تناسب اندام

تاثیر فوق العاده لاغری با قهوه و لیمو

در حال حاضر که اغلب افراد تحرک زیادی ندارند، غالبا دچار اضافه وزن و چاقی شده اند. از این رو، هر کسی به دنبال روش مطمئنی است تا بتواند به کاهش وزن دست پیدا کند. در این شرایط، خیلی از افراد از رژیم های غذایی سختی استفاده می کنند و یا به باشگاه بروند.

ممکن است خیلی از افراد حوصله ای برای انجام این کارها نداشته باشند و بخواهند از روش های آسانی برای لاغری کمک بگیرند. لاغری با قهوه و لیمو در خانه، یکی از آسان ترین روش هایی است که به شما کمک می کند تا با استفاده از مواد ساده، به کاهش وزن دست پیدا کنید.

به طور کلی، رژیم غذایی می تواند تاثیر خیلی زیادی روی لاغری شما داشته باشد و اگر غذاهایی مصرف کنید که موجب لاغری می شوند، این روند با سرعت بیشتری طی خواهد شد. برخی مواد غذایی مانند لیمو و قهوه، دارای خاصیت چربی سوزی هستند و به شما این امکان را می دهند که به تناسب اندام برسید.

با این حال، باید بدانید که این امر فقط تا زمانی امکان پذیر است که شما نحوه استفاده از معجون لاغری با قهوه و لیمو را بلد باشید و بتوانید به میزان مورد نیاز آنها را با یکدیگر ترکیب کنید.

از طرف دیگر، باید بدانید که استفاده بیش از اندازه هر چیزی می تواند باعث بروز مشکلاتی شود و به همین دلیل هم به هیچ عنوان نباید در مصرف قهوه و لیمو، افراط کنید. در این مقاله از لندسپا، اطلاعات کاملی درباره روش لاغری با قهوه و لیمو در اختیار شما قرار خواهیم داد. پس اگر شما هم به دنبال کاهش وزن با استفاده از روش های ساده هستید، خواندن این مقاله تا پایان را از دست ندهید.

عده ای از افراد برای کاهش وزن از رژیم کالری شماری استفاده می‌کنند

خواص لیمو برای کاهش وزن

خواص لیمو برای کاهش وزن

قبل از این که درباره تاثیر فوق العاده لاغری با قهوه و لیمو صحبت کنیم، بد نیست که در ابتدا خواص هر یک از این مواد غذایی را به صورت مجزا بدانید. از گذشته تاکنون، لیمو به عنوان یکی از بهترین مواد برای کاهش وزن در نظر گرفته می شده است. زیرا لیمو به خاطر داشتن خواص بسیار زیاد مانند ویتامین C، موجب می شود که چربی جمع شده در بدن تا حد خیلی زیادی از بین بروند و به طور کلی، موجب از بین رفتن چربی های جمع شده می گردد.

با توجه به این مسئله، خیلی از پزشکان تغذیه می گویند که ترکیب لیمو با مواد غذایی دیگر، می تواند تاثیر بسیار زیادی برای کاهش وزن داشته باشد. خوب است بدانید که بیشتر از 88 گرم ویتامین c در هر 100 گرم لیمو وجود دارد و ویتامین C هم به خاطر داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی، یک گزینه مناسب برای چربی سوزی در نظر گرفته می شود.

البته علاوه بر کاهش وزن، لیمو برای بخش های دیگر بدن هم موثر است. به عنوان مثال، خیلی از افراد می گویند که هر موقع دچار افزایش فشار خون شدید، فقط کافی است که یک لیمو مصرف کنید تا فشار خون شما تا حد خیلی زیادی کنترل شود. البته کاملا طبیعی است که اگر در مصرف آن افراط کنید، فشار خونتان پایین می آید و این امر هم می تواند باعث بروز مشکلاتی شود.

مقاله پیشنهادی:بهترین روش های لاغری در خانه چیست و چگونه است؟

خواص قهوه برای کاهش وزن

خواص قهوه برای کاهش وزن

از طرف دیگر، بهتر است قبل از این که ترکیب لاغری با قهوه و لیمو را برای شما توضیح دهیم، بدانید که چرا قهوه می تواند موجب کاهش وزن شود؟ این مسئله دلایل متفاوتی دارد و اگر بخواهیم به صورت مختصر آن را توضیح دهیم، باید بگوییم که به طور کلی، قهوه به خاطر داشتن کافئین، می تواند موجب کاهش وزن شود. البته فراموش نکنید که این مسئله تا زمانی است که شما قهوه را بدون شکر و مواد شیرین کننده مصرف کنید تا بتوانید به کاهش وزن برسید.

قهوه هم مانند لیمو، به میزان کافی موجب کاهش وزن می شود و مصرف بیش از اندازه آن می تواند باعث بروز مشکلاتی در بدن شود. علاوه بر لاغری و کاهش وزن، قهوه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان، کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی و یا حتی بهبود زخم های معمولی نیز تاثیر خیلی خوبی دارد.

همچنین اگر قهوه را به میزان کافی مصرف کنید، می توانید تا حد خیلی زیادی از کبد خود محافظت کنید و مطمئن شوید که احتمال ابتلا به بیماری های کبدی برای شما پایین می آید. پس اگر به دنبال یک ترکیب لاغر کننده هستید، ما استفاده از معجون لاغری با قهوه و لیمو را به شما پیشنهاد می کنیم.

فواید قهوه و لیمو برای لاغری

فواید قهوه و لیمو برای لاغری

بر اساس مواردی که پیش از این گفتیم، به احتمال خیلی زیاد متوجه شدید که قهوه با لیمو برای لاغری تاثیر خیلی خوبی دارند. اگر این دو ماده غذایی را با یکدیگر ترکیب کنید، می توانید معجونی معجزه آسا برای کاهش وزن بسازید. همچنین در ادامه، برخی از مهم ترین مزایای لاغری با قهوه و لیمو را به صورت مختصر برای شما توضیح می دهیم تا بدانید که این ترکیب چگونه به کاهش وزن کمک می کند.

֎بیشتر شدن چربی سوزی

اولین دلیلی که قهوه و لیمو می توانند به کاهش وزن کمک کنند، این است که موجب بیشتر شدن روند چربی سوزی در بدن می شوند. دلیل این موضوع هم این است که همان طور که می دانید، در قهوه مقدار خیلی زیادی کافئین وجود دارد و این کافئین موجب می شود که سوخت و ساز بدن تا حد خیلی زیادی افزایش پیدا کند و در نتیجه، بافت های چربی تحریک می شوند و احتمال چربی سوزی در بدن افزایش پیدا می کند.

بر اساس آمار و اطلاعات کنونی، متوجه شده ایم که فقط یک فنجان قهوه می تواند میزان چربی سوزی بدن شما را تا 10 درصد افزایش دهد. حالا فرض کنید که لیمو با خاصیت هضم کردن غذا با سرعت بالاتر، با قهوه ترکیب شود. لیمو خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و در کنار قهوه، کمک خیلی زیادی به چربی سوزی بدن شما می کند.

بیشتر شدن چربی سوزی

مصرف عرق زیره برای لاغری نیز تأثیر بسیار زیادی دارد و همچنین از کالری خیلی کمی برخوردار است.

֎شادابی پوست

شاید برای شما جالب باشد که بدانید در کنار همه ماسک های پوستی که به احتمال زیاد مصرف می کنید و یا قصد خرید آنها را دارید، ترکیب قهوه و لیمو نیز می تواند گزینه کاملا مناسبی برای شادابی پوست شما باشد. پس اگر به دنبال یک روش لاغری با قهوه فوری و لیمو هستید، باید بگوییم که با مصرف این ترکیب، می توانید علاوه بر لاغری، پوستی شاداب و جوان نیز داشته باشید. زیرا پیش از این گفتیم که لیمو حاوی مقدار زیادی ویتامین C است و ترکیب آن با قهوه، موجب می شود که نشانه های پیری زودرس در چهره شما پدیدار نشوند.

֎بهبود سردرد میگرنی

فایده دیگری که روش لاغری با قهوه و لیمو برای شما به ارمغان می آورد، بهبود میگرن است. اگر شما هم دچار سردردهای میگرنی هستید، ما مصرف مداوم ترکیب قهوه و لیمو را به شما پیشنهاد می کنیم. فقط کافی است که هر روز یک فنجان قهوه و مقداری لیمو را مصرف کنید تا متوجه تاثیر فوق العاده آن شوید.

قهوه موجب می شود تا رگ های عروقی شما منقبض شوند و در نتیجه، سردردهای میگرنی تا حد خیلی زیادی درمان شوند. از طرف دیگر، لیمو هم موجب می شود که دردهای عضلانی و استخوانی شما تسکین یابند و به طور کلی، ترکیب این دو ماده غذایی می تواند معجون معجزه آسایی برای شما بسازد.

جدول ارزش غذایی برای نشان دادن کالری دمنوش قهوه با لیمو

اگر شما هم به دنبال روشی برای لاغری با قهوه و لیمو می گردید، بهتر است در ابتدا ارزش غذایی و میزان کالری هر یک از این مواد را به صورت مجزا بدانید. در این بخش، جدولی آماده کرده ایم که در آن می توانید میزان کالری و ارزش غذایی هر یک از این مواد غذایی را به صورت مجزا مشاهده کنید تا بدانید که روش لاغری با قهوه و لیمو چگونه انجام می پذیرد و تا چه حد موجب چربی سوزی می شود.

مواد موجودیک فنجان قهوهیک عدد لیموترش
کالری5.429
کربوهیدرات19.3
فیبر02.8
پروتئین0.11.1
قند02.5
چربی0.10.3
سدیم8.40

بر اساس جدول بالا، متوجه می شوید که قهوه و لیمو ترش، چه میزان کالری، کربوهیدرات، فیبر، پروتئین، قند، چربی و سدیم دارند. بدین ترتیب، می توانید با مشورت با پزشک تغذیه، ترکیب لاغری سریع با قهوه و لیمو را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

در این مقاله درباره دم نوش های موثر برای لاغری شکم در شب صحبت کرده ایم

روش لاغری با قهوه و لیمو

روش لاغری با قهوه و لیمو

اگرچه لاغری با قهوه و لیمو امکان پذیر است، اما باید بدانید که نحوه درست استفاده از این ترکیب چگونه است؟ اگر به درستی نتوانید از این ترکیب استفاده کنید، شاید به نتیجه دلخواه خود برای کاهش وزن دست پیدا نکنید.

برای تهیه این ترکیب، فقط به یک عدد لیمو ترش و یک فنجان قهوه دم کشیده نیاز دارید. از آنجا که شما به دنبال کاهش وزن هستید، پیشنهاد می کنیم که از شیرین کننده ای برای طعم دار کردن دمنوش خود استفاده نکنید. در ابتدا، یک فنجان قهوه تهیه کرده و سپس لیمو را به دو نیم قسمت کنید. فقط کافی است که مقدار کافی آب همان یک عدد لیمو ترش را درون فنجان قهوه بچکانید و آن را بهم بزنید. به همین راحتی، می توانید در سریع ترین زمان ممکن، به لاغری سریع با قهوه و لیمو برسید.

چه زمانی قهوه و لیمو برای کاهش وزن را مصرف کنیم؟

یکی از مهمترین سوالاتی که خیلی از افراد موقع استفاده از این روش لاغری با لیمو و قهوه می پرسند، این است که چه زمانی باید این ترکیب را مصرف کنیم؟ پاسخ این سوال، تا حد خیلی زیادی به این مسئله بستگی دارد که شما فعالیت های روزمره خود را چه زمانی انجام بدهید. به عنوان مثال، اگر خیلی ورزش نمی کنید و تحرک ندارید، بهتر است که دمنوش لیمو و قهوه را بعد از وعده غذایی اصلی خود مصرف کنید. این بدان معنی است که بعد از تهیه معجون لاغری با قهوه و لیمو به میزان کافی، آن را بعد از ناهار یا شام مصرف نمایید.

چه زمانی قهوه و لیمو برای کاهش وزن را مصرف کنیم؟

مقاله پیشنهادی : حرکات ورزش در آب برای لاغری شکم چیست

نکته بسیار مهمی که برای استفاده از ترکیب لیمو و قهوه برای لاغری باید بدانید، این است که علاوه به خاطر داشتن کافئین، می تواند در کیفیت خواب شما تاثیر بگذارد. به همین دلیل هم بهتر است بعد از شام آن را مصرف نکنید و بعد از ناهار، گزینه مناسب تری است.

از طرف دیگر، اگر بدنتان تحرک دارد و یا ورزش های هوازی انجام می دهید، پیشنهاد می کنیم که قبل از ورزش، این ترکیب را میل کنید. در این شرایط، نوشیدن این ترکیب لاغری با قهوه و لیمو باعث می شود که سوخت و ساز بدن شما افزایش پیدا کند و موقع ورزش کردن، کالری بیشتری بسوزانید. فراموش نکنید که به هیچ عنوان ترکیب لیمو و قهوه را به صورت ناشتا و قبل از صبحانه مصرف نکنید و بهترین زمان استفاده از آن، اواسط روز و قبل از انجام فعالیت های سنگین بدنی است.

لاغری با قهوه و لیمو ترش موثرتر است یا لیمو معمولی؟

لیمو معمولی در مقایسه با لیمو ترش، کربوهیدرات بیشتری دارد و افزایش یافتن میزان کربوهیدرات، موجب می شود که شما کمی چاق تر هم شوید. از طرف دیگر، لیمو معمولی مانند لیمو ترش، مقدار خیلی زیادی ویتامین C دارد و این امر می تواند در کاهش وزن دخیل باشد. اگر حتی لیمو معمولی را هم با قهوه ترکیب کنید، می توانید به کاهش وزن مورد نیاز خود برسید. البته توجه داشته باشید که بر اساس نظر کارشناسان، مصرف لیمو ترش با قهوه تاثیر خیلی بیشتری روی کاهش وزن دارد.

لاغری با قهوه و لیمو ترش موثرتر است یا لیمو معمولی؟

آیا لاغری با قهوه و آبلیمو هم امکان پذیر است؟

گاهی مواقع، این امکان وجود دارد که شما بخواهید از ترکیب لاغری با قهوه و لیمو استفاده کنید. از طرف دیگر، شاید لیمو ترش تازه در معرض دسترس شما وجود نداشته باشد و بخواهید به کمک آبلیمو، این دمنوش را تهیه کنید. تنها نکته ای که در این زمینه اهمیت بالایی دارد، این است که باید حتما از آبلیمو طبیعی استفاده کنید و تا حد امکان، از مصرف آبلیموهای صنعتی بپرهیزید. در این شرایط، می توانید تا حدودی وزن خود را کم کنید.

میزان درست مصرف دمنوش قهوه با لیمو به طور روزانه

میزان مصرف دمنوش قهوه با لیمو برای لاغری تا حد خیلی زیادی به شرایط بدنی خود شما بستگی دارد. اما به طور کلی، حتما این نکته را مد نظر قرار دهید که مصرف بیش از اندازه این ترکیب می تواند آثار مخربی روی بدن داشته باشد. به همین دلیل هم به هیچ عنوان در مصرف هیچ چیزی افراط نکنید. در شرایط کلی، افرادی که به صورت مداوم قهوه را در رژیم غذایی خود قرار می دهند، می توانند تا 4 فنجان قهوه هم بنوشند. بیشتر شدن این میزان مصرف قهوه، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

چه افرادی نباید از ترکیب قهوه و لیمو استفاده کنند؟

اگرچه لاغری با قهوه و لیمو نمی تواند برای همه افراد موثر باشد، اما باید بدانید که این ترکیب برای برخی از افراد باعث بروز مشکلاتی می شود. در این بخش، مهم ترین کسانی که امکان استفاده از ترکیب قهوه و لیمو به صورت مداوم را ندارند، نوشته شده اند. اگر شما هم جزو هر یک از این دسته ها هستید، باید حتما قبل از مصرف قهوه با لیمو برای لاغری خود، با پزشک تغذیه مشورت کنید.

  • خانم های باردار یا شیرده
  • افراد مبتلا به بیماری گلوکم
  • اشخاص مبتلا به بیماری های فشار خون
  • افرادی که استرس خیلی زیادی دارند
  • اشخاص مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر یا  IBS

از خواص گیاه خاکشیر در این مقاله غافل نشوید

چه افرادی نباید از ترکیب قهوه و لیمو استفاده کنند؟

سخن پایانی

در این مقاله از لنداسپا، اطلاعات کاملی درباره روش های لاغری با قهوه و لیمو در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، این ترکیب می تواند کمک خیلی زیادی به چربی سوزی بدن کند و اگر از آن در کنار یک برنامه ورزشی مناسب استفاده کنید، می توانید تا حد خیلی زیادی به تناسب اندام مورد نظر خود برسید. اگر شما هم تجربه استفاده از ترکیب قهوه و لیمو برای لاغری را داشته اید، می توانید تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

3.8/5 - (118 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا