پوستزیبایی

قبل از بوتاکس چه باید کرد؟

احتمالا همه شما می دانید که بوتاکس یکی از محبوب ترین روش های زیبایی است که برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، قبل از بوتاکس باید نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید سریع تر به نتیجه مورد نظر خود برسید. در این مقاله برای شما توضیح می دهیم که قبل از بوتاکس چه باید کرد و رعایت چه نکاتی برای رسیدن به بهترین نتیجه از بوتاکس مناسب است. به همین دلیل اگر شما هم می خواهید نتیجه مناسبی از عمل بوتاکس بگیرید، تا پایان این مقاله از لند اسپا با همراه ما باشید.
اگرچه بوتاکس یکی از روش های بی خطر و کاملا ایمن برای جوانسازی و از بین بردن چین و چروک ها در پوست صورت به شمار می رود، اما باز هم رعایت نکات و مراقبت قبل از بوتاکس اهمیت بسیار زیادی برای رسیدن به نتیجه دلخواه متقاضیان را دارد. ما در اینجا تمام کارهایی که قبل از بوتاکس باید انجام داد را به شما معرفی می کنیم. پس حتما قبل از اینکه برای تزریق بوتاکس اقدام کنید، این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

بوتاکس چیست؟

قبل از اینکه توضیح دهیم قبل از بوتاکس چه باید کرد و رعایت چه نکاتی ضروری است، خوب است بدانید که اصلا بوتاکس چیست و برای چه مواردی از آن استفاده می شود. بوتاکس در واقع یک باکتری ضعیف شده از سم بوتولینیوم است که باعث افزایش کلاژن سازی در پوست می شود. در نتیجه، هرچه کلاژن بیشتری در پوست به وجود بیاید، پوست شاداب تر از قبل می شود و چین و چروک ها تا حد زیادی از بین می روند.

بوتاکس چیست؟

نکته جالب توجه درباره بوتاکس، بی خطر بودن آن است. اگرچه شاید برخی از متخصصان فکر کنند که با تزریق بوتاکس، ممکن است صورت آنها از حالت طبیعی خارج شود، اما باید به این افراد بگوییم که مهم ترین عامل موفقیت در تزریق بوتاکس، فرد متخصصی است که آن را انجام می دهد. کل این عمل نهایتا بین 15 تا 30 دقیقه به طول می انجامد و یکی از بهترین روش ها برای زیبا سازی پوست صورت و حتی از بین بردن دردهای میگرنی و اثرات تعریق نیز مزایای زیادی دارد.

برای آشنایی جامع تر با بوتاکس توصیه می‌کنیم بلاگ بوتاکس چیست را مطالعه کنید.

کارهایی که قبل از بوتاکس باید انجام داد

بعد از اینکه متوجه شدید بوتاکس چیست، وقت آن می رسد که بدانید قبل از بوتاکس چه باید کرد و رعایت چه مراقبت هایی قبل از تزریق این عمل مهم هستند. همان طورکه پیش از این نیز گفتیم، رعایت مراقبت های قبل بوتاکس باعث می شود که نتیجه این عمل برای شما با رضایت بیشتری نمود پیدا کند. در اینجا می توانید فهرستی از مهم ترین مراقبت های قبل از بوتاکس را مشاهده کنید که اهمیت زیادی در نتیجه حاصله از این عمل دارند.

عدم مصرف داروهای ضد التهابی و رقیق کننده خون

یکی از مهم ترین مراقبت های قبل بوتاکس که باید حتما موردتوجه قرار دهید، مصرف داروهای خاص است. حداقل از دو هفته قبل از تزریق بوتاکس، تا حد امکان از مصرف داروهای ضد التهابی و رقیق کننده خون مانند آسپرین، ویتامین E و ایپو بروفن بپرهیزید؛ زیرا این داروها باعث رقیق شدن خون می شوند و از لخته شدن خون جلوگیری می کند و در نتیجه، ممکن است بعد از تزریق بوتاکس، نواحی تزریق دچار کبودی بیشتر شود.

مراقبت های قبل از انجام بوتاکس چه مواری است

در صورتی که بوتاکس انجام داده اید، حتما بلاگ مراقبت بعد از بوتاکس را مطالعه کنید.

عدم مصرف الکل و نوشیدنی های الکلی

یکی دیگر از کارهایی که قبل از بوتاکس باید انجام داد و اهمیت زیادی در نتیجه شما از این عمل دارد، این است که تا حد امکان از مصرف الکل و نوشیدنی های الکلی بپرهیزید. پزشکان توصیه می کنند که حداقل از 10 روز قبل از تزریق بوتاکس، از مصرف الکل خودداری کنید. زیرا الکل هم مانند داروهایی که پیش از این گفتیم، باعث رقیق شدن خون می شوند و احتمال کبودی را بیشتر می کنند.

عدم مصرف دخانیات

دخانیات هم مانند داروهای ضد التهابی و نوشیدنی های الکلی، تاثیر منفی بر تزریق بوتاکس می گذارند. مصرف دخانیات باعث می شود که خون رقیق تر از قبل شود و این امر، احتمال بروز خونریزی را تا چندین برابر بیشتر از قبل می کند.

در این بخش، تعدادی مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی را شما معرفی می کنیم

پرهیز از اپیلاسیون

اگر همچنان می خواهید بدانید که قبل از بوتاکس چه باید کرد و چه نکاتی را باید رعایت کرد، به شما می گوییم که اپیلاسیون کردن قبل از این عمل می تواند یکی از مهم ترین مشکلاتی باشد که باعث می شود تزریق بوتاکس برای شما خیلی ثمربخش نباشد.

به طور کلی، هر روشی که باعث شود مو های پوست شما از ریشه کنده شود را به تعویق بیندازید. زیرا استفاده از روش های مختلف اپیلاسیون باعث می شود پوست کشیده شود و یا حتی بعد از تزریق آسیب ببیند. به همین دلیل هم به هیچ عنوان قبل از تزریق بوتاکس اپیلاسیون نکنید.

کارهایی که نباید قبل از بوتاکس انجام دهیم

اگر باردار هستید توصیه می‌کنیم بلاگ لیزر موهای زائد در بارداری را حتما مورد مطالعه قرار دهید.

منظور ما از اپیلاسیون این است که حتی ابروی خود را هم بر ندارید. زیرا برداشتن ابرو باعث می شود که پوست اطراف ابرو حساس شود و در نتیجه این امر، ممکن است بوتاکس برای شما اثر مناسبی نداشته باشد. به همین دلیل هم یکی از مهم ترین مراقبت های قبل از بوتاکس که باید حتما مدنظر قرار دهید، این است که حداقل تا دو روز قبل از این عمل، از برداشتن ابرو بپرهیزید.

تبخال در نواحی تزریق

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که بیش از اندازه تبخال می زنید، باید به شما بگوییم که باید عمل بوتاکس را تا زمان خوب شدن تبخال به تعویق بیاندازید. نه تنها تبخال، بلکه جوش های بزرگ هم شامل این قضیه می شوند. درصورتی که مستعد تبخال هستید، حتما قبل از تزریق بوتاکس با پزشک خود مشورت کنید تا در صورت نیاز، داروهایی را به شما بدهند تا از بروز تبخال موقع تزریق بوتاکس جلوگیری نمایید.

خوردن وعده غذایی کامل قبل از بوتاکس

نمونه دیگری از مراقبت قبل از بوتاکس که باید از آن را مد نظر قرار دهید، این است که قبل از عمل، وعده غذایی کاملی میل کنید؛ زیرا این احتمال وجود دارد که برخی از افراد که غذای کامل قبل از تزریق بوتاکس نمی خورند، حین عمل دچار ضعف شوند.

باید ها و نباید های قبل از بوتاکس

اگر مایل به انجام لیزر هستید حتما به بلاگ تعداد جلسات لیزر سر بزنید.

برنزه نکردن ناحیه تزریق

یکی دیگر از مراقبت های قبل بوتاکس که اهمیت زیادی در نتیجه حاصله دارد، این است که از برنزه کردن ناحیه تزریق خودداری کنید. افرادی که صورت خود را برنزه می کنند، دارای پوست بسیار حساسی دارند و تزریق بوتاکس می تواند باعث بروز عوارض جانبی بعد از این عمل شود. نه تنها کسانی که صورت خود را برنزه کرده اند، بلکه افرادی که دچار آفتاب سوختگی هستند هم نباید تا زمان خوب شدن از این عمل استفاده کنند.

مشورت با پزشک در صورت داشتن بیماری زمینه‌ای

اگر هرگونه بیماری زمینه ای دارید، حتما قبل از تزریق بوتاکس با پزشک متخصص خود مشورت کنید و او را از بیماری خود آگاه سازید. هیچ فرقی ندارد که بیماری زمینه ای شما مربوط به بیماری های قلبی است و یا پوستی. در هر شرایطی، پزشک را از این بیماری آگاه کنید تا در صورت لزوم، کارهای لازم را برای جلوگیری از بروز عوارض و یا تشدید بیماری برای شما انجام دهد.

آیا با سلولیت پوست آشنایی دارید؟ توصیه می‌کنیم بلاگ سلولیت چیست را از دست ندهید.

انتخاب پزشک مناسب و متخصص

یکی از مهم ترین مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس که شاید خیلی از متقاضیان به آن توجه نکنند، انتخاب یک پزشک متخصص و مجرب است. به یاد داشته باشید که تخصص و تجربه پزشک می تواند تاثیر بسیار زیادی در نتیجه شما از تزریق بوتاکس داشته باشد. به همین دلیل هم قبل از اینکه هر یک از مراقبت های قبل بوتاکس را رعایت کنید، مطمئن شوید که پزشک انتخابی شما تخصص کافی در این زمینه را دارد.

انتخاب پزشک برای بوتاکس

سخن نهایی

ما در این مقاله از لند اسپا، برای شما توضیح دادیم که قبل از بوتاکس چه باید کرد و رعایت چه مراقبت هایی برای رسیدن به بهترین نتیجه لازم است. پس اگر شما هم می خواهید پوستی شاداب داشته باشید و هزینه ای که برای تزریق بوتاکس می پردازید ارزش داشته باشد، حتما این نکات را رعایت کنید.
فراموش نکنید که تخصص پزشک می تواند یکی از اصلی ترین فاکتورها برای رسیدن به بهترین نتیجه از تزریق بوتاکس باشد. به همین دلیل هم به هیچ عنوان در این امر غافل نشوید. علاوه بر این، در نظر بگیرید که باید از تزریق بوتاکس، انتظار نتایج واقع بینانه ای را داشته باشید و فکر نکنید که با تزریق بوتاکس، تمام چین و چروک های عمیق صورت شما به طور ناگهانی از بین می روند. مشورت با یک پزشک متخصص در این زمینه می تواند به شما در رسیدن به بهترین نتیجه کمک زیادی کند.

درصورتیکه از تعریق بیش از حد زیربغل رنج می‌برید، حتما بلاگ بوتاکس زیر بغل را بخوانید.

سوالات متداول

عدم رعایت مراقبت های قبل از بوتاکس باعث چه مشکلاتی می شود؟

اگر مراقبت های قبل بوتاکس را به خوبی رعایت نکنید و توصیه های پزشک را در نظر نگیرید، احتمال دارد نه تنها نتیجه رضایت بخشی از این عمل نگیرید، بلکه حتی ممکن است عوارض جانبی تزریق بوتاکس برای شما چندین برابر افزایش پیدا کند.

آیا خانم های باردار و شیرده می توانند تزریق بوتاکس را انجام دهند؟

اگر در دوره بارداری و شیردهی هستید، به هیچ عنوان گزینه مناسبی برای تزریق بوتاکس نخواهید بود. از این رو، باید این عمل را تا پایان دوره شیردهی به تعویق بیاندازید تا بهترین نتیجه برای شما حاصل شود.

4.8/5 - (56 امتیاز)

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا