زیبایی

بررسی 8 ورزش برای لاغری صورت در زمان کوتاه

آیا ورزش برای لاغری صورت کارساز است؟ به طور کلی افراد دارای اضافه وزن، صورت‌های چاق و یا به اصطلاح تپلی دارند. زمانی که چاقی صورت از حالت طبیعی و نرمال خودش فرا‌تر برود، زیبایی حقیقی چهره از بین خواهد رفت. به همین دلیل بسیاری از خانم‌ها و آقایان تلاش می‌کنند که با روش‌های مختلف صورت چاق خود را لاغر کرده تا زیبایی و اعتماد بنفس خود را باز یابند. انجام ورزش برای لاغری صورت یکی از روش‌های مهم و موثر جهت از بین بردن چربی‌های اضافه به شمار می‌رود. به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله شما عزیزان را با ورزش لاغری صورت بیشتر آشنا کرده و درباره دلایل چاقی صورت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر قصد دارید در زمانی کوتاه صورتتان را لاغر کنید، تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.

برای لاغری صورت چه کنیم؟

از آنجایی که اضافه وزن بیشتر تاثیر را در چاقی صورت دارد، شما عزیزان برای لاغر کردن صورتتان باید از یک رژیم غذایی سالم و لاغر کننده پیروی کنید و در کنار آن به انجام ورزش‌های مربوط به کاهش سایز بدن بپردازید، با لاغر شدن اندام‌ها، رفته رفته شاهد لاغر شدن صورت رهم باشید. روش‌های دیگری که برای لاغر کردن صورت می‌توان نام برد عبارتند از: ماسک‌های لاغر کننده صورت، کم کردن میزان نمک، تغییر مدل مو و انجام ورزش برای لاغری صورت.

ورزش برای لاغری صورت در یک هفته به شما کمک خواهد کرد که در زمانی کوتاه و با برنامه ریزی دقیق بتوانید صورتتان را لاغر کرده و چهره زیبایی از خود به نمایش بگذارید. در کنار انجام ورزش، تغییر دادن مدل مو را هم در برنامه خود قرار دهید. در واقع مدل مو بر حالت چهره افراد تاثیر زیادی خواهد داشت به همین دلیل شما باید مدل‌های مختلف مو را امتحان کنید تا متوجه شوید با چه مدل مویی صورت شما لاغر‌تر دیده خواهد شد.

ورزش برای لاغری صورت در یک هفته

دلایل چاقی صورت

این که چرا برخی از افراد صورت‌های چاقی دارند، دلایل مختلفی دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  1. اضافه وزن: مهم‌ترین دلیل چاقی صورت، وزن بالای افراد می‌باشد. اگر افراد مبتلا به اضافه وزن و یا چاقی را مشاهده کرده باشید، اکثرا صورت‌های چاقی دارند.
  2. ژنتیک افراد: برخی از افراد به صورت ژنتیکی دارای صورت‌های چاقی هستند. در واقع در این افراد به واسطه ژنتیکی که دارند، چربی اضافه زیر پوست صورتشان ذخیره می‌شود. به همین دلیل است که برخی افراد با وجود داشتن اندامی لاغر، غبغب(یکی از مهم‌ترین نشانه‌های چاقی صورت) دارند.
  3. فرم استخوان صورت: این که فرم استخوان صورت افراد به چه شکلی باشد، در چاق و یا لاغر دیده شدن صورتشان تاثیر گذار است. برای مثال افرادی که چانه کوتاه‌تری دارند، صورتشان گردتر و چاق‌تر به نظر می‌رسد.
  4. رژیم غذایی: رژیم غذایی نه تنها در سایز اندام‌های صورت که در لاغری و چاقی صورت تاثیر گذار خواهد بود. رژیم غذایی نامناسب(برای مثال غذاهای شور) باعث ذخیره سازی آب در زیر پوست صورت می‌شود.
ورزش صورت برای لاغری

آیا  لاغری صورت در یک هفته امکانپذیر است؟ با این بلاگ همراه باشید

معرفی ورزش برای لاغری صورت

اکنون نوبت آن است که ورزش صورت برای لاغری را به شما عزیزان معرفی کنیم. انجام ورزش‌های معرفی شده در این مقاله در صورتی که به صورت مرتب و اصولی انجام شود، می‌تواند تاثیر گذاری سریعی بر چهره شما داشته باشد. ورزش برای لاغری صورت عبارتند از:

1. گرم‌ کردن صورت

پیش از که شما بخواهید ورزش‌های مخصوص لاغری صورت را انجام دهید، لازم است تا عضلات صورتتان گرم کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا در حین انجام حرکات ورزشی، عضلاتتان دچار گرفتگی نشود. برای گرم کردن صورت کافی است روی یک صندلی (ترجیحا جلوی یک آینه) بنشینید و یک سری از صوت‌های زبان فارسی را تکرار کنید. صوت‌هایی مثل «آ»، «ای»، «او» و «آی» را با خود تکرار کرده و تا جایی که می‌توانید برای ادا کردن آن‌ها لب‌های خود را بکشید. انجام این کار را تا زمانی که حس کنید صورتتان برای انجام حرکات ورزشی آماده شده است ادامه دهید.

ورزش برای لاغری صورت

2. پایین بردن لب

جهت انجام این ورزش باید روی یک صندلی بنشینید و بعد سر خود را به بالا ببرید. به گونه‌ای که سقف بالا سرتان را مشاهده کنید. پس از انجام این کار، لب پایین خود را تا جایی که می‌توانید به سمت بالا بکشید و تا 10 ثانیه صبر کنید و به حالت اولیه خود باز گردید. استراحت کوتاهی انجام داده و دوباره حرکت را تکرار کنید. در هر وعده ورزش برای لاغری صورت، این حرکت را سه مرتبه انجام دهید.

ورزش لاغری صورت در یک هفته

3. بالا بردن چانه

در انجام این حرکت شما باید بایستید و بعد بازو‌های خود را به کمک دست‌های مخالف بگیرید. پس از آن در در این حالت قرار گرفتید، سرتان را خیلی آرام به بالا هدایت کنید تا زمانی که سقف را مشاهده نمایید. این حالت خود را برای 20 ثانیه حفظ کرده و در همین حال نفس عمیق بکشید. پس از اتمام 20 ثانیه دست‌ها را رها کرده و به حالت اولیه خود باز کردید تا کمی استراحت کنید. پس از استراحت مجددا حرکت را تکرار نمایید. برای کسب نتیجه مطلوب لازم است این تمرین را در هر وعده ورزش، ۲ یا ۳ مرتبه تکرار کنید.

ورزش صورت برای لاغری

یکی از راه‌های کاربردی برای لاغری صورت، ماساژ صورت برای لاغری است که در این مقاله می‌توانید با جزئیات آن آشنا شوید

4. آویزان کردن لب

شاید برایتان عجیب به نظر برسد اما یکی از حرکات ورزش لاغری صورت در یک هفته، آویزان کردن لب‌ها می‌باشد. این حرکت در عین سادگی بسیار اثر بخش است و به رفع چربی‌های اضافه صورت کمک می‌کند. علاوه بر این، آویزان کردن لب‌ها در رفع غبغب، افزایش قوام پوست و فرم‌ گیری گونه‌ها نیز کمک زیادی می‌کند.

برای انجام این حرکت لازم است روی صندلی بنشینید به گونه‌ای که بدنتان کاملا صاف باشد و رو به رو را نگاه کنید. توجه داشته باشید که هنگام انجام این حرکت نباید سرتان به سمت پایین خم شود. زمانی در حالت مناسب قرار گرفتید، لبه‌های کناری چانه و لب پایینی خود را به سمت پایین هدایت کنید و بعد به آراکی به حالت اولیه برگشته و مجددا تکرار کنید. در هر وعده ورزش این حرکت را بین 5 الی 10 بار تکرار کنید تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

5. حرکت دادن لب با مداد

ورزش دادن لب‌ها به کمک مداد، یکی دیگر از حرکات ورزشی برای لاغری صورت می‌باشد که بر روی عضلات لب و گونه‌ها اثر می‌گذارد. برای انجام این حرکت شما به یک مداد و یا جسمی شبیه به آن نیاز دارید. ابتدا مداد را به کمک الکل تمیز کرده و بعد آن را بین لب‌هایتان قرار دهید. لازم به ذکر است که هنگام انجام این حرکت باید روی صندلی و جلوی یک آینه بنشینید. حالا همانطور که مداد بین لب‌هایتان قرار دارد، سعی کنید متن فرضی را روی هوا بنویسید.

این کار باعث می‌شود تا لب‌ها منقبض شوند. این نکته را هم در نظر داشته باشید که نگه داری مداد باید تنها به کمک لب‌ها اتفاق بیوفتند. در صورتی که شما مداد را با دندان‌هایتان نگهدارید، انجام این حرکت هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت. در هر بار انجام این حرکت حداقل یک دقیقه به نوشتن بر روی هوا ادامه دهید. در ادامه استراحت کوتاهی کرده و دوباره حرکت را تکرار کنید. فراموش نکنید که شما باید انقباض عضلاتتان را حس کنید، پس اگر این احساس را نداشتید، زمان انجام این تمرین را طولانی‌تر کنید.

ورزش برای لاغری صورت

6. حرکت دادن گردن

این حرکت ورزشی نه تنها در لاغری صورت که در تقویت عضلات گردن نیز موثر می‌باشد. برای انجام آن کافی است بایستید و گردن خود را خیلی آرام به سمت شانه سمت چپ و پس از آن به سمت شانه سمت راست خم کنید. برای انجام این حرکت به صورت دلخواه می‌توانید از دستانتان کمک بگیرید و سرتان را به مدت 10 ثانیه به طرف هر شانه، خم نگه دارید. 

حرکت دادن گردن به عنوان ورزش برای لاغری صورت

7. خم کردن لب‌ها به داخل

برای انجام این حرکت رو به روی یک آینه بایستید و دهان خود را باز کنید پس از آن لب‌هایتان را به داخل دهان برگردانید به گونه‌ای که لب‌ها کاملا روی دندان‌هایتان را بپوشاند. در ادامه در همین حالت باقی بمانید و تلاش کنید که چانه خود را به سمت جلو هدایت کنید. در همین حالت که چانه را به سمت جلو هدایت می‌کنید با انگشتتان آن را به سمت عقب فشار دهید.

با عضلات صورتتان، جلوی فشارهای وارده از سمت انگشتانتان را بگیرید و کاملاً منقبض کنید. این تمرین را در ۱۰ تکرار انجام دهید.

ورزش برای لاغری صورت

 ماسک برای لاغر شدن صورت یکی از روش‌های ساده به کار گرفته شده برای این هدف است. برای آشنایی کامل با این مقوله، این بلاگ را مطالعه نمایید

8. باد کردن بادکنک

شاید نمی‌دانستید، اما هر بار که سعی کردید بادکنکی را باد کنید، ورزش برای لاغری صورت را انجام داده‌اید. باد کردن بادکنک به صورت مداوم باعث استخوانی شدن صورت و کاهش چربی گونه‌ها خواهد شد. در واقع زمانی که شما تلاش می‌کنید تا یک بادکنک را باد کنید، ماهیچه‌های گردن و صورت شما درگیر شده و لاغر می‌شوند. برای آن که بتوانید به کمک باد کردن بادکنک صورتتان را لاغر کنید، لازم است در طول روز حداقل 10 تا 15 بار این کار را تکرار کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات لنداسپا، انواع ورزش برای لاغری صورت را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. لاغر کردن صورت به کمک حرکات ورزشی یک راه سریع، مطمئن و بدون عوارض می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید برای کسب نتیجه مطلوب در طی یک هفته الی 10 روز، حرکات معرفی شده در این  مقاله را روزانه در سه وعده تکرار کنید. فراموش نکنید که در کنار انجام حرکات ورزشی داشتن رژیم غذایی مناسب نیز کمک کننده خواهد بود.

امیدواریم اطلاعات مفیدی در رابطه با ورزش برای لاغری صورت تقدیمتان کرده باشیم. خوشحال می‌شویم نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید.

4.1/5 - (7 امتیاز)

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا