سلامتسلامت جنسی

بهترین دکتر ماما در تهران کیست؟ | لیست 10 تایی 1402

در گذشته، به دلیل نبود امکانات، معمولا بانوانی با عنوان ماما و قابله وجود داشتند که وظیفه آنها، زایمان زنان باردار بود. در جهان امروزی، با پیشرفت علم و تکنولوژی، مامایی یکی از شاخه های پزشکی است که خیلی تخصصی و حرفه ای، به علاقه مندان این کار آموزش داده می شود. ما در این مقاله از لنداسپا، قصد معرفی بهترین دکتر ماما در تهران را داریم. شما با خواندن این مقاله، بهترین ماما در تهران را شناخته و با مراجعه به ایشان، از سلامت خود و فرزند خود، اطمینان بیشتری حاصل کنید.

همچنین بانوانی که باردار نیستند، باید مرتب زیر نظر دکتر باشند تا مشکلی برایشان ایجاد نشود. شما می توانید با انتخاب پزشکانی که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم، به سلامت بدن خود کمک فراوانی کنید. برای شناخت بهترین متخصص مامایی در تهران که از تجربه بسیار بالا و خدمات فوق العاده ای برخوردار باشد، تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

وظایف دکتر ماما

همان طور که پیش از این گفتیم، مامایی یکی از شاخه های علوم پزشکی به شمار می رود. متخصص ماما، مراقبت و مشاوره های لازم قبل بارداری، حین بارداری، هنگام زایمان و بعد از زایمان را انجام می دهد. می توان گفت که اصلی ترین وظیفه ماما، سلامتی مادر و کودک است که از هر چیزی اهمیت بیشتری دارد. در حقیقت، وظیفه کلی ماما این است که در تمامی دوران یک زن، همراه او باشد.

وظایف دکتر ماما

مشاوره های قبل از ازدواج در زمینه های سلامت جنسی و روانی، مراقبت های لازم قبل از بارداری، بهداشت زنان، راهنمایی کردن آنها در زمینه تنظیم خانواده، تشخیص خطرات احتمالی پیش از بارداری، تأمین سلامت مادر قبل از بارداری، انجام معاینات و تشخیص بیماری های بانوان و درمان آنها، همه وظایفی هستند که یک ماما باید انجام دهد.

معرفی 10 تا از بهترین دکتر ماما در تهران

اکنون به معرفی تعدادی از بهترین دکتر ماما در تهران می پردازیم که همگی آنها، مدرک خود را از بهترین دانشگاه ها، با نمره عالی دریافت کرده اند. شما با مراجعه به پزشک هایی که در ادامه معرفی می کنیم، مشکلات احتمالی که ممکن است برای خود و یا فرزندتان به وجود آید را به حداقل می رسانید. برای شناخته بهترین ماما تهران و مراجعه به ایشان، تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

معرفی 10 تا از بهترین دکتر ماما در تهران

1. دکتر فاطمه چراغی

دکتر فاطمه چراغی را می توان یکی از بهترین متخصصین ماما در تهران دانست. ایشان با کسب رتبه ممتاز در دوره پزشکی عمومی، مدرک خود را در سال 1381 دریافت کردند و دوره تخصصی زنان خود را نیز در سال 1385 به پایان رسانده اند. انجام تمامی عمل های زنانه به روش لاپاراسکوپی، انجام تست غربالگری سرطان های زنانه، بررسی اچ پی وی و درمان آن، انجام کولپوسکوپی و هیستروسکوپی و انجام تمامی جراحی های پیشرفته، خدماتی هستند که این دکتر حرفه ای و با تجربه انجام می دهد.

2. دکتر زینب السادات حسینی

یکی دیگر از پزشکان حرفه ای و خوش اخلاقی که می توانید در تهران به ایشان مراجعه کنید، دکتر زینب السادات حسینی هستند. ایشان با برخورداری از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا، به یکی از بهترین دکتر ماما در تهران تبدیل شده اند. نکته قابل توجه درباره این پزشک، سابقه کاری بالای ایشان است. دکتر حسینی دارای 21 سال تجربه در حوزه کاری خود هستند. همچنینی برخورداری از کادر خوش اخلاق و کاربلد، از دیگر ویژگی چشمگیر این پزشک است.

لابیاپلاستی چیست و چرا باید انجام شود؟

دکتر زینب السادات حسینی بهترین ماما تهران

3. دکتر اکرم عربلو

دکتر اکرم عربلو، از دیگر پزشکان حرفه ای تهران هستند که با بیش از 12 سال تجربه در حوزه کاری خود، باعث شهرت و محبوبیت فراوان خود شده اند. تشخیص بیماری زنان و درمان آنها، زایمان، آموزش های لازم برای بارداری های ناخواسته، غربالگری سرطان، نمونه برداری از دهانه رحم، مشاوره به زوجین و مراقبت های دوران بارداری، تنها تعدادی از خدماتی هستند که دکتر اکرم عربلو آنها را ارائه می دهند. همچنین ایشان انجام عمل های زایمان و سزارین را، با کمترین درصد ریسک و خطر به پایان می رسانند.

رژیم دختر دار شدن برای زنان چگونه است

4. دکتر شیوا سیه بازی

یکی دیگر از پزشکان با تجربه و فوق العاده تهران، دکتر شیوا سیه بازی هستند. ایشان متخصص پی اچ دی سلامت باروری و جنسی بیماری های زنان، مامایی و زایمان بوده و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد آموزش مامایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند. همچنین دکتر شیوا سیه بازی، 20 مقاله داخلی و خارجی دارند که تمامی آنها به ثبت رسیده اند. دکتر سیه بازی، خدمات بسیار زیادی ارائه می دهند که با مراجعه به ایشان، می توانید از آنها بهره مند شوید.

دکتر شیوا سیه بازی بهترین دکتر ماما

در این مقاله می فهمیم که برای رنگی شدن چشم جنین چه بخوریم تا موثر باشد

5. دکتر پریسا قهقرایی

قطعا کسانی که برای یافتن بهترین دکتر ماما در تهران تحقیق کرده اند، اسم دکتر پریسا قهقرایی را شنیده اند. ایشان از کارشناسی مامایی برخوردار بوده و مدرک خود را از دانشگاه شهید بهشتی تهران دریافت کرده اند. اگر به کلاس های آمادگی برای زایمان طبیعی یا سزارین نیاز دارید، می توانید به دکتر قهقرایی مراجعه کنید؛ زیرا ایشان این کلاس ها را برگزار کرده و خودشان نکات لازم را تدریس می کنند. دکتر پریسا قهقرایی، خدمات زیادی را با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت ارائه می دهند.

6. دکتر حمیرا موحدی

دکتر حمیرا موحدی را می توان بهترین متخصص مامایی در تهران دانست؛ زیرا ایشان دوره کارشناسی مامایی خود را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گذرانده و بی شک یکی از بهترین های تهران محسوب می شوند. دکتر موحدی دارای 30 سال سابقه کاری هستند و خدماتی مانند زایمان طبیعی و سزارین، درمان تکرر ادرار و عفونت، درمان زگیل تناسلی و عفونت های قارچی، مشاوره به خانواده ها و زوج درمانی را ارائه می دهند. همچنین موفقیت های بسیار زیاد ایشان در حوزه کاری خود، باعث جلب نظرات افراد زیادی به این دکتر حرفه ای شده است.

7. دکتر فاطمه توکل طلب

لیست بهترین دکتر ماما در تهران

در این مقاله از لنداسپا، می توانید فهرست کاملی از بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران را مشاهده کنید.

لیست بهترین دکتر ماما در تهران را با دکتر فاطمه توکل طلب ادامه خواهیم داد. شما می توانید خدمات بسیاری را مانند زایمان فیزیولوژیک، ورزش های بارداری مانند یوگا، مراقبت های مخصوص بارداری، غربالگری جنین، کاشت AUD و انواع جراحی های زیبایی زنان را در کلینیک ایشان، انجام دهید. دکتر توکل طلب، مدرک تخصصی زنان و مامایی خود را در سال 1385 از دانشگاه علوم پزشکی ایران دریافت کردند و از 5 سال سابقه کاری در کلینیک نازایی برخوردار هستند.

8. دکتر فرشته درایتی

دکتری که اکنون قصد معرفی ایشان را داریم، در زمینه طب سنتی و مامایی، از مهارت بسیار بالایی برخوردار هستند. ایشان با داشتن 14 سال سابقه کار بالینی در اداره بهداشت و درمان ارتش، 10 سال سابقه کاری با بهترین و معتبر ترین مراکز ناباروری در تهران و 6 سال مدیریت مرکز مامایی، به یکی از بهترین ماما در تهران تبدیل شده اند. زایمان در آب، حرفه ای است که دکتر درایتی، در آن بسیار خوب و مؤثر عمل می کنند. اگر علاقه ای به زایمان در آب دارید، می توانید به ایشان مراجعه کنید.

9. دکتر میترا ارجمندی فر

دکتر میترا ارجمندی فر، یکی دیگر از پزشکان با تجربه و حرفه ای ساکن در تهران هستند که از مدرک دکترای تخصصی سلامت بارداری و جنسی، از دانشگاه علوم پزشکی تهران برخوردارند. ایشان با داشتن 27 سال سابقه کاری، توانسته اند رضایت افراد زیادی را جلب کنند. همچنین برای دریافت مشاوره های فوق العاده عالی، می توانید به دکتر میترا ارجمندی فر مراجعه کنید. زایمان و تنظیم خانواده، مشاوره های قبل از ازدواج، مشاوره های قبل از بارداری، ارائه مشاوره در دوران بلوغ و خدمات بسیار دیگر را می توانید در مطب ایشان دریافت نمایید.

مقاله پیشنهادی:معرفی بهترین دکتر زنان در تهران کیست؟

وظایف ماما در دوران بارداری و بعد از آن

10. دکتر طیبه صباغی

یکی دیگر از کسانی که می توان ایشان را یکی از بهترین دکتر ماما در تهران دانست، دکتر طیبه صباغی هستند. ایشان دوره تخصصی مامایی خود را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گذرانده اند و از چندین سال سابقه کاری در بیمارستان های فعال مادر برخوردار هستند. مشاوره دادن، معاینه زنان، درمان زگیل تناسلی، مشاوره دادن به زنان باردار و بانوانی که قصد بارداری دارند، زایمان به روش طبیعی و سزارین و انجام تست های سرطان رحم و پستان، از تعداد خدماتی هستند که با مراجعه به دکتر صباغی، از آنها بهره مند خواهید شد.

وظایف ماما در دوران بارداری و بعد از آن

در دوران بارداری، شما می توانید بهترین دکتر ماما در تهران را پیدا کرده و به ایشان مراجعه کنید؛ زیرا در غیر این صورت، ممکن است مشکلات بسیاری برای شما و فرزندتان ایجاد شود. در دوران بارداری، ماما به تمامی سوالات شما به صورت تمام و کمال جواب می دهد. از دیگر وظایف ماما، مراقبت های عاطفی، روانی، جسمی، آموزش های قبل از بارداری، هنگام بارداری و بعد از بارداری است که اگر پزشک شما حرفه ای و کاربلد باشد، باعث می شود که هیچ استرس و اظطرابی به سراغتان نیاید.

کنترل و تسکین درد مادر و انجام عمل زایمان طبیعی، از جمله وظایفی هستند که دکتر ماما باید آنها را انجام دهد؛ البته پزشک ماما قادر به انجام عمل جراحی نیست، به همین دلیل در هنگام زایمان، باید از متخصص زنان و زایمان کمک بگیرید. پس از زایمان، ماما نیز وظایفی دارد؛ در زمینه مراقبت از فرزند، ماما اقدامات لازم مانند نحوه حمام، تغذیه و سایر موارد را به والدین توضیح می دهد. چیزی که باید به آن توجه کنید این است که ماما، قادر به انجام عمل ختنه نیست.

چگونه باید از قرص متفورمین برای درمان کیست تخمدان استفاده نماییم

ویژگی های بهترین دکتر ماما

ویژگی های بهترین دکتر ماما

یک دکتر خوب و حرفه ای، از ویژگی های مخصوصی برخوردار است که در ادامه به آنها می پردازیم. پزشکانی که در حوزه مامایی کار می کنند، به دلیل اینکه مراجعین آنها معمولا بانوان باردار و کودکان هستند، باید مهربان و اخلاق خوبی داشته باشند برخورداری از تخصص و مهارت بالا و دریافت مدرک خوب و قابل قبول از دانشگاه های معتبر، از دیگر ویژگی هایی هستند که وجود آنها الزامی است. بهترین دکتر ماما در تهران که مهارت بسیار زیادی دارد، باید عشق و علاقه زیادی به کودکان داشته باشد تا کارش برایش راحت تر شود.

مقاله پیشنهادی: بهترین دکتر نازایی در تهران

حفظ خونسردی و اعتماد به نفس بالا، از دیگر ویژگی هایی است که بهترین متخصص ماما در تهران باید آنها را داشته باشد؛ زیرا ممکن است مادر و جنین، در وضعیت سختی قرار داشته باشند. یک دکتر حرفه ای و فوق العاده، با تجهیزات پزشکی مرتبط با مامایی، اشنایی دارد. همچنین داشتن روحیه تیمی، کار متخصص ماما را راحت تر می کند؛ زیرا در هنگام زایمان، باید با تیم خود همکاری لازم را داشته باشد.

سخن نهایی

در این مقاله از لنداسپا، بهترین دکتر ماما در تهران را شناخته و آنها را با یکدیگر بررسی کردیم. شما باید تحقیقات بسیار زیادی برای انتخاب پزرشک خود انجام دهید؛ زیرا جان خود و فرزندتان تا حد بسیار زیادی به ایشان بستگی دارد. شما با مراجعه به پزشک های ذکر شده، می توانید از خدمات فوق العاده آنها بهره برده و از سلامت خود و فرزندتان، اطمینان حاصل کنید. توجه داشته باشید که همه افرادی که مدرک تخصصی از دانشگاه خوب دارند، قطعا دلیل نمی شود که حرفه ای هستند. پس تا جایی که می توانید، بهترین پزشک را برای خود انتخاب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

مهدیه

علاقه زیادی به مطالعه دارم و دوست دارم در زمینه های سلامتی اطلاعات زیادی کسب کنم و در این راستا این اطلاعات رو با دیگران به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا