بهترین دکتر زنان در تهران کیست ؟ لیست 10 تایی 1402

بهترین دکتر زنان در تهران کیست ؟ بهترین متخصص زنان در تهران باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ وظیفه متخصص زنان و زایمان به این شکل است که با بررسی و معاینه سیستم تولید مثل زنان، در رفع مشکلاتی که برای این قسمت به وجود می‌آید راه حل‌های مناسب ارائه می‌دهد. پزشکان زنان و زایمان با مسائلی از جمله بارداری و زایمان، مسائل قاعدگی و باروری، مشکلات مربوط به یائسگی، اختلالات جنسی، بیماری‌های مقاربتی و … سروکار دارند. همچنین غربالگری و پیشگیری و درمان سرطان‌هایی که در این قسمت وجود دارد، تا حد زیادی بر عهده پزشک زنان است. به همین دلیل، توصیه بر این است که دختران پس از گذر از سن 13 سالگی به شکل دوره‌ای به پزشک زنان مراجعه کرده تا هم با سیستم بدنی خود به خوبی آشنا شده و هم اگر مستعد بیماری خاصی هستند توسط پزشک شناسایی و در پیشگیری اقدام شود.

اما برای مراجعه به پزشک چگونه باید بهترین دکتر زنان در تهران را پیدا کرده و برای درمان به او مراجعه کرد؟ در این مقاله همراه ما باشید تا علاوه بر بررسی ویژگی‌های بهترین متخصص زنان در تهران لیستی را به شما ارائه دهیم تا به کمک آن بتوانید بهترین گزینه‌ای که برای شما وجود دارد را پیدا کنید.

ویژگی های دکتر زنان خوب در تهران چیست؟

چه ویژگی‌هایی می‌تواند یک دکتر معمولی را به بهترین دکتر زنان در تهران تبدیل کند؟ اولین موردی که می‌تواند بهترین متخصصان زنان در تهران را برجسته کند میزان تحصیلات و تخصص پزشک است. پزشکی که در دانشگاه‌های معتبر جهانی که رتبه‌های بالایی دارند تحصیل کرده است و تجربه‌ی کاری بالایی در این زمینه به دست آورد باشد، می‌تواند در لیست بهترين دكتر زنان تهران قرار بگیرد.

ویژگی های دکتر زنان خوب در تهران چیست

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تست پاپ اسمیر مقاله «تست پاپ اسمیر» را مطالعه کنید.

اما پزشک زنان علاوه بر این‌که باید تجربه، تخصص و دانش بالایی در این زمینه داشته باشد، باید اخلاق و تعهد کاری حرفه‌ای را در دستور کار خود قرار دهد. چراکه این پزشک با خصوصی‌ترین اندام یک خانم سروکار خواهد داشت. یک پزشک زنان خوب باید محرم بیمار شده و به‌دقت پای صحبت‌های بیمار بنشیند و مشکل او را به‌خوبی درک کند و سپس برای حل این مشکل، راه‌حل‌های مناسب پیشنهاد کند. چراکه متأسفانه این تفکر در برخی از بانوان وجود دارد که گاها بخاطر حیا و خجالت مانع بیان مشکل خود شده و باعث می‌شود تا بیمار برای بازگو کردن بیماری یک تابوی سفت و سخت را در مقابل خود داشته باشد. به همین دلیل بهترین متخصص زنان در تهران باید فضایی را ایجاد کند که بیمار هیچ‌وقت از گفتن مسئله‌ای ابا نداشته باشد.

از دیگر ویژگی‌های دکتر زنان خوب در تهران این است که در کنگره‌ها و سمینار‌های بین‌المللی حضور داشته و از تمامی متد‌های جدید درمان مشکلات زنان مطلع باشد. به این نکته هم توجه داشته باشید که بیمارستانی که آن پزشک در آنجا خدمات درمانی ارائه می‌دهد نیز حائز اهمیت است. چراکه بهترین دکتر زنان در تهران علاوه بر سواد و تجربه، به تشکیلاتی که برای درمان وجود دارد نیز نیاز دارد.

بهترین دکتر زنان مشهد کیست؟ لیست 10 تایی

شناخت بیماری‌های رایج در زنان

طبیعی است که شاخه‌ی تخصصی زنان و زایمان، برای برخی از بیماری‌هایی که خاص بانوان است به وجود آمده است. اما این بیماری‌ها کدام‌اند؟

شناخت بیماری‌های رایج در زنان
  • مشکلات مربوط به حاملگی، نازایی، عادت ماهانه و یائسگی
  • مشکلات بافت اندام لگن، ازجمله رباط‌ها و عضلات
  • کیست تخمدان
  • بی‌اختیاری در ادرار یا مدفوع
  • سرطان دستگاه تولیدمثل، سینه‌ها و تومورهایی که به بارداری مربوط است
  • مسائل بهداشتی مربوط به روابط جنسی و موارد مربوط به اختلال عملکرد جنسی
  • ناهنجاری‌های دستگاه تولیدمثل زنان که به شکل مادرزادی وجود داشته‌اند
  • انواع بیماری‌های جنسی ازجمله زگیل تناسلی، کلامدیا، تب‌خال و …
  • تنظیم خانواده که شامل پیشگیری از بارداری، عقیم‌سازی و ختم بارداری بانوان است
  • کیست تخمدان، فیبروئیدها، اختلالات سینه و زخم‌های اطراف واژن

همچنین در مسائل دیگری مثل اختلالات هورمونی مربوط به تیروئید، تجاوز جنسی و … نیز می‌توانید به پزشک زنان مراجعه کنید. ضمن این‌که توصیه می‌شود از سن 13 سالگی به بعد در دوره‌های مختلف برای مراجعه به پزشک زنان اقدام کنید تا از مشکلاتی که در بدن شما مستعد است، پیشگیری لازم را به عمل بیاورید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره یائسگی مقاله «یائسگی چیست» را مطالعه کنید.

معرفی 10 تا از بهترین دکتر زنان در تهران

طبیعتاً جراحی و رفع مشکلات مربوط به باروری زنان و یا رفع مشکلات مربوط به سرطان، کار حساسی است و بهتر است توسط فردی صورت بگیرد که تخصص کافی در این کار را داشته باشد. اما سؤالی که پیش می‌آید این است که بهترین دکتر جراح زنان در تهران کیست؟

1. دکتر زهره لواسانی دکتر زنان خوب در تهران

دکتر لواسانی جراح و متخصص زنان و فلوشیب فوق‏ تخصصی نازایی، جراحی لاپاراسکوپی و IVF است. همچنین عضویت در هیئت‌علمی دانشگاه نشان از سواد علمی بالای این پزشک داشته و 23 سال سابقه کار در این زمینه، نشان دهنده‌ی تجربه بالای این پزشک در بخش زنان و زایمان است که ایشان را در لیست بهترین متخصص زنان در تهران قرار می‌دهد.

دکتر زهره لواسانی دکتر زنان خوب در تهران

مقاله پیشنهادی:بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران چه کسی است؟

دکتر لواسانی دارای تأییدیه علمی و اخلاقی از اساتید برجسته حوزه زنان بوده و پایبندی کامل به اصول اخلاق حرفه‌ای و تعهد کاری از ویژگی‌هایی است که اکثر بیماران در مورد ایشان گزارش می‌کنند. برای مواردی مثل جراحی لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی و کولپوسکوپی، سزارین، زایمان و جراحی‏‌های پیشرفته زنان، سلامت جنسی و درمان بیماری‌های آمیزشی و بسیاری از مشکلات زنانه دیگر می‌توان به این پزشک مراجعه نمود.

2. دکتر رویا شهریاری پور دکتر زنان خوب

دکتر شهریاری پور از بهترین متخصصان زنان در تهران و جراح زنان و زایمان و نازایی بوده و دارای بورد تخصصی فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی است. ایشان فارغ‌التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند و با نمرات و درجات عالی از پس این مهم برآمده‌اند. انجام جراحی‌ها و درمان‌های مختلف توسط این پزشک حاذق، علاوه بر سواد علمی بالا تجربه‌ی موفق در زمینه زنان و زایمان را در رزومه این پزشک قرار می‌دهد. خیلی از جوامع پزشکی ایشان را بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران قلمداد می‌کنند. برای مشکلاتی مثل درمان سقط مکرر و حاملگی خارج رحمی، سلامت جنسی، تعیین جنسیت دلخواه جنین قبل از بارداری و همچنین مشاوره و مراقبت‏‌های قبل و حین بارداری می‌توان بر روی تخصص این پزشک حساب کرد.

برای آشنایی با نحوه انجام تست سرطان سینه به مقاله «تست سرطان سينه در منزل» مراجعه کنید.

3. دکتر مونس کازرونی زاده

این پزشک دارای بورد تخصصی زنان بوده و تجربه‌ی زیادی در این زمینه به دست آورده است. سواد بالا، شخصیت دوستانه در کنار همراه بودن با بیمار، از بارزترین ویژگی‌های دکتر کازرونی زاده است که توسط بیماران ایشان گزارش شده است. این پزشک در لیست بهترین دکتر زنان در تهران قرار دارد و ازجمله مواردی که می‌توانید برای حل کردن آن‌ها، به این پزشک مراجعه کنید، می‌توان به معاینات و انجام تست‌های غربالگری مثل پاپ اسمیر، درمان قاعدگی نامنظم و خونریزی غیرطبیعی، درمان نازایی و … اشاره کرد. همچنین می‌توانید برای مشاوره پیش از بارداری، انجام زایمان طبیعی یا سزارین، انواع جراحی زیبایی زنان و … نیز روی تخصص این پزشک حساب کنید.

4. دکتر فاطمه چراغی بهترین دکتر زنان در تهران

دکتر چراغی پور در سال 1390 فلوشیپ فوق تخصصی انکولوژی زنان را از دانشگاه تهران دریافت کرده است. در این میان، این پزشک دوره تخصصی و کاربردی جراحی زنان به روش لاپاروسکوپی و همچنین سونوگرافی مادر و جنین را گذرانده و در این زمینه، علم و تجربه‌ی بالایی دارد. این پزشک همچنین عضو سابق هیئت‌علمی دانشکده علوم پزشکی ایران نیز است و از این حیث، در لیست بهترین دکتر زنان در تهران قرار می‌گیرد.

دکتر فاطمه چراغی بهترین دکتر زنان در تهران

شما با خواندن این مقاله، بهترین ماما در تهران را خواهید شناخت

برای انجام کولپوسکوپی و هیستروسکوپی، انجام تست‌های غربالگری سرطان‌ و پاپ اسمیر، درمان بیماری زگیل تناسلی، انجام کلیه جراحی‌های زنانه از قبیل خارج کردن رحم، کیست تخمدان، فیبروم به روش لاپاراسکوپی و … می‌توان روی توانایی این پزشک حساب باز کرد.

5. دکتر هدیه سادات سالک فرد

دکتر سالک فرد، دارای بورد تخصصی زنان، زایمان و نازایی بوده و در این زمینه با 25 سال سابقه کار و گذراندن بیش از 15 هزار جراحی، تجربه و سابقه‌ی بسیار خوبی را کسب کرده و در راس لیست بهترین دکتر زنان در تهران قرار دارد. از انواع جراحی‌های لاپاروسکوپی، سونوگرافی و هیستروسکوپی گرفته تا درمان علل اختلالات ادراری، جراحی افتادگی رحم و مثانه، درمان اختلالات قاعدگی، درمان انواع عفونت‌های تناسلی زنان از قبیل تب‌خال و زگیل تناسلی، سرویسیت و … می‌توان روی تخصص این پزشک حساب کرد. همچنین مشاوره پیش از بارداری، انجام زایمان طبیعی و سزارین، درمان انواع مشکلات نازایی و … از دیگر تخصص‌های این پزشک بوده و در این راستا می‌توانید از ایشان مشورت بگیرید.

6. دکتر نرمین کریسانی دکتر زنان خوب

دکتر کریسانی تحصیلات خود را در دانشگاه تهران شروع کرده و تخصص خود را هم از همین دانشگاه دریافت کرده است. بورد تخصصی ایشان در زمینه زنان، زایمان و نازایی است و همچنین دارای بورد تخصصی جراحی زیبایی از آکسفورد یونیوسال بوده و علاوه بر عضویت در انجمن زنان و زایمان ایران، عضو انجمن متخصصین جراحی امریکا نیز است. همین موارد، ایشان را در لیست بهترین دکتر زنان در تهران قرار داده است. رضایتمندی بالای بیماران در درمان‌های فوق تخصصی و تخصصی، نشان از دانش، تجربه و دلسوزی بالای این پزشک دارد. در مواردی مثل درمان‏ نوین عفونت‏‌های زنان، درمان سقط مکرر جنین، مشاوره قبل و حین بارداری، سونوگرافی واژینال رحم و تخمدان و غربالگری حین بارداری می‌توان روی این پزشک حساب نمود.

بهترین متخصص زنان در تهرانپارس را بشناسید!

7. دکتر سهیلا درزی خلردی

دکتر درزی مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه تهران دریافت کرده و در سال 97 بورد تخصصی خود را به ثبت رساند. خدمت در شهر تهران و شهر‌های دیگر، باعث شده تا این پزشک تجربه کافی در این زمینه را کسب کرده باشد و در لیست بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران قرار بگیرد. دکتر درزی دارای تأییدیه علمی و اخلاقی از اساتید برجسته حوزه زنان و زایمان بوده و رضایتمندی بالای بیماران در درمان را برای خود به ثبت رسانده است. برای درمان‏‌های نوین ‏باروری شامل مثل IUI، IVF و ICSI، جراحی لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی و کولپوسکوپی، فریز تخمک خانم‏‌های مجرد و فریز جنین و همچنین درمان کیست و پلی ‏کیستیک تخمدان که به اختصار (PCOs) نیز شناخته می‌شود، می‌توانید روی تخصص این پزشک حساب کنید.

8. دکتر مریم حضرتی بهترین دکتر زنان در تهران

این پزشک دارای بورد تخصصی زنان، زایمان و نازایی است. شرکت در کنگره‌های بین‌المللی پزشکی، تجربه‌ی بالای 6 ساله، تألیف برخی از کتب پزشکی، و شرکت داشتن در همایش‌های مربوط به مشکلات زنان و زایمان، نشان از فعال بودن این پزشک و همچنین تجربه‌ی بالای ایشان دارد و ایشان را در لیست بهترین دکتر زنان در تهران قرار می‌دهد.

مقاله پیشنهادی: قرص متفورمین برای کیست تخمدان چگونه عمل می‌کند؟

دکتر مریم حضرتی بهترین دکتر زنان در تهران

این پزشک تاکنون بیش از 7 هزار عمل جراحی سزارین و همچنین بیش از 2 هزار زایمان طبیعی را انجام داده است. می‌توانید برای مواردی مثل اختلالات کف لگن، بی‌اختیاری ادرار، غربالگری سرطان‌های شایع در بانوان، درمان اختلالات جنسی، درمان زگیل تناسلی و … به این پزشک مراجعه کنید. همچنین برای موارد مربوط به بارداری، مثل دریافت مشاوره و مراقبت پیش از بارداری، کنترل بارداری‌های پرخطر و انجام زایمان، بر روی توانایی این پزشک حساب کنید.

9. دکتر فاطمه نیکپور

این پزشک با دارا بودن بورد تخصصی در زمینه زنان و زایمان و 15 سال سابقه کار در این زمینه، دانش بالا را در کنار تجربه زیاد برای خود ایجاد کرده است. دکتر نیکپور عضو هیئت‌رئیسه بخش زنان بیمارستان علی‌اصغر نیز است و در این زمینه از ترفند‌های پزشکی زیادی در راستای بدون درد انجام شدن زایمان استفاده کرده است. از خدماتی درمانی که دکتر نیکپور به بیماران خود ارائه می‌دهد، می‌توان به مواردی مثل درمان اختلالات جنسی، درمان بیماری‌های عفونی و مقاربتی، انجام تست پاپ اسمیر، انجام انواع جراحی‌های زنان، مراقبت‌های دوران یائسگی و … اشاره داشت. همچنین درمان نازایی، مراقبت‌های قبل و حین زایمان و جراحی زیبایی زنان نیز از دیگر خدمات درمانی این پزشک به‌حساب می‌آید.

10. دکتر مژگان کریمی زارچی بهترين دكتر زنان تهران

دکتر کریمی از بهترین متخصصان زنان در تهران بوده و دارای بورد تخصصی زنان و زایمان و متخصص در زمینه نازایی و پیشگیری و درمان بیماری‌ها زنانه ازجمله سرطان است. ایشان بیش از 100 مقاله علمی بین‌الملل در زمینه‌های پزشکی زنان به ثبت رسانده و جایزه جوان‌ترین محقق بیماری‌های زنان در کشور را دریافت کرده است.

رژیم دختر دار شدن چیست و چه تاثیری دارد ؟

دکتر مژگان کریمی زارچی بهترين دكتر زنان تهران

عضویت در انجمن بین‌المللی آنکولوژیست زنان امریکا و اروپا از دیگر مواردی است که در رزومه‌ی این پزشک حاذق به چشم می‌خورد و ایشان را در لیست بهترین دکتر زنان در تهران قرار می‌دهد. برای مواردی ازجمله کیست شکمی و چسبندگی تخمدان، جراحی فیبروم، زخم دهانه رحم، کولپوسکوپی، زگیل تناسلی، غربالگری و انجام تست‌ها مربوط به سرطان‌های زنانه و … می‌توان به این پزشک مراجعه کرد.

سخن پایانی

بیماری‌های زنانه، بیماری‌هایی هستند که اغلب به مشکلات مربوط به سیستم تناسلی و بارداری بانوان مربوط می‌شوند. حساسیت بالایی در بخش‌های درمانی این قسمت همراه است و بهتر است به شکل مداوم برای چک شدن مشکلات مربوط به این بخش به پزشک زنان مراجعه شود و چه بهتر که برای این کار، نزد بهترين دكتر زنان تهران بروید. در این مقاله مشکلاتی که به دست یک دکتر زنان قابل حل است را بیان کردیم. همچنین ویژگی‌هایی که یک دکتر زنان معمولی را به بهترين دكتر زنان تهران و یا ایران تبدیل می‌کند مورد بررسی قرار دادیم. همچنین یک لیست از 10 دکتر زنان خوب در تهران را به شما ارائه دادیم تا درصورتی‌که نیاز به پزشک زنان داشتید، بتوانید با بررسی این لیست پزشک موردنظر خود را پیدا کنید.

امیدواریم توانسته باشیم در انتخاب بهترین دکتر زنان در تهران شما را راهنمایی کرده باشیم. همچنین درصورتی‌که سؤالی در این زمینه برای شما بدون پاسخ باقی مانده بود، در قسمت نظرها آن را برای ما به ثبت برسانید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
دکمه بازگشت به بالا