پوستزیباییسلامتسلامت جنسی

انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر امکان پذیر است؟

زگیل تناسلی یکی از آزاردهنده ترین عارضه هایی است که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. با این حال، خیلی از افرادی که می خواهند از لیزر موهای زائد استفاده کنند، می پرسند که آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر امکان پذیر است یا خیر؟

اگر شما هم می خواهید برای از بین بردن موهای بدن خود از این روش استفاده کنید، بد نیست درباره این موضوع اطلاعاتی به دست بیاورید و با آگاهی کامل به سراغ این روش بروید. ما در این مقاله از لند اسپا، اطلاعات کاملی درباره این مسئله در اختیار شما قرار می دهیم.

بهترین و سریع ترین روش برای درمان زگیل تناسلی

وجود موهای زائد روی بدن یکی از مشکلات خیلی آزاردهنده ای است که خیلی از افراد از روش های متنوع برای از بین بردن آنها استفاده می کنند. یکی از رایج ترین و محبوب ترین روش های از بین بردن موهای بدن به شیوه های دائمی، استفاده از لیزر است. با این حال، این روش هم مشکلاتی دارد که شاید هر کسی نتواند به آن اعتماد کند. یکی از مهم ترین مشکلات این روش، انتقال زگیل تناسلی است.

وجود زگیل تناسلی در نواحی ممنوعه بدن یکی از ترسناک ترین مشکلاتی است که شاید بدن شما را با مشکلات دیگری هم همراه کند. برای مثال، اگر زگیل تناسلی در بدن شما خیلی گسترده شود، ممکن است حتی به سرطان دهانه رحم نیز مبتلا شوید. به همین دلیل هم باید تا حد امکان از انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر موهای زائد اطمینان حاصل کنید و بعد از این که مطمئن شدید هیچ خطری شما را تهدید نمی کند، به دنبال لیزر موهای زائد بروید.

آیا لیزر موهای زائد باعث زگیل تناسلی می شود؟

خیلی از افرادی که می خواهند از لیزر موهای زائد استفاده کنند، می پرسند که آیا لیزر موهای زائد باعث زگیل تناسلی می شود؟ برای پاسخ به این سوال، باید بگویم که لیزر به خودی خود باعث بروز زگیل تناسلی نمی شود. این بیماری به صورت خود به خود به وجود نمی آید و غالبا از طریق انتقال از یک فرد به فرد دیگر دیده می شود.

به بیان دیگر، زگیل تناسلی از طریق روش های مختلفی منتقل می شود و شیوه انتقال آن فقط از طریق مایعات بدن نیست. به همین دلیل هم نباید فکر کنید که تنها مایعات بدن باعث انتقال زگیل تناسلی می شود و از هر روش دیگری که باعث انتقال این بیماری می شود، جلوگیری کنید.

در مقاله عوارض لیزر موهای زائد درباره خطرات و عوارض این کار صحبت کرده ایم که می توانید مطالعه کنید.

ایا زگیل تناسلی از طریق لیزر منتقل میشود ؟

یکی از مهم ترین راه های انتقال زگیل تناسلی که رواج بسیار زیادی در میان افراد و به خصوص خانم ها دارد، از طریق تماس با فرد آلوده است. به بیان دیگر، اگر فردی به زگیل تناسلی مبتلا باشد و جسمی به زگیل او برخورد کرده باشد و مجددا به بدن شما نیز برخورد کند، احتمال بروز زگیل تناسلی در شمال نیز بسیار زیادی افزایش پیدا می کند.

ایا زگیل تناسلی از طریق لیزر منتقل میشود ؟

به همین دلیل هم اگر فردی به لیزر مراجعه کرده باشند و زگیل تناسلی داشته باشد، احتمال دارد نفرات بعدی نیز به این زگیل مبتلا شوند. با این حال، اگر مرکز لیزر تمام دستگاه های خود را بعد از آن فرد کاملا تمیز و استریل کند، احتمال بروز زگیل تناسلی در افراد بعدی تا حد چشمگیری کاهش پیدا می کند.

این موضوع باعث شده که خیلی از خانم ها از لیزر موهای زائد بترسند و ترجیح دهند از این روش برای از بین بردن موهای زائد بدن خود استفاده نکنند. این در حالی است که مراجعه به یک مرکز معتبر و استریل شده برای لیزر می تواند کمک زیادی به شما کند تا هم از بروز این بیماری جلوگیری کنید و موهای زائد بدن خود را از بین ببرید.

البته باید بدانید که اگر فرد قبل از شما به ویروس hpv مبتلا باشد و شما از لیزر در نواحی دیگری از بدن خود مانند زیر بغل و یا جای دیگری استفاده کرده باشید، در آن نواحی زگیل به وجود نمی‌آید و این ویروس تنها برای نواحی تناسلی است.

برای اینکه بدانید چه سنی برای لیزر مناسب است مقاله سن مناسب لیزر موهای زائد را مطالعه کنید.

آیا تبخال فقط از طریق لیزر ناحیه تناسلی منتقل می شود؟

موضوع مهمی که درباره انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر باید بدانید، این است که تنها لیزر باعث بروز این بیماری نمی شود. به بیان دیگر، لیزر موهای زائد و تبخال تناسلی ارتباط زیادی با یکدیگر دارند، اما این روش تنها شیوه انتقال آن نیست.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید حتی اگر فرد مبتلا به این ویروس از حوله استفاده کرده باشد و شما بعد از او مجددا از این حوله استفاده کنید، ممکن است به زگیل تناسلی مبتلا شوید. به طور کلی، استفاده از وسایل شخصی فرد آلوده به این ویروس، یکی از اصلی ترین دلایل انتقال زگیل تناسلی به شمار می رود. در نتیجه، کاملا طبیعی است که روش های دیگری مانند رابطه جنسی واژینالی، مقعدی و دهانی هم باعث بروز این بیماری شوند.

در مقاله تعداد جلسات لیزر در این باره توضیحات لازم را داده ایم که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

نحوه پیشگیری از انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر

همان طور که تاکنون متوجه شدید، انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر تا حد بسیار زیادی امکان پذیر است. با این حال، تحمل وجود موهای زائد با حجم زیاد روی پوست، می تواند بسیار آزاردهنده باشد. در این شرایط، چاره چیست؟

خوشبختانه روش های مختلفی برای پیشگیری از انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر وجود دارند که می توانند احتمال انتقال این بیماری را از فردی به فرد دیگر تا حد بسیار زیادی کاهش دهند و یا حتی این احتمال را به صفر برسانند. در این بخش، برخی از مهم ترین روش هایی که می توانند از احتمال انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر بکاهند را مشاهده می کنید.

1. استفاده از دستگاه های لیزر غیر تماسی

علم و فناوری روز به روز در حال پیشرفت است و در حال حاضر، دستگاه های لیزری وجود دارند که بدون تماس به سطح بدن، می توانند به از بین بردن موهای زائد بدن کمک کنند. استفاده از این دستگاه ها که به هیچ عنوان با سطح پوست افراد در تماس نیستند، می توانند جزو بهترین روش ها برای جلوگیری از بروز زگیل تناسلی در استفاده از لیزر باشد. البته هزینه لیزر با دستگاه های غیر تماسی نسبتا بیشتر از دستگاه های معمولی است که از نظر ما، این هزینه کاملا ارزشش را دارد.

روش های درمان زگیل تناسلی در خانه چیست؟ چگونه می توان با تغییر عادات غذایی سیستم ایمنی بدن را تقویت کرد؟

استفاده از دستگاه های لیزر غیر تماسی

برای اینکه با کارهایی که قبل از لیزر باید انجام دهید آشنا شوسد به مقاله نکات قبل از لیزر موهای زائد مراجعه کنید.

2. استفاده از سلفون روی هندپیس لیزر توسط اپراتور

اگر به مرکزی برای لیزر موهای زائد مراجعه کردید که دستگاه لیزر غیر تماسی ندارد، مطمئن شوید که اپراتور لیزر روی هندپیس دستگاه، سلفون می کشد. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که سلفون روی هم هندپیس را بعد از هر متقاضی جدا کرده و سلفون جدیدی برای شما استفاده می کند. این امر می تواند تاثیر بسیار زیادی برای پیشگیری از انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر داشته باشد.

3. ضدعفونی کردن هندپیس لیزر توسط اپراتور

فرایند دیگری که می تواند تا حد بسیار زیادی از انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر را بکاهد، این است که اپراتور لیزر، هندپیس دستگاه را با استفاده از الکل استریل کند. ضدعفونی کردن این هندپیس باعث می شود که مواد آلوده به ویروس hpv از روی هندپیس از بین برود. البته استفاده از سلفون بعد از استریل کردن هندپیس ضروری است.

پیشنهاد می کنیم مقاله لیزر موهای زائد در بارداری را مطالعه نمایید.

4. مراجعه به مراکز معتبر و قابل اطمینان

در نهایت، پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر در ناحیه تناسلی خود، تا حد امکان به مراکز معتبر و قابل اطمینان مراجعه کنید. متاسفانه یا خوشبختانه، در حال حاضر مراکز لیزر بسیار زیادی در سطح شهر وجود دارند و به همین دلیل هم شاید انتخاب یک مرکز معتبر کمی برای شما دشوار باشد. از این رو، تحقیقات بسیار زیادی درباره مرکزی که می خواهید بروید به عمل بیاورید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ مشکلی برای شما به وجود نمی آید.

سخن نهایی

در این مقاله از لند اسپا، اطلاعات کاملی درباره انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، روش های مختلفی برای انتقال این بیماری وجود دارند و فقط لیزر باعث انتقال آن نمی شود.

با این حال، لیزر هم می تواند یکی از رایج ترین روش های انتقال زگیل تناسلی به شمار بیاید. پس اگر فردی از شما پرسید که آیا زگیل تناسلی از طریق لیزر منتقل می شود یا خیر، به او بگویید که اگر فرد قبل از او دارای ویروس اچ پی وی بوده باشد، احتمال بروز بیماری در این فرد هم وجود دارد. حتی اگر شما هم به این ویروس مبتلا باشید، بهتر است از لیزر کردن بپرهیزید. زیرا این امر باعث گسترده تر شدن زگیل در ناحیه تناسلی می شود.

بیماری های پوستی متعددی با زگیل تناسلی اشتباه گرفته میشوند به همین دلیل بهتر است که بلاگ از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم یا جوش را بخوانید.

سوالات متداول

آیا احتمال انتقال ویروس hpv به نواحی دیگر بدن، مانند زیر بغل هم وجود دارد؟

ویروس اچ پی وی می تواند فقط در نواحی تناسلی افراد به وجود بیاید و حتی اگر فردی که به این ویروس مبتلا باشد هم قبل از شما لیزر انجام داده باشد، احتمال اینکه در نواحی دیگری از بدن شما مانند زیر بغل به وجود بیاید، بسیار پایین است.

اگر فرد مبتلا به زگیل تناسلی لیزر کند، چه می شود؟

اگر زگیل تناسلی دارید، باید تا بعد از خوب شدن از انجام لیزر بپرهیزید. زیرا لیزر در این نواحی باعث گسترش منطقه زگیل می شود و شاید از بین بردن آن روند طولانی تری را در بر بگیرد.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مهدیه

علاقه زیادی به مطالعه دارم و دوست دارم در زمینه های سلامتی اطلاعات زیادی کسب کنم و در این راستا این اطلاعات رو با دیگران به اشتراک بگذارم.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا