تناسب اندام

تکنیک لاغری با ذهن چگونه است؟ | معرفی 8 روش کاربردی

لاغری با قدرت ذهن نوعی روش و توصیه ساده ای است که شاید حتی خیلی از افراد، به آن فکر هم نکنند. در این مقاله، قصد داریم بگوییم که لاغری با ذهن چیست و آیا اصلا امکان پذیر است یا خیر. خواندن این مقاله، اطلاعات شما را درمورد لاغری با روش ذهنی افزایش می دهد. ما در این بخش، تکنیک لاغری با ذهن را به شما آموزش داده ایم تا با استفاده از آنها، به مرور چربی های خود را بسوزانید و لاغر شوید. بخش بزرگی از این تکنیک ها در مورد اصلاح سبک زندگی هستند که خواندن آنها بسیار مفید است.

در این مقاله با جدیدترین دستگاه برای لاغری آشناشوید

 آیا امکان دارد با روش لاغری ذهن کسی لاغر نشود؟

 برای این که بدانیم آیا لاغری با روش ذهنی امکان پذیر است یا خیر، ابتدا باید به این پرسش پاسخ دهیم که لاغری با ذهن چگونه است؟ روش لاغری با ذهن نوعی رژیم لاغری روانشناسی محسوب می شود که در آن بر ذهن توجه ویژه ای دارند تا موانعی که فرد را چاق می کنند را از بین ببرند و به کنترل میزان غذا خوردن بپردازند.  برای کاهش وزن باید رژیم غذایی و سبک زندگی خود را درست کنید؛ اما بعد از انجام این کارها برای دریافت نتیجه بهتر و سریع تر، باید چه کاری انجام دهیم؟

مقاله پیشنهادی:انجام ورزش برای لاغری صورت

مصرف میوه می‌تواند در کم شدن وزن شما به صورت ذهنی کمک کند

 در بین روش های جدیدی که برای لاغری وجود دارند و در چند سال اخیر مردم آنها را امتحان کرده اند، تکنیک لاغری با ذهن نسبت به همه این روش ها تاثیر گذار تر بوده است؛ زیرا در بیشتر موارد، دلیل پایبند نبودن به رژیم لاغری، نداشتن انگیزه و قوی نبودن محرک های دور و اطراف افراد چاق هستند. برای مثال، در یک تحقیق مشخص شده است که با استفاده از یک تصویر سازی ساده ذهنی، می تواند تا حدود زیادی وزن را کاهش دهد.

تله هایی که شما را به سوی پرخوری سوق می دهند، چه چیزهای هستند؟

این تله ها با تاثیر گذاشتن بر روی روان، باعث می شوند که شما رژیمتان را به درستی رعایت نکنید. در این راه، این تله ها دقیقا مانند یک مانع بزرگ هستند تا نگذارند شما لاغر شوید. برخی از تله ها خیلی ساده هستند، اما تاثیرات بزرگی دارند و رفته رفته تاثیرشان بیشتر می شود. مهمترین تله هایی که شما را به سمت پرخوری سوق می دهند، شامل موارد زیر می شوند.

اوتمیل برای لاغری سرشار از مواد معدنی و ویتامین هاست

֎ احساسات و هیجاناتی که دارید

در واقعیت بخش بزرگی از پر خوری ها به قسمت ذهن و هیجانات شما مربوط می شوند. برای مثال برخی از افراد زمانی که استرس دارند یا پر از احساسات منفی هستند، برای این که آرام شوند، نا خوداگاه به سمت غذا خوردن یا پر خوری می روند.

با این کار، شاید برای چند دقیقه آرام شوند و لحظات خوبی را سپری کنند، اما بعدا به این موضوع پی می برند که باز هم رژیم خود را شکستند. در واقع خیلی از مشکلات زندگی، دست ما نیستند و ما به خاطر آنها دچار استرس می شویم؛ اما راه مقابله با آنها پرخوری نیست. در واقع، باید روش مناسبی برای مقابله با آنها پیدا کنیم.

برای لاغری بعد از زایمان چه باید کرد ؟

رعایت رژیم بستگی به نوع هیجان و احساسات شما دارد

اصول رژیم کالری شماری چگونه است؟

֎ اراده ندارید

خیلی از افراد می گویند که ما از رژیم خود را تا موقع ظهر، به خوبی پیروی می کنیم، اما از بعد ظهر دیگر نمی توانیم آن را به خوبی پیش ببریم. این تله دقیقا مانند یک موبایلی است که  هرچه بیشتر از آن استفاده کنید، شارژ آن زودتر تمام می شود و مجبور می شوید دوباره آن را شارژ کنید. زمان هایی که شما مجبورید تصمیم های بزرگی بگیرید، یعنی در واقع هنگامی که استرس و فکرو خیال زیادی دارید، باید حتما از اراده خود بیشتر کمک بگیرید. در این مواقع، شارژ روانی شما در حال استفاده شدن است و به زودی تمام می شود.

اینجاست که شما با خوردن غذاهای پر کالری، مجددا خودتان را شارژ می کنید تا به دنبال بقیه امور بروید. در واقع شما از غذا به عنوان ابزاری برای شارژ اراده خود استفاده می کنید و برای جلوگیری از این کار، باید برای تنظیم اراده، دست به کارهای دیگری به جز غذا خوردن و رفتارهای ناسالم بزنید. در این موارد، می توانید از تکنیک لاغری با ذهن بهره ببرید.

֎ حمایت روانی ندارید

برخی اوقات، اطرافیان به جای این که در راه لاغری با ذهن به  شما کمک کنند، با تحت فشار قرار دادنتان، باعث می شوند از رژیم غذایی دست بکشید. برای مثال، می گویند: «تو همیشه رژیم می گیری. با یک بار غذا خوردن که آدم چاق نمیشه. حالا این دفعه غذا بخور.» یا می گویند که این رژیم هم مانند رژیم های قبل رها می کنی. در این مواقع، شما نباید فکر و تمرکز خود را به اطرافیان معطوف کنید. بلکه به عنوان یک حامی در این راه، به خود انرژی مثبت دهید و مدام به خود بگویید که در این راه موفق می شوید.

اگر در حین رعایت رژیم از طرف دیگران حمایت ندارید دلسرد نشوید

مقاله پیشنهادی:فواید قهوه و لیمو برای لاغری چیست؟

֎ بی حوصله هستید و کاری ندارید

برخی از افراد زمانی که در خانه بیکار می شوند و حوصله شان سر می رود، شروع به غذا خوردن می کنند. حتی در مواردی، غذاهایی در یخچال هستند که فرد، آنها را دوست ندارد و باز آنها را می خورد و در نتیجه، چاق می شود. برای جلوگیری از این اتفاق، باید یک فعالیت یا تفریح برای خود درست کنید یا حداقل با دوستانتان بیرون بروید. این گونه با پر کردن اوقات فراغت، کمتر از قبل به فکر غذا می افتید.

֎ احساس زندانی داشتن

خیلی از شما زمانی که رژیم سفت و سختی می گیرید، مدام به غذاهای پرکالری و مورد علاقه تان که نباید بخورید، فکر می کنید و احساس زندانی یا محدود بودن دارید که این موضوع، فشار روانی زیادی به شما وارد می نماید. به جای این کار، به فکر این باشید که چه غذاهایی می توانید بخورید یا با ترکیب هر کدام از مواد غذایی که اجازه خوردن آن را دارید، هرروز یک غذای متنوع درست کنید تا از شر غذاها و مزه های تکراری خلاص شوید.

برای نگه داشتن رژیم غذایی خود  به لاغری و تناسب اندام فکر کنید

֎ بی نقص گرا هستید

خیلی از شما این عادت را دارید که یا به دنبال هیچ کاری نمی روید یا اگر رفتید، باید آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. در این شرایط، افرادی زمانی که می بینید کارشان را به نحو احسنت انجام نداده اند، تصمیم به رها کردن آن می گیرند. دلیل خیلی از رها کردن رژیم ها دقیقا همین مورد است. برای مثال، یک نفر در طول هفته رژیم غذایی، سبک زندگی سالم و ورزش را برای یک هفته کاملا درست و جدی ادامه می دهد؛ اما اگر یک روز دچار یک مشکل شود و نتواند ورزش کند یا به رژیم پایند باشد، دیگر به دنبال رژیم غذایی نمی رود.

در این زمان است که تله بی نقص گرا بودن به سراغ این افراد می آید و می گویند: «دیدی نتوانستی از رژیم پیروی کنی؟ رژیم تو دیگر هیچ سودی ندارد. از هفته بعد دوباره شروع کن» و خلاصه این طور می شود که فرد هر دفعه به یک بهانه، رژیم را رها یا به تاخیر می اندازد. اما روانشان با ارائه چند ترفند برای لاغری با ذهن این مشکل را حل می کنند.

ترفند های لاغری با ذهن چه چیزهایی هستند؟

لاغری با قدرت ذهن ترفند های زیادی دارد که بیشتر آنها خیلی ساده هستند و همه افراد می توانند از آن بهره ببرند. این روش ها به هیچ وجه ضرری به بدن شما نمی رساند و حتی باعث سالم ماندن شما هم می شوند. تکنیک لاغری با ذهن باید بین برنامه روزانه کسانی که قصد لاغر شدن دارند، قرار بگیرد تا به مرور زمان، تاثیر خود را نشان دهد. تکنیک لاغری با ذهن موارد زیر را در بر می گیرد:

ترفندهای لاغری با ذهن چگونه است

1. آگاهانه غذا بخورید

این که تمرین کنید که آگاهانه غذا بخورید، مهم ترین قدم برای کم کردن وزن است. آگاه بودن از این که چه چیزی می خورید، بخش هیپوتالاموس که درون مغز است را فعال می کند تا در صورتی که سیر شدید، دیگر غذا خوردن را ادامه ندهید.

این اتفاقات زمانی که در هنگام غذا خوردن فیلم می بینید یا تلفن را چک می کنید، اتفاق نمی افتد؛ زیرا توجه شما به یک سوی دیگر به جز غذا است. آگاهانه غذا خوردن، یعنی این که مغزتان به شما دستور دهد در زمان سیری، از پای سفره برخیزید و بدانید که چقدر غذا خورده اید تا مقدار غذای ورودی به بدن بیشتر از میزان نیازتان نباشد.

2. اهدافی تعیین کنید که فراتر از اعداد باشند

همیشه از خود بپرسید که چرا قصد کاهش وزن دارید؟ هدف شما از کاهش وزن یا لاغری با ذهن چیست؟ با خود مرور کنید که چگونه می خواهید وزنتان را کاهش دهید یا اصلا می خواهید در نهایت به چه چیزی دست یابید؟ این سوالات به شما کمک می کنند تا بدن و فکر شما در مسیر لاغر شدن قرار بگیرد. هدف از انجام این کارها، ارتباط گرفتن بدن با مغز است؛ البته شما هم باید یک برنامه برای چگونگی کارتان داشته باشید تا اگر روزی از مسیر کاهش وزن خارج شدید، بتوانید باز به سوی مسیری لاغری باز گردید.

هدف شما از کاهش وزن یا لاغری با ذهن چیست

3. با دست خفته غذا میل کنید

غذا خوردن با دست خفته، یک گزینه عالی برای لاغری و کم غذا خوردن است. این یعنی اگر شما با دست راست غذا می خوردید، پای سفره از دست مخالف، یعنی دست چپ برای غذا خوردن استفاده کنید.  این کار باعث افزایش فکر و تمرکز شما سمت غذا می شود و برای آگاهانه غذا خوردن بسیار مفید است. این کار علاوه بر این که باعث آگاهانه غذا خوردن شما می شود، نیم کره های مغز را هم فعال می کند و در بهبود عملکرد مغز نقش مهمی دارد. این مورد، ساده ترین تکنیک لاغری با ذهن است.

4.  یک آلبوم پراز عکس غذا های سالم داشته باشید

در موبایل خود، یک آلبوم درست کنید و نام آن را غذای سالم بگذارید و حالا در سایت های اینترنتی، عکس از غذاهای سالم را دانلود کنید و به درون پوشه غذای سالم انتقال دهید. از آنجایی که مغز انسان با دیدن هر غذا، هوس آن را می کند، با دیدن این غذا ها در آلبوم غذا های سالم، شما نا خواسته به سمت این غذا ها جذب می شوید و دیگر به سوی غذا های پر کالری و نا سالم نمی روید. البته می توانید روی میز یا مکانی که در دیدرس شماست، غذا های سالم بگذارید تا زمانی که گرسنه شدید، از همان غذا ها مصرف کنید.

5. قبل از این که بخواهید غذا سفارش دهید، یک نفس عمیق بکشید

خیلی ها عادت دارند که در تصمیم های آنی و بدون فکر بگیرند؛ اما کشیدن یک نفس عمیق، باعث خون رسانی بهتر به مغز و در نتیجه، تصمیم گیری عاقلانه تر می شود. به همین دلیل در رستوارن هنگامی که منوی غذا را نگاه می کنید و دوست دارید یک غذای پر کالری سفارش دهید، ابتدا چند نفس عمیق بکشید تا مغزتان کمی استراحت نماید و به فکر بیفتد. حالا زمان سفارش غذا است؛ زیرا در این زمان، بهترین تصمیم ممکن را می گیرید.

برای رسیدن به اندام دلواه قبل از این که بخواهید غذا سفارش دهید، یک نفس عمیق بکشید

6. دور شدن از مکان

دور شدن از خیابان ها و مکان هایی که باعث افزایش هوس شما می شوند یا برنامه هایی که می دانید در نهایت، شما را به سمت غذا می کشانند، یک تکنیک لاغری با ذهن است. به این منظور، در خیابان زمانی که از کنار یک شیرینی فروشی یا پیتزا فروشی می گذرید یا می دانید که در جلوی راه شما یک مغازه است که مواد غذایی مورد علاقه تان را دارد، از دوستتان یا کسی که همراه شما است، بخواهید که از یک مسیر دیگر به مقصدتان بروید. در کل، در این زمان باید مسیر خود را تغییر دهید و از ماندن نزدیک آن مغازه اجتناب کنید.

7. جملات کلیدی مثبت را دائما تکرار کنید

تکرار جملات مثبتی که همسو با هدف شما هستند، در رسیدنتان به هدفتان کمک زیادی می کند. برای مثال، دائما به خودتان بگویید که شما به فکر سلامتی و تناسب اندامتان هستید یا بگویید که شما به هیچ عنوان فرد پر خوری نیستید. این جملات را باید با صدای بلند طوری که انرژی و سیگنال آن به مغز و روحتان برسد، تکرار کنید. این گونه نه تنها این رفتار ها درونتان نهادینه می شوند، بلکه مغز می فهمد که شما دائما به فکر سلامتتان هستید.

8. بقشابتان را با غذای سالم پر کنید

برای انجام این تکنیک لاغری با ذهن باید این گونه عمل کنید که ابتدا یک بشقاب کوچک بردارید و سپس آن را پر از سالاد و سبزیجات یا غذا های سالم کنید تا بشقاب جایی برای غذا های ناسالم و پرکالری نداشته باشد. با این روش، مغز شما احساس می کند که غذای زیادی خوردید و حالت سیری به درونتان ایجاد می شود.

برای رسیدن به لاغری از غذاهای سالم استفاده کنید

سخن نهایی

اگرچه انجام همه این تکنیک ها کار زیاد سختی نیست، اما تاثیر خوبی برروی کاهش وزن شما دارد. لاغر شدن  و کسب نتبیجه مطلوب از این رژیم ها، نیاز به تلاش و همت خودتان و در موارد بسیاری، کمک متخصص دارد. در این مقاله از لنداسپا، به شما لاغری با قدرت ذهن را به شما آموختیم و انواع تکنیک لاغری با ذهن را بیان کردیم. همان طور که متوجه شدید، لاغری با روش ذهنی شاید تا حدودی عجیب باشد، اما واقعا تاثیر بسیار خوبی دارد؛ اما در این مسیر، باید عزم خود را جزم نمایید و مداومت داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا