تناسب اندامسلامت روان

چرا بعد از ازدواج چاق میشویم؟ علت چاقی بعد از ازدواج در زنان و مردان

به نظر شما دلایل چاقی بعد از ازدواج شامل چه مواردی می شوند؟ به احتمال زیاد شما هم افرادی را دیده اید که بعد از ازدواج، بیش از اندازه چاق می شوند. در این شرایط، احتمالا برای شما نیز سوال پیش آمده که علت چاقی بعد از ازدواج چیست؟ این موضوع می تواند دلایل بسیار متنوعی داشته باشد و دلیل آن هر چه هم که باشد، باید هر چه سریع تر به دنبال راهکاری برای درمان آن باشید. از این رو، ما در این مقاله از لند اسپا، هم دلیل چاقی بعد از ازدواج و هم روش های برطرف شدن آن را برای شما توضیح می دهیم.

به نظر شما چرا بعد از ازدواج چاق می شویم ؟ چاق شدن بعد از ازدواج می تواند دلایل بسیار متنوعی داشته باشد و در هر شرایطی، موجب افزایش وزن افراد شود. پس اگر شما هم می خواهید به زودی ازدواج کنید و یا به تازگی ازدواج کرده اید و از چاق شدن می ترسید، تا پایان این مقاله از لند اسپا همراه ما باشید. در این مقاله، می توانید متوجه شوید که چرا بعد از ازدواج چاق می شویم و دلیل چاقی بعد از ازدواج چیست. به علاوه، در انتهای متن می توانید راهکارهایی برای کاهش وزن بعد از ازدواج مشاهده کنید.

چرا بعد از ازدواج چاق میشویم ؟

وقتی درباره چاقی بعد از ازدواج حرف می زنیم، ممکن است برخی از افراد فکر کنند که تنها داشتن رابطه جنسی باعث بروز این موضوع می شود. این در حالی است که دلایل دیگری نیز باعث چاقی بعد از ازدواج می شوند که مهم ترین آن ها هم تغییر سبک زندگی است. البته در بسیاری مواقع، علت چاقی مردان بعد از ازدواج با زنان متفاوت است. از این رو، در این بخش توضیح می دهیم که دلیل چاقی زنان بعد از ازدواج و چاقی مردان بعد از ازدواج چیست.

چرا بعد از ازدواج چاق میشویم ؟

پیشنهاد می کنیم مقاله مضرات اینستاگرام در زندگی زناشویی را مطالعه کنید.

علت چاقی مردان بعد از ازدواج

علت چاقی مردان بعد از ازدواج می تواند به خاطر دلایل مختلفی باشد که در این بخش، برخی از مهم ترین آن ها را نام می بریم. برخی از مهم ترین دلایلی که باعث چاقی مردان بعد از ازدواج می شود، عبارت اند از:

1. ورود به دهه سنی 30 سالگی

اغلب مردان بعد از ازدواج، وارد دوره سنی 30 سالگی می شوند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید ورود به این بازه سنی می تواند یکی از مهم ترین دلایل چاقی مردان بعد از ازدواج باشد. مهم ترین دلیل این موضوع هم این است که با ورود به دهه سنی 30 سالگی، سوخت و ساز بدن نیز با سرعت خیلی کمتری انجام می شود و در نتیجه این امر، سوخت و ساز کاهش یافته و چربی بدن انباشته می شود. با توجه به این موضوع، هرچه سوخت و ساز بدن آهسته تر باشد، چربی بیشتری در بدن به وجود می آید و این امر منجر به افزایش وزن و چاقی می شود.

2. افزایش استرس

علاوه بر این، اگر همچنان به دنبال علت چاقی مردان بعد از ازدواج هستید، باید بگوییم که برخی از افراد، با افزایش استرس و تنش های ذهنی خود، پرخوری می کنند. از سوی دیگر، برخی از آقایان بعد از ازدواج، مشکلات مالی بیشتری پیدا می کند و به همین دلیل این امر می تواند باعث پرخوری و در نتیجه، چاقی آن ها شود.

در مقاله کاهش استرس به معرفی روش هایی برای کم کردن استرس و اضطراب می پردازیم.

3. شادی از علل چاقی بعد از ازدواج

البته پرخوری فقط بخاطر استرس و یا غمگین شدن نیست. برخی از افراد حتی در محیط های خیلی شاد و وقتی خیلی خوشحال هستند هم غذای زیادی می خورند. به طور کلی، هر چیزی که باعث شود مردان بعد از ازدواج غذای بیشتری بخورند، باعث چاق شدن آن ها می شود.

شادی از علل چاقی بعد از ازدواج

4. چاقی یکی از طرفین

یکی دیگر از دلایل چاقی بعد از ازدواج برای آقایان، این است که خانم قبل از ازدواج چاق بوده است. به بیان دیگر، اگر خانم یا آقا قبل از ازدواج چاق باشند، این مسئله می تواند روی طرف مقابل تاثیر بگذارد. پس اگر خانم قبل از ازدواج چاق باشد، این احتمال وجود دارد که بعد از ازدواج، مرد هم چاق شود. البته اگر بخواهیم نیمه پر لیوان را ببینیم، این احتمال هم وجود دارد که خود خانم هم سبک زندگی مرد را پیش گرفته و لاغر تر شود.

برای داشتن یک زندگی زناشویی موفق نکاتی را باید رعایت کنید که در مقاله رابطه زناشویی موفق در زندگی توضیح می دهیم.

علت چاقی زنان بعد از ازدواج

وقتی علت چاقی بعد از ازدواج برای آقایان را متوجه شدید، نوبت به آن می رسد که دلیل چاقی زنان بعد از ازدواج را نیز بدانید. مانند مردان، دلایل مختلفی نیز برای چاق شدن بعد از ازدواج برای خانم ها وجود دارد که در این بخش، برخی از اصلی ترین آن ها را نام می بریم.

1. تغییرات هورمونی بعد از ازدواج

تغییرات هورمونی نه تنها در خانم ها، بلکه در آقایان هم می تواند به عنوان یکی از مهم ترین دلایل چاق شدن بعد از ازدواج شناخته شود. طبیعتا ازدواج باعث می شود که رابطه جنسی فرد افزایش پیدا کند و با افزایش این رابطه، هورمون های مهمی مانند استروژن، تستسترون و پرولاکتین در بدن سوخت و ساز بیشتری خواهند داشت.

با تغییر روند فعالیت هورمون های جنسی، این احتمال وجود دارد که سوخت و ساز بدن نیز دچار تغییراتی شود. در نتیجه این امر، تعادل هورمونی از بین می رود و چربی بیشتری در بدن انباشته می شود. تمام این موارد باعث چاقی بعد از ازدواج برای زنان و مردان می شود.

مقاله پیشنهادی: پرخوری عصبی

2. بارداری

در بسیاری مواقع، چاقی بعد از ازدواج برای خانم ها فقط به خاطر تغییرات هورمونی و یا دلایل دیگر نیست. یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند باعث افزایش وزن و چاقی در اغلب خانم ها بعد از ازدواج شود، بارداری است. البته توجه داشته باشید که وقتی درباره راهکارهای برطرف کردن چاقی بعد از ازدواج صحبت می کنیم، منظور ما به هیچ عنوان در شرایط بارداری نیست. پس اگر باردار هستید، هیچ نیازی نیست که به دنبال روش های لاغر شدن باشید.

3. تغییر رژیم غذایی و ترک ورزش

به احتمال زیاد شما هم دختران جوانان زیادی را دیده اید که قبل از ازدواج، مدام ورزش می کند. با این حال، این احتمال وجود دارد که خیلی از خانم ها بعد از ازدواج، ورزش را به کلی کنار گذاشته و رژیم غذایی خود را نیز تغییر دهند. طبیعتا این امر، نتیجه ای جز چاقی بعد از ازدواج نخواهد داشت.

روش های جلوگیری از چاقی بعد ازدواج

وقتی درباره علت چاقی بعد از ازدواج صحبت می کنیم، خیلی از خانم ها و آقایان می پرسند که باید چه کارهایی انجام دهیم تا بعد از ازدواج چاق نشویم؟ شاید برای شما جالب باشد که بدانید چاقی بعد از ازدواج باعث شده که خیلی از افراد از ازدواج بترسند و به دنبال روشی برای کاهش وزن بگردند. پس اگر شما هم می خواهید بدانید که چه کار کنیم تا بعد از ازدواج چاق نشویم، تا پایان این مقاله را مطالعه کنید.

بی خوابی یکی از عوارض جینسینگ برای چاقی است.

راه های جلوگیری از چاقی بعد ازدواج

راهکارهایی برای درمان چاقی بعد از ازدواج

طبیعتا هر زوج خوشحال و خوشبختی به دنبال روشی است تا از چاقی بعد از ازدواج جلوگیری کند. حتی اگر مدتی است که ازدواج کرده اید و هم خود شما و همسرتان چاق شده اید، بهتر از هرچه سریع تر به دنبال روشی برای برطرف کردن آن باشید. زیرا چاقی نه تنها باعث کاهش اعتماد به نفس افراد می شود، بلکه می تواند یکی از مهم ترین دلایل چربی خون و بیماری های دیگر نیز باشد. پس سعی کنید برای سلامت جسم و روح خود، با استفاده از این روش ها، از چاقی بعد از ازدواج جلوگیری کنید.

֎ ورزش کردن و رژیم گرفتن با هم

یکی از بهترین و جذاب ترین راهکارهایی که شما می توانید برای جلوگیری از چاقی بعد از ازدواج انجام دهید، ورزش کردن با یکدیگر است. طبیعتا بعد از ازدواج، شما وقت خیلی زیادی در کنار یکدیگر دارید و به جای این که این وقت را با غذا خوردن پر کنید، بهتر است به فکر سلامتی خود باشید و با یکدیگر ورزش کنید.

ورزش کردن و رژیم گرفتن با هم

علت چاقی بعد از زایمان چیست؟ عوامل موثر و راهکارهای درمانی

البته توجه داشته باشید که ورزش کردن به تنهایی به هیچ عنوان نمی تواند باعث لاغری شود. برای این که بتوانید بعد از ازدواج لاغر شوید، بهتر است رژیم غذایی سالمی داشته باشید و تا حد امکان، میزان کالری دریافتی بدن خود را کاهش دهید. در این زمینه، می توانید با یک پزشک تغذیه نیز مشورت کنید تا هم خودتان و همسرتان لاغر شوید.

֎ عدم تصمیم گیری برای یکدیگر

برخی مواقع، یکی از طرفین چاق هستند و طرف مقابل را تشویق می کند که بعد از ازدواج، او هم چاق شود. این در حالی است که به هیچ عنوان نباید این موضوع، دلیلی برای چاقی بعد از ازدواج شما باشد. به بیان دیگر، شما هرگز نباید به طرف مقابل خود اجازه دهید که درباره چاق شدن یا نشدن شما تصمیم بگیرد.

مهم ترین چیزی که در این زمینه باید به یاد داشته باشید، سلامت روح و جسم خود شماست. به همین دلیل اگر همسرتان نیز از ورزش کردن و یا رژیم گرفتن امتناع می کند، خودتان به تنهایی یک برنامه ورزشی و غذایی درست را تنظیم کرده و از آن پیروی نماید.

بهترین روش درمان چاقی شکم تغذیه و ورزش است یا جراحی؟

سخن نهایی

ما در این مقاله از لند اسپا، اطلاعات کاملی درباره چاقی بعد از ازدواج در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، چاقی بعد از ازدواج برای زنان و مردان می تواند به خاطر دلایل متنوعی باشد. پس اگر شما هم دچار چاقی بعد از ازدواج شده اید، بهتر است از یکی از روش هایی که گفتیم، برای کاهش وزن خود استفاده کنید. اگر هر سوال و یا نظری درباره علت چاقی بعد از ازدواج و راهکارهای برطرف کردن آن دارید، می توانید در قسمت نظرات از ما بپرسید.

سوالات متداول

آیا رابطه جنسی می تواند باعث چاق شدن افراد شود؟

تنها دلیلی که باعث می شود با افزایش رابطه جنسی، افراد چاق شوند، تغییرات هورمونی است. همزمان با افزایش رابطه جنسی، تولید این هورمون ها نیز افزایش پیدا می‌کند و ممکن است تعادل سوخت و ساز بدن تغییر کند.

برای جلوگیری از چاق شدن بعد از ازدواج چه کنیم؟

یکی از بهترین راهکارهای که شما می توانید برای جلوگیری از چاق شئدن بعد از ازدواج انجام دهید، ورزش کردن است. به طور کلی ، سعی کنید عادات غذایی و سبک زندگی سالمی برای خود و همسرتان تنظیم کنید تا مطمئن شوید که بعد از ازدواج ، اضافه وزن نمی گیرید.

.

5/5 - (1 امتیاز)

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا