پوستزیبایی

رعایت مراقبت بعد از هایفو چه تأثیری در نتیجه این عمل دارد؟

از میان روش های مختلف برای از بین بردن چین و چروک و جوانسازی پوست صورت، هایفوتراپی یکی از بهترین و موثرترین روش ها شناخته می شود. با این حال، برای این که به بهترین نتیجه از این عمل دست پیدا کنید، باید نکات زیادی را در نظر بگیرید. رعایت مراقبت بعد از هایفو یکی از اصلی ترین کارهایی حتما باید بعد از این عمل به یاد داشته باشید تا هزینه ای که برای هایفوتراپی پرداخت کرده اید، به هدر نرود.

اگرچه روش های مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارند اما مهم ترین مزیت هایفو نسبت به سایر روش ها، طول دوره درمان بسیار کوتاه آن است. علاوه بر این که نیازی نیست چندین بار برای هایفوتراپی به پزشک مراجعه کنید و تنها با یک یا دو بار مراجعه، به بهترین نتیجه دست پیدا خواهید کرد. با این حال، همه این موارد در گرو رعایت مراقبت های بعد از هایفوتراپی هستند. به همین دلیل هم ما در این مقاله، قصد داریم مهم ترین مراقبت بعد از هایفوتراپی را در اختیار شما قرار دهیم تا با رعایت این نکات، پوستی صاف و یکدست داشته باشید.

چرا رعایت مراقبت بعد هایفو اهمیت دارد؟

وقتی درباره رعایت مراقبت های بعد از هایفو صحبت می کنیم، ممکن است برای برخی از افراد سوال پیش بیاید که چرا رعایت این مراقبت ها ضروری است؟ آیا هایفوتراپی به تنهایی نمی تواند سلامت کلی پوست صورت ما را به ارمغان بیاورد؟ برای پاسخ، باید بگویم که رعایت مراقبت بعد از هایفو یکی از اصلی ترین کارهایی است که می تواند تاثیری چندین برابر، نسبت به حالت معمولی روی پوست صورت شما بگذارد.

چرا رعایت مراقبت بعد هایفو اهمیت دارد؟

مهم ترین دلایلی که باعث افزایش اهمیت مراقبت بعد هایفو می شوند، عبارت اند از:

• امنیت پوست در برابر عوارض جانبی شدید: در صورت رعایت مراقبت های بعد از هایفوتراپی شما می توانید از هرگونه عوارض شدیدی که ممکن است بعد از این عمل برای شما پیش بیاید، در امان باشید. این موضوع برای افرادی که پوست حساسی دارند، از اهمیت بیشتری برخوردار است.
• رسیدن به نتیجه در زمان سریع تر: دلیل دیگری که باعث می شود رعایت مراقبت های بعد از هایفو اهمیت پیدا کند، این است که بافت پوست با سرعت بسیار بالایی ترمیم می یابد و با افزایش کلاژن، اثرات هایفوتراپی بیشتر از قبل و در زمان سریعی نمایان می شود.
• ماندگاری بیشتر: علاوه بر موارد قبلی، رعایت مراقبت های بعد از هایفوتراپی موجب می شود که اثرات این عمل تا مدت زمان خیلی بیشتری بماند. این امر موجب می شود که تا حد زیادی در هزینه های شما صرفه جویی شود و تا مدت طولانی، نیازی به انجام مجدد این عمل نداشته باشید.

برای آشنایی کامل با هایفوتراپی حتما بلاگ هایفوتراپی چیست را مطالعه کنید.

مهم ترین مراقبت های بعد از هایفوتراپی کدام اند؟

بعد از این که متوجه شدید مراقبت بعد هایفو تا چه حد اهمیت دارد، نوبت به آن می رسد که با برخی از مهم ترین مراقبت های بعد از این عمل نیز آشنا شوید. به یاد داشته باشید که نباید هیچ یک از این مراقبت ها را پشت گوش بیاندازید و با رعایت هر یک از آن ها، از پوست خود محافظت نمایید.

1. قرار نگرفتن در معرض نور خورشید

یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از هایفوتراپی که باید حتما رعایت کنید، این است که حداقل بین 4 تا 6 هفته بعد از انجام این عمل، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید بپرهیزید؛ زیرا نور خورشید و اشعه فرابنفش موجود در آن می تواند باعث بروز حساسیت و یا سوختگی پوست شود. به همین دلیل اگر مجبور شدید بیرون از خانه بروید، حتما از کلاه و کرم ضدآفتاب کمک بگیرید. توجه داشته باشید که کرم ضدآفتاب شما باید SPF بیشتر از 30 داشته باشد.

قرار نگرفتن در معرض نور خورشید

آیا نگران انتقال زگیل تناسلی به واسطه انجام لیزر هستید؟ توصیه میکنیم حتما بلاگ انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر را مورد مطالعه قرار دهید.

2. عدم مصرف نوشیدنی های کافئین دار و الکلی

می توان به جرات گفت که مهم ترین مراقبت بعد از هایفو که موجب رسیدن به نتیجه دلخواه در زمان سریعی بعد از این عمل می شود، عدم مصرف نوشیدنی های الکلی و کافئین دار است. حداقل تا 2 روز بعد از انجام این عمل، از مصرف مواد ذکر شده جلوگیری کنید.

با این حال، هر چه مدت زمان بیشتری تحمل کرده و نوشیدنی های کافئین دار و الگوی مصرف نکنید، احتمال این که هایفوتراپی برای شما بهتر جواب دهد هم بیشتر است. مهم ترین دلیل این موضوع هم این است که با مصرف این مواد، خون رسانی به بخش های مختلف پوست صورت که هایفوتراپی روی آن ها انجام شده، تا حد زیادی پایین می آید.

3. نوشیدن آب زیاد

یکی دیگر از روش های مراقبت بعد از هایفو که موجب رسیدن به نتیجه رضایت بخش از این عمل می شود، نوشیدن آب زیاد است. نه تنها آب خالی، بلکه شما می توانید مصرف مایعات دیگر و آبمیوه ها را نیز چندین برابر بیشتر از قبل کنید. این امر موجب افزایش تولید کلاژن در سطح پوست می شود و در نتیجه این امر، بدن شما هیدراته باقی می ماند. البته بسته به نکته قبل، تا حد امکان از خوردن نوشیدنی هایی مانند چای و قهوه بپرهیزید.

نوشیدن آب زیاد

4. نرفتن به حمام و جکوزی

مراقبت های بعد از هایفوتراپی به اینجا محدود نمی شود و نکات دیگری را نیز در بر می گیرد. یکی از مهم ترین مراقبت ها، این است که به هیچ عنوان نباید بعد از انجام این عمل، دوش آب گرم بگیرید. به طور کلی، هر کاری که باعث شود نواحی مختلف صورت شما خیلی گرم شده و عرق کنند، می تواند باعث جلوگیری از روند سرعت و اثربخشی هایفوتراپی شود. به همین دلیل هم بهتر است بعد از انجام هایفوتراپی تا چندین روز، صورت خود را با آب سرد و نهایتا ولرم بشویید.

5. شستن درست صورت

شستن صورت هم می تواند به عنوان مهم ترین مراقبت بعد هایفو در نظر گرفته شود که باعث اثربخشی سریع تن این روش می شود. همان طور که پیش از این نیز گفتیم، برای شستن صورت خود باید از آب سرد و ولرم استفاده کنید. همچنین موقع شستن صورت خود، تا حداقل یک هفته از لیف های لایه بردار، شوینده های قوی و اسکراب های پاکسازی استفاده نکنید.

شستن درست صورت

بلاگ پیشنهادی : قبل از بوتاکس چه باید کرد؟

6. ورزش کردن بعد از هایفوتراپی

اگر عادت دارید هر روز ورزش روزانه انجام دهید، باید به شما بگوییم که این عمل بعد از هایفوتراپی هیچ گونه مشکلی ندارد. حتی می توانید با ورزش کردن بعد از هایفوتراپی، به افزایش کلاژن سازی پوست خود نیز کمک کنید.

با این حال، این امکان وجود دارد که پوست حساسی داشته باشید و بعد از هایفوتراپی، صورت شما کمی ملتهب شود. برای این که این التهاب سریع تر درمان شود، می توانید فقط چند روز از ورزش کردن دست بکشید و بعد از شروع دوباره ورزش، به سراغ وزنه های سنگین نروید.

7. نحوه خوابیدن بعد از هایفوتراپی

اگر روش های دیگر زیبایی و جوانسازی پوست مانند بوتاکس را انجام داده باشید، احتمالا می دانید که بعد از هر یک از این عمل ها، باید حواس خود را به خوابیدنتان خیلی جمع کنید. این در حالی است که این موضوع در هایفوتراپی به هیچ عنوان صدق نمی کند و نحوه خوابیدن شما هیچ تاثیری در نتیجه هایفوتراپی ندارد. این موضوع یکی از مهم ترین مزایای هایفوتراپی شناخته می شود. تنها چیزی که برای خوابیدن بعد از این عمل باید به یاد داشته باشید، این است که تا حد امکان نباید به صورت شما فشار وارد شود.

نحوه خوابیدن بعد از هایفوتراپی

8. عدم استفاده از وکس یا اپلاسیون

علاوه بر موارد قبلی، یکی دیگر از مهم ترین مراقبت های بعد از هایفوتراپی که باعث رسیدن به نتیجه دلخواه در زمان سریع تری می شود، عدم استفاده از وکس و اپلاسیون است. درست است که وکس یا اپیلاسیون باعث از بین رفتن موهای زائد بدن می شوند، اما هر یک از این روش ها می توانند تاثیر زیادی بر تحریک سلول های پوستی داشته باشند. در نتیجه، موجب می شوند که شما به نتیجه دلخواه خود را از عمل هایفوتراپی نرسید. به همین دلیل هم حداقل تا 3 روز بعد از انجام این عمل، از بکار بردن وکس یا پلاستیکی آن بپرهیزید.

اگر مایل به انجام لیزر در منزل هستید بلاگ بهترین لیزر خانگی را بخوانید.

9. ماساژ دادن صورت

نمونه دیگری از مراقبت بعد از هایفو که باید حتما مد نظر قرار دهید، ماساژ دادن صورت است. از آنجا که پوست شما در چند روز ابتدایی بعد از انجام هایفوتراپی التهاب دارد، بهتر است ماساژ دادن صورت خود را تا چند روز به تعویق بیندازید؛ زیرا این کار می تواند باعث افزایش التهاب پوست شما شود.

سخن نهایی

ما در این مقاله از لند اسپا، اطلاعات جامعی درباره مراقبت بعد از هایفو در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که می دانید، هایفوتراپی یکی از غیر تهاجمی ترین روش های جوانسازی پوست به شمار می رود که عوارض بسیار کمی دارد. این امر موجب می شود که مراقبت های بعد از هایفوتراپی هم تا حد زیادی راحت تر باشند. با این حال، اگر می خواهید نتیجه حاصله از انجام این عمل برای شما رضایت بخش باشد، بهتر است هر یک از این مراقبت ها را به طور کامل رعایت کنید.

سوالات متداول

بعد از هایفوتراپی باید چگونه بخوابیم تا نتیجه این عمل رضایت بخش باشد؟

خوشبختانه نحوه خوابیدن شما هیچ تاثیری در نتیجه حاصل از عمل هایفوتراپی ندارد و شما می توانید هر طوری که مایل هستید، بخوابید. با این حال، بهتر است نحوه خوابیدن شما به گونه ای باشد که روی صورتتان فشار وارد نشود.

چند روز بعد از هایفوتراپی می توانیم به حمام برویم؟

حمام کردن از دو روز بعد از هایفوتراپی هیچ گونه مشکلی ندارد. با این حال، حداقل تا 1 هفته بعد از هایفو تراپی، از حمام آب گرم بپرهیزید و زیر آب سرد و یا ولرم بروید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا