آموزش ماساژماساژ درمانی

بهترین و موثر ترین نحوه استفاده از ماساژور تفنگی

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که موثر ترین نحوه استفاده از ماساژور تفنگی چگونه است؟ ما فرض می کنیم در مورد ماساژور تفنگی و شگفتی هایی که برای صنعت تناسب اندام و سلامتی انجام می دهد ، شنیده اید .

ماساژور های تفنگی بهترین جایگزین برای ماساژ درمان گران هستند . اگر چه ، آن ها هرگز نمی توانند جایگزین تجربه ارامش بخشی  که در یک اسپا به دست می آورید، شوند. اما می دانید که هرگز نمی توانید آبگرم خود را با خود حمل کنید .

تکامل ماساژورهای تفنگی یا ضربه ای

قبل از اینکه نحوه استفاده از ماساژور تفنگی را یاد بگیریم ، ابتدا بیاموزیم که چگونه این ابزارهای مشهور به اینجا رسیدند . بالاخره باید از جایی شروع کرد، درست است ؟

حتی قبل از این که به اینجا برسیم ( در تناسب اندام و تندرستی )، ریکاوری عضلانی فقط در سالن های ماساژ و اسپا بهتر مورد توجه قرار می گرفت . شما به یک متخصص (درمانگر، کایروپراکتیک) مراجعه می‌کردید و آن ها عضلات شما را برای کاهش درد ، بهبود جریان خون و باز کردن گره‌های عضلانی ماساژ می دادند .

این ماساژ عضلات  دردناک  بود . اما از نوع “دردناکی” که در واقع مفید است، اما برخی از فن‌آوران در صنعت به فکر راه بهتری برای آسان‌تر کردن کار بودند .

به هر حال ، ماساژ دادن عضلات  به این روش موثر بوده ، و احتمالا هنوز هم موثر است ، اما زمان می برد و می تواند به خصوص برای درمانگر خسته کننده باشد .

ماساژور تفنگی

برای آشنایی بهتر با ماساژ تریگر پوینت، حتما مقاله ماساژ تریگر پوینت را مطالعه کنید.

ارتعاش و پرکاشن درمانی

ارتعاش درمانی برای مدت طولانی با فوم غلتک، ابزار دیگری برای صنعت سلامتی مرتبط بوده است. این ایده برای اولین ماساژور تفنگی استفاده شد. اولین ماساژور های تفنگی ابزارهای ارتعاشی بودند. ما آن‌ها را چکش‌های ارتعاشی می‌نامیم، زیرا آنها در واقع همین بودند. با این حال، ارتعاش تنها در صورتی کار می‌کند که به آرامش سریع و تحریک جریان خون نیاز داشته باشید تا بتواند شما را بیدار کند و اماده دویدن شوید.

در واقع چیزی وجود نداشت که به عمق عضلات رفته و کارهای بیشتری انجام دهد. بدنسازان و ورزشکاران حرفه ای هنوز باید به درمانگرهای خود تکیه می کردند که به عضلات آنها ضربه بزنند. ضرورت باعث ایجاد پرکاشن تراپی شد. ماساژور تفنگی اصلاح شده بود و اکنون می‌توان از آن برای ضربه زدن به عضلات بر روی پوست استفاده کرد.

ما ادعا  نمی‌کنیم که همه ماساژور های تفنگی می‌توانند باعث تحریک عمیق‌تر و شدیدتر عضلات  شوند – برخی  از ان ها هنوز مانند قبل فقط می‌لرزند . با این حال ، توجه به این نکته مهم است که سازندگان، ماساژور های ضربه ای بیشتری نسبت به ماساژور های ارتعاشی تولید می کنند.

این بدان معناست که ممکن است بخواهید نحوه استفاده از ماساژور تفنگی بافت عمیق را نیز یاد بگیرید. بعداً در مورد آن صحبت خواهیم کرد. در حال حاضر ، توجه به این نکته ضروری است که ماساژورهای مختلف نیازهای متفاوتی را برآورده می کنند. این  بسیار مهم است اگر بخواهید بدانید که چگونه از یک ماساژورتفنگی  به درستی استفاده کنید.

آیا پزشک کایروپراکتیک یا فیزیوتراپیست را در حال کار با ماساژورتفنگی بر روی بیماران دیده اید و با خود فکر کرده اید که آن ها از چه وسایلی استفاده می کنند ؟ ما در این مورد شما را اگاه می کنیم . درباره ماساژورتفنگی فیزیوتراپیست و ماساژورتفنگی کایروپراکتر بیشتر بدانید.

ماساژورتفنگی با بدن شما چه می کند؟

 آیا تفنگ های ماساژ واقعاً مفید هستند؟ ما معتقدیم که پاسخ در اینجا “بله” است. تفنگ های ماساژ واقعاً مفید هستند.

آیا از فواید ماساژ درمانی مطلع هستید؟ برای دریافت اطلاعات بیشتر مقاله ماساژ درمانی چیست را مطالعه کنید.

چرا فکر می‌کنید آن‌ها اینقدر ترند شده اند و حتی توسط نام‌های بزرگ صنعت تناسب اندام و همچنین افراد مشهور تایید شده‌اند؟ اما حتی اگر فکر می‌کنید که تبلیغات سلبریتی‌ها فقط حرف است ، ما شاهد توصیه‌های این دستگاه‌ها توسط پزشکان و درمانگران بوده‌ایم. آن افراد قطعا  فقط حرف نمی زنند.

این چیزی است که آنها می گویند یک ماساژور تفنگی برای شما انجام می دهد:

 • جلوگیری از DOMS : درد عضلانی با شروع تاخیری می تواند برای شما سخت باشد ، به خصوص زمانی که می خواهید در باشگاه به فشار آوردن ادامه دهید . ماساژورتفنگی شما را  از درد تاخیری نجات می دهد و شما را به اندازه کافی برای جلسه بعدی قوی نگه می دارد.
 • بهبود جریان خون در عضلات. این به بدن کمک می کند تا استراحت کند و حتی قبل از تمرین عضلات را فعال می کند.
 • خون و مایعات سمی را پس از تمرین ازعضلات  دفع می کند.
 • ماساژور تفنگی  باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود . در مقایسه با هزینه مراجعه  به یک درمانگر حرفه ای ، یک ماساژور تفنگی  چند صد دلار برای شما صرفه جویی می کند.

چرا درست بودن نحوه استفاده از ماساژور تفنگی مهم است؟

مانند هر دستگاه دیگر،  به ویژه دستگاه های الکترونیکی ، استفاده صحیح هرگز نمی تواند به اندازه کافی مورد تاکید قرار گیرد. فرض خوبی نیست که فکر کنید همه چیز را در مورد یک دستگاه می دانید و بنابراین نیازی به توجه به استفاده صحیح ان ندارید.

درد زانو یکی از غیر قابل تحمل ترین اختلالات حرکتی، با مطالعه مقاله ماساژ زانو از شر زانو درد خلاص شوید.

سازندگان این را می‌دانند و به همین دلیل است که اکثر ماساژورهای  تفنگی همراه با یک دستورالعمل‌ خوب  ارائه می‌شوند.

در اینجا چند دلیل برای استفاده صحیح از ماساژور تفنگی آورده شده است :

عضله‌ درمانی مؤثر: وقتی از ماساژور تفنگی  به درستی استفاده شود ، می‌تواند به اندازه مراجعه به یک ماساژدرمانگر مؤثر باشد.

برای جلوگیری از آسیب دیدگی : دور از انتظار نیست  که ماساژور های تفنگی  باعث آسیب شوند ، به ویژه هنگامی که بدون مراقبت مناسب استفاده می شوند. در ادامه مقاله نگاهی به چگونگی این اتفاق خواهیم انداخت.

برای جلوگیری از آسیب به ماساژور تفنگی: ماساژورهای  تفنگی  اسباب بازی های کوچک ارزان قیمت نیستند. تا همین اواخر قیمت یک مدل  بیش از 500 دلار بود . بازار مملو از ماساژور تفنگی  زیادی شده و در نتیجه قیمت ها پایین آمده است . با این حال ، اگر یک ماساژور تفنگی  خوب می خواهید ، باید حداقل 150 دلار هزینه کنید.

تکنیک ها  و نحوه استفاده از ماساژور تفنگی

با توجه به اینکه چرا استفاده صحیح از ماساژور تفنگی  مهم است ، اکنون نحوه استفاده  صحیح از آن را بررسی خواهیم کرد.

در حال حاضر، مقالاتی را در اینترنت دیده‌ایم که می‌گویند روش خاصی برای استفاده از این دستگاه‌ها وجود ندارد ، و تنها کاری که باید انجام دهید این است که با تنظیمات دستگاه  کار کنید تا بالاخره استفاده صحیح ازان را یاد بگیرید . در حالی که این ممکن است روش درستی باشد و یا ممکن است برای همه صدق نکند.

تکنیک ها  و نحوه استفاده از ماساژور تفنگی

اگر خواهان داشتن داشتن پوست صورت شفاف و بدون چروکی هستید، به مقاله انواع ماساژور صورت مراجعه کنید.

بنابراین در اینجا گام به گام  در مورد نحوه استفاده صحیح از ماساژور تفنگی  آورده شده است:

 • دستگاه را روشن کنید. اکثر ماساژور ها  دارای کلید تک دکمه ای هستند . بیشتر آنها با فشار بر روی دکمه، شروع به کار می کنند. مطمئن شوید که سر ماساژ مورد نظر خود را متصل کرده اید. بعداً در مورد سرهای ماساژ صحبت خواهیم کرد. با این حال،  توصیه می کنیم (اگر مبتدی هستید)، با سر توپی شکل شروع کنید. زیرا بیشتر قسمت‌های بدن را هدف قرار می‌دهد و در مقایسه با سایر سری ها ملایم است.
 • شدت مورد نظر را انتخاب کنید: به شما توصیه می کنیم با کمترین سرعت شروع کنید و به تدریج شدت را افزایش دهید. برای ماساژ سبک‌تر، اگر فقط می‌خواهید آرام شوید و خون در داخل عضله حرکت کند، سرعت اول را توصیه می‌کنیم . امروزه،  اکثر دستگاه‌ها به اندازه کافی کم شروع می‌شوند (ما آن‌هایی را دوست داریم که با حدود 1200 دور در دقیقه شروع می‌شوند)، در حالی که سایر دستگاه‌ها ممکن است با شدت بالاتر شروع به کار کنند. اگر از Theragun استفاده می کنید ، ممکن است برای شروع مجبور شوید کمی شدت بیشتری را تحمل کنید . اولین محدوده دور در دقیقه در آن حدود 1750 است.
 • سری دستگاه را به سمت عضله بگیرید و بگذارید ماساژور تفنگی  کار خودش را انجام دهد. اگر از یک تفنگ رده بالا مانند Theragun یا Ekrin استفاده می کنید، به دلیل دامنه طولانی،  فوراً تأثیر ضربه را روی پوست خود احساس خواهید کرد . اگر از یک تفنگ کوچکتر مانند Ekrin Bantam استفاده می کنید ، احساس فوری ممکن است ضربه ای نباشد اما باید به اندازه کافی شدید باشد.
 • سر را در امتداد عضله به آرامی حرکت دهید . در هنگام ماساژ عجله نکنید . در حین انجام فرآیند از آن لذت ببرید . اگر در ناحیه ای احساس درد داشتید، کمی بیشتر در اطراف آن ناحیه حرکت کنید . ماساژور را به شدت روی یک ناحیه دردناک فشار ندهید زیرا به احتمال زیاد ممکن است در واقع اوضاع را بدتر کنید .
 • برای نواحی که عضلات زیادی ندارند ، مانند مچ دست ، توصیه می شود به سادگی سر ماساژور تفنگی  را روی آن نواحی بکشید . به این مناطق فشار زیادی وارد نکنید.
 • با این حال ، اگر عضلات بزرگتری دارید ، ممکن است ماساژور کمی شدیدتر بخواهید. احتمالاً این زمان خوبی است تا به شما یادآوری کنیم که ماساژور های مختلف قدرت استال متفاوتی دارند. ممکن است بخواهید یک تفنگ رده بالا مانند Ekrin B37s یا Achedaway Pro را انتخاب کنید. این ماساژور‌ها نه تنها نیروی استال بهتری دارند، بلکه هر دو تفنگ ماساژور با دامنه بالا نیز هستند. ما همچنین شدت کمی بالاتر را حتی در هنگام شروع توصیه می کنیم . این به این دلیل است که اکثر ماساژورها دارای نیروی استال پیشرونده هستند و به راحتی در سرعت های پایین تر متوقف می شوند . سعی کنید از سرهای ماساژ مختلف برای ماساژ قسمت های مختلف بدن استفاده کنید. دوباره در مورد سرهای ماساژ کمی بعد در مقاله  صحبت خواهیم کرد.
 • استفاده از ماساژور تفنگی  بر روی نواحی استخوانی برای جلوگیری از آسیب رساندن  توصیه نمی شود. ممکن است بخواهید نواحی مفصلی را ماساژ دهید ، اما در انجام این کار نیز باید مراقب باشید.
 • توصیه می شود از ماساژور تفنگی  روی یک عضله خاص به مدت 1-2 دقیقه استفاده کنید. برای عضلات کوچکتر، یک دقیقه را در نظر بگیرید. می توانید عضلات بزرگتر را به مدت 2 دقیقه ماساژ دهید . بیشتر به معنای بهتر نیست، با بدنت مهربان باش.

برای درمان مشکلات غدد لنفاوی میتوان از ماساژ نیز استفاده کرد، بنابراین حتما به مقاله ماساژ لنفاوی مراجعه کنید.

زمان استفاده از ماساژور تفنگی

زمان استفاده از ماساژور تفنگی

 چه زمانی نیاز به استفاده از ماساژور تفنگی  دارید؟ آیا زمان خاصی برای استفاده از ماساژور تفنگی وجود دارد؟ در اینجا به زمان هایی اشاره شده است که ممکن است نیاز به استفاده از ماساژور تفنگی داشته باشید.

 1. قبل از تمرین : حتی اگر بسیاری از افراد در صنعت تناسب اندام از این ابزارها به عنوان ابزار ریکاوری یاد می کنند، ولی شما می توانید قبل از جلسه تمرین از آن ها استفاده کنید. زیرا نه تنها خون را به خوبی در بدنتان جریان می‌دهد، بلکه عضلات را برای تمرین آماده می‌کند – «سیستم جنگ یا گریز را فعال می‌کند که بدن شما را برای فعالیت آماده می‌کند. برای نتایج بهتر، قسمت هایی را که قرار است تمرین دهید هدف بگیرید . به عنوان مثال ، اگر می‌خواهید پرس پا انجام دهید، حتماً ساق  ها را ماساژ دهید. شکم عضله را هدف بگیرید . عضله مورد نظر را حدود 30 ثانیه ماساژ دهید. زیاده روی نکنید!
 2. در طول جلسه تمرین : می توانید از ماساژور تفنگی در بین ست ها استفاده کنید. این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که در گروه عضلانی که تمرین می کنید احساس تنش کنید. در این مورد، به جای انتخاب حرکات کششی، از ماساژور تفنگی  خود استفاده کنید. با این حال، با این کار خیلی هیجان زده نشوید – 15 ثانیه کافی است . هدف شما تحریک عضله است.
 3. بعد از یک جلسه تمرینی : بدن شما در حالت اوج  قرار دارد و بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که آن را آرام کنید . اینجاست که یک ماساژور تفنگی  به کار می اید . عضلات  منقبض را هدف گرفته و حدود 1-2 دقیقه ماساژ دهید. باز هم مهم است که شکم عضله را هدف بگیرید و از مفاصل و نواحی استخوانی خودداری کنید. توصیه می شود بلافاصله عضلات خود را ماساژ ندهید. اجازه دهید بدنتان چند ساعت استراحت کند و سپس دست به کار شوید. برای نتیجه بهتر از سرهای مختلف برای قسمت های مختلف استفاده کنید.
 4. پس از یک روز طولانی کاری  زمانی که نیاز به آرامش دارید : ما در مورد ماساژورهای  تفنگی و این که به آرامش بدن شما کمک می کنند، صحبت کردیم و این درست زمانی است که شما به آن ها نیاز دارید. گاهی اوقات شما فقط باید بعد از یک روز شلوغ استراحت کنید . حدود 10 دقیقه با استفاده از ماساژور تفنگی  روی بدن خود وقت بگذارید. خیلی شدید ماساژ ندهید و بیش از یک دقیقه روی یک گروه عضلانی خاص وقت نگذارید.

یکی از ابزار های ساده و کارآمد برای ماساژ و از بین بردن درد های عضلانی توپ ماساژ است. برای آشنایی بیشتر به بلاگ نحوه استفاده از توپ ماساژ مراجعه کنید.

هر چند وقت یکبار باید از ماساژور تفنگی استفاده کنید؟

این بخش باید مشابه بخش آخر در مورد «زمان استفاده از ماساژور تفنگی» باشد. با این حال، ما یک یا دو مورد را ذکر خواهیم کرد که ممکن است هنگام بررسی نحوه استفاده از ماساژور تفنگی مهم باشد.

ماساژورهای  تفنگی  وسایل هیجان انگیزی هستند و ما در واقع فکر می کنیم تا زمانی که از داشتن آنها لذت می برید، محدود به چیزی نیستید. هر چند وقت یکبار که احساس می کنید لازم است از آن ها استفاده کنید.

با این حال ، خیلی هیجان زده نشوید و زیاده روی نکنید. در اینجا خلاصه ای از اینکه هر چند وقت یکبار و چگونه باید از آن ها استفاده کنید آمده است .

 • فعال سازی عضلات : زمانی که باید بدن را برای تمرین یا فعالیت آماده کنید . این کار را بیش از 30 ثانیه انجام ندهید.
 • فعال سازی مجدد عضلات : در طول تمرینات زمانی که اسپاسم عضلانی رخ می دهد یا زمانی که خستگی می تواند جلسه تمرین شما را از مسیر خارج کند. حداکثر 15 ثانیه.
 • ریکاوری و تسکین درد : بعد از تمرین ، یک ماساژور تفنگی  به روند ریکاوری  کمک می کند. همچنین می توانید از آن برای تسکین درد استفاده کنید . در اینجا به عنوان یک ابزار مسکن موقت کار می کند. برای 1-2 دقیقه استفاده کنید . مراقب باشید که به اعصاب ضربه نزنید یا به نواحی دردناک بیش از حد وارد نشوید . یکی دیگر از جنبه های فوق العاده مفید ماساژور تفنگی ، حالت ماساژ گرم است . ماساژهای گرم برای تسکین درد بسیار حیاتی هستند . ماساژورهایی  مانند Urikar Pro 2 دارای حالت گرمکن و همچنین حالت های دیگر هستند . یک ماساژور تفنگی  گرم شده با یک سر سرامیکی مخصوص برای این کاراست .

از خواص بینظیر درمانی ماساژ پا اطلاع دارید؟ فراموش نکنید که مقاله فواید ماساژ کف پا را مطالعه کنید.

چه مدت باید از ماساژور تفنگی استفاده کرد؟

چه مدت باید از ماساژور تفنگی استفاده کرد

تفنگ های ماساژ مجهز به باتری های قابل شارژ هستند . در صورت استفاده طولانی مدت ، باتری ها ممکن است بیش از حد گرم شوند . این گرمای بیش از حد ممکن است باعث ناراحتی در هنگام استفاده از آنها شود .

با این حال ، نابغه‌هایی که این دستگاه‌ها را تولید می‌کنند ، متوجه این موضوع شدند و یک سیستم خاموش کننده در آنها ایجاد کردند. اکثر دستگاه ها پس از حدود 10 دقیقه استفاده مداوم به طور خودکار خاموش می شوند .

با این حال ، از آن جایی که ممکن است گاهی اوقات 10 دقیقه کافی نباشد ، دستگاه های بهتر پس از 20 دقیقه به طور خودکار خاموش می شوند .

سوالات متداول

در اینجا چند سوال برای شما پاسخ داده شده است . ما در این بخش به ضمیمه های ماساژور تفنگی  پرداخته ایم .

چگونه از ماساژور تفنگی  بر روی خودمان استفاده کنیم ؟

اکثر تفنگ های ماساژ T شکل هستند . این بدان معنی است که دسته صاف است . ماساژ دادن خود  در مقایسه با زمانی که دسته کمی ارگونومیک تر است ،ممکن است راحت نباشد . با این حال، برخی از ماساژورها مانند Ekrin B37 دارای دسته زاویه دار هستند . این بدان معنی است که می توانید به نقاط دشوار بدن برسید . با این حال ، ممکن است به کسی نیاز داشته باشید که به شما کمک کند تا کمرو اطراف را ماساژ دهید .

چگونه از ماساژور تفنگی  بر روی گردن استفاده کنیم ؟

هرگز قسمت جلوی گردن خود را ماساژ ندهید . فقط روی قسمت پشتی تمرکز کنید . بسته به اینکه کدام ناحیه اطراف گردن را می‌خواهید ماساژ دهید ، از یک سری  ماساژور مناسب استفاده کنید . لطفاً برای جزئیات بیشتر به پست اختصاصی ما مراجعه کنید : نحوه استفاده از ماساژور تفنگی بر روی گردن  .

چگونه از ماساژور تفنگی  بر روی گردن استفاده کنیم ؟

ماساژ لومی سبکی از ماساژ بوده که برای درمان درد های عضلانی بسیار مفید است. برای آشنایی با این سبک از ماساژ به مقاله ماساژ لومی لومی مراجعه کنید.

چگونه از ماساژور تفنگی در قسمت پایین کمراستفاده کنیم ؟

اگر از ماساژور تفنگی  برای خلاص شدن از درد کمراستفاده می کنید ، پیشنهاد می کنیم با احتیاط عمل کنید .

از یک ماساژور با سرعت پایین استفاده کنید و به آرامی ماساژ دهید . ما سر توپی را در این ناحیه  توصیه می کنیم .

چگونه از ماساژور تفنگی در قسمت بالای کمر استفاده کنیم ؟

ماساژور تفنگی  را در امتداد فیبرهای عضلانی قسمت بالایی پشت خود به جلو و عقب  حرکت دهید . این کار را به مدت 10 ثانیه در هر قسمت از پشت خود انجام دهید . مجدداً در اینجا ذکر خواهیم کرد که یک تفنگ با ارگونومی بهتر کار را بهتر انجام می دهد . Ekrin B37 یک نمونه خوب (دسته بلند و زاویه دار) است . اگر خودتان این کار را انجام می دهید ، از سر  گرد استفاده کنید . اگر فردی هست که به شما کمک  کند ، می تواند از سر صاف برای  گرفتن حداکثر نتیجه استفاده کند .

چگونه از ماساژور تفنگی  بر روی پاها استفاده کنیم ؟

ناحیه چهارسر پا و ساق پا را در نظر بگیرید . سر صاف ماساژور برای این نواحی  توصیه می شود زیرا با پاها ممکن است به چیزی کمی شدیدتر نیاز داشته باشید – به خصوص چهار سر. قبل از حرکت دادن ماساژوردر هر ناحیه حدود 30 ثانیه بمانید . اگر در مورد سلولیت پاها نگران هستید ، حتما این پست را بخوانید : آیا ماساژور تفنگی  می تواند به سلولیت کمک کند .

چگونه از ماساژور تفنگی  برای کف پا استفاده کنیم ؟

می توانید کف پای خود را ماساژ دهید ، به خصوص اگر دویده اید و نیاز به کمی تسکین در کف پا دارید . می توانید یک پا را روی زانوی مقابل بیاندازید تا موقعیت خوبی داشته باشید . با شدت کم شروع کنید . اگر می خواهید روی نقاط خاصی تمرکز کنید ، از سر گلوله ای در این ناحیه استفاده کنید . برای یک ماساژ عمومی تر، می توانید از سر توپی استفاده کنید.

چگونه از ماساژور تفنگی روی ساق پا استفاده کنیم ؟

می توانید ساق پا را بعد از یک جلسه تمرین پا یا بعد از دویدن ماساژ دهید . ماساژور تفنگی  را هر بار در امتداد ساق پا حرکت دهید تا نقاط حساس را احساس کنید . قبل از حرکت به مدت 10 ثانیه در یک نقطه بمانید . یک پا را به مدت 1-2 دقیقه ماساژ دهید و سپس به پای دیگر بروید.  برای نتیجه بهتر می توانید از سر صاف استفاده کنید . پست ما در مورد بهترین ماساژور تفنگی  برای دوندگان را بررسی کنید ، جایی که نکاتی را در مورد نحوه استفاده از ماساژور تفنگی  بر روی ساق پا به منظور کاهش درد تاندون آشیل ارائه می دهیم .

چگونه از ماساژور تفنگی برای گره های عضلانی استفاده کنیم ؟

گره‌های عضلانی می‌توانند دردناک باشند و اگر فورا مراقبت نشوند ، می‌توانند مزمن شوند . یک ماساژور تفنگی  می تواند به ارام شدن درد آنها کمک کند .

استفاده از ماساژور تفنگی برای عضلات

ناحیه گره خورده را با دقت و به آرامی همانطور که احساس می کنید ماساژ دهید . با شدت کمتر شروع کنید و از سر گلوله  ای برای تمرکز روی ناحیه گره‌ استفاده کنید . ماساژور را برای یک یا دو دقیقه روی گره نگه دارید.

ماساژ صورت میتواند باعث از بین رفتن چین و چروک و جوانسازی صورت شما شود. برای آشنایی با این ماساژ مقاله فواید ماساژ صورت را مطالعه کنید.

سخن پایانی

پس اکنون می دانید که چگونه از ماساژور تفنگی استفاده کنید. این گجت‌های روزمره ، در صنعت تناسب اندام، هیاهویی ایجاد کرده‌اند و به نظر نمی‌رسد به زودی از بین بروند. این مهم است که یاد بگیرید چگونه از آن ها به درستی استفاده کنید.

در عین حال،  ازسایر اصول تمرین و ریکاوری خوب مانند تغذیه سالم ، تکنیک مناسب و خواب کافی بی بهره نمانید.

3/5 - (2 امتیاز)

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

‫5 دیدگاه ها

 1. بسیار مقالات خوب و ارزشمندی در اختیار عموم قرار میدین واقعا عالی هستین موفق باشین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا