پوستزیبایی

فاکتورهای موثر بر ماندگاری هایفوتراپی در بخش های مختلف صورت

همان طور که می دانید، هایفوتراپی یکی از محبوب ترین روش های جوانسازی صورت به شمار می رود که می توان از آن برای کلاژن سازی پوست استفاده کرد. به همین دلیل خیلی از افراد ترجیح می دهند نسبت به سایر روش ها، از این عمل برای جوانسازی پوست خود استفاده کنند. یکی از مهمترین مزایای این روش، ماندگاری فوق العاده بالای آن است. در این مقاله میخواهیم اطلاعات کاملی درباره ماندگاری هایفوتراپی در بخش های مختلف صورت در اختیار شما قرار دهیم.
اگر شما هم می خواهید از این روش استفاده کنید و برای شما سؤال است که هایفوتارپی چقدر ماندگاری دارد و میزان ماندگاری آن به چه فاکتورهایی وابسته است، تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا بدانید که اثرات ناشی از هایفو چقدر روی صورت باقی می ماند و ماندگاری آن به چه عواملی بستگی دارد.

هایفوتراپی چیست؟

هایفو (HIFU) به دستگاهی گفته می شود که امواج فراصوت یا اولتراسوند را به لایه های پوست ساطع می کند و با انجام این کار، باعث افزایش کلاژن سازی پوست می شود. وقتی درباره این عمل صحبت می کنیم، ممکن است برای برخی از افراد سوال پیش بیاید که آیا این اشعه ها باعث آسیب رساندن به لایه های زیرین پوست می شوند یا خیر؟

هایفوتراپی چیست؟

برای پاسخ باید بگوییم که این دستگاه، هیچ گونه اثرات مخربی برای لایه های زیرین پوست ندارد و تنها لایه های سطحی پوست را مورد هدف قرار می دهد. نحوه عملکرد هایفوتراپی هم بدین صورت است که با تحریک قدرت کلاژن ساز پوست، به استحکام و محکم تر شدن آن کمک زیادی می کند. مهم ترین دلیلی که باعث افزایش طرفداران و محبوبیت این روش شده، ماندگاری هایفوتراپی است که موجب شده خیلی از افراد از این روش رضایت زیادی داشته باشند.

پیشنهاد میکنیم بلاگ هایفوتراپی چیست را حتما مورد مطالعه قرار دهید.

ماندگاری هایفوتراپی

اکنون وقت آن رسیده که برای شما توضیح دهیم هایفوتراپی چقدر ماندگاری دارد؟ برای پاسخ باید بگوییم که مدت ماندگاری هایفوتراپی در بخش های مختلف صورت، با یکدیگر متفاوت هستند. البته در بسیاری مواقع هم ماندگاری هایفوتراپی صورت شباهت زیادی به هایفوتراپی در بخش های مختلف دیگر مانند غبغب دارد. اما به طور کلی، در اینجا توضیح می دهیم که ماندگاری هایفوتراپی چقدر است و در هر یک از بخش های صورت چقدر با یکدیگر تفاوت دارد.

ماندگاری هایفوتراپی صورت

بسیاری از افراد برای رفع چین و چروک های پوست صورت خود، از عمل هایفوتراپی استفاده می کنند. زیرا این روش نسبت به سایر شیوه های تهاجمی، احتمال خطر بسیار بسیار کمی دارد و به همین دلیل هم شما می توانید بدون هیچ گونه نگرانی، از این عمل استفاده کنید.

ماندگاری هایفوتراپی صورت

مدت زمان ماندگاری هایفو تا حد زیادی به شرایط بدنی شما بستگی دارد. اما اگر به خوبی به این عمل رسیدگی کنید و مراقبت های بعد از هایفوتراپی را رعایت نمایید، احتمال دارد که اثرات هایفوتراپی تا دو سال هم در صورت شما باقی بماند.
مدت زمان ماندگاری هایفوتراپی ابرو و بینی هم تا حد زیادی مانند مدت ماندگاری هایفو صورت است. البته برای این که مدت زمان ماندگاری این عمل افزایش پیدا کند و به دو سال برسد، احتمالا نیاز دارید که سالیانه یک یا دوبار از این عمل استفاده کنید.

ماندگاری هایفوتراپی دور چشم

یکی دیگر از روش های هایفوتراپی که تاثیر زیادی در جوان سازی پوست دارد، هایفو دور چشم است که به افزایش کلاژن سازی در ناحیه زیر چشم می شود و تاثیر زیادی در از بین بردن خطوط اطراف چشم دارد؛ علاوه بر این که می تواند به لیفت چشم شما نیز کمک زیادی کند.

ماندگاری هایفوتراپی دور چشم

اگر می خواهید بدانید که ماندگاری هایفو دور چشم چقدر است، باید بگوییم که این ناحیه از پوست به خاطر داشتن پوست نازک، نیاز به مراقبت بیشتری دارد تا بتواند ماندگاری مانند ماندگاری هایفوتراپی صورت داشته باشد. اما اغلب مواقع، مدت زمان ماندگاری هایفو زیر چشم نسبتا کمتر از ماندگاری هایفو صورت است.

ماندگاری هایفوتراپی غبغب

احتمالا شما هم افرادی را دیده اید که ناحیه زیر چانه و گردن آن ها گوشت و چربی زیادی دارد. در این شرایط، این گونه افراد می توانند برای از بین بردن غبغب خود، از عمل هایفوتراپی استفاده کنند. مدت زمان ماندگاری هایفو غبغب هم نسبتا مانند موارد قبلی است و تا حد بسیار زیادی به رژیم غذایی بعد از هایفوتراپی شما بستگی دارد. از سوی دیگر، شما باید تمام تلاش خود را کنید که بعد از این عمل، در ناحیه زیر چانه شما چربی بیشتری به وجود نیاید.

یکی دیگر از بخش هایی که برای انجام هایفوتراپی بسیر مناسب است، غبغب می‌باشد. به همین دلیل توصیه میکنیم که بلاگ هایفو غبغب را نیز حتما مطالعه کنید.

فاکتورهایی که بر ماندگاری هایفوتراپی اثر می گذارند

پیش از این نیز برای شما توضیح دادیم که ماندگاری هایفوتراپی چقدر است و این عمل تقریباً تا چه مدت روی صورت شما باقی می ماند. اکنون وقت آن رسیده که فاکتورهای موثر بر مدت ماندگاری هایفو را نیز بدانید. برخی از مهم ترین عواملی که می توان نام برد، عبارتند از:

شرایط بدنی

طبیعتا شرایط بدنی هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. در نتیجه این امر، ممکن است بدن افراد در پاسخ به هایفوتراپی، عکس العمل متفاوتی نسبت به یکدیگر نشان دهند. به همین دلیل هم ممکن است برخی از افراد از هایفوتراپی بیش از اندازه راضی باشند و برخی دیگر خیر. همین موضوع و میزان کلاژن سازی پوست تا حد بسیار زیادی به شرایط بدنی افراد بستگی دارد.

شرایط بدنی

افرادی که میخواهند مزوتراپی انجام بدهند بهتر است بلاگ تعداد جلسات مزوتراپی مو را مطالعه کنند.

سن

از دیگر فاکتورهایی که تفاوت زیادی در مدت زمان ماندگاری هایفو می گذارد، سن متقاضیان برای انجام این عمل است. همان طور که پیش از این نیز گفتیم، هایفوتراپی باعث افزایش کلاژن سازی در سطح پوست می شود. در نتیجه، این عمل روی افراد جوان تر، پاسخ بهتری دارد و برعکس. به همین دلیل هم افرادی که تقریباً زیر 40 سال داشته باشند و از عمل هایفو تراپی برای جوانسازی پوست خود استفاده کنند، نتیجه بهتری نسبت به افراد مسن تر دریافت خواهند کرد.

میزان شل شدگی پوست

یکی دیگر از عواملی که تاثیر مستقیمی بر مدت زمان ماندگاری هایفو می گذارد، میزان شل شدگی پوست افراد متقاضی است. هر چه شما برای رفع افتادگی و چین و چروک پوست خود سریع تر از این عمل استفاده کنید و میزان شل شدگی پوست شما کمتر باشد، می توانید از مدت زمان ماندگاری طولانی تری از هایفوتراپی لذت ببرید. این در حالی است که افرادی که شل شدگی و افتادگی پوست آن ها بسیار زیاد است، احتمالاً به تعداد جلسات بیشتری برای افزایش ماندگاری هایفوتراپی نیاز دارند.

بهترین دکتر هایفوتراپی در تهران کیست؟

لایف استایل

در صورتی که فرد متقاضی هایفوتراپی لایف استایل منظم و مناسبی داشته باشد، مدت زمان ماندگاری این عمل در آن ها افزایش پیدا می کند. منظور ما از لایف استایل مناسب، داشتن خواب کافی و تغذیه مناسب است. علاوه بر این، از نوشیدن آب کافی و ورزش کردن نیز غافل نشوید. رعایت هر یک از این فاکتور ها می تواند تاثیر بسیار زیادی در مدت زمان ماندگاری هایفوتراپی در بخش های مختلف صورت و گردن شما داشته باشند.

لایف استایل

رعایت مراقبت های بعد از هایفوتراپی

هنگامی که بعد از عمل جراحی با پزشک خود مشورت می کنید، اطلاعات کاملی درباره رعایت مراقبت های بعد از این عمل در اختیار شما قرار می دهد. به همین دلیل هم با دقت به تمامی نکات گوش کرده و همه آن ها را رعایت نمایید.
برخی از مهم ترین مراقبت های بعد از هایفوتراپی که تاثیر زیادی بر میزان ماندگاری آن دارند، مواردی مانند تغذیه مناسب، خواب کافی و موارد این چنینی است که در پیش از این نیز گفتیم. با این حال، برای کسب اطلاعات بیشتر، حتماً با پزشک خود مشورت کنید و تحقیقات کافی را در این زمینه به عمل بیاورید.

اگر به تازگی هایفوتراپی انجام داده اید بهتر است بلاگ مراقبت بعد از هایفو را بخوانید.

دستگاه هایفو و کلینیک

در نهایت، آخرین فاکتوری که می تواند اثر مستقیمی بر مدت زمان ماندگاری هایفو بگذارد، دستگاهی است که شما برای جوانسازی پوست خود از آن استفاده می کنید و کلینیکی که برای هایفوتراپی به آن مراجعه کرده اید. هرچه دستگاه هایفوتراپی موجود در کلینیک موردنظر شما قدرت بیشتری داشته باشد و بتواند تعداد شات های بیشتری در هر دقیقه ساطع کند، اثر بهتری خواهد داشت و مدت زمان ماندگاری هایفوتراپی نیز افزایش پیدا می کند.

از چه زمانی می توان اثرات هایفوتراپی را دید؟

وقتی درباره ماندگاری هایفو صورت صحبت می کنیم، خیلی از افراد می پرسند که از چه زمانی می توان اثرات این عمل را مشاهده کرد؟ برای پاسخ، باید بگوییم که تقریباً 20 درصد از متقاضیان این عمل، بلافاصله بعد از هایفوتراپی نتیجه مورد نظر خود را مشاهده می کنند. با این حال، بسیاری از افراد برای رسیدن به نتیجه مورد نظر خود باید بین 6 تا 12 هفته صبر کنند. در تعداد خیلی کمی از متقاضیان هم مشاهده می شود که مدت زمان اثر هایفوتراپی از 6 ماه بعد از این عمل آغاز می شود.

از چه زمانی می توان اثرات هایفوتراپی را دید؟

سخن پایانی

ما در این مقاله از لند اسپا، اطلاعات کاملی درباره ماندگاری هایفوتراپی در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، این روش نسبت به سایر روش های زیبایی و جوانسازی پوست، ماندگاری خیلی بیشتری دارد. می توان گفت یکی از مهم ترین دلایلی که خیلی از افراد این روش را نسبت به سایر شیوه های جوانسازی پوست مانند بوتاکس و لیفت ترجیح می دهند، ماندگاری فوق العاده بیشتر آن است. این امر باعث می شود که حتی در هزینه های شما نیز صرفه جویی شود و نیازی نباشد که به صورت مداوم هر 3 یا 4 ماه یک بار، برای تمدید مجدد به پزشک مراجعه کنید.

اگر مایل به انجام هایفوی بینی هستید توصیه میکنیم بلاگ هایفو بینی را بخوانید تا از مزایا و معایب آن آگاه شوید.

سوالات متداول

برای افزایش ماندگاری هایفوتراپی، هر چند وقت یک بار باید این عمل را تکرار کنیم؟

رای این که هایفوتراپی ماندگاری بیشتری برای شما داشته باشد، باید این عمل را بین 6 ماه تا 1 سال یک بار تکرار کنید. این موضوع برای افرادی که سن بالا و پوست افتاده تری دارند، از اهمیت بالاتری برخوردار است.

هایفوتراپی چقدر ماندگاری دارد؟

مدت زمان ماندگاری هایفوتراپی به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. اما در شرایط کلی، می توانید انتظار داشته باشید که این عمل بین 1 تا 2 سال ماندگاری داشته باشد. حتی اگر مراقبت های بعد از این عمل را رعایت کرده و شرایط بالا را داشته باشید، ممکن است مدت زمان ماندگاری آن بیشتر هم شود.برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا