تغذیهتناسب اندام

خواص قهوه اسپرسو برای لاغری | معجزه اسپرسو واقعی است یا…؟!

اگر کمی درباره روش های جدید لاغری تحقیق کنید، متوجه می شوید که مصرف قهوه یکی از مهمترین آنها به شمار می رود. با این حال، به نظر شما واقعا قهوه اسپرسو برای لاغری تاثیر دارد؟ افراد بسیار زیادی اعتقاد دارند که می توانند با مصرف قابل توجه قهوه اسپرسو در طول روز، به کاهش وزن زیادی دست پیدا کنند. اما خیلی از افراد هم سوال می پرسند که آیا قهوه ای اسپرسو برای لاغری مفید است؟ در این مقاله از لنداسپا، به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت و اطلاعات بیشتری درباره مصرف قهوه برای لاغری در اختیار شما قرار خواهیم داد.

ممکن است خیلی از افراد فکر کنند که قهوه فقط برای انرژی گرفتن و سرحال شدن کاربرد دارد. این در حالی است که این نوشیدنی انرژی زا می تواند تاثیر بسیار زیادی برای چربی سوزی و کاهش وزن هم داشته باشد. البته این امر فقط زمانی اتفاق می افتد که شما به اندازه کافی این قهوه را مصرف کنید و به هیچ عنوان در مصرف آن زیاده روی نکنید. اگر شما هم می خواهید از قهوه اسپرسو برای لاغری استفاده کنید، حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

خواص قهوه اسپرسو برای لاغری

خواص قهوه اسپرسو برای لاغری

تحقیقات و مطالعات اخیر نشان می دهند که مهمترین خاصیت اسپرسو که موجب لاغری می شود، به خاطر وجود کافئین در آن است. در ادامه، مهمترین خواص قهوه اسپرسو برای لاغری را به صورت مختصر نام می بریم.

1. از بین بردن رادیکال های آزاد بدن

هر یک از دانه های قهوه اسپرسو حاوی مقدار بسیار زیادی آنتی اکسیدان است که می تواند یک گزینه کاملا مناسب برای از بین بردن رادیکال های آزاد باشد. از طرف دیگر، رادیکال های آزاد موجب تجمع چربی در بدن می شوند و زمانی که این  رادیکال ها وجود نداشته باشند، تجمع چربی نیز اتفاق نمی افتد.

خواص قهوه برای لاغری وطرز استفاده آن؛ رژیم قهوه را بشناس!

در نتیجه زمانی که رادیکال های آزاد بدن از بین بروند، کالری ها در سریع ترین زمان ممکن نابود شده و شما به کاهش وزن می رسید. یکی دیگر از دلایلی که باعث شده قهوه اسپرسو برای لاغری تاثیر زیادی داشته باشد، وجود پلی فرنور در آن است که کاهش وزن با سرعت بالاتری انجام می شود.

2. افزایش میزان انرژی بدن

آیا قهوه اسپرسو برای لاغری مفید است

یکی دیگر از خواص قهوه اسپرسو برای لاغری این است که میزان انرژی بدن را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد. به احتمال خیلی زیاد خود شما هم از این خاصیت فوق العاده قهوه آگاه هستید. زمانی که میزان انرژی بدن شما افزایش پیدا می کند، تمرینات ورزشی خود را خیلی راحت تر و با خستگی کمتر انجام می دهید. در نتیجه این امر، با ورزش بهتر می توانید وزن خود را متعادل کنید.

3. کم کردن میزان کالری دریافتی

زمانی که شما قهوه را به صورت مداوم در فهرست غذایی خود قرار می دهید، کالری های موجود در غذا کمتر به بدن شما جذب می شوند و در نتیجه، احساس گرسنگی کمتر به سراغ شما می آید. این موضوع باعث می شود که اشتهای کمتری داشته باشید و با خوردن غذای کمتر، وزن شما تا حد خیلی زیادی کاهش می یابد.

پیشنهاد لنداسپا:قهوه گانودرما برای لاغری

4. بهبود روند گوارش

دلیل دیگری که موجب می شود ما تا این حد روی مصرف قهوه اسپرسو برای لاغری تاکید کنیم، این است که کمک زیادی به بهبود روند گوارش می کند و در نتیجه، معده شما بهتر از قبل تخلیه می شود. پزشکان اعتقاد دارند که همین ویژگی قهوه اسپرسو موجب می شود که بدن حس سیری بیشتری داشته باشد و نیاز زیادی به خوردن غذای بیش از حد احساس نکند.

خواص اسپرسو برای لاغری

5. کاهش استرس و اضطراب

گاهی مواقع این امکان وجود دارد که شما به خاطر استرس و اضطراب خیلی زیاد، دچار پرخوری عصبی شوید. در این شرایط، طبیعتا وزن شما نیز افزایش پیدا می کند. این در حالی است که نوشیدن قهوه اسپرسو موجب می شود احساس سرزندگی و شادابی بیشتری کنید و سطح استرس و اضطراب شما تا حد قابل توجهی پایین می آید.

دلیل این موضوع هم این است که با مصرف اسپرسو، دوپامین بیشتری در مغز شما ترشح می شود و می توانید خیلی بهتر از قبل تمرکز کنید. زمانی که از نظر ذهنی آرامش داشته باشید، دچار پرخوری عصبی نخواهید شد و کاهش وزن به خودی خود اتفاق خواهد افتاد.

بهترین زمان خوردن قهوه هسته خرما برای لاغری و خواص آن

6. چربی سوزی

در نهایت، آخرین خاصیت قهوه اسپرسو برای لاغری این است که موجب چربی سوزی بدن می شود. به همین دلیل هم بیشتر کسانی که رژیم غذایی به ورزشکاران می دهند، به آنها توصیه می کنند که حتما قبل از ورزش حداقل یک فنجان قهوه بنوشند. زیرا همان طور که در ابتدای این مقاله هم گفتیم، قهوه اسپرسو به خاطر داشتن کافئین زیاد، روند چربی سوزی را خیلی راحت تر انجام می دهد و شما می توانید از این ماده غذایی برای تناسب اندام خود استفاده کنید.

سایر خواص قهوه اسپرسو

علاوه بر مواردی که پیش از این گفتیم و تاثیر قهوه ای اسپرسو برای لاغری، این نوشیدنی مغذی خاصیت های خیلی بیشتری هم دارد که شاید خیلی به کاهش وزن مرتبط نباشند. با این حال، مطمئن باشید که با مصرف به اندازه قهوه اسپرسو می توانید سلامت بدن خود را تضمین کنید. در این قسمت، برخی دیگر از خواص قهوه ای اسپرسو را نام می بریم که اگرچه ارتباط چندانی با لاغری ندارند، اما می توانند گزینه مناسبی برای سلامتی باشند.

سایر خواص قهوه اسپرسو
  • کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان و سرطان رحم در خانم ها
  • کاهش خطر ابتلا به پارکینسون
  • پاکسازی سموم کبد
  • محافظت از بدن به خاطر داشتن آنتی اکسیدان
  • بهبود اخلاق
  • کاهش احتمال ابتلا به دیابت
  • کاهش خطر سکته
  • تقویت حافظه بلند مدت

بهترین زمان مصرف

در صورتی که شما هم می خواهید از قهوه اسپرسو برای لاغری استفاده کنید، بهتر است حتما در زمان مناسبی آن را بنوشید و حتی طریقه مصرف آن را نیز به درستی انجام دهید. به طور کلی، به نظر می رسد که این قهوه به خاطر خاصیت کاهش اشتهایی که دارد، بهتر است حداقل نیم ساعت قبل از غذا مصرف شود. زیرا بعد از نوشیدن آن احساس گرسنگی شما تا حد خیلی زیادی کمتر می شود و غذای کمتری می خورید.

علاوه بر این، اگر اهل ورزش کردن هستید، پیشنهاد می کنیم که حتما 30 دقیقه قبل از شروع تمرین، قهوه اسپرسو مصرف کنید. زیرا گفتیم که این قهوه موجب افزایش انرژی و فعالیت بدن می شود و اگر بتوانید تمرینات ورزشی خود را بهتر انجام دهید، روند کالری سوزی کاهش وزن هم راحت تر انجام می شود.

اسپرسو برای لاغری بهتر است یا ترک؟

اسپرسو برای لاغری بهتر است یا ترک؟

به جز قهوه ای اسپرسو، قهوه ترک هم طرفداران بسیار زیادی در میان افراد دارد و به همین دلیل هم خیلی از آنها نمی دانند که باید برای لاغری قهوه اسپرسو بخورند یا قهوه ترک؟ برای پاسخ به این سوال، باید بگوییم که تقریبا هر دوی این قهوه ها می توانند تا حد خیلی زیادی روند چربی سوزی را سرعت بخشند. با این حال، مهمترین تفاوت بین این دو قهوه این است که مقدار کافئین قهوه ترک خیلی بیشتر از اسپرسو است.

اکنون ممکن است برخی از افراد فکر کنند که کافئین بالاتر باعث تسریع روند چربی سوزی می شود. این در حالی است که این میزان از کافئین موجود در قهوه ترک باعث می شود که کالری بیشتری هم داشته باشد. به همین دلیل هم برای کاهش وزن، قهوه اسپرسو گزینه مناسب تری است. البته باز هم تاکید می کنیم که برای کاهش وزن، بهتر است حتما به اندازه کافی هر دوی این قهوه ها را مصرف کنید و تا حد امکان تحت نظر پزشک متخصص تغذیه باشید.

سخن پایانی

در این مقاله از لنداسپا اطلاعات کاملی درباره مزایای قهوه اسپرسو برای لاغری به دست آوردید. همان طور که گفتیم، قهوه اسپرسو سرشار از مواد آنتی اکسیدان بوده و می تواند یک گزینه کاملا مناسب برای چربی سوزی و کاهش وزن باشد. به همین دلیل هم شما می توانید با مصرف به اندازه این قهوه قبل از غذا و قبل از انجام تمرینات ورزشی خود، کمک خیلی زیادی به کاهش وزن خود کنید.

بیشترین مقدار قهوه اسپرسو که می توانید در طول روز مصرف کنید، بین 3 تا 4 فنجان است. اگر شما هم تجربه ای در مصرف قهوه اسپرسو برای لاغری دارید، می توانید در قسمت نظرات تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا