پوستزیبایی

نحوه انجام هایفو بینی و مزایا و معایب

هایفو بینی یکی از بهترین روش هایی است که برای کوچک کردن بینی های گوشتی از آن استفاده می شود و نسبت به عمل جراحی، هزینه بسیار مقرون به صرفه تری دارد. خیلی از افراد ترجیح می دهند که این روش را به جای جراحی استفاده کنند تا ریسک کمتری متحمل شوند.

مزیت دیگری که باعث می شود خیلی از افراد هایفوی بینی را نسبت به سایر روش ها ترجیح دهند، کم تهاجمی بودن آن است. در فرایند انجام هایفوتراپی بینی، هیچ گونه مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد و می توانید بدون احساس هیچ دردی، آن را انجام دهید. اگر شما هم می خواهید بدانید هایفو بینی چیست و اطلاعات بیشتری درباره آن به دست بیاورید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

خیلی از افرادی که بینی گوشتی دارند، به دنبال روش مناسبی برای کوچک کردن بینی خود هستند، تا حد امکان ترجیح می دهند که به سراغ جراحی نروند. یکی از روش هایی که شاید خیلی از افراد درباره آن اطلاعاتی داشته باشند، سوزاندن چربی در ناحیه بینی است. با این حال، هیچ یک از این روش ها نمی توانند به اندازه هایفو برای بینی موثر واقع شوند. در این مقاله برای شما توضیح می دهیم که هایفوتراپی بینی چیست و چگونه انجام می شود.

نحوه انجام هایفو بینی

هایفو بینی چگونه انجام می شود؟

اگر شما هم می خواهید بدانید که هایفو بینی چیست و چگونه از این روش استفاده می شود، به این بخش توجه کنید. همان طور که در ابتدای مقاله هم به اختصار گفتیم، در این روش از هیچ گونه جراحی استفاده نمی شود و به همین دلیل هم نیازی به بیهوشی ندارید. از این رو، هایفو بینی را یکی از کم تهاجمی ترین روش ها برای کوچک کردن بینی به شمار می آورند.

پیشنهاد میکنیم بلاگ هایفوتراپی چیست را حتما مورد مطالعه قرار دهید.

نحوه انجام هایفوتراپی بینی بدین صورت است که با استفاده از یک دستگاه، اشعه فراصوت یا اولتراسوند را به لایه های زیرین اطراف بینی ساطع می کنند. برای انجام این کار، این دستگاه را به صورت مستقیم روی سطح پوست در نواحی بینی قرار می دهند تا به از بین بردن غدد چربی کمک کند.

خوشبختانه در این روش، هیچ نیازی به برش و بخیه وجود ندارد و حتی اگر نگران آسیب رسیدن به لایه های زیرین پوست خود در نواحی بینی هستید، باید بگوییم که این عمل هیچ گونه آسیبی به این نواحی وارد نمی کند و تنها چربی ها و گوشت بینی را مورد هدف قرار می دهد.

هایفو بینی چگونه انجام می شود؟

مهم ترین دلیلی که افراد از هایفوی بینی استفاده می کنند، به منظور کوچک کردن و فرم دادن به شکل بینی آن ها است. در این روش، پزشک متخصص با ساطع کردن اشعه فراصوت به نواحی مورد نظر، به این نواحی گرما می رساند که گرمای ایجاد شده، باعث از بین رفتن کلاژن قدیمی و تولید کلاژن های جدید می شود. نکته جالب توجه درباره هایفوتراپی برای بینی گوشتی که باعث افزایش طرفداران آن شده، این است که تنها با انجام 1 تا 2 جلسه هایفوتراپی، می توانید تا مدت ها از بینی کوچک خود لذت زیادی ببرید.

چه کسانی مناسب انجام هایفو بینی هستند؟

تقریبا همه کسانی که بینی های گوشتی و نسبتا بزرگ تری داشته باشند، کاندید مناسبی برای استفاده از هایفو بینی هستند. با توجه به این مسئله، می توان متوجه شد که هایفو برای کسانی که بینی آن ها استخوانی است، گزینه مناسبی به نظر نمی رسد. به همین دلیل هم مطمئن باشید که هایفوتراپی برای بینی گوشتی کاملا کاربردی و مناسب است و شما می توانید از این روش مقرون به صرفه برای کوچک کردن بینی خود نسبت به روش های پرهزینه مانند جراحی استفاده کنید.

هایفو بینی چگونه انجام می شود؟

با این حال، بهتر است کسانی از این روش استفاده کنند که حداقل 30 سال داشته باشند. پس اگر شما هم بیشتر از 30 سال سن دارید و از بینی گوشتی و بزرگ خود راضی نیستید، می توانید از هایفوتراپی برای بینی گوشتی خود استفاده کنید تا آن را به سایز دلخواه خود در بیاورید.

یکی دیگر از بخش هایی که برای انجام هایفوتراپی بسیر مناسب است، غبغب می‌باشد. به همین دلیل توصیه میکنیم که بلاگ هایفو غبغب را نیز حتما مطالعه کنید.

چه کسانی نباید هایفو بینی انجام دهند؟

اگرچه هایفو بینی برای تمام افرادی با بینی های گوشتی و بزرگ مناسب است، اما باز هم بهتر است برخی از افراد از این روش استفاده نکنند و آن را تا دوره خاصی به تعویق بیندازند. مهم ترین گروه هایی از افراد که نباید از هایفوتراپی بینی برای کوچک کردن بینی خود استفاده کنند، عبارتند از:
• خانم های باردار و شیرده
• افراد مبتلا به عفونت های پوستی و حساسیت
• مصرف کنندگان داروهای خاص و داروهای ضد انعقاد کننده خون مانند آسپرین
• متقاضیان استفاده از تزریق بوتاکس تا 2 هفته اخیر
• بیماران مبتلا به صرع و دیابت
• افراد مصرف کننده داروهایی که خوب شدن زخم را به تعویق می اندازند
• بیماران و یا سابقه داران بیماری های قلبی عروقی

همان طور که در بخش بالا مشاهده کردید، افرادی که در این فهرست قرار می گیرند، نباید از هایفوتراپی بینی استفاده کنند. برای مثال، خانم های باردار یا شیرده می توانند هایفوتراپی بینی را تا پایان دوره شیردهی خود به تعویق بیاندازند.

چه کسانی نباید هایفو بینی انجام دهند؟

علاوه بر این، سایر افرادی که بیماری های خاص دارند هم باید حتما با پزشک خود درباره این موضوع مشورت کنند. در نهایت، افرادی که داروهای خاص ذکر شده را مصرف می کنند، بهتر است بعد از مشورت با پزشک، از چند هفته قبل از هایفوتراپی، این داروها را مصرف نکنند. اگر کسی به تازگی از سایر روش های زیبایی مانند بوتاکس استفاده کرده باشد، بهتر است 2 هفته صبر کند و بعد هایفوتراپی را انجام دهد.

میزان ماندگاری هایفو بینی چقدر است؟

برای خیلی از افرادی که می خواهند از هایفوتراپی برای بینی گوشتی استفاده کنند، این سوال پیش می آید که هایفوتراپی بینی تقریبا چقدر ماندگاری دارد؟ برای پاسخ به این افراد، باید بگوییم که مدت زمان ماندگاری این عمل تا حد بسیار زیادی به شرایط بدنی خود متقاضیان و رعایت مراقبت های بعد از هایفوتراپی بستگی دارد.

اما به طور کلی، به نظر می رسد که این روش نسبت به سایر شیوه های موقتی، ماندگاری بسیار بیشتری دارد و در عین حال، هزینه نسبتا کمتری نسبت به عمل جراحی دارد. با توجه به این موارد و در صورت رعایت نکات لازم، به نظر می رسد که هایفوتراپی بینی می تواند بین 1 تا 3 سال ماندگاری داشته باشد. پس برای افزایش مدت زمان ماندگاری این روش، سعی کنید لایف استایل مناسبی داشته باشید.

عوارض و مزایا هایفو بینی

برخی از افراد به محض انجام هایفوتراپی بینی، می توانند نتایج مورد نظر خود را مشاهده کنند. این در حالی است که اغلب کسانی که از این روش برای کوچک کردن بینی گوشتی خود استفاده می کنند، باید بین 1 تا 3 ماه برای مشاهده نتایج این عمل، صبر کنند.

اگر به تازگی هایفوتراپی انجام داده اید بهتر است بلاگ مراقبت بعد از هایفو را بخوانید.

عوارض و مزایا هایفو بینی

هایفوتراپی بینی هم مانند هر روش زیبایی دیگری، مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. بهتر است قبل از بکار گرفتن این روش، به طور کامل از این مزایا و معایب آن مطلع شوید. در این بخش، می توانید مهم ترین مزایا و معایب هایفوتراپی برای بینی گوشتی را مشاهده کنید و با توجه به این موارد، تصمیم بگیرید که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر.

مزایای هایفوی بینی

احتمالا تاکنون هم متوجه شدید که هایفو بینی تا چه حد مزایای زیادی دارد. در این بخش می توانید مهم ترین مزایای هایفوتراپی بینی را مشاهده کنید که باعث شده اند اغلب افراد این روش را نسبت به سایر روش های معمولی و یا تهاجمی ترجیح بدهند.

• غیر تهاجمی بودن: همان طور که چندین بار هم در این مقاله گفتیم، در این روش به هیچ عنوان پوست شما برش داده نمی شود و می توانید مطمئن باشید که روشی کاملا غیر تهاجمی و بدون درد است.

• ماندگاری بالا: در مقایسه با سایر روش های معمولی دیگر، هایفوتراپی مدت زمان ماندگاری خیلی بیشتری دارد. از این رو، با رعایت مراقبت های بعد از هایفوتراپی بینی می توانید مطمئن باشید که تا سال ها از نتیجه این عمل راضی خواهید بود.

• از بین بردن چین و چروک در نواحی بینی: یکی از مهم ترین دلایلی که خیلی از افراد از هایفوتراپی استفاده می کنند، این است که چین و چروک ها در اطراف بینی خود را از بین ببرند. به بیان دیگر، شما می توانید با یک تیر دو نشان بزنید و هم بینی گوشتی خود را کوچک کنید و هم چین و چروک های آن را کاهش دهید.

• رسیدن به نتیجه در زمان سریع: برای این که به نتیجه رضایت بخشی در خیلی از عمل ها دست پیدا کنید، باید زمان نسبتا زیادی بگذارید. این در حالی است که این موضوع برای هایفو بینی صدق نمی کند و شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن، به نتیجه مورد نظر خود برسید.

مزایای هایفوی بینی

• تعداد جلسات کوتاه: اگر کمی درباره عمل جراحی بینی تحقیق کنید، متوجه می شوید که این روش به زمانی نسبتا زیادی برای عمل نیاز دارد. این در حالی است که در مدت زمان خیلی کوتاهی کمتر از یک ساعت، می توانید هایفوتراپی بینی را انجام دهید و بعد به سراغ انجام کارهای روزمره خود بروید.

• مقرون به صرفه: در نهایت، مزیت دیگری که باعث شده اغلب افراد هایفو بینی را نسبت به سایر روش های زیبایی ترجیح دهند، قیمت بسیار مقرون به صرفه آن است. البته از آنجا که نیازی نیست شما به صورت مداوم برای تمدید آن به پزشک مراجعه کنید، هزینه آن کمتر هم می شود.

آشنایی با لیست 10 تایی بهترین جراح بینی در تهران و سابقه آن ها

معایب های روی بینی

همان طور که این روش مزایای بسیار زیادی دارد، ممکن است معایب خاصی هم داشته باشد که فقط در افراد خیلی کمی دیده می شود. در شرایط کلی، هایفوتراپی بینی هیچ گونه عوارض خاصی ندارد و تقریبا اغلب کسانی که از این روش استفاده کرده اند، از آن رضایت بسیار زیادی داشتند.
با این حال، کل معایبی که ممکن است بعد از این عمل در برخی از افراد به وجود بیاید، مواردی مانند التهاب، قرمزی و یا احساس خارش بسیار کم است. با مشورت با پزشک خود، می توانید از یک کمپرس یخ برای رفع التهاب این ناحیه استفاده کنید. اولین کاری که برای کاهش معایب و عوارض هایفو زیبایی بینی می توانید انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه مشکلی برای شما پیش نمی آید، مراجعه به یک کلینیک معتبر و پزشک متخصص است.

معایب هایفو روی بینی

سخن نهایی

ما در این مقاله از لند اسپا، اطلاعات کاملی درباره هایفو بینی در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، این روش نسبت به خیلی از روش های دیگر برای کوچک کردن بینی های گوشتی، مزایای بیشتری داشت. پس اگر شما هم به دنبال یک روش مقرون به صرفه و بدون درد برای کوچک کردن بینی گوشتی خود هستید، می توانید از هایفوتراپی استفاده کنید و مطمئن باشید که هیچ گونه مشکلی برای شما به وجود نخواهد آمد. اگر هرگونه سوالی درباره این عمل دارید، می توانید در قسمت نظرات از ما بپرسید.

سوالات متداول

آیا هایفوتراپی بینی درد دارد؟

خوشبختانه هایفوتراپی بینی هیچ گونه دردی ندارد و یکی از غیر تهاجمی ترین روش ها برای کوچک کردن بینی گوشتی به شمار می رود. همان طور که گفتیم، در این روش از برش و بخیه استفاده نمی شود و با استفاده از امواج فراصوت، دمای لایه های پوست افزایش یافته و این امر باعث کوچک شدن بینی می شود.

نتیجه هایفوتراپی بینی چقدر بعد از عمل پدیدار می شود؟

برخی از افراد به محض انجام هایفوتراپی بینی، می توانند نتیجه آن را مشاهده کنند. این در حالی است که بیشتر کسانی که از این روش استفاده می کنند، باید بین 1 تا 3 ماه صبر کنند تا بهترین نتیجه از هایفو بینی در آن ها نیز پدیدار شود.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا