تغذیهتناسب اندام

در رژیم دختر دار شدن چی بخوریم تا موثر باشد

بسیاری از زوج هایی که اقدام به بارداری می کنند، مهمترین ملاکشان سالم به دنیا آمدن جنینشان است؛ اما افرادی هم هستند قبل از این که تصمیم به بارداری بگیرند، دوست دارند جنسیت فرزندشان را به دلخواه خودشان انتخاب کنند. بعضی از خانواده ها علاقه به داشتن فرزند دختر دارند، به خصوص اگر فرزند قبلی آنها پسر باشد. یکی از روش هایی که به دختر شدن جنین کمک می کند، داشتن تغذیه مناسب و رژیم دختر دار شدن است. ما در ادامه این مقاله، سعی می کنیم اطلاعات کاملی در خصوص رژیم غذایی برای دختر دار شدن در اختیار شما همراهان قرار دهیم.

آیا تعیین جنسیت با رژیم غذایی ممکن است؟

اگر دوست دارید جنسیت جنین شما دختر شود و برای این کار شروع به گرفتن انواع رژیم های غذایی می کنید، باید بدانید که تا به امروز هیچکس از این روش به طور قطعی جواب نگرفته است؛ اما در این خصوص احتمالاتی هم وجود دارد که موجب افزایش شانس شما می شود. برای این که رژیمT تاثیر مثبتی بر روی جنسیت جنین بگذارد، باید تا 6 ماه به طور مداوم آن را ادامه دهید.

اگر محیط رحم فردی قلیایی باشد، اسپرم y که شانس پسرزایی را تقویت می کند، در این محیط رشد بیشتری پیدا می کند. اگر محیط رحم فردی هم اسیدی باشد، ترشحات داخل آن بیشتر است و طول عمر اسپرم x بیشتر شده و شانس دختر شدن جنین را افزایش می دهد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دختر دار شدن علاقه دارند، حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

علت چاقی بعد از زایمان چیست؟ عوامل موثر و راهکارهای درمانی

آیا تعیین جنسیت با رژیم غذایی ممکن است؟

رژیم دختر دار شدن برای زنان

مادرانی که به داشتن فرزند دختر علاقه دارند، باید بدانند که به جز روش های آزمایشگاهی که اسپرم را به طور کامل شست و شو می دهند و لقاح مصنوعی شکل می گیرد، رژیم غذایی برای دختر دار شدن هم نقش مهمی در کنترل و تعیین جنسیت جنین دارد. ما در ادامه مطالب، به توضیحاتی در رابطه با این که چه نوع خوراکی برای دختر دار شدن مفید است، پرداخته ایم.

مصرف کردن میوه ها و سبزیجات

اگر دوست دارید دختر داشته باشد، باید از میوه ها و سبزیجات های سبزی که دارای ویتامین c بالایی هستند، استفاده کنید. میوه های دارای ویتامین C عبارت اند از: پرتقال، انار، توت فرنگی و انگور. این میوه ها باعث می شوند تا سطح رحم اسیدی شود و احتمال دختر شدن جنین را افزایش می دهد. سبزیجات دارای ویتامین C شامل کاهو، کلم، اسفناج و کلم بروکلی می شوند که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند.

معرفی بهترین دکتر نازایی در تهران

مصرف کردن زغال اخته

میوه زغال اخته سرشار از آنتی اکسیدان است که در رژیم دختر دار شدن تاثیر بسزایی می گذارد. این میوه سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و به زنان کمک می کند تا بارداری سالمی را پشت سر بگذارند. میوه زغال اخته دارای ویتامین های، b، c، a و e است. تمام مواد مغذی موجود در میوه زغال اخته برای ایجاد محیطی امن و سالم در بدن لازم و ضروری است و شانس دختر دار شدن زن را افزایش می دهد.

رژیم دختر دار شدن برای زنان

نوشیدن قهوه

بسیاری از پزشکان و دانشمندان، مصرف قهوه را در دوران بارداری یا قبل از بارداری منع می کنند و بر این باور هستند که قهوه یک نوشیدنی سالم نیست. در حقیقت قهوه باعث می شود که ph داخلی بدن اسیدی باشد و این اسیدی بودن، یکی از ساده ترین راه هایی است که کمک به دختر شدن جنین می کند. اما به این نکته هم توجه داشته باشید که مصرف بیش از اندازه قهوه، تولد نوزاد را برای شما سخت تر از بقیه افراد می کنند.

مصرف کردن روزانه آجیل

آجیل ها دارای کالری بسیار زیادی هستند. بادام، گردو، دانه های کدو تنبل، دانه های آفتاب گردان، کنجد و دانه های کتان، سرشار از منیزیم و کلسیم هستند که به اسپرم هایی که دارای کروموزم دختر هستند، کمک زیادی می کنند. اما باید توجه داشت که در میزان مصرف آجیل ها باید حد اعتدال را رعایت کرد تا از بروز مشکلاتی همچون افزایش چربی و افزایش وزن جلوگیری جلوگیری کرد.

پیشنهاد لنداسپا: بهترین دکتر ماما در تهران

مصرف کردن مکمل های مصنوعی

یکی دیگر از روش هایی که در رژیم دختر دار شدن موثر است و شانس اسیدی شدن رحم زنان را افزایش می دهد، مصرف مکمل های مصنوعی است. مصرف مکمل ها و شیرین کننده های مصنوعی، گزینه سالمی نیست، اما به اندازه زیادی به دختر دار شدن کمک می کند. باید توجه داشته باشید که در مصرف این مکمل ها اعتدال را رعایت کنید تا سلامت شما را به خطر نیندازد.

استفاده از مواد سرشار از کلسیم و منیزیم

مواد غذایی دارای کلسیم و منیزیم یکی دیگر از مواد مغذی اسیدی هستند. مواد غذایی که سرشار از این دو مواد مغذی هستند، عبارت اند از: ماست، اسفناج، لوبیا، بادام زمینی و بلغور جو دوسر. با توجه به مطالب ذکر شده، یکی دیگر از عواملی که به دختر دار شدن شما کمک می کند، داشتن رژیم غذایی مردان است. زنان به تنهایی نمی توانند با رژیم غذایی به جنسیت دلخواه خود برسند و باید در این راه مردان هم با آنان هم گام شوند و آنان را در این راه یاری دهند. شما را در ادامه با خوارکی برای دختر دار شدن در مردان، آشنا می کنیم.

برنامه غذایی برای دختر دار شدن

برای رنگی شدن چشم جنین چه بخوریم تا موثر باشد

رژیم دختر دار شدن برای مردان

پدرانی که دوست دارند از نعمت داشتن فرزند دختر بهره مند شوند، باید توجه بسزایی به رژیم غذایی خود بکنند و دنبال کننده یک برنامه غذایی برای دختر دار شدن داشته باشند. اسپرم سالم، احتمال بارداری را افزایش می دهد. توصیه می شود که پدران برای دختر دار شدن باید برعکس رژیم غذایی همسران خود، مواد قلیایی مصرف کنند. مواد قلیایی شامل، شیر، چای و سبزیجات می شوند. یکی دیگر از موثرترین روش ها برای این پدران، مصرف مکمل های ویتامین d و کلسیم است.

موارد منع برای رژیم دختر دار شدن در مردان: مصرف کردن غذاهای ناسالم، نوشیدن الکل و سیگار کشیدن هستند و پدران باید از آنها دوری کنند. همان طور که برخی از مواد غذایی برای رژیم دختر دار شدن مفید است، باید توجه داشت که از خوردن بعضی از مواد غذایی هم باید در این رژیم اجتناب کرد. اگر شما هم دوست دارید که با این مواد غذایی آشنا شوید، با ما در ادامه همراه باشید.

رژیم دختر دار شدن برای مردان

بهترین دکتر زنان در تهران کیست

برای دختر دار شدن چه چیزهایی نباید خورد؟

اگر شما فردی هستید که دوست دارد جنسیت جنینش دختر شود، باید از خوردن بعضی از مواد غذایی دوری کنید. به مدت دو تا سه ماه قبل از اقدام به بارداری، استفاده از مواد غذایی قلیایی را تا جایی که امکان دارد کاهش دهید.

  • مصرف میوه و سبزیجات: استفاده کردن از میوه و سبزیجات نام برده را کاهش دهید. کرفس، بامیه، قارچ، اسفناج، تربچه، کدو حلوایی، ریواس، طالبی، شلیل، گلابی، موز، زردآلو، پرتقال، خرما، هویج، آلو، برگه زردآلو، انگور، سیب، هلو، کشمش، انگور، رازیانه و گلابی.
  • مصرف مواد غذایی شور: کم کردن مصرف نمک و چاشنی های نمکی، کره و یا روغن های نمک دار، استفاده نکردن از دوغ های شور و خیارشور.
  • خوردن غذاهای نیمه آماده و آماده: کاهش مصرف از غذاهای نیمه آماده و آماده همچون انواع گوشت های کنسروی، سوسیس، کالباس، انواع کنسروها، زیتون شور، پفک و چیپس.
  • مصرف بعضی از شیرینی ها: مصرف کردن نوشابه های گازدار، شکلات و شیرینی به جز شکلات تلخ می تواند رژیم غذایی شما را دچار اختلال کند و شانس دختر دار شدن شما را کاهش دهد.
  • مصرف چای نعناع: چای نعناع یکی از نوشیدنی هایی است که شانس پسردار شدن را در فرد تشدید می کند، در نتیجه اگر شما تمایل به دختر دار شدن دارید، باید از نوشیدن این دمنوش دوری کنید و چای تمشک را جایگزین کنید. چای نعناع دارای مقدار زیادی ویتامین a، c و اسید فولیک است که تقویت کننده جدی باروری است اما برای پسردار شدن.
برای دختر دار شدن چه چیزهایی نباید خورد؟

مطالب ذکر شده در این مقاله، شانس باروری از طریق رژیم غذایی برای دختر دار شدن را افزایش می دهند، اما نتیجه قطعی و صدرصدی به شما نمی دهد. علاوه بر رژیم دختر دار شدن که توضیح دادیم، فصل نزدیکی برای باروری هم یکی از موضوعات مهم است. فصلی که برای دختر دار شدن شانس شما را افزایش می دهد، فصل تابستان است. اما مواردی وجود دارد که از نظر علمی به فرد کمک می کنند تا به جنسیت مورد علاقه جنین خود برسد. در ادامه به بررسی چند مورد از این روش ها می پردازیم.

روش علمی برای دختر دار شدن چیست؟

درصد جوابدهی روش علمی برای تعیین جنسیت بیشتر از روش های دیگر است و احتمال خطا در این روش کمتر مشاهده می شود. در این بخش، برخی از مهمترین روش های علمی برای دختر دار شدن را معرفی کرده ایم.

روش های تعیین تخمک گذاری

یکی از روش هایی که احتمال بارداری دختر را افزایش می دهد، تعیین روز دقیق تخمک گذاری است. محاسبه کردن روش دقیق تخمک گذاری، کار سختی می شود اگر فردی دوران سیکل منظم 28 روزه داشته باشند.

اسیدی کردن محیط واژن زن

برای افزایش شانس بارداری دختر می توانید محیط واژن خود را اسیدی کنید. برای این کار 2 یا 3 ماه قبل از اقدام به بارداری محیط وازن خود را به وسیله پنبه و یا هر چیز دیگری اسیدی کنید. اسیدی کردن واژن را چندین بار تکرار کنید و پس از این کار می توانید اقدام به بارداری کنید.

روش علمی برای دختر دار شدن چیست؟

لقاح آزمایشگاهی

 روش لقاح آزمایشگاهی می تواند شما را به نتیجه دلخواه خود برساند. نام روش لقاح آزمایشگاهی بارداری از طریق ivf است. در روشivf اسپرم و تخمک را از مرد و زن گرفته و در آزمایشگاه شست و شو می دهند، با هم لقاح می دهند و در رحم زن انتقال می دهند. در این روش خطراتی مانند سقط و چند قلو زایی افزایش می یابد.

زمان نزدیکی

برای زوج هایی که دوست دارند دختر دار شوند، باید 4 روز قبل از این که عمل تخمک گذاری صورت بگیرد 24 ساعت قبل از آن نزدیکی انجام شود که این زمان، بهترین موقع برای بارداری دختر است. تا دو روز، یعنی 48 ساعت قبل از تخمک گذاری می توانید آمیزش داشته باشید، بعد از این دو روز از نزدیکی کردن پرهیز کنید.

سخن پایانی

ضمن تشکر از شما عزیزان که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید، در پایان این مقاله تاکید می کنیم که نمی توان به طور صدرصدی با رژیم دختر دار شدن به نتیجه دلخواه خود برسید. این روش ها فقط موجب افزایش شانس شما عزیزان می شوند. باید بدانید برای هر گونه رژیم غذایی بهتر است تا این کار را تحت نظر پزشک متخصص ادامه دهید تا سلامتی خود را به خطر نیندازید. امید است تا مطالبی کاربردی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا