سلامت جنسی

10 مورد از مخرب ترین عوارض خودارضايي براي دختر

یکی از رفتارهای رایج در بسیاری از خانم ها، خودارضایی است که بیشتر در دخترهای جوان دیده می شود. با این حال، باید به شما بگوییم که خود ارضایی عوارض زیادی دارد و می تواند مشکلات زیادی برای روح و روان شما و همچنین جسمتان به وجود بیاورد. به همین دلیل هم ما تصمیم گرفتیم در این مقاله از لنداسپا، اطلاعات کاملی درباره همه عوارض خودارضايي براي دختر در اختیار شما قرار دهیم. با خواندن این مقاله، متوجه می شوید که خود ارضایی در دختران و زنان چه عوارض مخربی دارد و تا حد امکان، آن را ترک خواهید کرد.

عوارض خودارضايي براي دختر چیست؟

عوارض خود ارضایی برای دختر

در این بخش، مهمترین عوارض خودارضايي براي دختر مجرد را نام می بریم که هر یک از این عوارض، می توانند مشکلات زیادی در جسم و روح دختران به وجود بیاورند:

1. عدم تعادل روحی و افزایش استرس

شاید خیلی از خانم ها فکر کنند که با خود ارضایی، می توانند از استرس و اضطراب روزمره دور شوند. با این حال، باید به این افراد بگوییم که خود ارضایی باعث می شود که برای چند دقیقه کوتاه، از این اضطراب ها دور شوید و بعد از گذشت این بازه زمانی کوتاه، میزان استرس شما چندین برابر بیشتر از قبل خواهد شد.

این مسئله زمانی شدت پیدا می کند که به خود ارضایی زیاد اعتیاد پیدا کنید و نتوانید کارهای روزمره خود را بدون انجام این کار، انجام دهید. دلیل این مسئله هم این است که با افزایش خود ارضایی به صورت روزمره، افراد احساس ناکافی بودن دارند و این مسئله، باعث کاهش عزت نفس آنها می شود.

واژینیسموس چیست ؟ درمان واژینیسموس در خانه

پس اگر برای دوری از اضطراب و استرس روزمره خود ارضایی می کنید، باید به شما بگوییم که این روش به هیچ عنوان نمی تواند گزینه مناسبی باشد. زیرا میزان استرس و اضطراب شما را چندین برابر افزایش می دهد و حتی برای انجام کارهای معمولی روزمره هم تعادل ذهنی نخواهید داشت.

عدم تعادل روحی و افزایش استرس از عوارض خودارضایی است

2. کم شدن میل جنسی

زمانی که خانم ها به خود ارضایی معتاد می شوند، دیگر علاقه ای به برقراری رابطه جنسی با همسر و یا شریک جنسی خود نخواهند داشت. در نتیجه این امر، تمایلات جنسی آنها با جنس مخالف تا حد خیلی زیادی پایین می آید. حتی اگر آنها با همسر خود رابطه جنسی هم برقرار کنند، باز هم طرف مقابل نمی تواند آنها را راضی کند و آنها برای ارضای خود، باید از خود ارضایی استفاده کنند. طبیعتا این مسئله روی شرایط روحی طرف مقابل هم تاثیر خیلی بدی می گذارد.

3. کمر درد

یکی دیگر از عوارض خودارضايي براي دختر که می تواند مشکلات زیادی برای آن به وجود بیاورد، کمردرد است. بر اساس مطالعات انجام شده، بیشتر دخترانی که به صورت مداوم خودارضایی می کنند، دچار درد در نواحی کمر و یا حتی گرفتگی عضلات در نواحی مختلف بدن مانند لگن می شوند.

مهمترین دلیل این مسئله هم این است که در ناحیه تناسلی خانم ها، نوعی مادگی وجود دارد که با خودارضایی، این مادگی دچار انقباض می شود و در نتیجه، دردهای شدیدی در نواحی شکم و کمر خود احساس می کنند.

4. مشکلات روحی

بدون شک یکی از مهم ترین عوارض خودارضایی در دختران که تاثیر بسیار مخربی روی زندگی آنها دارد، مشکلات روحی و روانی است. بر اساس آمار و اطلاعات، بیشتر زنانی که خودارضایی می کنند، بعد از این کار دچار احساس گناه و اضطراب می شوند و رضایتی هم که در فاصله چند دقیقه ای خود ارضایی تجربه کرده اند، از بین می رود.

مشکلات روحی و روانی از مضرات خودارضایی است

البته می توان گفت که بخشی از دلیل این احساس گناه و مشکلات روحی هم به خاطر شرایط فرهنگی و یا حتی مذهبی کشور است. همان طور که در ابتدای این مقاله هم گفتیم، بسیاری از مردم بر این باور هستند که خانم ها نباید تمایلات جنسی خود را ابراز کنند و در صورتی که خودارضایی کنند، خودشان هم احساس خیلی بدی نسبت به خود خواهند گرفت.

5. مشکلات در دوران بارداری

در دوران بارداری، بدن خانم ها دچار تغییرات زیادی می شود که یکی از مهمترین تغییرات در این زمینه، تغییرات هورمونی است. در این شرایط، با تغییر شرایط هورمونی بدن، تمایلات جنسی بسیاری از خانم ها بیش از اندازه افزایش پیدا می کند و فکر می کنند با خودارضایی، می توانند این تمایلات را برطرف نمایند.

با این حال، باید بدانید که خود ارضایی به طور کل باعث انقباض لگن می شود و اگر حتی این کار را در دوران بارداری هم ادامه دهید، موقع زایمان با مشکلات خیلی بدتری مواجه خواهید شد. علاوه بر این که با فشار آمدن به رحم موقع ارضا شدن با خود ارضایی، این احتمال وجود دارد که مشکلاتی برای جنین به وجود بیاید.

6. سرد شدن زندگی مشترک

همان طور که در بخش های قبل گفتیم، خودارضایی باعث می شود که خانم های جوان دیگر نیازی به همسر خود نداشته باشند و دچار کاهش تمایلات جنسی و برقراری این رابطه شوند. از طرف دیگر، رابطه جنسی یکی از مهمترین پایه های زندگی مشترک در نظر گرفته می شود؛ بنابراین، اگر خانم ها نتوانند این رابطه را با همسر خود برقرار کنند، طبیعتا زندگی مشترک آنها با سردی زیادی مواجه خواهد شد.

کاهش تمایلات جنسی از عوارض خودارضایی دختران است

7. تحریک نشدن با روش های معمولی

یکی از مهمترین عوارض خود ارضايي از نظر علمي در زنان این است که بیشتر از این که در واقعیت زندگی کنند، به فانتزی های جنسی خود فکر می کنند. در نتیجه این امر، آنها نمی توانند با روش های معمولی که قبل از آن با آنها تحریک می شدند، مجددا تحریک شوند. این مسئله، کار را برای همسر آنها بیش از اندازه دشوار می کند.

8. نداشتن تمرکز حواس

یکی از عوارض خودارضايي براي دختر مجرد که تمام زندگی او را تحت تاثیر قرار می دهد، نداشتن تمرکز حواس است. زمانی که این دختران بیش از اندازه به تمایلات و فانتزی های جنسی خود فکر می کنند، نمی توانند به فعالیت های روزمره بپردازند. البته این فقط برای افرادی است که به خود ارضایی اعتیاد دارند. این افراد حتی زمانی که در حال انجام کارهای معمولیشان هم هستند، به خود ارضایی و مسائل جنسی فکر می کنند و این امر باعث می شود که نتوانند در فعالیت های کاری و حرفه ای خود، تمرکز داشته باشند.

9. زودرنجی بیش از اندازه

آمارها نشان می دهند که خانم هایی که بیش از اندازه خود ارضایی می کنند و به این عمل اعتیاد دارند، روحیه حساسی خواهند داشت؛ به طوری که حتی با کوچک ترین حرف ها هم ناراحت می شوند. به عبارت دیگر، زودرنجی می تواند به عنوان یکی از مهم ترین عوارض خودارضایی برای دختر در نظر گرفته شود که باعث می شود خیلی زود ناراحت شده و حساسیت بیش از اندازه ای داشته باشد.

زودرنجی بیش از اندازه از علل خودارضایی است

10. اختلال در دید

در نهایت، آخرین موردی که ما از آن با نام عوارض خود ارضايي از نظر علمي در زنان یاد می کنیم، اختلال در دید و بینایی است. افرادی که بیش از اندازه خود ارضایی می کنند، نمی توانند به خوبی چیزها را از یکدیگر تشخیص دهند و شاید حتی بعضی مواقع، اشیا را کمی تار ببینند.

مهم ترین عوارض خودارضایی که لازم است بدانید

دلایل خودارضایی زنان

نکته بسیار مهمی که قبل از شناخت عوارض خودارضایی در دختران باید بدانید، این است که اصلا چرا خانم ها خودارضایی می کنند؟ دلیل این مسئله چیست و چه مسئله ای باعث می شود که دختران جوان خود را وارد این اعتیاد کنند؟

دلایل خود ارضایی زنان

فواید ترک خودارضایی چیست؟

در شرایط عادی، افراد با رشد جنسی مواجه می شوند و همزمان با این رشد، میل جنسی هم در آنها افزایش پیدا می کند. در این شرایط، اگر آنها نتوانند تمایل جنسی خود را برطرف کنند، به دنبال روشی برای ارضای نیازهای خود می گردند و خود ارضایی، یکی از آنها در نظر گرفته می شود.

در فرهنگ ایران و خیلی از کشورهای دیگر، شرایط به گونه ای است که زنان به هیچ عنوان نباید تمایلات جنسی خود را بروز دهند. در این شرایط، کنترل نیازهای جنسی برای آنها پیش از اندازه سخت می شود. زیرا آنها نمی توانند برای شروع رابطه جنسی پیش قدم شوند و حتی اگر این کار را هم کنند، دیگران فکر می کنند که عمل ناپسندی انجام داده اند.

از طرف دیگر، ممکن است برخی از خانم ها دارای نیاز جنسی شدیدتری باشند و نتوانند بدون داشتن رابطه جنسی، به زندگی راحت خود ادامه دهند. در این شرایط، ممکن است هر دختر جوانی به سمت خودارضایی برود، بدون این که از عوارض آن آگاه باشد.

قبل از این که افراد به این عمل دست بزنند، بهتر است مهم ترین عوارض خودارضايي براي دختر را بدانند تا مطمئن شوند که این کار تا چه حد می تواند به آنها آسیب برساند. از دیگر دلایل مهم خودارضایی خانم ها و دختران جوان، می توان به مواردی مانند بلوغ زودرس، دوری از همسر، نداشتن رابطه عاطفی مناسب با همسر، عدم برطرف کردن نیازهای جنسی، نداشتن شرایط مناسب برای برقراری رابطه جنسی و سایر موارد این چنینی اشاره کرد.

علائم سرد مزاجی زنان چیست؟

دلایل مهم خود ارضایی خانم ها و دختران جوان

علائم اعتیاد به خودارضایی در دختران

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، خود ارضایی در دخترها می تواند به عنوان یک عمل اعتیادآور در نظر گرفته شود که خیلی از خانم های جوان را به خود درگیر می کند. این مشکل، علائم زیر را دارد که در صورتی که هر یک از این علائم را در خود مشاهده کردید، بهتر است هرچه سریع تر به دنبال روشی برای درمان و ترک خود ارضایی باشید. در این بخش، مهم ترین علائم خودارضایی برای دختران را نام می بریم.

 • داشتن احساس ناراحتی و پریشانی
 • خود ارضایی چندین بار در روز برای دور شدن از اضطراب و استرس زندگی واقعی و روزمره
 • ترجیح دادن خود ارضایی به رابطه جنسی با همسر
 • عدم تحریک شدن با استفاده از روش های معمولی
 • پایین آمدن کیفیت رابطه جنسی و سرد شدن زندگی مشترک
 • آسیب رساندن به خود و دچار بیماری های عفونی شدن
 • انزوا و دوری از مردم
 • بی قرار بودن برای پیدا کردن یک مکان خلوت و آرام
 • دور ماندن از فعالیت های اصلی روزمره به خاطر گذراندن زمان زیاد برای مشاهده مطالب جنسی و پیدا کردن آنها
 • نیاز دائمی به خود ارضایی

آشنایی با 10 روش برای کاهش استرس

سخن پایانی

در این مقاله از لنداسپا، برخی از مهم ترین عوارض خودارضايي براي دختر را نام بردیم و برای شما عزیزان توضیح دادیم که اعتیاد به این رفتار، تا چه حد می تواند روی زندگی مشترک، شرایط جسمی و یا حتی روحی روانی فرد تاثیر بگذارد.

به همین دلیل هم دختران جوان باید هر طور که شده، خود ارضایی را ترک کنند و با داشتن یک رژیم غذایی درست و ورزش کردن، تغییری در سبک زندگی خود ایجاد نمایند. فراموش نکنید که اگر خود ارضایی در شما به یک رفتار دائمی و همیشگی تبدیل شود، می تواند خیلی مخرب تر از شرایط عادی باشد. علاوه بر این که اگر چند بار این کار را تکرار کنید، به طور خودکار به این رفتار معتاد خواهید شد.

4.4/5 - (109 امتیاز)

مهدیه

علاقه زیادی به مطالعه دارم و دوست دارم در زمینه های سلامتی اطلاعات زیادی کسب کنم و در این راستا این اطلاعات رو با دیگران به اشتراک بگذارم.

‫7 دیدگاه ها

 1. دقت کردین چقد چرت و پرت نوشتین برای عوارضش😕هیچکدوم از این عوارضو قبول ندارم در ضمن من دیدم طرف وقتی نیاز جنسی داشته با خودارضایی کمردردش بهتر شده چون تخیله شده

  1. عوارضی نداره به شخصهه‌ دیدم کسایی رو ک انجام میدن و هیچکدوم ازین عوارض رو ندارن و نداشتن.
   پس برید حال کنید..

 2. هیچ عوارضی نداره همش دروغه.فقط باید تامرحله ارگاسم رفت اون حالت شادی میاره.تامرحله تحریک دردی رودوا نمیکنه وآرامش نمیده.ازاین بهتره بری بانامردا بپرید.برید حالشوببرید.

 3. من نزدیک ۸ساله خودارضایی میکنم و ۱۹سالمه
  🥺الان هیچ راهی نیست ک ترک کنم؟همه این عوارضو دارم و شدیدترش
  هرکاری میکنم ک ترک کنم نمیتونم
  کاش میشد ی راهکاری بدید😞دیگه خسته شدم میل جنسیمم دیگه کم شده کلا میل جنسیم نزدیک ۱ساله ندارم و الکی میزنم چون استرس میگیرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا