تناسب اندام

آیا لاغری با تردمیل امکان پذیر است؟

روش های بسیار زیادی برای لاغری وجود دارند که کسانی که دچار چاقی بیش از اندازه هستند، می توانند با انجام آن ها به وزن دلخواه خود برسند. یکی از این روش های مؤثر و بسیار کاربردی برای کاهش وزن لاغری با تردمیل است. تردمیل دستگاهی ورزشی است که به شما این امکان را می دهد تا در فضای بسته بتوانید پیاده روی کنید. نحوه کار با تردمیل برای لاغری به این گونه است که شما زمانی که از تردمیل استفاده می کنید، ضربان قلبتان بالا می رود و کالری های بدنتان می سوزد و این کار باعث کاهش وزن شما می شود.

استفاده از دستگاه تردمیل مزایای دیگری نیز دارد. افرادی که از تردمیل استفاده می کنند، باید بدانند که تردمیل باعث افزایش قوام عضلات اندام های پایینی و عضلات قلب آنها می شود؛ همچنین شما با تنظیم کردن سرعت، شیب و مدت زمان استفاده از این دستگاه، می توانید فعالیت بدنی خود را به صورت منظم کنترل کنید. در جلوی دستگاه تردمیل نمایشگری دارد که شما می توانید کالری سوخته شده، مسافت طی شده و مدت زمان استفاده از این دستگاه را روی نمایشگر ببیند که این کار باعث انگیزه ادامه دادن شما می شود.

طناب زدن برای لاغری چقدر کالری می‌سوزاند؟

روش لاغری با تردمیل

برای افرادی که وزن آن ها بسیار زیاد است و به چاقی بیش از اندازه دچار هستند، کاهش وزن، موضوعی بحث برانگیز بوده است. برخی از افراد هستند که برای لاغری از قرص و دارو استفاده می کنند که می توان گفت تأثیر زیادی بر روی لاغری ندارد. برخی از افراد هم هستند که تنها رژیم غذایی می گیرند که بار هم نمی توان گفت باعث لاغری می شود. افرادی که ورزش و رژیم غذایی را با یکدیگر انجام می دهند، نتیجه بسیار خوبی برای لاغر شدن دارند. لاغری با تردمیل به همراه رژیم غذایی ترکیب بسیار خوبی برای لاغر شدن است.

روش لاغری با تردمیل

ورزش کردن در آب فواید زیادی از جمله لاغری و کاهش وزن را در پی دارد

تردمیل چقدر کالری می سوزاند؟

سوزاندن کالری با استفاده از تردمیل به چندین عوامل مانند شیب دستگاه، شدت تمرینات، میزان ضربان قلب، رژیم غذایی و دیگر عوامل نیز بستگی دارد، به همین خاطر نمی توان عدد دقیقی گفت؛ زیرا برخی از افراد هستند که سنگین تر و حرفه ای تر ورزش می کنند و کاهش وزن و سوزاندن کالری برای آن ها بیشتر است. برای مثال فردی با وزن 68 کیلوگرم، در مدت زمان 35 دقیقه می تواند چیزی حدود 200 کالری بسوزاند، اما کسی که وزن 85 کیلوگرم دارد، در مدت زمان 30 دقیقه این عدد از کالری را می سوزاند.

مدت زمان استفاده از تردمیل برای لاغری

افرادی هستند که چاقی و وزن آن ها با یکدیگر متفاوت است، به همین دلیل ورزش های سخت و آسانی را انجام می دهند. این که شما چه ورزشی را انجام دهید بستگی به وزن و چاقی بدنتان دارد. اگر وزن شما زیاد است، بهتر است ورزش های سنگین تر با مدت زمان بیشتری را انتخاب کنید تا به نتیجه مطلوب خود برسید. مدت زمان یک تمرین مؤثر چیزی حدود 40 دقیقه زمان می برد، اما اگر قصد دارید به صورت سنگین تر تردمیل بزنید، بهتر است اول با مربی خود مشورت کنید و در آخر مدت زمان استفاده از این دستگاه برای لاغری با تردمیل را بیشتر کنید.

مدت زمان استفاده از تردمیل برای لاغری

چگونه بیشترین کالری سوزی تردمیل داشته باشیم؟

برای این که بیشترین کالری سوزی را داشته باشید، باید چند چیز را رعایت کنید تا در آخر به نتیجه مطلوبی برسید. این که چقدر کالری سوزی داشته باشید، بستگی به عواملی مانند رژیم غذایی، شدت تمرینات و شیب دستگاه تردمیل دارد. در قسمت زیر به این که چگونه بیشترین کالری سوزی را داشته باشید، اشاره شده است.

 1. اول هدف خود را مشخص کنید.
 2. برنامه ورزشی برای استفاده از تردمیل داشته باشید.
 3. هنگام استفاده است تردمیل جهت بدن خود را دائم تغییر دهید.
 4. تردمیل را شیب دار کنید.
 5. هنگام استفاده از تردمیل سرعت خود را به طور مداوم کم وزیاد کنید.
 6. در ابتدا با سرعت زیاد شروع نکنید.
 7. در هنگام استفاده از تردمیل بازو و بدن خود را تکان دهید.
 8. در زمان دویدن بر روی تردمیل با دیگران صحبت نکنید.
 9. یک رژیم غذایی سالم و مناسب داشته باشید.

برنامه لاغری با تردمیل

کسانی که قصد استفاده از تردمیل را دارند، باید به این نکته توجه کنند که برای انجام وزرش با تردمیل باید حتما برنامه لاغری و ورزشی داشته باشند تا به نتیجه مطلوبی برسند؛ در غیر این صورت استفاده از تردمیل هیچ تأثیری بر روی بدن آن ها نمی گذارد. بهترین برنامه برای کاهش وزن، ترکیب تمرینات هوازی با تمرینات قدرتی است که تأثیر بالایی بر کاهش وزن دارند. در قسمت زیر روش لاغری با تردمیل در یک هفته را نوشته ایم که می توانید با استفاده از آن به نتیجه خوب و مطلوبی برسید.

 • دوشنبه: تمرین HIIT به همراه 30 دقیقه تردمیل
 • سه شنبه: انجام تمرینات قدرتی بدن به مدت 45 دقیقه
 • چهار شنبه: 30 دقیقه دویدن با سرعت شدت متوسط در حالتی ثابت
 • پنج شنبه: انجام تمرینات مقاومتی با دمبل
 • جمعه: 40 دقیقه زیاد روی

خوردن سرکه سیب با شکم ناشتا سوخت ساز را به شدت افزایش می دهد اما آن را توصیه نمی‌کنیم

برنامه لاغری با تردمیل

برنامه تردمیل برای لاغری شکم و پا

کسانی که برای لاغری با تردمیل از این دستگاه استفاده می کنند و هدفشان لاغری و چربی سوزی باشد، باید بدانید که مطمئنا می توانید از روش برنامه لاغری با استفاده از تردمیل به نتیجه دلخواه خود برسید، اما در بیشتر مواقع نمی توان تعیین کرد که با استفاده از این برنامه، کدام قسمت بدن بیشتر لاغر شود و کدام در حالت قبلی خود بماند. شما زمانی که از تردمیل استفاده می کنید، می توانید به طور طبیعی به کاهش وزن کل بدن خود کمک کنید. اما در صورتی که برخی از نقاط بدن شما دارای چربی بیشتری باشد، همان نقطه چربی سوزی بیشتری را انجام می دهد.

آیا تردمیل پاها را لاغر می کند؟

افرادی که قصد لاغر شدن با دستگاه تردمیل را دارند، باید بدانند که این دستگاه علاوه بر کاهش وزن کلی بدن بر روی فرم دهی ران و باسن و تقویت عضلات پایین تنه نیز تأثیر می گذارد. شما با داشتن برنامه ورزشی و غذایی سالم و مناسب با بدنتان، می توانید روند لاغر شدن و کاهش وزن ران و ساق پاهایتان را طی کنید.

آیا تردمیل پاها را لاغر می کند؟

خوب است بدانید که یکی از سالم ترین نوشیدنی های روی کره زمین، چای سبز است

تنظیم شیب تردمیل برای لاغری

برای استفاده از دستگاه تردمیل بهتر است قبل از استفاده، دستگاه را تنظیم کنید تا در کاهش وزن و فرم دهی باسنتان تأثیر مطلوبی داشته باشد. بهتر است به دستگاه تردمیل شیب دهید، به این دلیل که تنها دویدن بر روی آن جواب نمی دهد. زمانی که دستگاه تردمیل را شیب دار می کنید، تمرینات شما شدتی تر و سخت تر می شود که این کار تأثیر بیشتری بر روی کاهش وزن و همچنین فرم دهی عضلات ران و باسن می گذارد. به طور کلی می توان گفت زمانی که وزن شما زیاد است، بهتر است برای استفاده به دستگاه تردمیل شیب دهید تا بهتر جواب بگیرید.

بهترین درجه تردمیل برای چربی سوزی کدام  است؟

شما زمانی که تردمیل را بر روی شیب می گذارید، بدنتان کالری بیشتری را می سوزاند؛ به عنوان مثال، اگر شیب تردمیل بر روی 3.5 است و سرعت آن را بر روی 4.5 تنظیم کنید، 125 کیلوکالری می سوزانید؛ اما زمانی که شیب تردمیل بر روی صفر باشد و سرعت را بر روی 4 بگذارید، تنها 93 کیلوکالری می سوزانید. شما می توانید نسبت به وزن خود، تردمیل را روی شیب بگذارید؛ اما اگر مبتدی هستید، بهتر است شیب را بر روی 1 بگذارید تا شرایط خانه برای شما شبیه سازی شود. توجه داشته باشید که اگر زانو درد دارید، تردمیل را بروی شیب نگذارید.

بهترین درجه تردمیل برای چربی سوزی کدام  است؟

دویدن بر روی تردمیل به روش اینتروال

افرادی که قصد لاغری با تردمیل را دارند، بهتر است از روش اینتروال برای لاغر شدن و کاهش وزن استفاده کنند؛ به عنوان مثال، افرادی که وزن آن ها 85 کیلوگرم است، بهتر است روزی 60 دقیقه از تردمیل با سرعت 7.5 در ساعت استفاده کنید، این کار باعث می شود تا شما 1110 کیلوکالری را در روز بسوزانید. البته به این نکته توجه داشته باشید که اگر تمرین دویدن 60 دقیقه ای دارید، بهتر است همه را هم زمان انجام ندهید؛ به عبارت دیگر، 30 دقیقه صبح و 30 دقیقه عصرها بدوید.

توصیه های برای لاغری با تردمیل

افراد زیادی هستند که به دلیل اضافه وزن و چاقی بیش از اندازه، قصد لاغر شدن دارند که ما در این مقاله، روش های لاغر شدن با استفاده از دستگاه تردمیل را به شما گفتیم. شما با استفاده از این دستگاه می توانید علاوه بر کاهش وزن به فرم دهی عضلات ران و باسن نیز کمک بسیار زیادی کنید. در بخش زیر، تعدادی از توصیه های که هنگام استفاده از این دستگاه برای لاغر شدن را باید رعایت کنید نوشته شده است.

 1. برای لاغری با تردمیل به تمرینات چالشی فکر کنید: در هنگام استفاده از این دستگاه بهتر است تمریناتی مانند دوی سرعت و فارتلک را انجام دهید. این دو تمرین جزو چالشی ترین تمرینات هستند. برای انجام دوی سرعت، ابتدا با سرعت ملایم تر شروع کنید و بعد چند دقیقه سرعت را بالا ببرید. برای انجام فارتلک با سرعت ملایم شروع کنید و بعد سرعت را به شدت بالا ببرید و بعد آن را کم کنید.
 2. برای لاغری با تردمیل موسیقی گوش دهید: همچنین می توانید علاوه بر دیدن فیلم و انیمیشن موردعلاقه خودتان، از موزیک هایی که انرژی شما را بالا می برند گوش دهید.
 3. برای کم کردن وزن با تردمیل زمان بندی کنید: این که شما قصد داشته باشید تا حد ممکن بدن خود را لاغر کنید، دلیل بر این نمی شود که تمریناتی با مدت زمان طولانی را انجام دهید. می توانید اگر تمرین 60 دقیقه ای دارید، 30 دقیقه صبح و 30 دقیقه عصر تمرینات را انجام دهید.
 4. برای لاغری با تردمیل از ایستگاه شکم لذت ببرید: می توانید با هماهنگی مربی خود و طبق برنامه غذایی که دارید، در هنگام دویدن بر روی تردمیل صفحه جلوی خود را پر از مواد خوراکی سالم و رژیمی کنید تا باانگیزه بیشتری ادامه دهید.
 5. برای کم کردم وزن با تردمیل دونده حرفه ای باشید: زمانی که از تردمیل استفاده می کنید، بهتر است رابطه خوبی با آن برقرار کنید تا در مرور زمان دونده بسیار خوب و حرفه ای شوید.

افشره کردن گیاه پاخری یکی از روش های مصرف این گیاه است

توصیه های برای لاغری با تردمیل

جمع بندی

ما در این مقاله درمورد لاغری با تردمیل صحبت کردیم که بهتر است افرادی که قصد لاغر شدن و کاهش وزن دارند، ابتدا این مطالب را مطالعه کرده و بعد اقدام به ورزش کردن با دستگاه تردمیل کنند. استفاده از تردمیل علاوه بر لاغر شدن و کاهش وزن، بر روی فرم دهی عضلات ران و باسن و همچنین باعث افزایش قوا در عضلات قلب می شود. افرادی که از تردمیل استفاده می کنند، باید بدانند که در کنار ورزش با دستگاه  تردمیل، حتما رژیم غذایی سالم و مناسبی داشته باشد تا بتوانند در آخر به نتیجه مطلوب و دلخواه خود دست پیدا کنند.

4.7/5 - (56 امتیاز)

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا