تاریخ امروز :آذر 17, 1401

درمان درد ترک اعتیاد ، رفع مانعی آزاردهنده

امروزه اعتیاد به عنوان یکی از اصلی‎ترین معضلات جوامع مختلف به حساب می‎آید. به همان اندازه که افتادن در دام اعتیاد سهل و قریب الوقوع است، خارج شدن از منجلاب آن دشوار و سخت است. یکی از موانعی که بر سر راه علاقمندان به ترک اعتیاد وجود دارد دردی است که در حین  پس از پروسه ترک اعتیاد وجود دارد. در بسیاری از موارد دردهای عضلانی، تحریک‎پذیری شدید عصبی، تشنج و اضطراب به قدری شدید و خارج از کنترل هستند که بیماران مجددا رو به استفاده مجدد از مواد مخدر می‎کنند. در این جا بیشتر به درمان درد ترک اعتیاد پرداخته ایم.

عوامل درد ترک اعتیاد

درمان درد ترک اعتیاد ، رفع مانعی آزاردهنده 1

این دردها که به لحاظ پزشکی، اختلالات روانی-تنی نامیده می‎شوند اختلالاتی هستند که ریشه در ذهن انسان دارند اما به صورت بدنی بروز می‎کنند. البته لازم است بدانید که این درد صرفا ناشی از تلقین نیست و شما در حال تجربه یک درد واقعی هستید که برای مقابله با آن باید اقداماتی را انجام دهید. اساسا این نوع از درد در افرادی که در تلاش برای ترک اعتیاد هستند، بعد از شش ماه از بین می‎رود اما در بعضی از موارد مدت زمان تجربه درد افزایش می‎یابد.

کم خوابی، تندمزاجی، مشکلات معده، یبوست و … از جمله مشکلاتی هستند که بیماران در حین و پس از ترک اعتیاد با آنها رو به رو هستند که علاوه بر مشاوره با روانشناس و کار کردن بر جنبه روانی فرد، بایستی برای درمان این مشکلات کوشید.

درمان درد ترک اعتیاد ، رفع مانعی آزاردهنده 2

از دیدگاه طب سنتی هر ماده گیاهی که بتواند مورفین طبیعی تولید کند می‎تواند در کاهش و درمان درد ترک اعتیاد کمک کننده باشد. از این منظر می‎توان از موادی که خشکی بدن را کنترل می‎کنند استفاده نمود. از جمله این مواد می‎توان به دم‎کرده زرشک یا بید و یا نوشیدن آب گوجه فرنگی اشاره نمود. ماده ای مانند بابونه با دارا بودن خاصیت شبه بنزودیازپینی به طور وسیعی در کنترل و درمان اثرات ترک اعتیاد استفاده می‎‎شود.

درمان درد ترک اعتیاد

همچنین استفاده از ویتامین ث در مقیاس مناسب می‎تواند به بیمار کمک کند. از طرف دیگر، داروهای مفرح و مقوی طبیعی مانند حب بدل و شقایق نعمان نیز می‎توانند در کنترل این دردها موثر واقع شوند. هچنین استفاده از مایعات و دمنوش‎های مفید گیاهی از ملزومات پروسه ترک و درمان درد ترک اعتیاد هستند.

 علاوه بر این داروهای طبیعی از تاثیرات شگرف ماساژدرمانی بر تسکین دردهای عضلانی نباید غافل شد. ماساژ اصولی می تواند با تاثیر بر گردش خون بهتر و کمک به افزایش ترشح هورمون‎های مفید، تا حد زیادی در درمان درد ناشی از ترک اعتیاد تاثیر داشته باشد. القای حس شادابی و آرامش بعد از ماساژ نیز به نوبه خود در پیشرفت روند درمان موثر است.

نکته دیگر در طی مسیر پر پیچ و خم ترک اعتیاد، انتخاب روش مناسب برای این مهم است. لذا با استفاده از روش‎های نوین و موثر مانند درمان اعتیاد با بوپره نورفین می‎تواند لذت پاکی از مواد مخدر بدون درد و بستری را برای شما فراهم کند.

از طرف دیگر مشورت با پزشک و استفاده از داروهای موجود که کاهش مواد افیونی در بدن بیمار را به صورت بی خطر و کنترل شده جبران می‎کنند روشی مطلوب و ضروری در تمامی مراحل مسیر ترک اعتیاد می‎باشد

اشتراک‌گذاری

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد