تاریخ امروز :مهر 13, 1401
بهترین مرطوب کننده‌ی پوست چرب

بهترین مرطوب کننده‌ پوست چرب

چه افرادی باید از مرطوب کننده‌ی پوست چرب استفاده کنند؟

بهترین مرطوب کننده‌ پوست چرب : مرطوب کننده چیست؟ آیا مرطوب کننده همان آبرسان است؟ استفاده از مرطوب کننده برای همه الزامی است؟ انواع پوست‌ها به مرطوب کننده نیاز دارند. شاید فکر کنید استفاده از مرطوب کننده در پوست‌های مستعد جوش می‌تواند باعث ایجاد جوش و آکنه شوند، در حالی که انتخاب مرطوب کننده‌ی اشتباه است که جوش و آکنه برای شما ایجاد می‌کند.

سد دفاعی پوست برای مراقبت از پوست نیاز به رطوبت دارد مخصوصا اگر از دارو‌های ضدجوش استفاده می‌کنید. داروها ضدجوش برای عملکرد خود نیاز دارند تا پوست شما را خشک کنند و همین امر به سد دفاعی پوست آسیب می‌زند.

همچنین شست و شوی بیش از اندازه‌ی پوست، سیستم دفاعی را تحریک کرده تا برای چربی از بین رفته چربی بیشتری تولید کند. استفاده از مرطوب کننده بدون چربی و سازگار با پوست، می‌تواند در حفظ سلامتی پوست و سد دفاعی آن کمک کند.

پوست‌های چرب به علت ترشح بیش از حد سبوم، انتخاب مرطوب کننده‌ی مناسب را برای افراد دارای پوست چرب سخت کرده است. کسانی که دارای پوست چرب هستند باید از محصولات oil Free استفاده کرده و با ترکیبات مرطوب کننده و آبرسان خود آشنایی داشته باشند تا بتوانند مرطوب کننده‌ای را انتخاب کنند که برای آنها مشکل ایجاد نکند.

پوست‌های چرب معمولا دارای منافذ باز، جوش و آکنه بوده و به شکل براق و خیس به نظر می‌رسند. برای ارزیابی نوع پوست خود و تشخیص چرب بودن یا خشک بودن آن، ابتدا صورت خود را بشورید و از هیچ محصول آرایشی یا مراقبتی استفاده نکنید. بعد از گذشت دو ساعت به صورت خود با دقت نگاه کرده و نقاط چرب و خشک صورت خود را شناسایی کنید.

در پوست‌های مستعد جوش بهتر است با آب ولرم صورت خود را شسته و از مرطوب کننده‌هایی استفاده شود که علاوه بر تنظیم چربی پوست دارای مواد التیام بخش نیز باشد، تا از تحریک و حساس شدن پوست جلوگیری کند.

بهترین مرطوب کننده‌ی پوست چرب

نشانه‌های مرطوب کننده‌ی مناسب:

مرطوب کننده یکی از مهم‌ترین محصولات در روتین مراقبت از پوست است. استفاده نکردن از مرطوب کننده بعد از شست و شو‌ صورت، همچنین فراموش کردن آن در فصل‌های سرد و خشک می‌تواند پوست را بسیار آسیب پذیر و حساس کند. بهترین مرطوب کننده‌ پوست چرب، باید غیرکومدوژنیک باشد و در سطح پوست شما کومدون ایجاد نکند. همچنین غیرآکنوژنیک بوده و چربی پوست را جذب کند و از ایجاد آکنه جلوگیری کند.

در هنگام خرید مرطوب کننده به فاقد چربی بودن آن حتما توجه کنید. اگر محصول مرطوب کننده‌ی شما دارای چربی باشد با بستن منافذ پوست، سبب ایجاد آکنه می‌شود. وجود گیلسیرین و هیالورونیک اسید در محصولات پوست چرب باعث کنترل ترشح چربی در پوست شما می‌شود.

بهترین مرطوب کننده پوست چرب ، باید بتواند زود جذب پوست شود و چسبندگی ایجاد نکند. در هنگام خرید، به فاقد الکل بودن مرطوب کننده‌ی خود نیز توجه کنید. وجود الکل، پوست را خشک کرده و با تحریک پوست، سبب ترشج بیشتر چربی می‌شود.

 

 

اگر از محصولات ضد جوش استفاده می‌کنید پس بهتر است مرطوب کننده‌ی شما فاقد اسیدهای آلفا هیدروکسی، رتینول، اسید سالیسیلیک یا سایر ترکیبات ضد جوش باشد تا باعث لایه برداری، لایه لایه شدن و تحریک شدن پوست نشوند.

بهتر است از محصولی استفاده کنید که بوی زیادی نداشته باشد و هیپو آلرژن و غیر حساسیت‌زا باشد. استفاده از محصولات معطر، در پوست‌های حساس باعث بیشتر تحریک شدن پوست شده و لک و قرمزی ایجاد می‌کند.

قبل از خرید بهترین مرطوب کننده پوست چرب حتما آن را تست کنید و در نهایت محصولی را انتخاب کنید که بافت سبکی دارد و فاقد چربی است. اکثر برندهای خوب، مرطوب کننده‌ پوست چرب خود را بیشتر به صورت سرم، فلوئید یا ژل عرضه می‌کنند و طرفداران بیشتری نسبت به کرم‌های مرطوب کننده دارد. تفاوت انواع حالت‌های مرطوب کننده در آب و چربی آن است.

افرادی که در دوره‌ی درمان با راکوتان یا لایه برداری هستند، از حالت کرمی مرطوب کننده‌ پوست چرب استفاده کنند. افرادی که تحت درمان راکوتان با آنتی بیوتیک هستند، صاحب پوستی حساس و خشک می‌شوند و استفاده از مرطوب کننده برای آنها الزامی است. استفاده از مرطوب کننده در روند بهبود جوش کمک می‌کند و عوارض راکوتان را کاهش می‌دهد.

بهتر است محصولات این دسته از افراد حاوی سرامید و هموکتانت ها باشد. سرامید در سطح پوست مانند سد دفاعی عمل می‌کند و پوست‌های جوش‌دار در مقابل تحریکات محیطی، محافظت می‌کند. همچنین مانع از دست رفتن رطوبت پوست می‌شود. از طرفی هموکتانت‌ها رطوبت محیط اطراف را جذب کرده و وارد پوست می‌کنند.

بهترین مرطوب کننده‌ی پوست چرب

بهترین مرطوب کننده‌های پوست چرب کدامند؟

1.واتر ژل آبرسان نوتروژینا مدل Hydro Boost :

این مرطوب کننده برپایه ژل می‌باشد و حاوی هیالورونیک اسید است که علاوه بر آبرسانی پوست، از پیری و چین و چروک زودرس جلوگیری می‌کند. این محصول توانایی حفظ رطوبت پوست تا 24 ساعت را دارد و از پوست در برابر رادیکال های آزاد و عواملی مانند آلودگی هوا محافظت می‌کند.

گلیسیرین موجود در این محصول، پوست را ترمیم کرده و چربی پوست را تنظیم می‌کند و باعث کاهش حساسیت، خارش و قرمزی پوست می‌شود.

بافت سبکی دارد و به سرعت جذب پوست می‌شود.

واتر ژل آبرسان نوتروژینا فاقد الکل و چربی است.

 

 

2.کرم کنترل کننده چربی پوست دکتر مورد:

کرم کنترل کننده چربی پوست دکتر مورد جزء محصولات قوی برند دکتر مورد است که برای تنظیم رطوبت و چربی پوست در کنار جلوگیری کردن از ایجاد آکنه، بسیار مناسب است.

این محصول بر لایه‌های عمقی پوست اثر گذاشته و با بهبود روند گردش آب، رطوبت لازم پوست را حفظ کرده و به بازسازی پوست کمک می‌کند.

بافت این کرم نیز سبک بوده و فاقد پارابن، فاقد سولفات و گلوتن است.

با جذب کردن چربی پوست، باعث کنترل ترشح چربی پوست و مات شدن آن می‌شود.

موندگاری این محصول بیش از 8 ساعت است.

3.کرم ژل مرطوب کننده ساسکین:

این کرم ژل نیز فاقد چربی بوده و از لایه هیدرولیپیدی پوست محافظت می‌کند. بافت سبکی دارد و به سرعت جذب پوست می‌شود.

تصفیه کننده آلودگی پوست بوده و دارای پودر جذب کننده چربی است که باعث مات شدگی پوست می‌شود.

حاوی 4درصد گلیسیرین، 2درصد اسید لاکتیک و اسید سالیسلیک و 1درصد پودر مات کنندگی است.

4.کرم مرطوب کننده و مات کننده اتچه:

این کرم دارای خاصیت مات کنندگی و رطوبت رسانی پوست‌های چرب و مستعد جوش است. برای درمان جوش‌های سر سیاه و سر سفید بسیار مناسب است.

حاوی کراتولایت، آلانتوئین، آلوئه، Zinc PCA و پنتنول است که باعث شده این کرم علاوه بر کنترل چربی و منافذ باز پوست، به محصولی مناسب برای جوش و لک‌های پوست تبدیل شود و بتواند در کنار آبرسانی 24 ساعته‌ی پوست، مواد مغذی مورد نیاز پوست را نیز تامین کند.

بهترین مرطوب کننده‌ی پوست چرب

5.کرم مرطوب کننده پوست چرب الیوکس:

کرم آبرسان و مرطوب کننده الیوکس حاوی عصاره بامبو، عصاره آلوئه‌ورا و گلیسیرین و همچنین فاقد پارابن است. عصاره‌ی بامبو باعث افزایش لطافت و آبرسانی پوست می‌شود و از چین و چروک پوست جلوگیری کرده و سلامت بافت پوست شما را تضمین می‌کند.

عصاره آلوئه‌ورا نیز سبب تحریک پوست به ساخت کلاژن و کاهش صدمات ناشی از رادیکال های آزاد در کنار آبرسانی پوست می‌شود.

این محصول زود جذب شده و مانع ایجاد احساس چربی و سنگینی روی پوست می‌شود. محصولی مناسب برای پوست‌های چرب و مستعد جوش است. می‌تواند انتخاب مناسبی برای افراد تحت درمان راکوتان نیز باشد. .

6.کرم مرطوب کننده لافارر مدل Regulating :

از آن‌جا که پوست در معرض تماس مستقیم با محیط است می‌تواند دچار بیشترین آسیب شود. کرم کنترل کننده چربی و مات کننده لافارر حاوی عصاره گیاهان آنانتیاکلرانتا، بابونه و آلوئه ورا، اولئانولیک اسید، زینک پی سی ای، سدیم هیالوورونات، آلانتوئین و اوره است. این کرم بافت فوق‌العاده سبکی دارد در عین حال باعث تنظیم چربی، کنترل ترشح سبوم، مات کننده پوست و کند شدن روند پیری پوست می‌شود. این کرم فاقد چربی و مواد کومدوژن بوده و از ایجاد حساسیت جلوگیری می‌کند.

ویتامین‌های E و C این کرم باعث شادابی پوست میشود.

 

 

7.کرم مرطوب کننده فیس دوکس سری Acnesome:

این کرم مرطوب کننده باعث آبرسانی پوست و کوچک شدن منافذ پوست می‌شود. کرم مرطوب کننده فیس دوکس باعث افزایش توانایی پوست در جذب، نگهداری و توزیع رطوبت می‌شود. این کرم می‌تواند به طور عمیق در لایه‌های شاخی پوست نفوذ کند و باعث کاهش ترشحات غدد چربی و سبوم شود.

این محصول فاقد مواد کومدوژن بوده و مانع ایجاد کمدون‌های سرسیاه و سرسفید می‌شود.

اشتباهات رایج در هنگام استفاده از مرطوب کننده در پوست چرب:

شستن صورت قبل از استفاده از مرطوب کننده الزامیست اما بعضی افراد که پوست چربی دارند، فکر می‌کنند شستن بیشتر پوست سبب کاهش چربی آن می‌شود، شستن صورت بیش از دوبار در روز، باعث تحریک غدد سباسه یا همان غددچربی پوست شده و تولید چربی بیشتر برای جلوگیری از خشکی پوست را بدنبال دارد. مرطوب کننده خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که منحصر به نوع پوست شما باشد.

وفاداری به مرطوب کننده کار اشتباهی است. ممکن است مرطوب کننده‌ای را پیدا کنید که با پوست شما سازگار است، اما این دلیلی نمیشود که این مرطوب کننده در سن بالاتر نیز بتواند نیازهای پوست شمارا تامین کند.

هنگام خرید کرم ضدآفتاب، محصولی را انتخاب کنید که فاقد چربی و رنگ است و هنگام استفاده آن، ابتدا کرم مرطوب کننده‌ی خود را زده و سپس ضدآفتاب را روی بیرونی‌ترین لایه‌ی پوست خود استفاده کنید.

استفاده از کرم مرطوب کننده باید در روتین روزانه‌ی شما قرار بگیرد، استفاده‌ی نامرتب از مرطوب کننده هیچ تاثیری نخواهد داشت.

امیدواریم که در این مقاله با بهترین مرطوب کننده‌ پوست چرب  آشنا شده باشید و برایتان کاربردی و مفید واقع شده باشد.

اشتراک‌گذاری

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.