زیباییمو

تعداد جلسات مزوتراپی مو چقدر است؟

در حال حاضر، دلایل بسیار زیادی برای ریزش مو وجود دارند. از سوی دیگر، ریختن مو‌ها می‌تواند یکی از آزاردهنده‌ترین مشکلاتی باشد تأثیر زیادی بر ظاهر افراد می‌گذارد. به همین دلیل هم کسی برای زیبا به نظر رسیدن، به دنبال روشی برای جلوگیری از ریزش مو‌های خود است. یکی از مطمئن‌ترین روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا برای مدت بسیار طولانی از جراحی ریزش موی خود خلاص شوید، مزوتراپی است. با این حال، تعداد جلسات مزوتراپی مو اهمیت زیادی در رسیدن به نتیجه دلخواه دارد.

احتمالاً شما هم افراد زیادی را دیده‌اید که مزوتراپی و یا هر روش دیگری استفاده کرده‌اند؛ اما از آنجا که فقط چند بار این روش را تکرار کرده‌اند و جلسات خود را به طور کامل نرفته‌اند، به نتیجه مورد نظر خود نرسیدند. این در حالی است که برای رسیدن به بهترین و رضایت بخش‌ترین نتیجه، باید مزوتراپی مو را به طور کامل پشت سر بگذارید. به طوری که مشکلات فولیکول‌های مو برطرف شده و توانایی برای ساختم مو‌های جدید با سرعت بالا را مجدداً به دست آورده باشند.

در این مقاله، برای شما توضیح می‌دهیم که چند جلسه مزوتراپی مو لازم است و بعد از چه مدت زمانی، دیگر نیازی به رفتن به کلینیک برای مزوتراپی نخواهید داشت. پس اگر شما هم از ریزش مو رنج می‌برید و می‌خواهید از مزوتراپی برای درمان آن کمک بگیرید، تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید.

مزوتراپی چیست؟

قبل از این که درباره تعداد جلسات مزوتراپی مو اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم، بد نیست بدانید که اصلاً مزوتراپی مو چیست و برای چه افرادی کاربرد دارد. مزوتراپی، به نوعی روش درمانی گفته می‌شود که با تحریک فولیکول‌های مو، باعث رشد مجدد مو‌های ریخته شده و تقویت مو‌های موجود می‌شود.

نکته جالب توجه درباره مزوتراپی این است که از این روش فقط برای افزایش رشد مو‌ها استفاده نمی‌شود و برای جوانسازی پوست هم کاربرد فراوانی دارد. با این حال، ما در این مقاله می‌خواهیم صرفاً درباره تعداد جلسات مزوتراپی مو بحث کنیم و مزوتراپی برای جوانسازی صورت، موضوع هدف ما نیست.

مزوتراپی چیست؟

برای آشنایی کامل تر با مزوتراپی. توصیه میکنیم بلاگ مزوتراپی چیست را مطالعه کنید.

دلایل بسیار زیادی برای ریزش مو وجود دارند که برای برطرف کردن آن، مزوتراپی می‌تواند عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته باشد. مهم‌ترین مزیت مزوتراپی نسبت به سایر روش‌ها مانند کاشت مو، این است که هزینه خیلی کمتری دارد. از سوی دیگر، به احتمال زیاد همه شما این ضرب المثل را شنیده‌اید که می‌گویند، پیشگیری بهتر از درمان است. بدین ترتیب، مزوتراپی به شما کمک می‌کند که از ریختن بیشتر مو‌های خود پیشگیری کنید.

چند جلسه مزوتراپی برای مو لازم است؟

بعد از این که متوجه شدید مزوتراپی مو چیست، نوبت به آن می‌رسد که تعداد جلسات مزوتراپی مو را نیز بدانید. نکته بسیار مهمی که درباره این مسأله باید حتماً به آن توجه داشته باشید، میزان ریزش موهاست. این بدان معنی است که هر کسی که ریزش موی خیلی شدیدی داشته باشد، تعداد جلسات مزوتراپی مو برای او افزایش پیدا می‌کند.

این در حالی است که افرادی که ریزش موی کمتری دارند و همچنین سریع‌تر برای درمان ریزش موی خود اقدام می‌کنند، نیازی این است که جلسات خیلی زیادی برای مزوتراپی به پزشک مراجعه کنند. با توجه به این موارد، می‌توان گفت که کل تعداد جلسات مزوتراپی مو برای اغلب افراد بین ۸ تا ۱۵ جلسه است.

چند جلسه مزوتراپی برای مو لازم است؟

مقاله پیشنهادی ما : مزوتراپی مو چیست؟

در نتیجه، افرادی که ریزش موی کمتری دارند، در ۸ و یا نهایتاً ۱۰ جلسه، به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا می‌کنند. این در حالی است که تعداد جلسات مزوتراپی مو برای افرادی که ریزش موی شدیدی دارند، ممکن است تا بیشتر از ۱۵ جلسه هم به طول بیانجامد.

باید هر چند وقت یکبار برای مزوتراپی مو اقدام کنیم؟

بعد از این که متوجه شدید چند جلسه مزوتراپی مو لازم است تا به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنیم، نوبت به مدت زمان وقفه بین هر جلسه از مزوتراپی می‌رسد. برنامه مزوتراپی مو به این صورت است که در ماه اول، باید هر هفته به پزشک متخصص خود مراجعه کنید و سپس در ماه دوم، هر دو هفته یک بار این عمل را انجام دهید. درنهایت، در ماه‌های سوم و چهارم، می‌توانید نهایتاً ماهیانه یک بار برای مزوتراپی مو اقدام کنید.

باید هر چند وقت یکبار برای مزوتراپی مو اقدام کنیم؟

آیا میدانستید که از مزوتراپی برای لاغری نیز استفاده می‌شود؟‌ بلاگ مزوتراپی لاغری را از دست ندهید.

هر یک از جلسات مزوتراپی مو چقدر طول می‌کشد؟

فاکتور مهم دیگری که خیلی از افراد می‌خواهند از آن مطلع شوند، طول جلسات مزوتراپی است. طبیعتا طول هر یک از جلسات مزوتراپی مو بسته به شرایط بدنی افراد و ریزش موی آن‌ها، با یکدیگر متفاوت است. اما به طور کلی، می‌توان انتظار داشت که این عمل بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه به طول بیانجامد. این در حالی است که اگر سلامت مو‌های فرد متقاضی در شرایط خوبی نباشد، ممکن است این عمل بیشتر از یک ساعت هم به طول بیانجامد.

اگر جلسات مزوتراپی مو را کامل نکنیم، چه می‌شود؟

این امکان وجود دارد که برخی از افراد بعد از این که تنها چند جلسه برای مزوتراپی مو به پزشک متخصص خود مراجعه کردند، تصمیم بگیرند که دیگر برای مزوتراپی اقدام نکنند. مهم‌ترین دلیل این موضوع هم این است که بعد از جلسه چهارم، تا حدودی حاصل می‌شود و ممکن است برخی از افراد فکر کنند که اگر جلسات مزوتراپی مو را هم کامل نکنند، این نتایج برای همیشه ماندگار خواهند شد.

اگر جلسات مزوتراپی مو را کامل نکنیم، چه می‌شود؟

بهترین مرکز کراتینه مو در تهران کجاست؟ معرفی 5 مرکز برتر

در حالی که به هیچ عنوان این گونه نبوده و اگر جلسات مزوتراپی را کامل نکرده و تا پایان طول دوره درمان خود به پزشک متخصص مراجعه نکنید، همان اثر کم مزوتراپی هم در بازه زمانی سریعی از بین می‌رود. این در حالی است که اگر به درستی بدانید که چند جلسه مزوتراپی برای مو لازم است و بعد از جلسه چندم دیگر نیازی به این عمل ندارید، می‌توانید در بازه زمانی طولانی‌تری از نتیجه آن لذت ببرید.

سخن نهایی

در این مقاله از لنداسپا، اطلاعات کاملی درباره تعداد جلسات مزوتراپی مو به دست آوردید. همان طور که متوجه شدید، تعداد جلسات این عمل تا حد بسیار زیادی به شرایط جسمی فرد متقاضی، میزان ریزش مو و وضعیت سلامت موی او بستگی دارد. به همین دلیل هم نمی‌توان به طور دقیق گفت که تعداد جلسات مزوتراپی مو مورد نیاز برای همه افراد یکسان است. پزشک متخصص بعد از معاینه شما، متوجه می‌شود که به چه تعداد جلسه برای مزوتراپی مو نیاز دارید تا به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کنید.

در انتها توصیه میکنیم بلاگ مزوتراپی صورت چیست را مطالعه کنید تا به تمام سوالات شما در این حوزه پاسخ داده شود.

سؤالات متداول

اولین نتایج مزوتراپی مو چه زمانی پدیدار می‌شوند؟

احتمالاً بعد از جلسات سوم و یا نهایتاً چهارم، اولین نتایج مزوتراپی مو را مشاهده خواهید کرد. البته توجه داشته باشید که تا پایان دوره درمان خود، به هیچ عنوان جلسات مزوتراپی را پشت گوش نیاندازید و همه آن‌ها را به طور کامل طی کنید.

هر چند وقت یک بار باید مزوتراپی کنیم؟

برای رسیدن به بهترین نتیجه از مزوتراپی، شما نباید فاصله زیادی بین جلسات این عمل بیاندازید. اغلب پزشکان و متخصصان پیشنهاد می‌کنند که در ماه اول سال هر هفته، در ماه دوم هر دو هفته یک بار و در ماه‌های سوم و چهارم هم هر ماه یک جلسه برای مزوتراپی اقدام کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا