبران نیست و در آینده درگیر میشید حیف عمر هست برای این مشکلات یا علی

 24. سلام دوستان سوال دارم
  خود ارضایی ترک کنی گودی زیر چشم خوب میشه ؟
  بعد چند وقت خوب میشه ؟
  زود انزالی چجوری خوب کنیم ؟
  آیا ترک خودارضایی زودانزالی رو هم خوب میکنه؟؟
  ممنون میشم کمکم کنید لطفا اگه میدونید جواب بدید

 25. سلام
  من از روش تنفس خیلی خیلی خیلی عمیق به تعداد ده بار زمان حمله فشار جنسی استفاده کردم و الان مدت ۵ ماه است که ترک کردم.
  البته ترک نگاه به نامحرم _ ترک تماشای فیلم مستهجن و ترک زنای ذهنی هم بسیار مهم و لازم است .

 26. اقا من تقریبا یک ماهه ترک کردم بعد یه مدت طولانی بنظرتون بد نیست یه بار امتحان کنم چون گفتن ترک یکباره موجب مشکلات جسمی میشود

 27. سلام من هفته ای یکبار خودارضائی میکنم تمام راهحله ترکش همینایی بود که در وبگاه نوشته بودین؟

 28. این تنها چیزیه که منو آروم می‌کنه وقتی این کار رو نمیکنم از همه چیز عصبی میشم و رفتار درستی ندارم وقتی خود ارضایی می کنم آرامشی بهم دست میده که تا حالا تجربش نکردم، وقتی خودارضایی می کنم مغزم بهتر کار می کنه رو کارهای ظریف مسلط‌تر میشم و با اخلاق و حوصله با اطرافیانم برخورد می کنم بهتر در جامعه حاضر میشم و به زنها توجهی نمی کنم ولی وقتی خودارضایی ندارم اعصابم خورده ناراحتم افسرده از همه چیز فراری هستم آنقدر با این کار انس گرفتم که اگه یک روز این کار رو نکنم گریه می کنم خوابم نمی بره احساس عذاب می کنم با اطرافیانم بد رفتاری می کنم به دیوار مشت می زنم و جاش میمونه وقتی جنس مخالف می بینم فرار می کنم، دلم رو به چی خوش کنم به خونه ۴۰ متری بابام یا درآمد دو رقمی خودم، یا زنم ،چطوری برم بگردم و باشگاه برم در صورتی که اگه یک ریال خرج کنم عذاب وجدان میگیرم من مریضم اگه ترک کنم به دیگران صدمه می زنم، آره خودارضایی بهم آرامش، حوصله، بردباری، اخلاق نیکو، تقویت روحیه و عشق به اطرافیانم رو میده چطوری اطرافیانم رو از خودم برجونم. من به هیچ کس هیچ چیز نمی گم مگر خدای خودم ولی گاهی گفتن لازمه

 29. هروقت تفاوت خود ارضایی و رابطه جنسی از نظر مزایا و معایب(نه لذت) تونستین بفهمین بیاین مقاله بزنین
  هیچ تفاوتی ندارن از نظرمزایا و معایب

 30. طبق تجربه شخصی کسایی که زیاد س.ک.س میکنن اتفاقا خودارضایی براشون خوبه چون میتونن بیشتر جلوی پدر شدنشون رو بگیرن،اون دوست عزیزی که میگه با نماز خوندن این عادت رو ترک کنید آیا برای همه کشورا این نظر رو دارن؟پس اون 8میلیارد نفر دیگه باید چیکار کنن،آخه چه ربطی داره.مطمئنا دوبار در هفته برای کسایی که س.ک.س کمی دارن یا اصلا ندارن لازمه تا تو خیابون و مترو بتونن خودشونو کنترل کنن …یاحق

 31. سلام

  من حدود ۱۳ سال درگیر استمناء بودم
  راههای زیادی رو تست کردم ولی ترک نکردم
  توی تلگرام با یه نفر آشنا شدم روشی یادم داد بهم و دارویی خاص بهم معرفی کرد که االان نزدیک ۲ساله کاملا پاکم ،حتی یکبار هم لغزش نداشتم یعنی نه فیلم مستحجن دیدم و نه استمناء داشتم
  تاکید می کنم حتی یه لغزش هم نداشتم این مدت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا