پوستزیبایی

هر چیزی که درباره بوتاکس زیر بغل باید بدانید

یکی از مهم ترین دلایلی که خیلی از افراد علاقه ای به فصل تابستان ندارند، این است که در این ماه بیش از اندازه عرق می کنند و احساس بدی به آنها دست می دهد و عرق کردن باعث می شود که بوی بدی بگیرند. بوتاکس زیر بغل یکی از بهترین و موثرترین روش هایی است که به شما این امکان را می دهد تا از تعریق بیش از اندازه زیر بغل خلاص شوید. این حوزه، طرفداران بسیار زیادی دارد. اگر هنوز اطلاعات کاملی درباره آن ندارید، ما همه چیز را در این مقاله درباره تزریق بوتاکس زیر بغل در اختیار شما قرار می دهیم.

عرق کردن در فصل تابستان می تواند یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتی باشد که تقریبا برای همه افراد پیش می آید. برخی از افراد تا حدی عرق می کند که لباس آنها کاملا خیس می شود و خجالت می کشند در فضای عمومی و موقعیت اجتماعی حاضر شوند. برای برطرف کردن این مشکل، بوتاکس می تواند بهترین راه حل باشد. اما این امر چگونه امکان پذیر است؟ بوتاکس زیر بغل چیست و چه فوایدی دارد؟ تمام این سوالات و سوالات دیگر درباره این عمل را در این مقاله پاسخ می دهیم.

بوتاکس زیر بغل چیست؟

وقتی درباره این عمل صحبت می کنیم، هنوز خیلی از افراد نمی دانند بوتاکس زیر بغل چیست و برای چه مواردی از آن استفاده می شود و اصلا نحوه تزریق آن چگونه است. به همین دلیل هم در این بخش می خواهیم به این سوال مهم پاسخ بدهیم.

بوتاکس زیر بغل چیست؟

همان طور که می دانید، بدن همه افراد در هوای گرم عرق می کند و این موضوع کاملا طبیعی و بیولوژیکی است. با این حال، برخی از افراد بیش از اندازه مستعد تعریق هستند و به جز داشتن حجم عرق زیاد، عرق آنها خیلی بو می دهد و این امر می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس آنها شود. خوشبختانه بوتاکس زیر بغل در این زمینه به کمک این گونه افراد می آید و از تعریق بدبو جلوگیری کند.
افرادی که بیش از اندازه عرق می کنند، به اصطلاح به هایپرهیدروزیس مبتلا هستند. حالا این تعریق می تواند زیر بغل، کف دست ها، کف پاها، صورت و هر جای دیگری از بدن باشد. با این حال، ما در این مقاله می خواهیم درباره بوتاکس زیر بغل صحبت کنیم و بیشتر تمرکز ما روی این ناحیه از بدن است. افرادی که به بیماری هایپرهیدروزیس مبتلا هستند، می توانند به پزشک متخصص مراجعه کرده و بعد از انجام معاینات لازم، از بوتاکس زیر بغل برای برطرف کردن این مشکل استفاده کنند.

برای آشنایی بیشتر بلاگ بوتاکس چیست را حتما مطالعه کنید.

نحوه تزریق بوتاکس زیر بغل

قبل از اینکه پزشک متخصص کارها و نحوه تزریق بوتاکس زیر بغل را برای شما انجام دهد، در ابتدا به طور کامل شما را معاینه کرده و جلسه توجیهی برگزار می کند. در این جلسه می توانید هر سوالی که درباره این عمل دارید را از پزشک متخصص خود بپرسید و همچنین تمام اطلاعات لازم در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

نحوه تزریق بوتاکس زیر بغل

جلسه توجیهی

علاوه بر این، پزشکان متخصص به شما توضیح می دهد که قبل از بوتاکس زیر بغل باید چه کارهایی انجام دهید و از انجام چه کارهایی بپرهیزید. بعد از اینکه تمام سوالات خود را بپرسید و هیچ گونه ابهامی درباره این عمل برای شما وجود نداشت، وقت آن می رسد که نحوه تزریق بوتاکس زیر بغل را نیز برای شما توضیح دهیم و این عمل را انجام دهید تا از شر تعریق بیش از حد خلاص شوید.

تمیز کردن ناحیه تزریق و عمل بی حسی

برای تزریق بوتاکس، در ابتدا زیر بغل را به طور کامل تمیز می کنند و در صورتی که خود شما تمایل داشته باشید، می توانید از پزشک بخواهید که از داروی بی حسی استفاده کند تا حتی ورود سوزن به پوست خود را نیز متوجه نشوید.

نکاتی هست که باید پیش از انجام بوتاکس به آنها توجه کنید. به همین دلیل بهتر است بلاگ قبل از بوتاکس چه باید کرد را حتما بخوانید.

تزریق داروی بوتاکس

بعد از اعمال داروی بی حسی، پزشک کمی صبر می کند تا اثر این دارو کاملا اعمال شود. در مرحله بعدی، مواد بوتاکس را درون یک سرنگ ریخته و با استفاده از یک سوزن بسیار باریک، آن را به نواحی مورد نظر تزریق می کند. تزریق بوتاکس زیر بغل باید دقیقا زیر پوست باشد.

برای اینکه بهترین نتیجه موردنظر شما از تزریق بوتاکس زیر بغل حاصل شود، هر یک از نواحی را تقریبا 20 بار تزریق می کنند. این عمل یکی از روش های بدون درد شناخته می شود که حتی خیلی از افراد ترجیح می دهند از بی حسی هم استفاده نکنند. کل این عمل نهایتا 30 دقیقه به طول می انجامد و بعد از تمام شدن، می توانید خیلی راحت به سراغ کارهای روزمره خود بروید.

میزان تزریق بوتاکس زیر بغل

میزان تزریق بوتاکس زیر بغل

میزان تزریق بوتاکس زیر بغل به میزان تعریق فرد بستگی دارد و از فردی تا فرد دیگر متفاوت است. به همین دلیل هم می توان گفت که میزان تزریق بوتاکس زیر بغل برای همه افراد مشابه است و این امر تا حد بسیار زیادی به بدن فرد و تشخیص پزشک متخصص بستگی دارد.

مزوبوتاکس چیست ؟ مزوبوتاکس صورت و کاربردهای آن

فواید بوتاکس زیر بغل

بوتاکس زیر بغل آنقدر مزایا دارد تقریبا هر کسی که از تعریق بیش از حد در فصل گرما رنج می برد، ترجیح می دهد از آن استفاده کند. در این بخش می توانید برخی از مهم ترین فواید بوتاکس زیر بغل را مشاهده کنید که باعث می شوند خیلی از افراد به سراغ این روش فوق العاده برای کاهش تعریق خود باید بروند.

• اثرگذاری بالا
شاید برخی از افراد فکر کنند که بوتاکس نمی تواند باعث کاهش تعریق شود. با این حال، باید بگوییم که بوتاکس به خاطر داشتن سم بوتولونیوم، باعث فلج شدن غدد تعریق می شود و تا حد بسیار زیادی از بروز تعریق جلوگیری می کند.

• ماندگاری نسبتا طولانی
دلیل دیگری که خیلی از افراد ترجیح می دهند از بوتاکس زیر بغل استفاده کنند، ماندگاری نسبتا طولانی این روش است. البته مدت زمان ماندگاری این روش تا حد بسیار زیادی به برند بوتاکس، پزشک متخصص، میزان تعریق بدن شما و حتی متابولیسم بدنتان بستگی دارد. اما به طور کلی، این عمل بین چهار ماه تا یک سال ماندگاری دارد.

ماندگاری نسبتا طولانی

• بدون درد و غیر تهاجمی
همان طور که گفتیم، پزشک متخصص می تواند در این روش از داروی بی حسی استفاده کنند. با این حال، حتی اگر از این دارو هم استفاده نشود، همچنان درد زیادی احساس نخواهید کرد و کل درد شما، حس ورود به سوزن به پوستتان خواهد بود.

• مقرون به صرفه
برخی از افراد برای کاهش تعریق خود ترجیح می دهند از عمل های جراحی استفاده کنند. این در حالی است که در مقایسه با عمل های جراحی، بوتاکس زیر بغل هزینه خیلی کمتری دارد.

• تزریق در زمان خیلی کوتاه
پیش از این نیز به اختصار گفتیم که تزریق بوتاکس زیر بغل در مدت زمان خیلی کوتاهی نهایتا تا 30 دقیقه انجام می شود و به همین دلیل هم نیازی نیست که بستری شوید و یا مدت خیلی طولانی برای این تزریق وقت بگذارید.

مضرات بوتاکس زیر بغل

اگرچه فواید بوتاکس زیر بغل بسیار زیاد بود، اما این عمل مضراتی هم دارد که شاید خیلی از افراد ترجیح دهند از این روش استفاده نکنند. با این حال، باید بدانید که هر روش زیبایی مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. به همین دلیل هم برای این که بهتر بتوانید برای استفاده از این روش تصمیم بگیرید، ما در اینجا برخی از مهم ترین مضرات بوتاکس زیر بغل را نام می بریم تا با آگاهی بیشتری از این روش استفاده کنید.

مضرات بوتاکس زیر بغل

• موقتی بودن
پیش از این نیز گفتیم که بوتاکس می تواند نهایتا تا یک سال ماندگاری داشته باشد. این در حالی است که صرف هزینه قابل توجهی برای کاهش تعریق تنها برای یک سال، خیلی جالب به نظر نمی رسد؛ زیرا شما مجبور می شوید بعد از گذشت این بازه زمانی، مجددا هزینه پرداخت کرده و برای بوتاکس زیر بغل اقدام کنید.
• ناناسب برای همه بخش های بدن
وقتی در ابتدای این مقاله گفتیم که تعریق بیش از حد می تواند برای بخش های مختلف بدن پیش بیاید، باید گفت که بوتاکس برای رفع تعریق فقط می تواند برای زیر بغل کاربرد داشته باشد. به همین دلیل هم اگر بخش های دیگر بدن شما هم دچار این مشکل باشد، امکان استفاده از بوتاکس برای رفع تعریق آن بخش را نخواهید داشت.

• عوارض جانبی احتمالی
یکی دیگر از مضرات بوتاکس زیر بغل که تنها برای برخی از متقاضیان پیش می آید، تعدادی عوارض جانبی احتمالی هستند. البته این امر تا حد بسیار زیادی به تخصص و مهارت پزشک مورد نظر شما نیز بستگی دارد.

عوارض بوتاکس زیر بغل

در بخش بالا متوجه شدید که اگر پزشک مورد نظر شما برای تزریق بوتاکس زیر بغل مهارت و تجربه کافی نداشته باشد، می تواند موجب بروز عوارض جانبی خاصی در شما شود. به همین دلیل هم برای جلوگیری از بروز هر عوارض احتمالی، حتما به یک پزشک متخصص و ماهر در این زمینه مراجعه کنید. در این بخش می توانید برخی از مهم ترین عوارض بوتاکس زیر بغل را مشاهده کنید که در صورت مراجعه به پزشک غیر متخصص به وجود می آیند.

عوارض بوتاکس زیر بغل

• تورم و کبودی
یکی از رایج ترین عوارض بوتاکس زیر بغل که برای برخی از افراد به وجود می آید، تورم و کبودی در ناحیه تزریق بوتاکس زیر بغل است. دلیل این مسئله مهم این است که شاید برخی از مویرگ های زیر بغل موقع تزریق بوتاکس پاره شوند. با این حال، بعد از گذشت چند روز، این تورم و کبودی از بین خواهد رفت و جای نگرانی نیست.

• خارش و قرمزی
پوست زیر بغل نسبت به بقیه بخش های بدن نازک تر است و حساسیت بیشتری دارد. به همین دلیل هم با تزریق بوتاکس، این احتمال وجود دارد که واکنش آلرژیکی از خود نشان دهد و این واکنش را با خارش و قرمزی به نمایش بگذارد.

• تهوع و سردرد
بیشتر افرادی که بوتاکس پیشانی را امتحان کرده باشند، می دانند که بعد از این عمل غالبا دچار سردرد و حالت تهوع می شوند. با این حال، این احساس در افرادی که بوتاکس زیر بغل را انجام می دهند، بسیار کم اتفاق می افتد.

• واکنش آلرژیک بدن
در شرایط نرمال، بوتاکس زیر بغل به هیچ عنوان خطرناک نیست و نیازی نیست که نگران خطرات خیلی شدید آن باشید. با این حال، ممکن است بدن شما به مواد بوتاکس حساسیت داشته باشد و به محض تزریق این ماده، واکنش های آلرژیکی از خود نشان دهد. برای جلوگیری از بروز این مشکل، پزشک متخصص قبل از تزریق، از شما تست حساسیت می گیرد.

عفونت

یکی از مهم ترین عوارض بوتاکس زیر بغل که به ندرت به وجود می آید، عفونت در ناحیه تزریق است. مهم ترین دلیل بروز عفونت در این ناحیه هم غیر بهداشتی بودن و استریل نبودن محصولات موجود در مرکز بوتاکس است. پس وقتی به مرکزی برای بوتاکس زیر بغل مراجعه می کنید، مطمئن شوید که هم مواد باکیفیت دارند و هم دستگاه های خود را ضدعفونی می کنند.

مراقبت های بعد از بوتاکس زیر بغل

اگر مراقبت های بعد از بوتاکس زیر بغل را به خوبی رعایت کنید، احتمال اینکه عوارض بالا برایتان پیش بیاید، بسیار پایین است. به همین دلیل هم تا حد امکان این مراقبت ها را در نظر بگیرید و برای رسیدن به بهترین نتیجه در سریع ترین زمان ممکن، آنها را رعایت نمایید.
همان طور که پیش از این نیز گفتیم، بوتاکس زیر بغل یک عمل تهاجمی نیست و به همین دلیل هم لازم نیست که چند روز در بستر بمانید. به محض تمام شدن تزریق، می توانید به انجام کارهای روزمره خود بپردازید. با این حال، رعایت مراقبت های بعد از بوتاکس زیر بغل که در ادامه می گوییم، می تواند تاثیر زیادی در نتیجه حاصله داشته باشد.
• پرهیز از حمام آب گرم تا یک هفته بعد از تزریق
• پرهیز از انجام ورزش های سنگین تا یک هفته
• جلوگیری از دست زدن به ناحیه تزریق به منظور جابجا نشدن مواد بوتاکس
• استفاده از مواد بهداشتی و شوینده های ملایم و متناسب با PH پوست برای شستن ناحیه تزریق
• در صورت تورم و کبودی، استفاده از کمپرس یخ
• مصرف مسکن برای کاهش سردرد

بعد از بوتاکس زیر بغل میشه لیزر کرد؟

برای آشنایی بیشتر با مراقبت های پس از بوتاکس، به بلاگ مراقبت بعد از بوتاکس مراجعه کنید.

بهترین مارک بوتاکس زیر بغل

بوتاکس ها انواع مختلفی دارند و شما می توانید آنها را در برندهای متفاوتی پیدا کنید. می توان به جرات گفت که برند بوتاکس BOTOX بهترین مارک بوتاکس زیر بغل شناخته می شود که از مدت ها پیش تاکنون مورد استفاده قرار می گیرد.
حتی یکی از مهم ترین دلایلی که افراد این عمل را با نام بوتاکس می شناسند هم نام همین برند است. البته علاوه بر این مارک، برندهای دیگر بوتاکس مانند XEOMIN، BOCOTURE، AZZALURE و DYSPORT هم مزایای زیادی دارند.

بعد از بوتاکس زیر بغل میشه لیزر کرد؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که خیلی از متقاضیان درباره بوتاکس زیر بغل می پرسند، این است که آیا بعد از بوتاکس زیر بغل میشه لیزر کرد؟ برای پاسخ، باید بگوییم که شما بعد از این عمل امکان لیزر کردن را دارید و این مسئله هیچ اختلالی در لیزر به وجود نمی آورد. با این حال، پزشکان توصیه می کنند که از لیزر کردن تا یک هفته بعد از تزریق بوتاکس بپرهیزید و بعد از گذشت یک هفته، می توانید این عمل را انجام دهید.

آیا ممکن است که لیزر سبب زگیلی تناسلی شود؟ توصیه میکنیم بلاگ انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر را مطالعه کنید.

بهترین مارک بوتاکس زیر بغل

سخن نهایی

ما در این مقاله از لند اسپا، اطلاعات کاملی درباره بوتاکس زیر بغل در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، تزریق بوتاکس زیر بغل بسیار ساده و در عین حال، تاثیر گذار است. اگر شما هم از تعریق بیش از حد زیر بغل رنج می برید و این امر موجب کاهش اعتماد به نفس شما شده است، می توانید از این روش برای کاهش تعریق خود استفاده کنید.
به یاد داشته باشید که مهم ترین عامل برای رسیدن به بهترین نتیجه از تزریق بوتاکس زیر بغل، مراجعه به مکان معتبر و پزشک متخصص است. حتی اگر شما بیشترین هزینه هم برای این عمل بپردازید و همچنان پزشک مورد نظر شما تخصص و تجربه کافی در این زمینه را نداشته باشد، باز هم نباید انتظار تاثیر خیلی قابل توجهی داشته باشید. به همین دلیل هم تا حد امکان از مراجعه به پزشک متخصص و با تجربه غافل نشوید.

اگر تمایل به انجام حجامت دارید حتما بلاگ حجامت چیست را مورد مطالعه قرار دهید.

سوالات متداول

مدت زمان ماندگاری بوتاکس زیر بغل به چه عواملی بستگی دارد؟

ینکه بوتاکس زیر بغل تا چقدر برای شما باقی بماند، اول از همه به برند بوتاکس، پزشک متخصص، مدت زمان تکرار تزریق این عمل و همچنین متابولیسم بدن خود شما بستگی دارد. با در نظر گرفتن همه این فاکتورها، می توانید انتظار داشته باشید که این عمل بین 4 تا 12 ماه ماندگاری داشته باشد.

چگونه بوتاکس می تواند به کاهش تعریق زیر بغل کمک کند؟

بوتاکس حاوی سمی به نام بوتولینیوم است که به فلج و بی حس شدن عضلات کمک می کند. حالا با تزریق این ماده به زیر بغل، غدد بیش فعال تعریق فلج می شوند و امکان ساختن عرق را نخواهند داشت.برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا