تغذیهتناسب اندامسلامت

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری، از اسپرسو تا قهوه تلخ!

در سال‌های اخیر، قهوه به دلیل خواص بسیاری خوبی که برای ارتقای سلامت بدن و از همه مهم‌تر لاغری و چربی‌سوزی داشته، محبوبیت زیادی پیدا کرده‌است. افزایش سوخت‌وساز بدن، افزایش سطح انرژی، کاهش اشتها، بهبود روحیه و حفظ سلامت قلب از جمله فواید این نوشیدنی خوش عطر و طعم است. در این میان زمان نوشیدن قهوه به منظور لاغری و کاهش وزن از نکاتی است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید. عده‌ای بر این باورند که برای دست‌یابی به حداکثر تاثیرات این نوشیدنی برای لاغری باید آن را در ساعات مشخصی از روز نوشید. از سوی دیگر عادت به نوشیدن قهوه هم نکته‌ی مهمی است که باید در نظر بگیریم. افرادی که دچار ناراحتی معده و مشکلات گوارشی هستند، باید در نوشیدن قهوه احتیاط کنند. ساعت خواب و بیداری هم در تعیین زمان مناسب برای نوشیدن قهوه تاثیرگذار است که باید در نظر بگیرید. از این رو در مطلب پیش رو به بررسی بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری با در نظر گرفتن فواید و مضرات آن می‌پردازیم. با لنداسپا همراه شوید.

بهترین زمان برای خوردن قهوه جهت لاغری

بهترین زمان برای خوردن قهوه جهت لاغری

مطالعات مختلفی نشان داده اند که قهوه فواید فوق‌العاده‌ای برای لاغری و کاهش وزن دارد. این نوشیدنی از طریق افزایش متابولیسم، کاهش اشتها، کاهش جذب کربوهیدرات و چربی به وسیله ترکیبات اسیدکلروژنیک و کنترل ترشح انسولین به خوبی می‌تواند در کنار رعایت رژیم غذایی فرآیند کاهش وزن را بهبود بخشد. بررسی‌ها نشان می‌دهد بهترین زمان نوشیدن قهوه برای لاغری صبح، پیش از انجام تمرینات ورزشی و عصرها است.

11 نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد و تاثیرات معجزه گونه آن ها

نوشیدن قهوه در صبح می‌تواند علاوه بر افزایش انرژی به کنترل اشتها و پیش‌گیری از پرخوری و ریزه‌خواری در طول روز کمک نموده و متابولیسم بدن در طول روز در سطح بالایی باقی می‌ماند. نوشیدن قهوه تلخ پیش از ورزش به خوبی می‌تواند منجر به افزایش انرژی و بهبود عملکرد ورزشی شود. برای دست‌یابی به بهترین نتیجه توصیه می‌شود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه پیش از شروع جلسه تمرینی خود، قهوه بنوشید. قهوه‌ی عصرگاهی هم باعث افزایش انرژی، بهبود قدرت تمرکز و بهره‌وری بیشتر در ادامه روز و همچنین کنترل سطح کورتیزول می‌شود. کورتیزول هورمونی است که افزایش آن منجر به افزایش وزن خواهدشد.

 بهترین زمان خوردن قهوه اسپرسو برای لاغری

 بهترین زمان خوردن قهوه اسپرسو برای لاغری

در میان انواع قهوه، قهوه اسپرسو حاوی بیشترین میزان کافئین است. یک نوشیدنی غلیظ و قوی که به خوبی می‌تواند مقدار کافئین مناسبی را به بدن برساند. معمولا در رژیم قهوه برای لاغری ، مصرف قهوه اسپرسو رایج‌تر است.  بهترین زمان خوردن قهوه اسپرسو برای لاغری صبح و پیش از انجام تمرینات ورزشی است.

طعم شیرین و لذیذ قهوه و دارچین برای لاغری ! + طرز تهیه

با این حال توصیه می‌شود از نوشیدن قهوه با معده خالی بپرهیزید. زیرا ممکن است باعث ترشح اسید معده شده که در طولانی‌مدت منجر به بروز بیماری‌های معده در بعضی افراد می‌شود. بنابراین برای تاثیرگذاری بهتر به همراه صبحانه میل شود. از نوشیدن قهوه اسپرسو در پایان روز خودداری کنید. زیرا به دلیل داشتن کافئین فراوان باعث اختلال در خواب شبانه می‌شود.

نوشیدن قهوه اسپرسو پیش از ورزش به ویژه اگر تمرینات استقامتی انجام می‌دهید و جلسه تمرینی شما بیش از یک ساعت طول می‌کشد، به خوبی می‌تواند استقامت شما را بهبود بخشد. همچنین این نوشیدنی منجر به افزایش اکسیداسیون چربی و در نتیجه بهبود فرآیند چربی‌سوزی و کاهش وزن می‌شود.

اسپرسو از جمله نوشیدنی‌هایی بوده که دارای اثرات ترموژنیک است. موادغذایی حاوی اثر ترموژنیک یا خاصیت گرمازایی در دوران کاهش وزن تاثیر به‌سزایی در بهبود کالری‌سوزی و افزایش سوخت‌وساز بدن دارند. این مواد برای هضم و جذب در بدن به انرژی بیشتری نیاز داشته و بدن باید کالری بیشتری برای هضم چنین خوراکی‌هایی بسوزاند. مطالعه‌ای در امریکا نشان داده مصرف ۱۰۰ میلی‌گرم کافئین در روز ۸۰ تا ۱۵۰ کالری می‌سوزاند که در بلندمدت می‌تواند تاثیر چشم‌گیری بر کاهش وزن داشته‌باشد.

بهترین قهوه برای لاغری ؛ 5 برند برتر و 7 طرز تهیه متفاوت!

بهترین زمان مصرف قهوه سیاه برای لاغری

بهترین زمان مصرف قهوه سیاه برای لاغری

قهوه سیاه و انواع قهوه دمی مانند فرانسه و ترک از بهترین نوع نوشیدنی برای لاغری و کاهش وزن است. این نوشیدنی‌ها حاوی کالری بسیار کمی بوده و به خوبی می‌توانند باعث سرکوب اشتها شوند. به این نکته توجه کنید که اگر هدف از نوشیدن قهوه لاغری و کاهش وزن است، باید از افزودن هرگونه شیرین‌کننده مانند خامه، شیر پرچرب و شکر به قهوه و مصرف شیرینی و شکلات به همراه آن بپرهیزید و قهوه تلخ بنوشید.

در ابتدای صبح سطح کورتیزول در بدن بالا بوده و مصرف قهوه در این ساعات ممکن است در بعضی افراد منجر به افزایش میزان ترشح کورتیزول شود. اما ویژگی‌های سلامت بدن افراد متفاوت است و برای مصرف چنین نوشیدنی‌هایی عادات غذایی و عادت به نوشیدنی قهوه نقش مهمی در تعیین زمان مناسب برای مصرف آن دارد. با این حال برای پیش‌گیری از هرگونه عوارض احتمالی توصیه می‌شود اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که در ساعاتی مانند ۶ تا ۷ صبح بیدار می‌شوید، بهترین زمان خوردن قهوه تلخ برای لاغری یک تا دو ساعت پس از بیداری است.

خواص قهوه اسپرسو برای لاغری | معجزه اسپرسو واقعی است؟

نوشیدن قهوه پیش از انجام تمرینات ورزشی هم یکی از بهترین روش‌ها برای بهره‌مندی از خواص این نوشیدنی انرژی‌زا است. اما برای قبل از تمرین، قهوه را بدون شیر مصرف کنید. زیرا لبنیات برای هضم به زمانی طولانی نیاز داشته و نوشیدن قهوه با شیر ۳۰ تا ۴۵ دقیقه قبل از تمرین باعث اختلال در سیستم گوارش و افت عملکرد ورزشی شما می‌شود.

آیا شب زمان مناسبی برای خوردن قهوه به جهت لاغر شدن است؟

با نوشیدن قهوه، بدن برای هضم حداقل نیمی از کافئین دریافتی به ۴ تا ۶ ساعت زمان نیاز دارد. به همین دلیل آخرین وعده قهوه مصرفی شما باید تقریبا ۶ ساعت پیش از خواب باشد. در غیر این صورت به مشکلات پیرامون اختلال خواب شبانه دچار می‌شوید. بنابراین بهترین زمان برای خوردن قهوه جهت لاغری ساعت ۹ صبح تا ۳ بعدازظهر و همچنین پیش از جلسه تمرینات ورزشی است. با این حال ساعت خواب و بیداری هم تعیین‌کننده ساعت مصرف قهوه خواهدبود. اگر شرایط کاری شما به شکلی است که ساعات زیادی از شب را باید بیدار بمانید و صبح‌ها دیرتر از خواب بیدار می‌شوید، ساعت نوشیدن قهوه برای شما کمی متفاوت خواهدبود. به همین دلیل باید به روتین زندگی خود هم توجه کنید.

خواص قهوه برای لاغری وطرز استفاده آن؛ رژیم قهوه را بشناس!

سخن پایانی

برای تعیین بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری ، عادات غذایی، سبک زندگی، ساعت کاری، ساعت خواب و بیداری و همچنین عادت به نوشیدن قهوه عوامل مهمی هستند که باید به آن‌ها توجه شود. صبح، ۳۰ تا ۴۵ دقیقه پیش از جلسه تمرینات ورزشی و همچنین در ساعات ۳ تا ۴ عصر بهترین زمان خوردن قهوه تلخ برای لاغری است. اگر دچار ناراحتی معده و گوارشی هستید، توصیه می‌شود از نوشیدن قهوه بپرهیزید و یا در مصرف آن زیاده‌روی نکنید. به یاد داشته‌باشید نوشیدن قهوه راهی برای بهبود فرآیند کاهش وزن است. اما می‌توان از جایگزین‌های دیگری هم برای لاغری و کاهش وزن استفاده کرد.

متا: قهوه یکی از بهترین نوشیدنی‌ها برای لاغری و کاهش وزن است که تاثیر چشم‌گیری بر کاهش اشتها و بهبود سوخت‌وساز دارد. برای دانستن بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری و بهره‌مندی از خواص آن با این مقاله همراه شوید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا