سلامت

آشنایی با 7 مورد از بهترین فیزیوتراپی تهران

بهترین فیزیوتراپی تهران کجاست؟ ویژگی بهترین مرکز فیزیوتراپی چیست؟ چه روش‌های درمانی برای فیزیوتراپی اعمال می‌شود؟ فیزیوتراپی، از دو کلمه “فیزیولوژیک” به معنای جسمانی و “تراپی” به معنای درمان گرفته شده است. یعنی معنی لغوی فیزیوتراپی به صورت درمان قسمت‌های فیزیکی و جسمانی بدن معنا می‌شود. اما کاری که در مراکز فیزیوتراپی صورت می‌گیرد، استفاده از روش‌های درمانی با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریان‌های الکتریکی، تمرینات ورزشی و … می‌باشد. هدف از فیزیوتراپی پیشگیری از بیماری‌های جسمانی و همچنین توانبخشی به مفاصل و عضلاتی است که در طی حوادث یا بیماری‌های خاص، توان اصلی خود را از دست داده‌اند.

البته این تنها بخش کوچکی از مواردی است که در مراکز فیزیوتراپی صورت می‌گیرد. اما موضوعی که وجود دارد این است که اگر ما به چنین مراکزی احتیاج پیدا کردیم به کدام مرکز فیزیوتراپی برویم؟ یا به عبارت دیگر بهترین فیزیوتراپی تهران در کدام مرکز واقع شده است؟

در این مقاله همراه ما باشید تا علاوه بر بررسی ویژگی‌های یک فیزیوتراپی خوب، روش‌های درمانی مناسب فیزیوتراپی را بررسی نموده و بهترین فیزیوتراپ تهران را به شما معرفی کنیم.

ویژگی های بهترین فیزیوتراپ چیست؟

یک فیزیوتراپ چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا بتوانیم از آن به عنوان بهترین فیزیوتراپی تهران یاد کنیم؟ طبیعتا معیار‌های زیادی در خوب یا بد بودن مرکز فیزیوتراپی وجود دارد که از مهمترین آن‌ها، کامل بودن و به روز بودن تجهیزات مورد استفاده در این مراکز در دسترس بودن پرسنل مرکز در ساعات غیر کاری، مناسب بودن محیط برای بیمارانی که به این مراکز مراجعه می‌کنند و … که در ادامه به بررسی جامع‌تر آن می‌پردازیم.

ویژگی های بهترین فیزیوتراپ چیست؟

1. استفاده از تجهیزات به روز و کامل

یکی از مهمترین مواردی که می‌توان به بهترین فیزیوتراپی تهران نسبت داد، وجود تجهیزات به روز و مدرن در آن مرکز می‌باشد. از آنجایی که روش‌های درمانی همواره در حال پیشرفت هستند، با تجهزیات به روز، می‌توان این انتظار را داشت که روند بهبود، با سرعت بیشتری طی خواهد شد. همچنین کامل بودن تجهیزات، شرط دیگری است که یک مرکز فیزیوتراپی خوب باید از آن بهره ببرد. با این شرایط تمام مراحل درمان که ممکن است شخص بیمار نیاز داشته باشد در همان مرکز در دسترس خواهد بود.

2. ویژگی‌های شخص فیزیوتراپیست

وقتی یک بیمار که نیاز به فیزیوتراپی دارد به این مراکز مراجعه می‌کند ممکن است با مواردی مثل ناامیدی و افسردگی همراه باشد. از ویژگی‌های مهم یک مرکز فیزیوتراپی خوب این است که پرسنل آن اخلاق خوبی داشته باشند و از صبر و درایت بالایی بهره‌مند باشند. همچنین داشتن مهارت ارتباطی خوب و داشتن توانایی القای دلگرمی و ایجاد همدلی، از دیگر ویژگی‌هایی است که لازم است افراد در مرکز فیزیوتراپی داشته باشند.

همچنین این افراد باید شنونده‌ی خوبی باشند و بتوانند ارتباط خوبی با شخص بیمار بگیرند.

فیزیوتراپی برای درمان صافی پا نیز کاربرد دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله «کف پای صاف» مراجعه کنید.

3. مهارت فیزیوتراپیست

مهارت و سابقه‌ای که شخص فیزیوتراپیست دارد در خوب بودن یک مرکز فیزیوتراپی موثر است. لازم است تا اشخاصی که در این مراکز مشغول به کار هستند، از سطح دانش بالایی برخوردار باشند و اگر هم در این مراکز از دانشجو‌هایی که در این زمینه در حال تحصیل هستند استفاده می‌شود این کار تحت نظر افراد با سابقه این مراکز صورت بگیرد.

توصیه می‌شود از این که دانشجویان در این مراکز مشغول به کار هستند گارد نداشته باشید. چرا که این افراد در آینده می‌توانند بهترین فیزیوتراپیست تهران و یا ایران شوند! فقط توجه داشته باشید که درمانگر اصلی شما سابقه‌ی لازم در این کار را داشته باشد.

4. محیط آرام مرکز فیزیوتراپی

علاوه بر این که مرکز فیزیوتراپی باید محیطی آرام و بدون تنش داشته باشد، پاکیزگی و بهداشتی بودن محیط از دیگر شرایط مهم و حیاتی مرکز فیزیوتراپی است.

روش‌های درمانی مراکز فیزیوتراپی چیست؟

برای انواع اختلال در مفاصل و یا ماهیچه‌های بدن و همچنین التهاب‌های مختلف، روش‌های درمانی مختلفی انجام می‌شود. روش‌هایی که در بهترین فیزیوتراپی تهران انجام می‌شود چه روش‌هایی است؟

روش‌های درمانی مراکز فیزیوتراپی چیست؟

1. درمان دستی یا manual تراپی

این روش برای انواع جراحت‌ها کاربرد دارد. همچنین توصیه‌ای که می‌شود این است که اساس تمام راه‌های درمان این روش باشد. چرا که کمترین عوارض را به همراه داشته و کاملا طبیعی است. تکنیک‌های فیزیوتراپی دستی با اموری مثل کشش، ماساژ و ورزش‌های تقویتی صورت می‌گیرد. این موارد برای بازآموزی بدن و همچنین برای انجام حرکات مکانیکی مفاصل بسیار کاربردی هستند.

2. گرما

استفاده از گرما در فیزیوتراپی می‌تواند در جراحاتی که شامل اسپاسم و گرفتگی و سفتی عضلات هستند موثر باشد. این روش بافت‌های بدن مثل ماهیچه‌ها، تاندون‌ها و رباط‌هایی که دچار آسیب دیدگی شده‌اند را نرم کرده و باعث کشش بیشتر و روند درمان سریع‌تر در این قسمت‌ها می‌شود.

3. اولتراسوند

این روش درمانی با به کارگیری امواج بر روی بافت‌های بدن صورت می‌گیرد. طبق تحقیقات و آزمایشات صورت گرفته استفاده از امواج می‌تواند ترمیم بافت‌ها را با سرعت بیشتری انجام دهد. این روش برای جراحت بافت‌های همبند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نوع دیگری از این درمان استفاده از لیزر است. در این مورد نیز نور با طول موج مناسب به بدن تابیده می‌شود. استفاده از این روش به حرکت دادن مفاصل کمک ویژه‌ای می‌کند.

4. استفاده از یخ در بهترین فیزیوتراپی تهران

استفاده از یخ در فیزیوتراپی از دیگر روش‌های درمان است که بیشتر برای جراحت‌هایی که تورم و التهاب در آن وجود دارد، به کار گرفته می‌شود. یخ با منقبض کردن رگ‌های خونی، از التهابی که ممکن است بعد از جراحت به وجود بیاید جلوگیری می‌کند. همچنین استفاده از یخ و به کارگیری سرما درمانی می‌تواند تاثیر مثبتی قبل از انجام درمان دستی در تحرک مفاصل داشته باشد.

استفاده از یخ در بهترین فیزیوتراپی تهران

5. شاک ویو

در این روش نیز از امواج قوی برای درمان استفاده می‌شود. این امواج باعث افزایش جریان خون و همچنین بازسازی سلول‌های مرده می‌شود که همین موارد باعث تسکین درد می‌شود. معمولا مراکزی که در لیست بهترین فیزیوتراپی تهران قرار دارند مجهز به دستگاه‌های این روش درمانی هستند.

ماساژ ورزشی برای بهبود عملکرد ورزشکاران انجام می‌شود که می‌توانید در مقاله «ماساژ ورزشی» اطلاعات بیشتر در این زمینه کسب کنید.

6. ورزش

شاید این روش خیلی ساده به نظر برسد، اما باید بدانید که یکی از روش‌های موثر درمان در فیزیوتراپی، ورزش‌های مخصوصی است که برای درمان انواع جراحات به کار گرفته می‌شود. البته توجه داشته باشید که برای هر جراحتی ورزش مخصوص به همان جراحت تجویز می‌شود. بسیاری از ورزش‌ها به این شکل هستند که بعد از کامل شدن روند درمان باید دوام داشته باشند تا سلامتی نیز تداوم داشته باشد.

7. الکتروتراپی

این روش برای بازیابی ماهیچه‌ها کاربرد دارد. الکتروتراپی با به کارگیری یک محرک کوچک که به شکل پیوسته صورت می‌گیرد، باعث منقبض شدن ماهیچه شده و این عمل بی تحرکی را از این قسمت می‌گیرد. الکتروتراپی در کنار ورزش ترکیب موثرتری را به همراه خواهد داشت. این روش از کارهایی است که در بهترین فیزیوتراپی تهران انجام می‌شود.

8. مگنت تراپی

این روش درمان با استفاده از انرژی مغناطیسی صورت می‌گیرد و با استفاده از این امواج می‌توان بر بافت‌های استخوانی، عضلانی، اعصاب و … تاثیر مثبت گذاشت. این روش درمان نیاز به تجهیزاتی دارد که می‌توانید آن‌ها را در بهترین فیزیوتراپی تهران پیدا کنید.

9. تراکشن

این روش برای فتق دیسک کاربرد دارد. در این روش درمانی مهره‌ها از هم جدا می‌شوند تا اعصاب فضای بیشتری داشته باشند و فشار کمتری به دیسک کمر وارد شود. این روش در برخی موارد به کاهش درد بیماران مبتلا به دیسک پایین کمر کمک می‌کند. از خوبی‌هایی که این روش در درمان کمردرد دارد این است که لازم نیست زیر تیغ هیچ جراحی بروید و اگر با این راه نتیجه بگیرید قدم خیلی بزرگی را در ادامه زندگی برداشته‌اید.

تراکشن در بهترین فیزیوتراپی تهران

مقاله پیشنهادی: ماساژ چینی

معرفی 7 تا از بهترین فیزیوتراپی تهران

حال که با بهترین روش‌های درمانی که در مراکز فیزیوتراپی به کار گرفته می‌شود آشنا شدید و همچنین ویژگی‌های یک فیزیوتراپی خوب را شناختید در این جا قصد داریم که چند تا از بهترین مراکز فیزیوتراپی‌تهران را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

معرفی 7 تا از بهترین فیزیوتراپی تهران

1. کلینیک فیزیوتراپی قرار

این کلینیک که در محله پاسداران تهران واقع است محیطی آرام و دلنشین دارد و همچنین علاوه بر فیزیوتراپیست‌های با علم و با سابقه دارای تجهیزات کامل و به روزی می‌باشد که شما عزیزان می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید.

این مرکز فیزیوتراپی که در لیست بهترین مرکز فیزیوتراپی تهران قرار دارد، خدماتی همچون لیزردرمانی، درمان دستی، الکتروتراپی، ماساژ درمانی، مگنت تراپی و درمان با ورزش را داراست. برای هماهنگی با شماره 02122560720 و یا 09194398894 تماس حاصل کنید؛ یا می‌توانید به آدرس پاسداران، بوستان هفتم، تقاطع پایدار فرد، پلاک 146، طبقه 4، واحد 401 مراجعه نمایید.

2. فیزیوتراپی صبای سلامت

این مرکز در بلوار مرزداران تهران واقع شده است. وجود کادری مجرب و با دانش در کنار تجهیزات مدرن الکتروتراپی، شاک ویو، لیزر و … باعث شده تا این مرکز در رئوس لیست بهترین فیزیوتراپی تهران قرار بگیرد. از دیگر مزایای این مرکز این است که برای افرادی که توانایی زیادی در جا به جا شدن ندارند خدمات فیزیوتراپی در منزل نیز ارائه می‌دهد.

در این مرکز می‌توانید دردهای سر و گردن و دیسک کمر، چرخش لگن و زانوی پرانتزی، پارکینسون، التهابات مربوط به تاندون، آرتروز زانو، قوز و گودی کمر و … را درمان کنید. برای برقراری ارتباط می‌توانید با شماره 44801802 -021 یا 09302221055 تماس بگیرید و یا به آدرس بلوار مرزداران، خیابان البرز، کوچه البرز یکم، پلاک 34/1، طبقه دوم، واحد دوم جنوبی مراجعه کنید.

برای یادگیری ماساژ برای درد گردن مقاله «ماساژ گردن» را مطالعه کنید.

3. کلینیک سورنا بهترین فیزیوتراپی تهران

این کلینیک به صورت تخصصی بر روی مشکلات عضلانی و اسکلتی، سکته مغزی، نورولوژیک و عوامل بعد از جراحی متمرکز است. وجود تجهیزات الکتروتراپی، مکانوتراپی، لیزر و … باعث شده تا این مرکز جزو مراکز معتبر و جزو بهترین فیزیوتراپی‌ تهران باشد. فیزیوتراپی مچ دست، گردن، زانو، کمر، شانه، مفاصل، نخاع، پا ، کمر و … از خدمات فیزیکی این مرکز است. برای برقراری با این مرکز می‌توانید با شماره 09019984020 یا 02122828708 تماس بگیرید و یا به آدرس تهران ، میدان نوبنیاد ، کوهستان پنجم ، پلاک ۵ ، طبقه اول ، واحد ۲ مراجعه کنید.

4. فیزیوتراپی جاوری

این مرکز با حدود 20 سال سابقه کار در این زمینه با استفاده از فناوری‌های به روز و فوق پیشرفته به عنوان فیزیوتراپی نمونه تهران معرفی شده است. این مرکز با اکثر بیمه‌ها طرف قرارداد بوده و شما عزیزان می‌توانید از خدماتی مثل الکتروتراپی، شاک ویو، لیزر تراپی، تکارتراپی و .. را بهره‌مند شوید و برای درمان آرتروز، زانو، گردن و کمر، به این مرکز مراجعه کنید. همین موارد این مرکز را در لیست بهترین فیزیوتراپی تهران قرار داده است. برای برقراری تماس می‌توانید با شماره 02166021777 تماس بگیرید و یا به آدرس تهران ، خیابان کارون، بالاتر از دامپزشکی، پلاک 538 طبقه همکف، مراجعه نمایید.

5. کلینیک فیزیوتراپی آذر

این کلینیک بیشتر تمرکز خود را بر روی درمان‌های دستی و ورزشی گذاشته است. همچنین این کلینیک در این زمینه مجهز به وسایل مدرن و به روز است. شما عزیزان برای درمان دردهایی مثل درد مفاصل، ستون فقرات، کمر، گردن، سیاتیک و … می‌توانید به این مرکز مراجعه نمایید. برای تماس با این مرکز می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۳۷۱۲۱ یا 021۲۲۷۷۰۶۶۵ تماس حاصل نمایید و یا به آدرس دروس، تقاطع بلوار کاوه و خیابان دولت، ابتدای خیابان وارسته، پلاک ۴۹ واحد ۱۵ مراجعه نمایید.

6. کلینیک رسا بهترین مرکز فیزیوتراپی

کلینیک رسا با استفاده از شیوه‌های نوین درمان در کنار کادری مجرب و با سواد دارای بهترین فیزیوتراپیست تهران است. این کلینیک به مگنت تراپی، دستگاه لیزر، الکتروتراپی، شاک ویو و … مجهز است. در این مرکز شما می‌توانید خدماتی نظیر منوال تراپی، ماساژ، طب سوزنی، درمان آسیب‌های ورزشی و … را دریافت نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 02122638962 تماس حاصل فرمایید و یا به آدرس تهران، خیابان شریعتی، پل صدر، بالاتر از مترو، پلاک ۱۷۳۰، ساختمان رسا، واحد ۱۸ مراجعه نمایید.

7. کلینیک ظفر بهترین فیزیوتراپی تهران

این کلینیک با 18 سال سابقه کار جزو بهترین مرکز فیزیوتراپی تهران به حساب می‌آید. کلینیک فیزیوتراپی ظفر دارای مجهزترین دستگاه‌ها است که باعث می‌شود بتوانیم خدماتی مثل آرتروز مفاصل، اسپاسم عضلانی گردن، انحراف ستون فقرات، درد زانو، شانه، لگن، گردن و … را از آن انتظار داشته باشیم. برای تماس با این مرکز می‌توانید با شماره 02122250685 تماس بگیرید و یا به آدرس تهران، شریعتی، ابتدای ظفر، ساختمان پزشکان سبز، طبقه سوم، واحد ۱۳، مراجعه نمایید.

فیزیوتراپی برای درمان سیاتیک کاربرد دارد. برای آشنایی با این روش ها به مقاله «درمان سیاتیک» مراجعه کنید.

کلام آخر

فیزیوتراپی از شاخه‌های مهم علم پزشکی است که برای درمان مشکلات عضلانی و مفصلی و التهاب کاربرد دارد. فیزیوتراپی روش‌های زیادی برای درمان به کار می‌گیرد که هر کدام از قبیل لیزر درمانی، منوآل درمانی، الکتروتراپی و … برای مشکلات مختلف استفاده می‌شوند. در این مقاله ویژگی‌هایی که لازمه‌ی یک فیزیوتراپی خوب است را بررسی نموده و در ادامه بهترین فیزیوتراپی تهران را بررسی کردیم. در صورتی که شما عزیزان به هر دلیلی احتیاج به فیزیوتراپیست پیدا کردید، می‌توانید با بررسی این لیست با توجه به مشکلی که دارید بهترین مورد را برای خود انتخاب کنید.

test22

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا