سلامت

ایمپلنت دیجیتال چیست و چه تفاوتی با ایمپلنت معمولی دارد؟

دندان یکی از مهمترین فاکتورهای زیبایی برای همه افراد به شمار می رود. به همین دلیل هم هر کسی که به هر دلیلی دندان های خود را از دست داده باشد و به دندانپزشک مراجعه کند، یکی از بهترین روش هایی که به او پیشنهاد می شود، ایمپلنت است. دیگر ایمپلنت به روش سنتی مبنای این درمان در نظر گرفته نمی شود. در اینجاست که اهمیت ایمپلنت دیجیتال به میان می آید و به شما کمک می کند که به شیوه ای کاملا مدرن و امروزی، از این روش فوق العاده استفاده کنید.

در این روش همان طور که از نام آن مشخص است، دندانپزشک از روش های کاملا مدرنی استفاده می کند تا بتواند ایمپلنت دندان را به بهترین شکل ممکن برای شما انجام دهد. از سوی دیگر، استفاده کردن از تجهیزات مدرن در این زمینه باعث می شود که کار دندانپزشکی خیلی دقیق تر و راحت تر انجام شود. علاوه بر این که دندان های شما نیز ظرافت بیشتری خواهند داشت. در این مقاله از لنداسپا، اطلاعات کاملی درباره ایمپلنت دیجیتال در اختیار شما قرار می دهیم و برایتان توضیح می دهیم که ایمپلنت دیجیتال چگونه است؟

عمل ایمپلنت دیجیتال چیست و چگونه انجام می شود؟

عمل ایمپلنت دیجیتال چیست و چگونه انجام می شود؟

مقاله پیشنهادی:معرفی بهترین دندانپزشک تهران

یکی از مهمترین سوالاتی که خیلی از افراد درباره این زمینه می پرسند، این است که ایمپلنت دیجیتال چیست؟ برای این که بدانید ایمپلنت دیجیتال دندان چیست و چگونه انجام می شود، باید بگوییم که در این روش، دندانپزشک برای معاینه شما، از اسکن دیجیتالی استفاده می کند. این در حالی است که در روش های قدیمی تر، دندانپزشک ها فقط از خمیر برای معاینه استفاده می کردند.

برای انجام این کار، پزشک با استفاده از اسکن دیجیتالی، دندان شما را از روی عکس به طور کامل بررسی می کند و ادامه کار را با ظرافت بالاتری انجام می دهد. یکی دیگر از مراحل انجام ایمپلنت دیجیتال که می تواند خیلی راحت تر باشد، عکس برداری دیجیتالی است. در حالی که در روش های سنتی دندانپزشکان مجبور می شدند در داخل دهان بیماران خود فیلم بگذارند، این موضوع در ایمپلنت دیجیتال صدق نمی کند و با استفاده از عکس برداری دیجیتالی، خیلی راحت می توانند متوجه شرایط دندان ها و دهان شما شوند.

اگر همچنان می خواهید بدانید که ایمپلنت دیجیتال چگونه است و چطور انجام می شود، باید بگوییم که دندانپزشک برای ایمپلنت، اول از همه یک مدل سازی سه بعدی کامپیوتری برای شما انجام می دهد تا مشخص شود که عصب و استخوان فک شما تقریبا چگونه است. در ادامه، متوجه می شود که فک شما تا چه حد به پر شدن نیاز دارد. با توجه به این موارد، به راحتی می توان متوجه شد که ایمپلنت به روش دیجیتال خیلی راحت تر و لذت بخش تر است و نیازی نیست که نگران درد آن هم باشید.

معرفی بهترین دکتر ایمپلنت دیجیتال در تهران :لیست بهترین دکترهای ایمپلنت دیجتال در تهران

ایمپلنت دیجیتال مناسب چه کسانی است؟

بعد از این که متوجه شدید ایمپلنت دیجیتال دندان چیست و چگونه انجام می شود، نوبت به آن می رسد که بدانید چه کسانی امکان استفاده از این روش را دارند. به طور کلی، هر کسی که به هر دلیلی یک و یا چند تا از دندان های خود را از دست داده باشد، می توانند از کاشت ایمپلنت دیجیتال استفاده کند. به علاوه، کسانی که به هر دلیلی نمی خواهند و یا نمی توانند از دندان مصنوعی استفاده کنند، می توانند به سراغ این روش فوق العاده بروند.

ایمپلنت دیجیتال مناسب چه کسانی است؟

دندان پزشکان توصیه می کنند که اگر کسی می خواهد برای ایمپلنت به روش دیجیتال اقدام کند، باید حتما به سن رشد رسیده باشد و توانایی رعایت سلامت دهان و دندان خود را دارد. از این رو، توصیه می شود که افراد از 16 سالگی به بعد برای پر کردن جای خالی دندان های خود، از ایمپلنت دیجیتال کمک بگیرند.

از آنجا که در این روش میزان درد و خونریزی به حداقل می رسد، اغلب افراد امکان استفاده از آن را دارند. این در حالی است که در روش های سنتی ایمپلنت، شاید خیلی از افراد و یا حتی بیماران دیابتی، امکان استفاده از ایمپلنت را نداشتند. مهمترین کسانی که به راحتی می توانند از ایمپلنت دیجیتال برای دندان خود استفاده کنند، عبارت اند از:

 • بیماران مبتلا به دیابت
 • بیماران سیگاری
 • بیمارانی که نیاز به روکش فوری دارند
 • بیمارانی که از درد و جراحی و خونریزی می ترسند
 • بیمارانی که عرض و ارتفاع استخوان کمی دارند.

مزایا و معایب انجام ایمپلنت دیجیتال

بر اساس اطلاعاتی که در بخش بالا به دست آوردید، به احتمال زیاد متوجه شده اید که ایمپلنت به روش دیجیتال تا چه حد محبوب است. این شیوه به خاطر این که به صورت دیجیتالی انجام می شود، در زمان سریع تری انجام می گیرد و همچنین ظرافت کار پزشک نیز خیلی بیشتر است.

مزایا و معایب انجام ایمپلنت دیجیتال

زیرا در این روش، دندان پزشک نیازی ندارد که مانند روش های سنتی، از خمیر برای معاینه دهان و دندان شما استفاده کند و با استفاده از دوربین هایی که درون دهان قرار می گیرند، خیلی راحت شرایط عصب و فکر شما را متوجه می شود. در ادامه، برخی از مزایا و معایب ایمپلنت دندان به شیوه دیجیتال را به اختصار نام می بریم.

مزایای ایمپلنت دیجیتال دندان

همان طور که گفتیم، دندان پزشک در این روش بدون این که برش زیادی ایجاد کند، می تواند ایمپلنت را برای شما بکارد. در نتیجه، این روش نسبت به روش های سنتی ایمپلنت، درد و خونریزی خیلی کمتری دارد. در ادامه این روند هم نیازی نیست که مدت زمان خیلی زیادی برای دوره نقاهت خود بگذرانید و می توانید خیلی زودتر به انجام کارهای معمولی خود بپردازید. به طور کلی، برخی از مهم ترین مزایای ایمپلنت دیجیتال دندان که باعث افزایش محبوبیت این روش شده اند، عبارت اند از:

 • افزایش ظرافت دندانپزشک در انجام کار
 • افزایش دقت
 • کاهش درد و خونریزی
 • تسریع روند درمان
 • عدم نیاز به دوره نقاهت طولانی
 • سهولت ذخیره سازی داده ها با استفاده از کامپیوتر و امکان نگهداری از آنها
 • کاهش تعداد جلسات

معایب ایمپلنت دیجیتال دندان

از سوی دیگر، ایمپلنت دیجیتال دندان هم مانند هر روش دیگری، ممکن است معایب مخصوص به خود را داشته باشد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم قبل از استفاده از این روش، حتما این معایب را مطالعه کنید. البته در صورتی که به یک دندانپزشک متخصص مراجعه کرده باشید، می توانید مطمئن باشید که هیچ عوارض خاصی برای شما پیش نخواهند آمد.

معایب ایمپلنت دیجیتال دندان
 • نیاز به استفاده از دستگاه های پیشرفته برای طراحی
 • نیاز به افراد متخصص برای طراحی و ساخت ایمپلنت
 • استفاده از مواد درجه یک از برند خوب در اجرای عملیات ایمپلنت
 • نیاز به دانش و تخصص فنی بالا
 • طراحی دقیق

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی در چیست؟

با توجه به اطلاعات این مقاله، به احتمال زیاد متوجه شده اید که تفاوت های ایمپلنت معمولی و ایمپلنت دیجیتال چیست؟ باید بگوییم که این دو روش از نظر ساختاری کاملا به یکدیگر شباهت دارند و تفاوت زیادی از این نظر دیده نمی شود.

با این حال، مهمترین تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی، این است که در روش اول از تجهیزات پیشرفته ای برای معاینه و درمان استفاده می شود. به علاوه، در روش ایمپلنت دیجیتال از حداقل برش استفاده می شود و میزان درد و خونریزی نیز کاهش پیدا می کند. همان طور که گفتیم، در ایمپلنت دیجیتال دندانپزشک از نرم افزارهای کامپیوتری استفاده می کند تا بتواند وضعیت فک و عصب شما را به طور کامل بررسی کند. ایمپلنت دیجیتال هیچ نیازی به بخیه ندارد و به همین دلیل هم این روش نسبت به ایمپلنت معمولی، طرفداران خیلی بیشتری دارد.

آیا ایمپلنت دیجیتال درد کمتری دارد؟

به احتمال خیلی زیاد تاکنون متوجه شدید که ایمپلنت به روش دیجیتال نسبت به معمولی، درد خیلی کمتری دارد. زیرا در این روش، دندانپزشک از تجهیزات به روزی استفاده می کند تا محل دقیق برش را مشخص کند و به همین دلیل هم میزان برش ایجاد شده تا حد امکان کاهش پیدا می کند.

آیا ایمپلنت دیجیتال درد کمتری دارد؟

به خاطر کوچک بودن ناحیه برش، پزشک نیازی به انجام بخیه و یا کشیدن آن ندارد. به همین دلیل هم می توانید مطمئن باشید که نسبت به ایمپلنت معمولی، روش دیجیتال درد خیلی کمتری دارد. پس اگر از درد ایمپلنت می ترسید، باید به شما این اطمینان را بدهیم که ایمپلنت دیجیتال به هیچ عنوان نمی تواند به اندازه ایمپلنت معمولی دردآور باشد.

ایمپلنت دیجیتال یک روزه یا فوری چیست؟

در بخش مزایای ایمپلنت دیجیتال گفتیم که این روش نسبت به روش معمولی، در مدت زمان سریع تری انجام می شود. روش های معمولی، شما مجبور می شوید که برای ایمپلنت حداقل 7 جلسه به دندانپزشکی مراجعه کنید. این در حالی است که ایمپلنت فوری دیجیتال به شما این امکان را می دهد که نهایتا بین 2 تا 3 جلسه، به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کنید.

این موضوع باعث می شود که برخلاف ایمپلنت معمولی، در روش دیجیتال نیازی به گذراندن دوره نقاهت طولانی نداشته باشید. البته کاملا طبیعی است که به خاطر داشتن این مزایا، هزینه ایمپلنت دیجیتال نسبت به معمولی کمی بیشتر باشد که از نظر ما، این هزینه کاملا ارزشش را دارد.

سخن پایانی

در این مقاله از لنداسپا، به طور کامل متوجه شدید که ایمپلنت دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد. همان طور که گفتیم، در ایمپلنت دیجیتال شما می توانید مطمئن باشید که کار با ظرافت بسیار بالایی انجام می شود. استفاده از ابزارهای دیجیتالی و فناوری باعث می شود که احتمال خطا به صفر برسد و شما با کمترین احساس درد و خونریزی، به بهترین نتیجه دست پیدا کنید. اگر شما هم به دنبال یک روش می گردید تا ایمپلنت را با احتمال موفقیت بسیار بالا و درد کم انجام دهید، ما ایمپلنت به روش دیجیتال را به شما پیشنهاد می کنیم.

2.3/5 - (3 امتیاز)

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا