پوستزیبایی

هایفوتراپی چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

همزمان با افزایش سن، میزان کلاژن تولید شده در پوست هم کاهش پیدا می کند و در نتیجه، این امر موجب بروز چین و چروک و نشانه های پیری در پوست می شود. یکی از بهترین روش هایی که می تواند از بروز این وقایع پیشگیری کند و شادابی را برای پوست شما به ارمغان بیاورد، هایفوتراپی است. اما خیلی از افراد که اطلاعاتی درباره حوزه زیبایی ندارند، می پرسند که هایفوتراپی چیست و چه کسانی می توانند از این روش استفاده کنند؟

این گونه افراد می خواهند بدانند کار هایفوتراپی چیست و نحوه عملکرد آن چگونه است. در این مقاله می توانید به پاسخ تمامی این سوالات برسید. علاوه بر این موارد، ما برای شما توضیح می دهیم که هایفوتراپی چیست و چگونه انجام می شود و اصلا دستگاه هایفوتراپی چیست و چه کسانی می توانند از آن استفاده کنند.

همان طور که می دانید، از دیرباز تاکنون همه افراد به دنبال روش های زیبایی بوده اند تا بتوانند چهره ای شاداب و همچنان جوان داشته باشند. از سوی دیگر، پیشرفت علم و فناوری و تلاش مداوم دانشمندان، موجب شده که روش های مختلفی برای جوان سازی پوست به وجود بیایند. این روش ها می توانند مدت زمان بروز نشانه های پیری را به تعویق بیندازند. یکی از محبوب ترین و موثرترین روش ها برای رسیدن به این نتیجه، هایفوتراپی است که در این مقاله به طور کامل آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

هایفوتراپی چیست؟

در لغت، کلمه هایفو که با نام HIFU هم شناخته می شود، اصطلاحا به واژه انگلیسی High-Intensity Focused Ultrasound برمی گردد و به معنی امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا است. اگر می خواهید بدانید دستگاه هایفوتراپی چیست و چگونه کار می کند، باید بگوییم که این دستگاه با تاباندن امواج اولتراسوند، باعث تولید کلاژن در پوست کمک می شود. همچنین استفاده از عمل هایفو برای از بین بردن چین و چروک های پوست صورت، با نام هایفوتراپی شناخته می شود که روشی کاملا غیر تهاجمی و بدون درد است.

هایفوتراپی چیست؟

اگر به دنبال روش هایی برای پاکسازی پوست خود هستید حتما بلاگ پاکسازی پوست را مطالعه کنید.

اگرچه شاید خیلی از افراد ترجیح دهند از روش های دیگری مانند لیفت صورت استفاده کنند، اما باید بگوییم که هایفوتراپی در مقایسه با سایر روش ها، بهترین نتیجه و کمترین درد را دارد. همان طور که در بالا هم متوجه شدید، در این روش از امواج فراصوت یا همان اولتراسوند استفاده می شود. امواج استفاده شده در هایفوتراپی مشابه با امواج سونوگرافی هستند.

با این حال، مهم ترین تفاوتی که میان آن ها وجود دارد این است که امواج استفاده شده در هایفوتراپی، تنها یک لایه از پوست را مورد هدف قرار می دهند. این کار باعث می شود که تولید کلاژن در همان سطح پوست تا حد زیادی افزایش پیدا کند. در نتیجه، با انجام هایفوتراپی شما می توانید پوستی سفت و مستحکم داشته باشید و احتمال بروز چین و چروک در آن تا حد زیادی پایین است.

هایفوتراپی صورت چیست؟

بعد از این که متوجه شدید هایفوتراپی چیست و به جای چه واژه ای در انگلیسی قرار می گیرد، بد نیست که با واژه هایفوتراپی صورت نیز آشنا شوید. اگر می خواهید بدانید هایفوتراپی صورت چیست و برای چه مواردی استفاده می شود، باید بگوییم که این روش با هدف قرار دادن لایه به خصوصی از پوست، تولید کلاژن را افزایش می دهد.

نکته دیگری که درباره هایفوتراپی صورت باید بدانید، این است که در این روش با ساطع کردن امواج فراصوت، به ناحیه به خصوصی از پوست گرما می دهند. البته به یاد داشته باشید که انتقال گرما به لایه های پوست به هیچ عنوان باعث آسیب به بافت اصلی پوست نمی شود.

هایفوتراپی صورت چیست؟

حال توصیه میکنیم که بلاگ پاکسازی پوست در منزل را از دست ندهید.

این در حالی است که با عمل هایفوتراپی، کلاژن را تحت تاثیر قرار داده و تولید آن بیشتر از قبل می شوند. هرچه میزان کلاژن بیشتری در پوست شما به وجود بیاید، چین و چروک ها بیشتر از قبل از بین می روند و می توانید پوستی صاف و یکدست داشته باشید.

همچنین از آنجا که هایفوتراپی صورت فقط یک لایه از پوست را مورد هدف قرار می دهد، مطمئن باشید که هیچ تأثیر مخربی روی لایه های زیرین و بخش اصلی صورت شما نخواهد داشت. در نتیجه، می توانید با خیال راحت از آسیب ندیدن ماهیچه ها، اعصاب و سایر سلول های پوست خود، از هایفوتراپی استفاده کنید.

کاربردهای هایفوتراپی

پیش از این نیز به اختصار گفتیم که هایفوتراپی می تواند یک عمل فوق العاده کاربردی و موثر به جای لیفت صورت در نظر گرفته شود. اکنون وقت آن رسیده که بدانید کاربردهای هایفوتراپی چیست و برای چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد.

قبل از شناختن کاربردهای هایفوتراپی، بهتر است بدانید که میزان استفاده از این روش از سال 2008 تاکنون تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کرده است. به خصوص در 5 سال گذشته، میزان استفاده از این روش تا 60 درصد نیز بیشتر از پیش شده است. تمام این موارد، نشان دهنده تاثیر فوق العاده هایفوتراپی هستند.

فرقی ندارد که کدام بخش از صورت شما چین و چروک دارد؛ در هر شرایطی، هایفوتراپی می تواند برای برطرف کردن چین و چروک ها موثر باشد. اکنون اگر می خواهید بدانید که مهم ترین کاربردهای هایفوتراپی چیست و برای چه بخش هایی مورد استفاده قرار می گیرد، به این بخش توجه کنید.

کاربردهای هایفوتراپی

آیا از انتقال زگیل تناسلی به واسطه انجام لیزر هراس دارید؟ پس بلاگ انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر را بخوانید.

• کم کردن چین و چروک های پوست صورت
• لیفت ابرو و پلک ها و همچنین گونه ها
• سفت کردن پوست در ناحیه گردن و غبغب و جلوگیری از شل شدگی پوست در این ناحیه
• صاف و یکدست کردن پوست صورت
• بهبود شرایط خط چانه
• اصلاح خط لبخند
• لیفت گردن و قسمت دکلته
• درمان تومورهای سرطانی

همان طور که در بالا مشاهده کردید، کاربردهای هایفوتراپی بسیار گسترده بود. البته باید بدانید که نحوه انجام هایفوتراپی برای درمان تومورهای سرطانی تفاوت زیادی با موارد قبلی دارد. در هر شرایطی، هایفوتراپی می تواند یکی از بهترین روش ها برای جوان سازی پوست و رسیدن به زیبایی باشد.

مزایای هایفوتراپی

بعد از این که متوجه شدید هایفوتراپی چیست و چه کاربردهایی دارد، خوب است با مزایای این روش هم آشنا شوید. یکی از مهم ترین مزایای این روش که در ابتدای مقاله هم به اختصار گفتیم، غیرتهاجمی و بدون درد بودن آن است. این ویژگی باعث می شود که شما بتوانید در سریع ترین زمان ممکن، به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازید. علاوه بر این مورد، هایفوتراپی مزایای دیگری نیز دارد که در این بخش برخی از مهم ترین آن ها را مشاهده می کنید.

مزایای هایفوتراپی

اگر تعریق زیادی دارید توصیه میکنیم بلاگ بوتاکس زیر بغل را حتما بخوانید.


نتیجه سریع

اغلب روش های زیبایی به تعداد جلسات بسیار زیادی برای رسیدن به نتیجه دلخواه نیاز دارند. این امر باعث افزایش هزینه آن ها می شود. به همین دلیل هم هر کسی به دنبال روش سریع تری برای رسیدن به بهترین نتیجه است. از میان روش های مختلف، هایفوتراپی به تعداد جلسات درمان خیلی کمتری نیاز دارد و به شما این امکان را می دهد که بعد از 1 تا نهایتا 3 جلسه، به بهترین نتیجه برسید و پوستی شاداب و بدون چین و چروک داشته باشید.

ماندگاری بالا

اگر همچنان می خواهید بدانید مزیت دیگر هایفوتراپی چیست و چرا تا این حد طرفدار دارد، باید بگوییم که این روش ماندگاری بسیار بالایی دارد و اگر به خوبی از آن مراقبت کنید، می توانید بین 1 تا 2 سال همچنان پوستی شاداب داشته باشید. البته مدت زمان ماندگاری این روش به متابولیسم بدن خود شما و کلینیکی برای هایفوتراپی به آن مراجعه کرده اید هم بستگی دارد.

کوتاه بودن طول جلسات

مزیت دیگری که باعث محبوبیت بیشتر هایفوتراپی شده، این است که طول هر جلسه بسیار کوتاه بوده و نهایتا بین 30 تا 90 دقیقه به طول می انجامد. این ویژگی باعث می شود که هیچ اختلالی در انجام بقیه کارهای شما پیش نیاید و بتوانید به سایر کارهای خود نیز بپردازید.

مزایای هایفوتراپی

حال بهتر است تا بدانید که قبل از بوتاکس چه باید کرد.


بدون نیاز به دوره نقاهت طولانی

کاملا طبیعی است که روش های بدون درد و غیرتهاجمی برای زیبایی، هیچ نیازی به گذراندن دوره نقاهت طولانی ندارند. این موضوع درباره هایفوتراپی نیز صدق می کند و به شما این امکان را می دهد که به محض اتمام جلسه، به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازید. البته فقط برخی مراقبت ها وجود دارند که بهتر است قبل و بعد از هایفوتراپی رعایت کنید تا بهترین نتیجه برای شما حاصل شود.

غیرتهاجمی و بدون برش

همان طور که انتظار می رود، در این روش فقط از یک دستگاه هایفوتراپی برای تاباندن اشعه اولتراسوند استفاده می شود. بدین منظور، هیچ گونه برشی در سطح پوست ایجاد نمی شود و خونریزی و یا دردی هم نخواهید داشت. در مقایسه با سایر روش ها که در آن ها حداقل از تزریق استفاده می شود، در هایفوتراپی حتی تزریق هم انجام نمی شود.

مقرون به صرفه

برای پاسخ به این که مهم ترین مزیت هایفوتراپی چیست و از نظر اقتصادی تا چه حد می توانیم روی آن حساب باز کنیم، باید بگوییم که این روش نسبت به سایر روش های زیبایی که با جراحی همراه هستند، بسیار مقرون به صرفه تر است. به علاوه، کوتاه بودن طول دوره درمان هم باعث کاهش هزینه ها می شود.

مقرون به صرفه بودن هایفوتراپی

آیا پوست چربی دارید؟ بهتر است بلاگ بهترین مرطوب کننده پوست چرب را بخوانید.

مناسب برای بخش های مختلف صورت

در بخش کاربردهای هایفوتراپی متوجه شدید که این روش برای بخش های مختلف صورت کاملا مناسب است و هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از آن وجود ندارد. پس هر کدام از قسمت های صورت و یا حتی گردن شما که دچار چین و چروک و شل شدگی شده باشد، هایفوتراپی می تواند آن را درمان کند.

هایفوتراپی چه عوارضی دارد؟

تقریبا همه روش های زیبایی، عوارض مخصوص به خود را دارند که برخی از این عوارض در اغلب آن ها مشترک هستند. همان طور که تاکنون متوجه شدید، این روش نسبت به سایر شیوه های جون سازی پوست، میزان درد خیلی کمتری دارد. از آنجا که در این روش از هیچ گونه تزریق و برشی استفاده نمی شود، احتمال بروز آسیب و یا حتی عفونت در آن بسیار پایین است.

هایفوتراپی چه عوارضی دارد؟

با این حال، عوارض جانبی خفیفی در این روش وجود دارند که ممکن است در هر فردی به وجود بیایند و بعد از گذشت نهایتا 7 الی 10 روز از بین بروند. برخی از مهم ترین و رایج ترین عوارض هایفوتراپی، مواردی مانند تورم، قرمزی، احساس سوزن سوزن شده و التهاب هستند. اگر مراقبت های قبل و بعد از هایفوتراپی را به خوبی رعایت کنید، می توانید از بروز این مشکلات جلوگیری نمایید و یا این که در مدت زمان سریعی آن ها را از بین ببرید.

برای آشنایی با ۱۱ روش برای داشتن دست های سفید، بلاگ سفید شدن پوست دست را مطالعه کنید.

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

اکنون وقت آن رسیده که بدانید مهم ترین مراقبت بعد از هایفوتراپی چیست و بعد از انجام این عمل، باید چه کارهایی انجام داده و از انجام چه کارهایی هم بپرهیزید. به یاد داشته باشید که رعایت این مراقبت ها می تواند تاثیر بسیار زیادی در نتیجه حاصله داشته باشد.

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

پس با دقت به هر یک از این توصیه ها عمل کنید. برخی از اصلی ترین مراقبت های بعد از هایفوتراپی، عبارتند از:

  • قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید بین 4 تا 6 هفته بعد از هایفوتراپی و استفاده از کرم ضد آفتاب در صورت بیرون رفتن
  • عدم مصرف نوشیدنی های الکلی و کافئین دار حداقل تا 2 روز بعد از عمل
  • پرهیز از حمام آب گرم، جکوزی و سایر موارد این چنینی تا 5 روز بعد از هایفوتراپی
  • عدم انجام ورزش های سنگین تا 1 هفته بعد از عمل
  • مصرف کرم های مرطوب کننده و احیا کننده پوست
  • نوشیدن آب زیاد
  • نخاراندن پوست
  • قرار ندادن کمپرس سرد و یخ روی نقاط تحت درمان
  • به تعویق انداختن اپیلاسیون، وکس و بند انداختن حداقل از 3 روز بعد از هایفوتراپی
  • درست خوابیدن و عدم وارد کردن فشار روی پوست تا 10 روز بعد از هایفوتراپی

در مقاله مراقبت بعد از هایفو می توانید در این باره اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

به چند جلسه هایفوتراپی نیاز است؟

بعد از این که متوجه شدید مهم ترین مراقبت بعد از هایفوتراپی چیست و بعد از این عمل باید از انجام چه کارهایی بپرهیزید، وقت آن رسیده که بدانید برای رسیدن به بهترین نتیجه از این عمل، به چند جلسه هایفوتراپی نیاز دارید. به طور کلی، بسته به شرایط پوستی خود شما، در هر سال می توانید بین 1 تا 2 جلسه برای هایفوتراپی اقدام کنید. البته در اولین سال استفاده از این روش، باید حتما دو جلسه هایفوتراپی با فاصله 6 ماه انجام دهید.

به چند جلسه هایفوتراپی نیاز است؟

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟

برای این که بهتر متوجه شوید کار هایفوتراپی چیست و چگونه انجام می شود، خوب است بدانید که این روش بیشتر برای چه کسانی مناسب است. به طور کلی، همه افراد بین 30 تا 75 سال که دچار شل شدگی پوست شده اند، می توانند از این روش استفاده کنند. البته افراد جوان تر هم می توانند به سراغ این روش بروند. با این حال، برای استفاده از هایفوتراپی، شما باید نهایتا 25 سال سن داشته باشید

برای آشنایی کامل با بوتاکس بهتر است که بلاگ بوتاکس چیست را بخوانید.

سخن نهایی

ما در این مقاله از لند اسپا، برای شما عزیزان توضیح دادیم که هایفوتراپی چیست و کسانی می توانند از این روش استفاده کنند. همان طور که متوجه شدید، این روش مزایای بسیار زیادی دارد و می تواند به عنوان بهترین شیوه برای از بین بردن چین و چروک و جوان سازی پوست در نظر گرفته شود. پس اگر شما هم هرگونه چین و چروک سطحی و یا شل شدگی پوست در صورت یا اطراف گردن خود دارید، بهتر است در ابتدا بدانید دستگاه هایفوتراپی چیست و بعد از کسب اطلاعات لازم، از این روش فوق العاده استفاده کنید.

سوالات متداول

آیا هایفوتراپی درد دارد؟

یکی از مهم ترین مزایای هایفوتراپی، غیرتهاجمی و بدون درد بودن آن است که همه این مسائل باعث می شوند عوارض آن تقریبا به صفر برسد. کل عوارض این روش، به مواردی مانند التهاب، قرمزی و یا احساس سوزن سوزن شده محدود می شوند.

برای انجام عمل هایفوتراپی باید چقدر وقت بگذاریم؟

هایفوتراپی اصلا به زمان زیادی نیاز ندارد و شما با گذراندن 30 تا نهایتا 90 دقیقه، می توانید این عمل را انجام دهید و سپس به انجام کارهای روزمره خود بپردازید.

چند جلسه هایفوتراپی برای رسیدن به بهترین نتیجه مناسب است؟

برای این که به بهترین نتیجه از هایفوتراپی دست پیدا کنید، بهتر است در اولین سال، هر 6 ماه یک بار از این روش استفاده کنید. در سال های دیگر، می توانید هر سال یک بار به سراغ هایفوتراپی بروید تا بتوانید پوستی شاداب و بدون چین و چروک داشته باشید.برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا