تاریخ امروز :تیر 7, 1401

چگونه با ماساژ به دید چشم ها کمک کنیم؟

چگونه با ماساژ به دید چشم ها کمک کنیم؟

چشم های مادر واقع، یکی از موهبت های است چه خداوند به ما ارزانی داشته است.افرادی که نابینا هستند و یا دید خود را از دست داده اند اهمیت آن را به خوبی درک می کنند. روش ماساژ درمانی مراحل مختلف نابینایی،به افراد بسیاری کمک کرده است در هر حال،روش زیانباری برای چشم ها نیست.

چگونه با ماساژ به دید چشم ها کمک کنیم؟

ماساژ درمانی،باعث ایجاد آرامش می شود و برای سلامت چشم ها مطلوب است. امیدوارم بتوانم دانش نوینی را در اختیار افرادی بگذارم که ناراحتی چشمی دارند و برای شما موثر باشد. شما می توانید همچنین با استفاده از ماساژ درمانی همانگونه که توضیح خواهم داد،چشمان زیبا و جذاب تری داشته باشید.

مقاله پیشنهادی : درمان گودی زیر چشم

 تحریک کلیه ها برای تقویت چشم ها

دو عضو مهم که عملکرد طبیعی چشم ها را تحت تاثیر قرار می دهند،کلیه ها هستند. با ماساژ دادن کانون های حساس واکنشی که در مرکز دستها و پاها قرار دارند،کلیه ها را تحریک کنید.

تصویر 10 و 13 را ببینید.تصویر ۷ و 9 نمایانگر مراکز بازتابی مربوط به کلیه ها هستند و با ماساژ دادن آنها چشم ها را تحریک کنید.اکنون به مراکز بازتابی مربوط به چشم ها برمی گردیم.

در روش ماساژ درمانی( مربوط به دست و پا)چنین آموزش داده ام که کانونهای واکنشی زیر دو انگشت کناری شست پا را در محل اتصال به پا( در هر دو پا) ماساژ دهید. همین ماساژ را در مورد دو انگشت کنار شست دست انجام دهید. چنانچه این کانون ها دردناک و حساس باشند، نیاز به ماساژ دارند تا مشکلی که برای کارکرد عادی و طبیعی چشم ها پیش آمده است،برطرف شود.

کمک ماساژ به دید چشم ها

 ماساژ مراکز حساس چشم برای دید بهتر

اکنون می‌توانید مراکز حساس واکنشی نزدیک چشم ها را برای رفع مشکلات چشم ماساژ دهید.روش زیر،توسط “درسه پریمر” با موفقیت به کار گرفته شده است:اگر عضلات اطراف چشم دچار انقباض باشند،باعث کشیدگی کره ی چشم می شوند و به حالت طبیعی آن آسیب می زنند و از گردش کره چشم ها جلوگیری می کنند و باعث دوربینی و نزدیک بینی می‌شوند.

انقباض عضلات پلک ها،گاها با کره ی چشم اصطکاک پیدا می کنند و در نهایت، باعث بیماری آب مروارید می شوند. چنانچه عضلات چشم( در قسمت پشت چشم)دچار انقباض شوند، مجاری تخلیه چشم به سرعت بسته می شوند و فرایند تخلیه به شکل مناسب  انجام نمی‌گیرد و در نتیجه،به علت تجمع ترشحات،در نهایت،فرد مبتلا دچار بیماری آب سیاه میشود.

برای آرام سازی عضلات چشم،با انگشتان وسطی خود مراکز واکنشی زیر هر دو چشم خود را ماساژ دهید.همانگونه که این کانون ها را ماساژ می دهید به آن فشار نیز وارد کنید؛ به طوری که عضلات سفت و منقبض را احساس کنید

وقتی دریافتید که عضله منقبض شده است، احتمالا نقطه ی سفتی را خواهید یافت و یا ماهیچه هایی را در زیر انگشتان خود احساس خواهید کرد.وقتی کانونهای حساس واکنشی چشم ها را تحریک می کنید، در واقع، بی درنگ انرژی تازه ای همراه با زندگی به آن می بخشید.

مرحله ی نخست

در بیشتر موارد، در مرحله ی نخست این روش را به کار نبندید؛ زیرا اگر چشم ها را بیش از حد تحریک کنید،احتمالاً سردرد شدیدی عارضتان خواهد شد. بنابراین پیشنهاد می کننم که ابتدا فقط یک بار در روز این روش را انجام دهید و بعد، همانگونه که احساس خواهید کرد، می‌توانید دفعات آن را بی آنکه زیادی صورت گیرد، افزایش دهید.

ماساژ را تا رسیدن به استخوان های بالای چشم ادامه دهید و این روش را تکرار کنید. راه ساده تر این است که از انگشتان شست خود برای این امر استفاده کنید. وقتی این ماساژ را انجام می دهید به جای این که با خود عضله کلنجار بروید، قسمتهای عرضی و اطراف آن را فشار و ماساژ بدهید.

با انگشت وسطی یا شست خود، از قسمت بالای بینی محل عمیقی که حفره ی چشم آغاز می شود،ماهیچه‌های چشم را ماساژ دهید.شاید حین ماساژ نقاط دردناکی پیدا کنید؛ در این صورت،این توصیه را هم در نظر بگیرید که اگر ناراحت شدید،سعی کنید با ماساژ و فشار دادن،درد را برطرف کنید.

تاثیر ماساژ بر روی چشم ها

ماهیچه های روی پیشانی

این روش را در مورد هر دو چشم انجام دهید. سپس به طرف ماهیچه های روی پیشانی( دقیقاً در بالای ابروها) بروید. در صورتی که در این ناحیه،سلسله عضلات منقبض شده ای را احساس کردید،متوجه خواهید شد ماهیچه ای را که احتمالاً مانع جریان طبیعی انرژی الکتریکی در مسیر مراکز حساس واکنشی است، پیدا کرده اید.این ماهیچه ممکن است کاملا دردناک باشد، زیرا مسیر انرژی الکتریکی حیاتی،به علت این مناطق سفت و دردناک،مسدود می شود.

ماساژ دادن این مراکز بازتابی اطراف چشم ها می تواند به بهبود و اصلاح چشمهای بدحالت و بیرون زده و چشم‌هایی که نسبت به نور حساس هستند و آسیب دیده اند و نیز چشم های موربی که در اثر کشیدگی و فشار عضله دچار آسیب شده اند،کمک کند.

ماساژ دادن و ضربه زدن آرام بر روی سر نیز می تواند زندگی جدیدی را برای چشم ها به وجود آورد(به قسمت تحریک مراکز حساس روی سر نگاه کنید).

محلول کاملا طبیعی شستشوی چشم

روش دیگر که به چشم کمک می‌کنند تا به حالت طبیعی خود بازگردد،استفاده از عسل است.فقط یک قطره عسل رقیق در چشمان خود بریزید.ظرف مدت بسیار کوتاهی متوجه بهبود دید خود خواهید شد.ابتدا چشمان شما را برای چند ثانیه مانند آتش می سوزاند،اما با ریزش اشک،چشم ها شسته می شود.یک بار دچار شب کوری شدم و تصمیم گرفتم از این روش استفاده کنم.

مدت کوتاهی پس از استفاده مجبور به رانندگی در تاریکی شب شدم. جالب اینکه دید من در رانندگی،مانند دید من حین رانندگی در روشنایی روز بود.این ماجرا سالها پیش اتفاق افتاد و من هنوز می توانم به خوبی در شب ببینم.فقط برای مدت تقریبا ۱۰ روز از عسل استفاده کردم و بعد به علت مشغله کاری،استفاده از آن را فراموش کردم.

ماساژ صورت و چشم ها

لمس چشم با کف دست

روش دیگری که به دید چشم کمک می کند،پوشاندن آن با کف دست است. شما نیز میتوانید با استفاده از این روش دید خود را تقویت کنید.برای به کار بردن این روش،کف دست های خود را روی هر یک از چشم‌ها بگذارید.به این صورت که انگشتان دو دست خود را به صورت ضربدر در یکدیگر فرو ببرید.

یعنی انگشتان خود را در همدیگر قفل کنید؛به طوری که هیچگونه روشنایی در میدان دید نداشته باشید.بعد چشم های خود را در داخل کف دست باز نگه دارید.چند دقیقه صبر کنید،مطمئن شوید که در تاریکی کامل نگاه می کنید.همچنین این روش اثر آرامبخشی برای تمام سیستم عصبی دارد.در صورت تمایل چندین بار این عمل را انجام دهید.

 چگونه خستگی چشم را برطرف کنیم

بهبود گردش خون برای پیشانی و شقیقه ها خستگی چشم را رفع خواهد کرد.از بندها یا نوک انگشتان وسطی استفاده کنید.روی شقیقه ها(دقیقاً دو سوی پیشانی،در لبه خارجی هر ابرو) را با حرکت دورانی ملایم ماساژ دهید.برای تقویت بینایی،ویتامینهای آ و ث مفیدند.ازآنجاکه خوردن سالاد های تازه به میزان کافی جهت تامین ویتامین های لازم برای دید چشم،دشوار است،استفاده از آب میوه توصیه می‌شود.

 با رفع نقص پا، انحراف چشم نیز برطرف می شود

نقل قول:برادر من در پای چپ خود مشکل داشت.پای او پیچ می‌خورد و معمولا به زمین می افتاد.وقتی پسرم به دنیا آمد،او نیز همین مشکل را داشت.متوجه شدم که چشم چپ او نیز انحراف دارد.پاشنه ای بلند برای کفش او ساختم تا پایش راست بایستد. وقتی پای او به وضعیت متعادل برگشت،متوجه شدم چشم او نیز درمان شده است.برای اینکه بتوانید دید چشم ها را بیشتر کنید انجام این ورزش ها توصیه میشود.

اشتراک‌گذاری

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.