تغذیهسلامت

زنجبیل و ترک اعتیاد چه ارتباط پنهانی با یکدیگر دارند؟!

متأسفانه در حال حاضر افراد زیادی به بیماری اعتیاد مبتلا شده اند و تعداد این بیماران، روز به روز در حال افزایش است. اما خبر خوب این است که تمامی افراد، از آثار و پیامدهای مخرب بیماری اعتیاد اطلاعات دارند و تعداد بسیاری از آنها برای برگشتن به زندگی عادی تلاش می کنند. شاید در ابتدا با شنیدن جمله زنجبیل و ترک اعتیاد تعجب کنید؛ اما این داروی گیاهی حتی برای اعتیاد هم مورد استفاده قرار می گیرد و تأثیرات فوق العاده ای روی فرد معتاد می گذارد.

داروهای شیمیایی معمولا موجب بروز عوارض های مختلفی می شوند. به همین دلیل هم پیشنهاد می شود که به جای استفاده از داروهای شیمیایی، از داروهای گیاهی مانند زنجبیل استفاده کنید. در بسیاری از موارد، حتی برای ترک اعتیاد هم این عوارض را در نظر گرفته و آنها را مصرف نمی کنند. معمولا افراد مبتلا به اعتیاد در حین ترک، با مشکلات مختلفی رو به رو می شوند که زنجبیل، دوای درد آنها به شمار می رود. اگر می خواهید تأثیر زنجبیل در ترک اعتیاد را بدانید، تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

آیا زنجبیل برای ترک اعتیاد خوب است؟

بیماران معتاد در حین ترک، با مشکلات مختلفی موجه می شوند. از این مشکلات می توان به مواردی مانند سوء هاضمه، ناراحتی های گوارشی، دل پیچه، مشکلات معده، اسهال، حالت تهوع و دیگر موارد این چنینی اشاره کرد.

برای درمان بیماری هایی که بیان کردیم، از زنجبیل استفاده می کنند. زنجبیل برای بیماری های گوارشی و ناراحتی های معده، خیلی خوب عمل می کند و موجب بهبود آنها می شود.

آیا زنجبیل برای ترک اعتیاد خوب است؟

11 نوشیدنی مفید برای ترک اعتیاد و تاثیرات معجزه گونه آن ها

علاوه بر این، زنجبل خواص خیلی زیاد دیگری هم دارد؛ برای مثال، بانوان باردار یا کسانی که از شیمی درمانی یا جراجی آنها مدت زمان زیادی نمی گذرد هم می توانند برای از بین بردن حالت تهوع خود، از زنجبیل استفاده کنند. به صورت کلی، نه تنها زنجبیل و ترک اعتیاد را می توان درد و درمان در نظر بگیریم، بلکه زنجبیل را می توان درمان هر بیماری دیگری مانند هضم غذا نیز استفاده کنیم.

امروزه روغن زنجبیل هم در بازار وجود دارد که شما می توانید به راحتی آنها را تهیه کنید. این روغن، برای ماساژ دادن افراد در حین ترک نیز مفید است. البته به جای روغن زنجبیل، می توان از روغن های دیگری هم استفاده کرد؛ اما روغن زنجبیل به دلیل تولید مورفین بیشتر و بهبود بیشتر و بهتر بدن، گزینه مناسب تری نسبت به سایر روغن ها به شمار می رود.

علاوه بر موارد بالا، می توانید از زنجبیل به شکل دیگری نیز برای افراد معتاد استفاده کنید. دمنوش زنجبیل، برای بیماران در حال ترک مناسب است. از دمنوش زنجبیل و گیاهان دیگر برای بیماران در حال ترک استفاده می شود. این امر موجب تقویت بیشتر بدن بیمار می شود. دمنوش گل مینا با زنجبیل یا دمنوش نعنا به همراه زنجبیل می تواند برای افراد مناسب باشند.

همچنین می توانید از پودر زنجبیل و سایر گیاهان دارویی برای بیمارن معتاد استفاده کنید. فقط کلفی است که مقداری از زنجبیل یا هر گیاه دارویی دیگر را پودر کنید و آن را با مقداری آب ولرم مخلوط کرده و به فرد در حال ترک بدهید. همچنین می توانید پودر خود زنجبیل را در یک توری بپیچانید و چیزی شبیه به چای کیسه ای درست کنید.

پیشنهاد لنداسپا: اعتیاد به الکل

خواص خوردن زنجبیل برای ترک اعتیاد

خواص خوردن زنجبیل برای ترک اعتیاد

شاید یکی از خصوصیات معروف زنجبیل که کاهش التهاب و درد مفاصل است را شنیده باشید. اگر فرد در حال ترک از زنجبیل استفاده کند، شاید این داوری گیاهی کمی موجب کاهش درد بدن آن فرد شود. به همین دلیل استفاده از زنجبیل برای افراد معتاد در حال ترک پیشنهاد می شود. همان طور که پیش از این گفتیم، می توان زنجبیل را جایگزین داروهای شیمیایی کرد؛ زیرا علاوه بر عوارض داروهای شیمیایی، می توانند موجب اعتیاد شوند.

زنجبیل را می توان به عنوان یک ماده انرژی زا دانست؛ پس استفاده از آن در حین ترک، می تواند موجب بازگشت انرژی از دست رفته فرد معتاد شود. پس اگر یکی از اطرافیان شما هم به بیماری اعتیاد مبتلا شده و قصد ترک مواد مخدر را دارد، می توانید از معجزه ای به نام زنجبیل برای ایشان استفاده کنید تا حداقل بتوانید برای تسکین درد ایشان، دارویی داشته باشید. به صورت کلی، می توانید از زنجبیل به صورت های گوناگون و مختلفی استفاده کنید.

اعتیاد به گوشی موبایل | نشانه ها، عوارض و راه های درمان آن

به این نکته دقت داشته باشید که فردی که در حال ترک است، بیشتر از همیشه به مراقبت و توجه احتیاج دارد. پس شما باید با همه توان، از ایشان مراقبت کنید و هر کاری برای بهبود دردشان انجام دهید. همان طور که گفتیم، استفاده از زنجبیل می تواند بهترین گزینه باشد؛ زیرا درست کردن آن سخت نیست و در مدت زمان خیلی کمی آماده می شود. علاوه بر این، موجب کاهش درد فرد بیمار شده مشکلات بسیار ایشان مانند حالت تهوع، اسهال و ناراحتی های معده را از بین می برد.

آیا زنجبیل به ترک سیگار نیز کمک می کند؟

بله! زنجبیل برای ترک سیگار هم بسیار مفید است. ترکیبات سولفوری زنجبیل کمک زیادی به افرادی می کند که قصد ترک سیگار را دارند. اگر می خواهید ترک سیگار برایتان آسان تر شود، کافی است تکه های کوچک زنجبیل را با آبلیمو خیس کنید و با فلفل سیاه نیز مخلوط نمایید. بهتر است این تکه ها را در ظرفی به صورت آماده نگه دارید تا هر زمان که احساس نیاز شدیدی به کشیدن سیگار داشتید، یک تکه زنجبیل را بمکید تا نیازتان در لحظه فروکش کند.

خواص زنجبیل برای بیماران معتاد

خواص زنجبیل برای بیماران معتاد

در حین ترک اعتیاد، ممکن است اتفاقات ناگوار دیگری هم برای فرد بیمار بیوفتد که در ادامه به بیان این اتفاقات می پردازیم. این اتفاقات نه تنها برای فرد معتاد، بلکه برای هر کس دیگری می تواند رخ دهد. اما نقش زنجبیل در برطرف کردن این مشکلات چیست؟

رفع ناراحتی های معده

اولین خاصیت زنجبیل، بهبود ناراحتی های معده است که پیش از این مفصل آنها را برایتان توضیح داده ایم. در حین ترک ماده مخدر، ممکن است قند خون فرد معتاد افزایش یابد؛ به همین دلیل استفاده مداوم از زنجبیل در زمان ترک، می تواند از بروز این اتفاق جلوگیری کند.

علت ها و درمان سرماخوردگی بعد از ترک اعتیاد را بشناسید!

کاهش خطر ابتلا به سرطان

کاهش خطر ابتلا به سرطان

نکته جالب توجه این است که بدانید زنجبیل، احتمال خطر مبتلا شدن به سرطان را کاهش می دهد؛ زیرا خواص آنتی اکسیدانی بسیاری دارد که با سلول های سرطان، در حال جنگ هستند. جلوگیری از پیری، از دیگر فواید زتنجبیل است که با خاصیت آنتی اکسیدانی زنجبیل ممکن می شود.

درمان عفونت و مشکلات کلیه

عفونت کلیه، از دیگر بیماری هایی است که احتمالا در زمان ترک بروز پیدا کند. اما زنجبیل با متعادل سازی PH ادرار، موجب جلوگیری از عفونت کلیه می شود. چای زنجبیل برای جلوگیری از این بیماری می تواند خیلی خوب عمل کند.

تنظیم هورمون ها و غده تیروئید

شاید فرد معتاد به پر کاری تیروئید مبتلا باشد و سپس تصمیم به ترک اعتیاد بگیرد. پر کاری تیروئید عوارض بسیاری مانند خستگی، کاهش شدید وزن، اختلالات بینایی و ضعف عضلانی دارد. زنجبیل می تواند موجب تنظیم غده تیروئید شود.

فکر کنید فردی که به پر کاری تیروئید مبتلا است و روند ترک اعتیاد را طی می کند، علاوه بر دردهای ترک، باید دردها و عوارض پر کاری تیروئید هم تحمل کند. زنجبیل می اند موجب تنظیم غده تیروئید شود. همین طور کسانی که به کم کاری تیرویئد مبتلا و در حال ترک هستند، می توانند از دمنوش زنجبیل و عسل استفاده کنند.

کاهش خطر ابتلا به آنفولانزا

یکی دیگر از احتمالاتی که ممکن در کنار ترک رخ دهد، سرماخوردگی و آنفولانزا است؛ چای و زنجبیل و عسل موجب بهبود سرماخوردگی و دردهای ناشی از ترک اعتیاد می شود.

جلوگیری از ایست قلبی

جلوگیری از ایست قلبی

پیش از این اطلاعات فراوانی درباره زنجبیل و ترک اعتیاد کسب کردید. یکی دیگر از اتفاقات شایع و ناگواری که حین ترک می تواند رخ دهد، ایست قلب است. اگر فر معتاد از زنجبیل استفاده کند، می تواند از قلب خود در برابر بیماری های متخلف نگهداری کند؛ زیرا زنجبیل موجب کاهش کلسترول و لخته شدن خون می شود. به همین دلیل استفاده از زنجبیل به هر روشی به بیماران در حال ترک پیشنهاد می شود.

حرف آخر

در این مقاله از لنداسپا، درباره زنجبیل و ترک اعتیاد گفتیم. اعتیاد هم مانند سایر بیماری ها، می تواند درمان شود. پس بهتر است که به جای دوری از افرادی که به این بیماری مبتلا هستند، در کنار آنها باشیم و در طی کردن این راه سخت، یعنی ترک کردن اعتیاد آنها را همراهی کنیم. همان طور که تا کنون متوجه شده اید، زنجبیل می تواند کمک های فراوانی به فرد در حال ترک بکند. پس کوچک ترین کاری که می توانید به این افراد بکنید، این است که این داروی گیاهی را به هر روشی که می توانید، برایشان درست کنید.

همچنین کسانی که به اعتیاد مبتلا نسیتند هم بهتر است که به صورت روزانه از زنجبیل استفاده کنند؛ زیرا این ماده مغذی می تواند از مبتلا شدن به بیماری هایی که پیش از این برایتان نام بردیم، جلوگیری کند. اگر شما هم تجربه ای از ترک اعتیاد به زنجبیل داشته اید یا از اثرات زنجبیل در ترک اعتیاد می دانید، می توانید تجربه خود را از طریق نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا