تغذیهسلامت

11 نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد و تاثیرات معجزه گونه آن ها

آیا چیزی به نام نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد وجود دارد؟ آیا لازم است که افراد در حین ترک، از نوشیدنی های مختلف استفاده کنند؟ در جواب به سوالات بالا، می توان گفت که بدن افراد در حال ترک، بسیار ضعیف می شود و برای افزایش مقاوت بدنی آنها، باید از نوشیدنی های مفید و مقوی استفاده کرد. افراد معتاد قبل از ترک هم بدنشان ضعیف است و در حین ترک، این ضعف در بدن آنها بیشتر شده و خود را به اشکال متفاوتی نشان می دهد. در این مقاله از لنداسپا، بهترین نوشیدنی ها برای ترک اعتیاد را به شما معرفی می کنیم.

فردی که در ابتدای ترک اعتیاد است، میل خیلی زیادی به مواد مخدر دارد. این میل شدید را می توان را رژیم غذایی که از مقدار زیادی پروتئین و کربوهیدرات استفاده می کند، رفع کرد. اگر شما هم یک فرد معتاد در اطراف خود دارید که به تازگی اقدام به ترک کردن مواد مخدر کرده است، می توانید از لیستی که در ادامه برایتان نام می بریم، استفاده کنید و آنها را برای ایشان تهیه نمایید. برای این که بدانید چه نوشیدنی برای ترک اعتیاد مناسب است، تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

معرفی 11 نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد

در این قسمت، به معرفی چندین نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد می پردازیم. البته نکته حائز اهمیت این است که شما نباید هر معجون گیاهی را برای فرد معتاد درست کرده و به ایشان بدهید. برخی از داروهای گیاهی، عوارض های بسیاری دارند و جالب است بدانید که هیچ داروی گیاهی برای ترک اعتیاد سریع و بدون مشکل در طب سنتی وجود ندارد. به همین دلیل قبل از تهیه نوشیدنی های گیاهی، حتما با پزشکی مشورت کنید تا مشکلی برای ایشان ایجاد نشود.

در این مقاله با عوارض اعتیاد به الکل آشنا شوید

1. شیر، نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد

شیر، نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد

بیماران معتاد در حال ترک، به سوء تغذیه دچار می شوند. آنها در کنار ترک اعتیاد، با مشکلات بسیاری مانند اسهال، یبوست، عدم توانایی هضم درست غذا و اختلالات گوارشی مواجه می شوند. در این شرایط لازم است که از مواد مغذی بسیاری استفاده کنند تا بتوانند این عدم تعدل را از بین ببرند. شیر، یکی از بهترین گزینه هایی است که افراد می توانند در حین اعتیاد مصرف کنند؛ زیرا این نوشیدنی مقوی، عملکرد فوق العاده مفیدی برای بهبود بافت ها، بهبود سیستم عصبی و گوارشی و اندازم های نابود شده دارد.

2. تأثیر نوشیدن آب در بیمان معتاد

تأثیر نوشیدن آب در بیمان معتاد

یکی دیگر از نوشیدنی های مفیدی که افراد در حال ترک باید مدام از آن استفاده کنند، آب است. آب تأثیر مفیدی بر فرآیند ترک دارد. مصرف مورد نیاز آب یک فرد اعتاد در طول شبانه روز، 43 لیتر است؛ زیرا سم زدایی بدن را مایعات بر عهده دارند و به همین دلیل هیچوقت نباید بدن با کمبود آب موجه شود. نه تنها افراد در حال ترک، بلکه تمامی انسان ها باید در طول شبانه روز زیاد آب بنوشند. زیرا اگر بدن با کم آبی مواجه شود، مشکلات بسیاری برایتان ایجاد می شود.

اعتیاد به گوشی موبایل | نشانه ها، عوارض و راه های درمان آن

3. تأثیر فوق العاده قهوه بر افراد در حال ترک

تأثیر فوق العاده قهوه بر افراد در حال ترک

قهوه، یک نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد است که می تواند کمک زیادی به افراد معتاد کند. قهوه دارای ترکیبات مختلفی مانند کافئین است که موجب افزایش تمرکز و کاهش درد و خواب آلودگی می شود. پزشکان برای این که افراد یک ترک اعتیاد بهتری را تجربه کنند و نخواهند درد زیادی را متحمل شوند، مصرف قهوه را به آنها پیشنهاد می کنند. قهوه نیز برای افرادی مناسب تر است که در دراز مدت مواد مخدر مصرف می کرده اند؛ زیرا بدن این دسته از افراد به دلیل مصرف زائد مواد مخدر، ضعیف شده و قهوه گزینه خوبی برای از بین بردن این ضعف است.

4. آب هندوانه، یک نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد

آب هندوانه، یک نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد

آب هندوانه را می توان بهترین نوشیدنی برای ترک اعتیاد دانست. همان طور که پیش از این گفتیم، بدن کسی که در حال ترک است، به مایعات زیادی نیاز دارد. این کم آبی پیامد های مخربی مانند به وجود آمدن مشکلات گوارشی و پوستی دارد. آب هنوانه نه تنها طعم فوق العاده ای دارد، بلکه منیزیم بسیار زیادی را درون خود جای داده است. آب هندوانه می تواند یبوست و مشکلات پوستی را درمان کند. همچنین این نوشیدنی خوشمزه می تواند موجب از بین رفتن زودتر سموم از بدن نیز شود.

با بهترین زمان خوردن هندوانه برای لاغری آشنا شوید!

5. دم کرده مرمکی و تأثیر خوب آن روی بدن فرد معتاد

دم کرده مرمکی و تأثیر خوب آن روی بدن فرد معتاد

یکی دیگر از نوشیدنی هایی که برای افراددر حال ترک مفید است، دم کرده مرمکی است. گیاه مرمکی را می توانیم یکی از بهترین گیاهان برای افراد در حال ترک بدانیم. دم کرده مرمکی موجب افزایش انرژی است که علاوه بر این، می تواند به ترک شیشه و متادون کمک کند. اما عیب این نوشیدنی این است که طعم تلخی دارد؛ برای این که از میزان تلخی آن بکاهید، می تواند آن را با چای یا قهوه مخلوط کرده و سپس به آن عسل اضافه کنید. این نوشیدنی می تواند تأثیر فوق العاده ای برای افراد در حال ترک داشته باشد.

6. آب انار، یک نوشیدنی مقوی برای بیماران معتاد

آب انار، یک نوشیدنی مقوی برای بیماران معتاد

همان طور که پیش از این بیان کردیم، ترک اعتیاد با برخی مشکلات جسمانی مانند بیماری های پوستی، گوارشی و مشکلات دهان و دندان همراه است. آب انار را نیز می توان بهترین نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد دانست؛ زیرا این نوشیدنی مقوی دارای میزان زیادی آنتی اکسیدان است که به درمان بیماری های گوارشی کمک می کند. آنتی اکسیدان از ترکیب شدن مولکول هایی مانند ویتامین E، C و اسید فولیک ها به وجود می آید. ویتامین C، موجب کاهش مکلات دندان و سلول های پوستی می شود.

علت ها و درمان سرماخوردگی بعد از ترک اعتیاد را بشناسید!

7. شربت سکنجبین و فواید آن برای افراد در حال ترک

شربت سکنجبین و فواید آن برای افراد در حال ترک

شربت سکینجبین یک نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد است. این شربت ار عسل و سرکه درست می شود که هر دوی این مواد، از فواید بسیاری برخوردار هستند. شربت سکنجبین، موجب خروج بهتر صفرای اضافی از بدن شده و به بر طرف شدن مشکلات گوارش و کبدی کمک می کند. این شربت نه تنها موجب آبرسانی بهتر بدن می شود، بلکه به دلیل وجود عسل در آن، یک ملین مقوی نیز به شمار می رود که فویاد بسیاری برای بدن دارد.

8. آب نارگیل، یک نوشیدنی مفید برای بیماران معتاد

آب انار، یک نوشیدنی مقوی برای بیماران معتاد

تا کنون تعدادی نوشیدنی برای ترک اعتیاد را شناخته اید. اکنون می خواهیم از خواص آب نارگیل برای بیماران در حال ترک بگوییم. نارگیل را می توان در دسته خوراکی هایی با ارزش غذایی بالا قرار داد. این نوشیدنی خواص بسیاری برای بدن دارد؛ برای مثال، مواد مغذی موجود در نارگیل، موجب می شود که فرد در حال ترک، کمتر دچار ضعف و بیماری های جسمانی شود. همچنین آب نارگیل دارای ترکیباتی است که انسان را پر انرژی کرده و احساس خستگی را از آنها دور می کند. به صورت کلی، آب نارگیل به افراد در حال ترک پیشنهاد می شود.

9. تأثیر فوق العاده دمنوش زنجبیل بر افراد در حال ترک

تأثیر فوق العاده دمنوش زنجبیل بر افراد در حال ترک

از دیگر نوشیدنی هایی که می توانید از آنها برای افراد در حال ترک استفاده کنید، دمنوش زنجبیل است. زنجبیل خواص بسیار زیادی دارد که معمولا در کلینیک های ترک اعتیاد، از این نوشیدنی برای افراد معتاد استفاده می کنند. همان طور که پیش از این گفتیم، افراد در حال ترک به بیماری های گوارشی دچار می شوند. دمنوش زنجبیل، می تواند برای درمان این بیماری ها مانند معجزه عمل کند و به درمان آنها کمک کند. همچنین وجود آنتی اکسیدان ها قوی در زنجبیل، می تواند موجب تقویت سیستم ایمنی بدن افراد در حال ترک شود.

10. دوغ، یک نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد

دوغ، یک نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد

جالب است بدانید که دوغ به عنوان یک نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد شناخته می شود. نه تنها دوغ، بلکه تمام لبنیات ها مانند ماست، کره، کشک و پنیر کلسیم بسیار زیادی را درون خود جای داده اند. بدن در این برهه حساس، به مواد معدنی بسیاری از جمله کلسیم نیاز دارد که مصرف لبنیات، می تواند این نیاز را بر طرف کند. البته باید توجه داشته باشید که دوغ و ماست ترش، ترشحات اسیدی را به دنبال دارد. به همین دلیل استفاده از آنها در دوران ترک، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شوند.

11. گلاب و تأثیرات آن بر بدن فرد معتاد

گلاب و تأثیرات آن بر بدن فرد معتاد

آخرین نوشیدنی که در این مقاله به عنوان بهترین نوشیدنی برای ترک اعتیاد معرفی می کنیم، گلاب است. گلاب، گرم طبع بوده و فواید بسیاری برای اعصاب، قلب، کبد و معده دارد. همچنین این نوشیدنی موجب تحریک بافت پوست برای تولید سلول های جدید و جریان خون نیز می شود. با استفاده از گلاب، بین ترشح ئیدروفین و اندروفین تعادل ایجاد می شود که نتیجه آن، آرامش اعصاب و تسکین بدن درد است. همچنین افراد در حال ترک معمولا بدن درد دارند که می توانید مقداری گلاب را به روغن دانه سیاه مخلوط کنید و آنها را ماساژ دهید.

سخن نهایی

در این مقاله از لنداسپا، به معرفی تعدادی نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد پرداختیم. در دوران ترک، معمولا پزشکان استقاده از داروهای شیمیایی را به داروهای طبیعی ترجیح می دهند. اما داروهای شیمیایی، می توانند زمینه ساز اعتیاد جدیدی شوند. به همین دلیل پیشنهاد می شود که به جای استفاده از داروهای شیمیایی، از داروهای گیاهی برای افراد در حال ترک استفاده کنید. نوشیدنی هایی که پیش از این برایتان معرفی کردیم، دارای خواص فوق العاده ای هستند که نه تنها فرد در حال ترک، بلکه برای هر کسی مفید هستند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا