سلامت

خواص قرص آناهیل برای لاغری و کاربردهای آن را بشناسید!

چاقی یکی از معضلات مهم دنیای امروز بوده که افراد زیادی در سراسر جهان از این بیماری رنج می‌برند. مهم‌ترین روش درمان چاقی، تغییر سبک زندگی، بهبود عادات غذایی و انجام فعالیت بدنی منظم است. اما به دلیل افزایش تقاضا به منظور دست‌یابی به تناسب اندام در زمانی کوتاه، روش‌های میان‌بر فراوانی از جمله داروهای لاغری و رژیم‌های غذایی بسیار محدود هم معرفی شده‌است. پیش از مصرف داروهای لاغری که امروزه در انواع گوناگونی به فروش می‌رسند، باید به خوبی آن‌ها را بشناسیم. با مزایا و عوارض آن‌ها آشنا شویم. چراکه بعضی از این داروها خطرات بسیاری برای سلامت بدن دارند. قرص آناهیل برای لاغری یکی از داروهایی بوده که ادعا می‌شود برای کاهش وزن و چربی‌سوزی عملکرد موفقی دارد. پیش از مصرف این دارو به منظور چربی‌سوزی باید با کاربردهای آن آشنا شویم و در انتها بررسی می‌کنیم که آیا قرص آناهیل باعث لاغری میشود یا خیر؟ تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

قرص آناهیل چیست؟

قرص آناهیل چیست؟

قرص آناهیل به صورت خوراکی و موضعی در دسترس است. ماده اصلی تشکیل‌دهنده این دارو بروملین، یک مخلوط آنزیمی هضم‌کننده پروتئین بوده که از آناناس به دست آمده و باعث تجزیه‌ی پروتئین‌ها در بدن می‌شود. این دارو عموما برای درمان سوختگی‌ها، بهبود جای زخم و کاهش التهاب بدن کاربرد دارد. آناناس ماده اصلی تشکیل‌دهنده‌ی قرص آناهیل بوده اما آب آناناس و میوه‌ی آن از نظر میزان دوز مصرفی جایگزینی کافی برای این قرص نبوده و نمی‌توانید خواص موردنظر را از طرق مصرف میوه‌ی آناناس تامین کنید. قرص آناهیل در دوزهای ۸۰ تا ۴۰۰ میلی‌گرمی به فروش می‌رسد که با توجه به دوز آن معمولا دو تا سه بار در روز مصرف می‌شود. برای هضم غذا باید این قرص را همراه با وعده‌های غذایی و برای کاهش التهاب بدن باید به صورت ناشتا مصرف نمود. با این حال برای تعیین دوز دقیق مصرفی باید با پزشک مشورت شود.

طریقه مصرف قرص لیورگل برای لاغری و عوارض احتمالی آن

کاربردهای قرص آناهیل

مهم‌ترین کاربردهای قرص آناهیل به شرح زیر هستند:

۱.آرتروز

آرتروز

با توجه به بررسی‌های انجام‌شده بر روی قرص آناهیل، خواص ضدالتهابی و ضد درد این دارو برای بهبود درد، تورم بافت‌های نرم و سفتی مفاصل در بیماران مبتلا به استئوآرتریت اثربخشی مطلوبی دارد. بررسی‌ها نشان داده مصرف قرص آناهیل با دوز ۴۰۰ میلی‌گرم دو بار در روز، توانسته باعث کاهش درد بیماران مبتلا به آرتریت زانو و شانه شود.

۲. بیماری‌های قلبی-عروقی

قرص آناهیل برای درمان بیماری‌های قلبی-عروقی مانند سکته مغزی، حملات قلبی و فشارخون بالا هم عملکرد موثری دارد. این قرص از تجمع پلاکت‌های خون در بدن که منجر ایجاد لخته خون و مشکلات قلبی شده، جلوگیری می‌کند.

۳. آسم

مطالعات حیوانی انجام‌شده بر روی قرص آناهیل نشان می‌دهد که اثرات ضدالتهابی این دارو ممکن است برای افراد مبتلا به آسم و دیگر بیماری های آلرژیک و تنفسی هم مفید باشد.

۴. سینوزیت مزمن

یکی از کاربردهای شناخته‌شد‌ه‌ی آناهیل، بهبود دردهای ناشی از سینوزیت است. این قرص برای کاهش تورم، احتقان و سایر علائم مرتبط با سینوزیت مزمن عملکرد موثری دارد. معمولا مصرف این دارو به صورت روزانه عملکرد بهتری برای درمان سینوزیت خواهدداشت.

آیا لاغری شکم با وازلین امکان پذیر است؟ + 5 روش کاربردی

۵. سوختگی و جای زخم

آناهیل زمانی که به صورت موضعی و کرم مصرف شود، می‌تواند برای بهبود بافت آسیب‌دیده ناشی از جای زخم و سوختگی درجه دوم و سوم نقش بسیار موثری ایفا کند.

۶. سرطان

کاربردهای قرص آناهیل

اگرچه برای اطمینان از تاثیر دقیق قرص آناهیل بر درمان سرطان نیاز به انجام تحقیقات بیشتری است، اما مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۰ نشان داده این دارو ممکن است بتواند باعث کنترل رشد سلول‌های سرطانی به ویژه در نوع بدخیم شود.

آیا قرص آناهیل باعث لاغری می‌شود؟

اگر تصمیم به مصرف قرص آناهیل برای لاغری و کاهش وزن دارید، شاید باید به دنبال روش‌های موثرتری برای دست‌یابی به تناسب‌اندام باشید. همانطور که در بخش کاربردهای این دارو بررسی شد، آناهیل به صورت مستقیم تاثیری بر کاهش وزن نداشته و عمده اثربخشی‌های آن به منظور بهبود جای زخم و سوختگی و همچنین کاهش التهاب بدن است.

خواص قرص آناهیل برای لاغری

خواص قرص آناهیل برای لاغری

آناهیل از بروملین ماده تشکیل‌دهنده آناناس به دست می‌آید. آناناس میوه‌ای با فیبر بالا و آب فراوان بوده و در مقابل، کربوهیدرات کمی داشته و به همین دلیل برای دوران کاهش وزن و لاغری انتخاب خوبی است. به دلیل خواص آناناس برای لاغری، عده‌ای قرص آناهیل و لاغری را به یک‌دیگر مرتبط می‌دانند. از دیگر دلایلی که تاثیر قرص آناهیل برای لاغری مطرح شده‌است، تاثیر بروملین بر افزایش سوخت‌وساز چربی‌های بدن بوده که افزایش سوخت‌وساز یکی از ضروریات دوران لاغری و کاهش وزن است.

انسولین هورمونی مهم در فرآیند چربی‌سوزی است که عملکرد نادرست آن منجر به افزایش وزن می‌شود. یکی از دلایل ایجاد مقاومت انسولینی در بدن افزایش التهاب است. از آن‌جایی که بروملین نقش موثری در کاهش التهاب بدن داشته، شاید بتوان از این منظر قرص آناهیل را برای لاغری مفید دانست.

پاسخی به ابهامات درباره قرص آناهیل

۱.روش مصرف قرص آناهیل

قرص آناهیل در دوزهای ۸۰ تا ۴۰۰ میلی‌گرم به فروش می‌رسد. با توجه نسخه پزشک و دوز قرص می‌توان دو تا سه عدد قرص را در روز مصرف نمود. برای بهبود هضم غذا باید به همراه غذا و برای کاهش التهاب بدن، قرص را با معده خالی مصرف کنید.

۲. آیا قرص آناهیل عوارضی دارد؟

مصرف قرص آناهیل در دوزهای بالا ممکن است در برخی افراد باعث ایجاد اسهال، استفراغ، حالت تهوع، افزایش خون‌ریزی قاعدگی و افزایش خون‌ریزی پس از عمل‌های جراحی شود. کسانی که به  میوه آناناس، کرفس، رازیانه، هویج و گندم حساسیت دارند باید در مصرف قرص آناهیل احتیاط کنند.

۳. آیا قرص آناهیل باعث چاقی می‌شود؟

قرص آناهیل هیچ تاثیری بر افزایش اشتها و چاقی ندارد. از سوی دیگر ممکن است در برخی افراد باعث افزایش سوخت‌وساز بدن و در نتیجه لاغری شود که البته این نظریه تاییدشده نیست.

۴. چه کسانی نباید قرص آناهیل مصرف کنند؟

افراد مبتلا به نارسایی کلیوی و کبد، افرادی با ضربان قلب نامنظم، خانم‌های باردار، مادران شیرده و کسانی که داروهای رقیق‌کننده خون مصرف می‌کنند، پیش از مصرف آناهیل باید با پزشک خود مشورت کنند.

۵. آیا قرص آناهیل باعث جوش صورت و بدن می‌شود؟

یکی از موارد مصرف قرص آناهیل بهبود جای زخم و اسکار بوده و به همین علت باعث ایجاد جوش نمی‌شود. اما کسانی که به آناناس، هویج، گندم و سایر مواد غذایی این‌چنینی حساسیت دارند باید در مصرف این قرص احتیاط کنند. چراکه ممکن است باعث ایجاد واکنش‌های آلرژیک شود.

سخن پایانی

آناهیل دارویی مفید برای درمان زخم، سوختگی، کاهش التهاب بدن و بهبود سینوزیت مزمن است. ماده اصلی تشکیل دهنده این دارو بروملین بوده که از آناناس به دست می‌آید. با وجود تاثیرات مثبت بروملین بر بدن نمی‌توان گفت قرص آناهیل برای لاغری مفید بوده و این دارو شاید به صورت غیرمستقیم تاثیرات ناچیزی بر کاهش وزن داشته‌باشد. به همین دلیل بهترین روش برای کاهش وزن و لاغری انتخاب عادات غذایی صحیح و انجام منظم فعالیت‌های ورزشی است.

1/5 - (1 امتیاز)

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا