سلامتسلامت جنسی

درمان زودانزالی با ساده‌ترین روش‌ها در خانه

یکی از مشکلاتی که برخی از زوجین در روابط زناشویی خود ممکن است به آن برخورد کنند، مشکل زودانزالی است. این مشکل در بین آقایان بسیار شایع است. به‌طوری که طبق آمار از هر سه مرد یک نفر زود انزالی دارد. از آنجایی که افراد دارای این مشکل فشار و استرس زیادی را تحمل می‌کنند و سرخورده می‌شوند دانشمندان همواره در تلاش هستند تا در زمینه درمان زودانزالی تحقیق کنند و این مشکل را در کمترین زمان ممکن درمان کنند. در حال حاضر نیز درمان‌های مختلفی برای این مشکل وجود دارد و ما در این مقاله قصد داریم تا درمورد درمان زودانزالی در مردان بیشتر صحبت کنیم. پس حتما تا انتهای این مقاله ما را همراهی بفرمایید.

زودانزالی چیست؟

انزال یعنی رسیدن به اوج لذت جنسی که با خارج شدن منی همراه است. زودانزالی در مردان به این صورت است که خروج منی خیلی زودتر از زمانی که زوجین می‌خواهند اتفاق بیفتد، رخ می‌دهد. در برخی موارد به خصوص اگر زوجه دیر ارگاسم باشد، ممکن است در طی یک رابطه زن به اوج لذت جنسی نرسد. شاید زودانزالی به خودی خود مشکل زیادی ایجاد نکند اما این اتفاق باعث از بین رفتن اعتماد به نفس و کاهش لذت جنسی برای هر دو طرف خواهد شد. به همین دلیل درمان زودانزالی در تمرکز و بهبود شرایط روحی افراد دارای این مشکل بسیار موثر خواهد بود. توجه داشته باشید از مشکل زودانزالی نباید به راحتی گذشت و آن را ندید گرفت. چرا که این مشکل با عوارض مختلفی همراه خواهد بود. برخی از مهم‌ترین عوارض زود انزالی عبارت است از:

 1. کاهش اعتماد به نفس
 2. عدم تمرکز در فعالیت روزانه
 3. سرد شدن روابط زناشویی
 4. کاهش میل جنسی
 5. سرخوردگی

تفاوت اختلال نعوظ با زود انزالی مردان چیست؟

اختلال عدم نعوظ و زود انزالی در مردان با یکدیگر متفاوت است. در بیماری عدم نعوظ هنگام تحریک شدن و برقراری رابطه جنسی  ، خون به آلت نرسیده و نعوظ رخ نمی‌دهد.اما در زود انزالی،آلت به مرحله نعوظ رسیده و در هنگام دخول و یا بلافاصله پس از آن انزال اتفاق می‌‌افتد 

زودانزالی باعث کاهش میل جنسی می‌شود که در مقاله «سرد مزاجی زنان» شرح داده‌ایم.

علت زودانزالی چیست؟

دلایل مختلفی برای زودانزالی در افراد وجود دارد که هر کدام منشا مختلفی دارد. شناخت این دلایل به شما در درمان زودانزالی کمک خواهد کرد. فراموش نکنید که هر شخصی ممکن است در زندگی خود تحت یک سری شرایط این مشکل را تجربه کند. اما جای نگرانی نیست. پس از حل شدن شرایط ،رفع زود انزالی فرد هم صورت خواهد گرفت . اما همانطور که گفته شد عوامل مختلفی باعث بروز این مشکل می‌شوند که در این قسمت از مقاله قصد داریم تا علت زودانزالی مردان را مورد بررسی قرار دهیم.

علت زودانزالی چیست؟
 • دلایل هورمونی : از جمله عواملی که ممکن است باعث بروز زودانزالی در آقایان شود، مشکلات هورمونی است. در واقع کمبود هورمون شیمیایی سروتونین در بدن از دلایل ابتلا افراد به زودانزالی است.
 • دلایل روانی : شایع‌ترین عواملی که باعث زودانزالی در افراد می‌شود، دلایل روحی و روانی است. مشکلات روانی مختلفی مثل افسردگی، استرس، احساس گناه، خجالت کشیدن فرد از اندامش، کمبود اعتمادبه‌نفس و مشغله فکری زیاد منجر به زودانزالی خواهد شد. بنابراین درمان مشکلات روحی روانی تاثیر زیادی در درمان زودانزالی خواهد داشت.
 • سن شخص : بالا رفتن سن نیز در بروز زودانزالی تاثیر خواهد داشت. آقایان وقتی وارد میانسالی می‌شوند قدرت نعوظ خود را تا حدی از دست خواهند داد و همین امر در نهایت باعث کاهش طول رابطه جنسی و زودانزالی خواهد شد.
 • بیماری‌های زمینه‌ای : بیماری‌ها باعث ایراد عوارض مختلفی در بدن خواهند شد. بیماری‌هایی مثل مرض قند، ام اس، مشکلات پروستات و تیرویید از جمله امراضی هستند که ممکن است باعث بروز زودانزالی در آقایان شوند.
 • ژنتیک : عامل بروز خیلی از بیماری‌هایی که در انسان‌ها رخ می‌دهد، ژنتیک افراد است. زودانزالی نیز از این قاعده مستثنا نبوده و حدود 30 درصد از افراد که دچار این مشکل می‌شوند، دارای مشکلات ژنتیکی هستند.
 • انتقال دهنده‌های عصبی : در صورت اختلال در عملکرد نوروترنسمیتر‌ها ممکن است فرد با زودانزالی مواجه شود. به عبارت بهتر نوروترنسمیتر‌های موجود در شخص انتقال دهنده پیام در نورون‌ها است. هرگونه اختلال در سیستم انتقال پیام در بدن ممکن است با زود انزالی شخص همراه باشد.

انزال زودرس باعث ایجاد ناباروی می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله «درمان نازایی با طب سنتی» مراجعه کنید.

زمان استاندارد انزال در مردان چگونه است؟

به گفته پزشکان و مطالعات انجام شده زمان مشخصی برای انزال در نظر گرفته نشده است.مدت زمان استاندارد برای انزال بستگی به نظر و رضایت زوجین پس از برقراری رابطه جنسی دارد. در صورتی که زن یا مرد پس از برقراری رابطه از کیفیت آن رضایت نداشته باشند می‌توان به مشکوک بودن مرد نسبت به این اختلال پی برد.

قویترین راه درمان زود انزالی این است که پس از تمام شدن رابطه به این نکته پی ببرید که آیا همسرتان از رابطه زناشویی رضایت داشته است و یا خودتان راضی بوده اید؟پرسش به این پاسخ ها و توجه به رضایت زوجین یکی از مسائلی است تا شما را به این باور برساند که زود انزالی درمان دارد .

علائم زود انزالی چیست؟

اگر بخواهیم واقع بینانه به موضوع زودانزالی نگاه کنیم، باید بگویم که هر شخصی در یک دوره از زندگی خود با این مشکل مواجه خواهد شد. در واقع سبک زندگی امروزی به گونه‌ای است که افراد استرس‌ و فشار‌های گوناگونی را تجربه و تحمل می‌کنند. اضطراب و فشار‌های روانی تاثیر زیاد و مستقیم در رابطه جنسی دارد. بنابراین توصیه می‌شود که زوجین در صورت مشاهده علائم زود انزالی هر چه سریع‌تر نسبت به درمان آن اقدام کنند. علائم زود انزالی در افراد به شرح ذیل است.

علائم زود انزالی چیست؟
 1. مشکل در به تاخیر انداختن زمان ارگاسم (در صورتی که چند بار تکرار شود)
 2. انزال شخص زودتر از آنچه که در روابط گذشته اتفاق افتاده است.(در صورت تکرار)
 3. مشکلات در نعوظ
 4. سرد شدن روابط جنسی و عدم تمایل طرفین در برقراری رابطه جنسی

نکته دیگری که باید در مورد زود انزالی بدانید این است که به طور کلی مشکلات مربوط به انزال زود‌تر از موعد در آقایان به دو دسته اکتسابی و مادام العمر تقسیم می‌شود. نوع اکتسابی این مشکل که معمولا گریبان‌گیر همه افراد می‌شود به این صورت است که شخص برای مدتی دچار زود انزالی خواهد شد و پس مدتی مشکلش کاملا برطرف می‌شود. اما نوع دوم زودانزالی که مادام العمر نام دارد به این شکل است که شخص از اولین رابطه جنسی خود با این مشکل مواجه است و این مشکل ادامه دار خواهد بود تا زمانی که شخص نسبت به درمان زودانزالی خود اقدام کند.

سردمزاجی ممکن است به علت مشکلات اعصاب و روان باشد به همین دلیل اگر به دنبال یک روانشناس حاذق در شهر تهران هستید به صفحه بهترین دکتر روانشناس تهران مراجعه کنید.

روش های درمان زودانزالی چیست؟

می‌رسیم به بخش مهم این مقاله یعنی آموزش روش‌های مختلف برای درمان زودانزالی. خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی روش‌های زیادی برای درمان زودانزالی افراد وجود دارد که می‌توانند از آن‌ها استفاده کرده و به احساس خجالت خود در روابط جنسیشان خاتمه دهند.

1. درمان دارویی زودانزالی

درمان دارویی زودانزالی

یکی از روش‌های درمان زودانزالی در مردان استفاده از قرص‌های مخصوص است. در واقع دارو‌ها و قرص‌های مختلفی برای این منظور وجود دارند که باعث تاخیر در ارگاسم آقایان می‌شوند. البته این دارو‌ها هیچ کدام درمان صددرصدی ندارند ولی استفاده از آن‌ها طبق دستور و نظر پزشک می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد. زمان مصرف این دارو‌ها ممکن است به صورت روزانه و یا در فواصل زمانی مختلفی باشد. برخی از دارو‌هایی که برای تاخیر در ارگاسم مردان استفاده می‌شوند عبارتند از:  مسکن‌ها، دارو‌های مهارکننده‌های 5 PDE و قرص‌های ضد افسردگی (درمورد تاثیر این دارو‌ها بیشتر صحبت خواهیم کرد). علاوه بر این استفاده از دارو می‌تواند در کنار سایر روش‌های درمانی مطابق با نظر پزشک تجویز شود. در ادامه اثرات دارو‌هایی که برای درمان زودانزالی استفاده می‌شود را بیشتر بررسی می‌کنیم.

مقاله پیشنهادی: بیماری های مقاربتی

֎ داروهای اختلال نعوظ

مشکلات مربوط به روابط جنسی تنها به زود انزالی ختم نمی‌شود. یکی دیگر از مشکلات مردان در روابط‌شان، اختلال در نعوظ آن‌ها است. برای این مشکل داروهای مختلفی وجود دارد که در تحقیقات انجام شده روی این دارو‌ها، دانشمندان متوجه شده‌اند که داروهای مربوط به اختلال نعوظ مثل تادالافیل، ویاگرا و واردنافیل، می‌توانند از انزال زود هنگام نیز جلوگیری کنند. اما این دارو‌ها نیز با عوارض جانبی همراه هستند که مهم‌ترین عوارض آن‌ها عبارتند از: سوهاضمه، سردرد و گرفتگی عضلات.

֎ داروهای ضدافسردگی

دارو‌های ضدافسردگی به دو روش می‌توانند در درمان زودانزالی مردان موثر واقع شوند. همانطور که گفته شد یکی از عواملی که باعث زود انزالی در فرد می‌شود، مشکلات روحی روانی و افسردگی است. به این ترتیب با استفاده از دارو‌های ضد افسردگی و درمان آن، خداحافظی با زود انزالی رخ خواهد داد . اما دارو‌های افسردگی دارای اثرات جانبی هستند که یکی از آن‌ها تاخیر در ارگاسم است. دارو‌هایی چون فلوکستین، سرترالین و پاروکستین از جمله دارو‌های ضدافسردگی هستند که برای درمان زود انزالی تجویز می‌شوند. در بین این دارو‌ها، پاروکستین تاثیر بیشتری دارد. اما در صورتی که مشکل شخص با هیچ یک از این دارو‌ها حل نشود، ممکن است پزشک دارو کلومیپرامین را برای بیمار تجویز کند. داشتن حالت تهوع، خواب‌آلودگی و عرق کردن بیش از حد بدن می‌تواند از عوارض دارو‌های ضدافسردگی باشد.

پیری و خشکی صورت یکی دیگر از عوارض خود ارضايي بر چهره است

֎ داروهای مسکن

مسکن‌های زیادی در داروخانه‌ها وجود دارد که برای تسکین درد‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. ترامادول یکی از انواع مسکن‌ها است که عوارض جانبی مصرف این دارو تاخیر در انزال خواهد بود. نکته قابل توجه که درمورد مصرف این دارو وجود دارد، این است که نباید آن را همراه با دارو‌های ضدافسردگی مصرف کرد. علاوه‌براین مصرف خودسرانه ترامادول، یعنی بدون دستور پزشک، ممنوع است.

2. بی‌حسی موضعی برای درمان زودانزالی

شاید تا به حال اسم اسپری تاخیری به گوشتان خورده باشد. در واقع اسپری‌ها و کرم‌های مختلفی در بازار وجود دارد که با بی حس کردن موضعی بدن، سبب تاخیر در ارگاسم و جلو‌گیری از زودانزالی خواهند شد. این کرم‌ها از مواد شیمیایی بی‌حس‌کننده مثل لیدوکائین، بنزوکائین و یا پیلوکائین تشکیل شده‌اند. برای استفاده از این محصولات باید حداقل 10 دقیقه قبل از شروع رابطه آن را بر روی آلت تناسلی اسپری کنید. به این ترتیب با استفاده از بی‌حسی می‌توانید انزال را به تاخیر بیندازید. نکته‌ای که حتما باید در استفاده از محصولات بی‌حسی به خاطر داشته باشید این است که اگر چه این روش تاثیر زیادی در جلوگیری از زودانزالی دارد، اما استفاده بیش از حد آن عوارض زیادی به همراه خواهد داشت. کاهش لذت جنسی و از دست دادن حساسیت آلت از عوارض این روش است.

این دو روش مهم‌ترین روش‌های درمانی مشکل زودانزالی به حساب می‌آید که بهتر است تحت نظر پزشک انجام شود. در بخش بعدی نیز درباره درمان‌های خانگی زودانزالی صحبت خواهیم کرد.

مقاله پیشنهادی : پروستات چیست

روش‌های درمان خانگی زودانزالی چیست؟

به جز درمان دارویی روش‌های دیگری هستند که نیاز به مراجعه پزشک ندارند و شما می‌توانید در منزل با استفاده از درمان‌ خانگی زودانزالی برای رفع این مشکل اقدام کنید. در اینجا به ساده ترین روش درمان زود انزالی اشاره خواهیم کرد:

1. استفاده از کاندوم

اگر در حین رابطه جنسی خود از کاندوم استفاده نمی‌کنید، باید بدانید که استفاده از این محصول باعث طولانی‌تر شدن رابطه شما و درمان زود انزالی خواهد شد. جدا از این موضوع، کاندوم‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام ویژگی خاصی دارند. برخی از کاندوم‌ها تاخیری بوده و در درمان زودانزالی بسیار موثر هستند.

2. انجام تمرینات کِگِل برای درمان‌ خانگی زودانزالی

انجام تمرینات کِگِل برای درمان‌ خانگی زودانزالی

مقاله پیشنهادی: با راهکارهای افزایش قطر دستگاه تناسلی مردان آشنا شوید

کگل نام یک سری حرکات ورزشی است که باعث تقویت عضلات کف لگن می‌شود. البته باید در نظر داشته باشید که درمان زودانزالی به صبر و حوصله و استمرار در انجام تمرینات نیازمند است. در واقع می‌توان گفت درمان زودانزالی با استفاده از انجام تمرینات کگل چند ماه طول خواهد کشید. منقبض کردن عضلات کف لگن اثرات مثبت زیادی دارد که جلوگیری از زودانزالی یکی از آن‌‌ها است. برای مثال کنترل بی اختیاری در ادرار و برطرف کردن مشکلات پروستات از دیگر اثرات این روش درمانی است. برای یافتن این عضله کافی است تا هنگام ادرار کردن اقدام به قطع کردن جریان ادرار کنید عضله‌ای که باعث قطع شدن جریان ادرار می‌شود، همان عضله کف لگن می‌باشد که انقباض آن باعث کشیده شدن آلت تناسلی به سمت شکم می‌شود.

3. توقف کردن

اما روش دیگری که برای درمان زودانزالی ارائه شده است، توقف در حین رابطه است. به این صورت که شخص در هنگامی که احساس می‌کند در حال رسیدن به ارگاسم است، آلت تناسلی خود را خارج کرده تا از انزال جلوگیری کند و پس از چند دقیقه دوباره به روند قبلی رابطه ادامه می‌دهد.

توجه داشته باشید که تمام روش‌های فوق، درمانی موقت برای رفع مشکل زود انزالی هستند. در واقع درمان‌های مذکور برای رفع زودانزالی‌های اکتسابی کاربرد خواهند داشت نه درمان زودانزالی شدید. بنابراین اگر مشکل شما جدی است و با روش‌های گفته شده حل نمی‌شود، باید تحت درمان‌های تخصصی‌تر قرار بگیرید.

 مقاله پیشنهادی : راه های جلوگیری از بارداری 

سخن آخر

داشتن روابط جنسی سالم و مستمر در زندگی زناشویی زوجین اهمیت بسیار زیادی دارد. علاوه بر این داشتن روابط منظم می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در سلامتی داشته باشد. به همین دلیل زوج‌هایی که روابطشان دچار مشکل می‌شود باید خیلی زود نسبت به درمان آن اقدام کنند. در این مقاله به یکی از شایع‌ترین مشکلات روابط جنسی زوجین، یعنی زودانزالی پرداختیم و روش‌های درمان آن را در اختیارتان قرار دادیم. مجددا تاکید می‌شود که زودانزالی برای هر شخصی ممکن است رخ بدهد. اما این مشکل در بیشتر مواقع قابل حل خواهد بود.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما عزیزان بسیار سپاس‌گزاریم و امیدواریم که اطلاعات مفیدی را در رابطه با درمان زودانزالی در اختیارتان گذاشته باشیم.

3.8/5 - (16 امتیاز)

مهدیه

علاقه زیادی به مطالعه دارم و دوست دارم در زمینه های سلامتی اطلاعات زیادی کسب کنم و در این راستا این اطلاعات رو با دیگران به اشتراک بگذارم.

‫9 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید من تو دوران مجردی خود ارضایی داشتم الان که ازدواج کردم نمیتونم ارضا بشم حتما باید خودمو لمس کنم تا ارضا بشم لطف کنید منو راهنمایی کنید

 2. سلام من ۱۷ سالمه زودانزالی دارم نمیدونم راه درمانش چیست و نمیتونم بفهم ژنیکی هست یا نع راه پیشناهاد شما چیست ؟؟

 3. سلام
  من ۴۵سالمه۲۰سال است
  ازدواج کردم زود انزالی ازاول داشتم ولی هرچه جلو تر رفتیم بد وبتر شد به جایی رسیده با نگاه یا با اولین حرکت ارضا میشم خیلی اذیت کننده است برای هردوی ما اصلا هیچ لذتی نداره میشه راهناییم کنید

  1. اکثرا اینجوریند.

   انبه
   ونبه
   انبه

   اگر در مدت ۳ الی ۶ ماه انبه بخوری
   این توانایی رو پیدا میکنی

   برو توی کارش که از تجربه شده هاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا