تغذیهتناسب اندام

10 مورد از عالی ترین خواص قهوه تلخ برای لاغری را بدانید!

قهوه را می توان یکی از پر طرفدارترین و پر مصرف ترین نوشیدنی های جهان دانست. بسیاری از نوشیدنی های دیگری که اغلب مردم از آنها استفاده می کنند، مضر هستند؛ اما قهوه می تواند تأثیرات مثبتی روی بدن شما داشته باشد. یکی از چیزهایی که ممکن است پیش از این زیاد شنیده باشید، خواص قهوه تلخ برای لاغری است. برخی از افراد می پرسند که آیا واقعا قهوه تلخ بر لاغری مؤثر است؟ آیا قهوه موجب چاقی نمی شود؟ چرا قهوه برای لاغری خوب است؟ برای رسیدن به پاسخ سوالات خود، تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

تحقیقات انجام شده نشان می دهند که روزانه حدود 80 درصد از جمعیت کل کره زمین، قهوه می خورند؛ اما فقط عده کمی از آنها از خواص این ماده فوق العاده خبر دارند. برای این که از خواص باور نکردنی قهوه برای لاغری و کاهش وزن مطلع شوید و بدانید که قهوه با داشتن چه خواصی درون خود شما را لاغر می کند، همراه ما باشید.

معرفی 10 مورد از خواص قهوه تلخ برای لاغری

همان طور که پیش از این گفتیم، قهوه یکی از موادی است که امروزه از آن برای لاغری و کاهش وزن استفاده زیادی می کنند. بسیاری از افراد ورزشکار، قبل از شروع ورزش خود، قهوه می خورند؛ زیرا موادی در قهوه وجود دارد که باعث به وجود آمدن برخی از مشکلات مانند پریدن خواب یا افزایش انرژی می شود. به همین دلایل، از قهوه استفاده زیادی می شود. حتی برخی از فراد اگر روز خود را با خوردن قهوه شروع نکنند، تا آخر روز دچار خستگی و بی حالی می شوند.

معرفی 10 مورد از خواص قهوه تلخ برای لاغری

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری ، از اسپرسو تا قهوه تلخ!

1. کالری کم

کم کالری بودن، از مهم ترین خواص قهوه تلخ برای لاغری است. این ماده پر طرفدار، می تواند به شما برای رسیدن به وزن ایده آلتان، کمک کند. از آنجایی که شما برای رسیدن به تناسب اندام، باید یا میزان تحرک بدنی خود را افزایش داده یا مقدار کالری دریافتی روزانه را کاهش دهید، قهوه می تواند یک گزینه عالی برای شما به شمار رود؛ زیرا قهوه تلخ، کالری بسیار کمی دارد. یعنی شما اگر در روز مقدار زیادی از آن را مصرف کنید، افزایش وزن نخواهید داشت. البته بهتر است که استفاده از قهوه به اندازه باشد تا مشکلی برایتان به وجود نیاید.

کم کالری بدن قهوه را می توانید از طریق یک مثال برایتان توضیح دهیم. اگر شما یک فنجان آب را جایگزین یک فنجان نوشیدنی شیرین و گازدار کنید، از چیزی حدود 2 کیلوگرم افزایش وزن خود جلوگیری کرده اید. حال 240 میلی لیتر قهوه به تنها، بدون هیچ مواد افزودنی، تنها 2 کالری دارد. البته توجه داشته باشید که این در حالی است که قهوه را ساده میل کنید و هیچ گونه موادی مانند قند، شیر، شکر و موارد دیگر را به آن اضافه نکنید.

مقاله پیشنهادی: بهترین ورزش برای لاغری

2. نداشتن هیچ گونه مواد اضافی

نداشتن هیچ مواد افزودنی یا عناصر اضافه، از دیگر خواص قهوه تلخ برای لاغری و کاهش وزن است. بسیاری از نوشیدنی هایی که امروزه قفسه های مغازه ها را پر کرده است، نوشیدنی های گاز دار هستند که به تمامی اعضای بدن ضرر می زنند. اما مصرف درست و به اندازه قهوه تلخ، نه تنها ضرر آنچنانی برای بدن ندارد، بلکه به لاغری و کاهش وزن نیز کمک های بسیاری می کند. اگر قصد لاغری دارید، حتما سعی کنید که قهوه را در برنامه غذایی خود قرار دهید تا زودتر به اندام دلخواه خود برسید.

3. افزایش سوخت و ساز بدن با کافئین

افزایش سوخت و ساز بدن با کافئین

همان طور که می دانید، قهوه مقدار بسیاری ماده خاصی را درون خود جای داد است که به آن کافئین می گویند. کافئین یکی از محرک های طبیعی به شمار می رود که بیشتر مقدار آن را می توانید در چای، قهوه و نوشیدنی های گازدار بیابید. اما از میان این نوشیدنی ها، میزان کافئین موجود در قهوه از سایر آنها بیشتر است به طوری که یک فنجان قهوه، از 95 میلی گرم کافئین برخوردار است.

طعم شیرین و لذیذ قهوه و دارچین برای لاغری ! + طرز تهیه

این ماده می تواند منجر به بهبود و افزایش سوخت و ساز بدن شما شود. یعنی با مصرف قهوه، میزان کالری که هر روز بدن شما می سوزاند افزایش می یابد. به همین علت، در بسایری از مکمل هایی که برای لاغری و کاهش وزن درست می شود، از کافئین استفاده می کنند.

4. کاهش اشتها با کافئین

یکی از دیگر مهم ترین خواص قهوه تلخ برای لاغری و کاهش وزن، می توان به کاهش اشتها اشاره کرد. همان طور که پیش از این گفتیم، در قهوه مقدار زیادی کافئین وجود دارد که با مصرف آن، وارد بدن شما می شود. این ماده تا حدی می تواند روی اشتهای شما تأثیر بگذارد و آن را کاهش دهد. با مصرف قهوه، میزان وسطح هورمون های گرسنگی یا محرک اشتها کاهش می یابد. نام این محرک اشتها، گرلین است. پس برای این که مدت زمان بیشاری را احساس سیری کنید، می تواند در طول روز، قهوه تلخ بخورید.

5. افزایش تعرق با نوشیدن قهوه سیاه

قهوه تلخ برای لاغری

بهترین قهوه برای لاغری ؛ 5 برند برتر و 7 طرز تهیه متفاوت!

شاید دیده باشید که اکثر ورزشکاران، قبل از شروع رزش خود قهوه مصرف می کنند. این امر به این دلیل است که نوشیدنی قهوه سیاه حداقل 30 دقیقه قبل از تمرین، می تواند نیزان تعرق شما در طول تمرین را افزایش دهد. هر چقدر که بیشتر عرق کنید، چربی های اضافه بیشتر را از دست می دهید که این امر موجب لاغری زودتر و بهتر شما می شود.

6. تخلیه معده و هضم بهتر غذا با قهوه

هضم بهتر غذا، از مهم ترین چیزهایی است که اگر به مشکلی برایش به وجود آید، بیماری های بسیاری را به همراه دارد. قهوه علاوه بر این که موجب کاهش اشتها می شود، هضم بهتر و تخلیه معده را نیز به همراه دارد. هضم بهتر غذا نیز می تواند به لاغری کمک زیادی کند. اگر با معده خود نمی تواند به خوبی غذا را هضم کند، با مشورت پزشک می توانید از قهوه استفاده کنید.

7. برخورداری از آنتی اکسیدان های قوی

خواص قهوه تلخ برای لاغری بسیار است که می توان برخورداری این ماده از آنتی اکسیدان های قوی را مهم ترین آنها دانست. قهوه آنتی اکسیدان های قوث و بسیا زیادی دارد که موجب کمک به از بین رفت رادیکال های آزاد، یعنی اتم ها ناپایدار که وظیفه تجمع چربی ها را بر عهده دارند و سلول های جدید می شود.

پیشنهاد لنداسپا: خواص قهوه سبز برای لاغری

فواید قهوه تلخ در لاغری

8. وجود پلی فنول در قهوه

یکی دیگر از آنتی اکسیدان های فوق العاده قوی موجود در قهوه، پلی فنول است. وجود این ماده در قهوه می تواند تا حد زیادی شما را به کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام نزدیک کند. به صورت کلی قهوه آنتی اکسیدان های قوی بسیاری دارد که برای لاغری مأثر هستند که پلی فنول یکی از آنها است.

طریقه مصرف قهوه گانودرما برای لاغری چگونه است

9. افزایش انرژی با مصرف قهوه

همان طور که پیش از این گفتیم، بسیار یاز افراد نمی توانند بدون نوشیدن قهوه، روز خود را شروع کنند؛ زیرا قهوه به آنها آرامش داده و موجب پر انرژی شدن این دسته از افراد می شود. به همین دلیل هم اغلب افراد در کنار صبحانه خود، قهوه می خورند تا انرژی مورد نیاز خود را در طول روز تأمین کنند.

10. تمرکز بهتر روی ورزش

شاید یکی دیگر از دلایلی که افراد معمولا دائم قهوه مصرف می کنند، نداشتن تمرکز روی کارهای خود است. اگر قبل از هر کاری مخصوصا ورزش قهوه بخورید، تمرکزتان افزایش می یابد و می توانید بهتر حرکات خود را انجام دهید و کالری بیشتری بسوزانید.

خواص قهوه اسپرسو برای لاغری | معجزه اسپرسو واقعی است؟

سخن نهایی

در این مقاله از لنداسپا، خواص قهوه تلخ برای لاغری را گفتیم. به صورت کلی یکی از بهترین  مؤثرترین نوشیدنی هایی که در طول رژیم می توانید استفاده کنید، قهوه است. البته دقت کنید که نمی توانید تنها با استفاده از قهوه توقع کاهش وزن زیاد در مدت زمان کم را داشته باشید. اگر در کنار مصرف قهوه ورزش کنید، خیلی زودتر از چیزی که فکرش را می کنید لاغر می شوید. البته رژیم غذایی هم تأثیرات بسیار زیادی در لاغری دارد. اگر تجربه از لاغری با قهوه تلخ دارید، می توانید نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا