تناسب اندامسلامت

0 تا 100 به کارگیری پیاده روی برای لاغری

آیا پیاده روی برای لاغری کارساز است؟ راه‌های مختلفی برای لاغر کردن بدن و رسیدن به تناسب اندام وجود دارد که مهم‌ترین و موثر‌ترین آن ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی سالم است. روش‌هایی مثل مصرف قرص‌های مختلف و یا انجام عمل‌های جراحی با عوارض زیادی همراه خواهند بود. بنابراین اگر قصد لاغر کردن اندام هایتان را دارید به شما پیشنها می‌کنیم که ورزش و مصرف غذای سالم را در برنامه روزانه خود بگنجانید. اما شاید برایتان سوال شود که چه ورزشی برای لاغر کردن بدن و کاهش وزن موثر است؟ ما در این مقاله قصد داریم درباره ساده‌ترین و در عین حال موثرترین ورزش برای کاهش وزن را معرفی کنیم. پیاده روی ورزشی است که نیاز به تجهیزات پیچیده‌ای ندارد و شما می‌توانید با انجام آن به اندام ایده‌آل خود برسید. البته فراموش نکنید که پیاده روی برای لاغری به رعایت یک سری قواعد نیازمند است و ما قصد در این مقاله درباره قوانین مربط به پیاده روی برای لاغری با شما عزیزان بیشتر صحبت کنیم. پس اگر به هر دلیل قصد کاهش وزن دارید، تا انتها این مقاله با ما همراه باشید. 

پیاده روی و کاهش وزن

تاثیر پیاده روی در لاغری شکم

از آنجایی که مهم‌ترین دغدغه افراد برای لاغری، آب شدن چربی‌های انباشته شده در ناحیه شکم است. قصد داریم پیش از هر چیزی به تاثیر پیاده روی در لاغری شکم بپردازیم.

زمانی که شما راه می‌روید و سرعت این کار را از حد معمول فراتر می‌برید، قلب شما تپش تند‌تری خواهد داشت و در پی آن تند‌تر نفس خواهید کشید. این فرآیند ساده به صورت کاملا طبیعی عضلات شکم شما را درگیر کرده و آن‌ها را تقویت می‌کند. علاوه بر این عضلات موجود در ناحیه شکم به‌ عنوان تثبیت ‌کننده بدن عمل می‌کنند و وظیفه حفظ تعادل بدن را در بر دارند. تمامی این عوامل در کنار هم باعث می‌شوند؛ زمانی که شما با سرعتی بیشتر از حالت معمول پیاده روی می‌کنید، به مرور چربی‌های دور شکم آب شده و پس از مدتی تاثیر پیاده روی برای لاغری شکم مشخص خواهد شد.

همچنین باید به این نکته اشاره کرد که فعالیت قلب افراد با سرعتی که در پیاده روی دارند رابطه مستقیمی دارد. بنابراین پیاده روی با سرعت تقریبا بالا(بالاتر از راه رفتن عادی) باعث فعالیت بیشتر قلب شده و به این ترتیب پیاده روی علاوه بر تقویت کردن عضلات بدن، قلب را هم تقویت خواهد نمود.

ما قصد داریم تمام روش های لاغری سریع بلغمی ها را به شما معرفی کنیم

از دیگر عواملی که باعث می‌شود پیاده روی در لاغری شکم تاثیر داشته باشد، حرکت دستان‌ها می‌باشد. به عبارتی دقیق‌تر زمانی که شما پیاده روی می‌کنید به صورت ناخودآگاه دستانتان هم شما را همراهی کرده و حرکت می‌کنند، با حرکت بازو‌ها نه تنها عضلات مربوط به آن‌ها تقویت می‌شوند، بلکه این حرکت سبب تقویت عضلات کتف و کمر هم خواهد شد. با تقویت عضلات کمر، شما به راحتی می‌توانید حرکات ورزشی سبک و متوسط مربوط به شکم را انجام دهید و در زمان کمتری به نتیجه ایده‌آل خود برسید. بنابراین می‌توان گفت که پیاده روی هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیر مستقیم می‌تواند در لاغر شدن شکم افراد تاثیر زیادی داشته باشد.

تاثیر پیاده روی در لاغری شکم

بهترین ورزش برای لاغری چیست؟ با این بلاگ همراه باشید تا با این مقوله آشنا شوید

پیاده روی، کدام قسمت بدن را لاغر می‌کند؟

شاید برایتان سوال باشد که با انجام پیاده روی مرتب کدام یک از قسمت‌های بدن به جز شکم لاغر خواهند شد؟ برای پاسخ داد به این سوال باید گفت که قسمت‌های ران پا اولین عضلاتی هستند که پیاده روی می‌تواند در آب کردن چربی‌های آن‌ها و همچنین تقویت عضلاتشان موثر واقع شود. به طور کلی‌تر می‌توان گفت که عضلات پایین تنه در این ورزش بیشترین تحرک را دارند و به همین دلیل تاثیر پیاده روی در این ناحیه نسب به سایر عضلات بدن بیشتر خواهد بود.

عضلات چهار سر ران برای بلند کردن پا‌ها و حرکت دادن آن‌ها به سمت جلو مورد استفاده قرار می‌گیرند و عضلات مربوط به پشت پا نیز وظیفه حرکت به سمت عقب را بر عهده دارند. بنابراین با انجام پیاده روی و خم کردن پا‌ها و حرکت دادن آن‌ها این نواحی درگیر شده و به مرور زمان لاغر خواهند شد. علاوه بر این موارد، عضلات باسن که قوی‌ترین عضله بدن به شمار می‌روند باعث پایداری تنه و ایستادن آن به حالت تعادل می‌شوند. زمانی که شما پیاده روی منظم با سرعت متناسب داشته باشید، این عضله درگیر شده و پس از مدتی لاغر خواهد(این نکته را هم در نظر داشته باشید که پیاده روی در فرهم دهی باسن هم تاثیرگذار است). حال اگر پیاده روی را روی سطح شیب دار انجام دهید به گونه‌ای که مسیر پیش رویتان سربالایی باشد عضلات باسن بیش از پیش درگیر شده و بسیار تقویت خواهند شد.

عضو دیگری در بدن که در پیاده روی مرتب و با سرعت بالا لاغر خواهد خواهد شد، عضلات ناحیه سینه است. شما با پیاده روی با سرعت مناسب، یک حرکت نواسانی را دنبال خواهید کرد و بازوهایتان بی اختیار به حرکت در خواهند آمد این عوامل باعث می‌شوند که پیاده روی در لاغری سینه‌ها نیز تاثیر داشته باشد. بنابراین با توجه به آنچه در این بخش و بخش قبلی ذکر کردیم، پیاده روی می‌تواند باعث لاغری نواحی مختلف بدن از جمله عضلات چهار سر ران، ساق، باسن، سینه، شکم، بازو، کمر و بالای آن خواهد شد.

کاهش وزن با پیاده روی

مقاله پیشنهادی ما در این بخش:رژیم لاغری 8 کیلو در یک ماه

با پیاده روی چند کیلو در ماه کم می‌کنید

یکی دیگر از دغدغه‌هایی که افراد درباره پیاده روی برای لاغری با آن رو به رو خواهند شد، این است که میزان کاهش وزن با پیاده روی چقدر است؟ 

در پاسخ به سوال باید گفت این که در پایان یک ماه چه مقدار از وزن خود را در اثر پیاده روی از دست بدهید رابطه مستقیمی با تلاش شما، سرعت پیاده روی، مدت زمان آن و رژیم غذایی شما خواهد داشت. در واقع باید گفت هر چه شما پیاده روی را با سرعت بیشتری انجام دهید، فعالیت قلب شما بالا‌تر خواهد رفت و متناسب با آن متابولیسم بدن شما و آب شدن چربی‌هایتان بیشتر اتفاق خواهد افتاد. در مقابل هر چه این ورزش را با سرعت کمتری انجام دهید وزن زیادی از شما کسر نخواهد شد.

اما این که شما در طول یک ماه در کنار پیاده روی چه رژیم غذایی را در پی گرفته باشید هم می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش وزن شما داشته باشد. به طور کلی می‌توان گفت کاهش وزن 3 الی 5 کیلوگرم در ماه طبیعی  و نرمال بوده و به بدن شما آسیبی وارد نخواهد کرد. بنابراین اگر شما با انجام پیاده روی با سرعت متناسب و مدت زمان کافی در کنار رژیم غذایی سالم و کم کالری می‌توانید با توجه به شرایط بدنیتان بین 3 الی 5 کیلوگرم در ماه وزن کم کنید.

میزان کاهش وزن با پیاده روی

بهترین روش لاغری کدام است؟ این مقاله دید شما را نسبت به لاغر شدن تغییر خواهد داد!

مدت زمان پیاده روی برای لاغری

همانطور که اشاره شد پیاده روی نیز مثل هر ورزش دیگری نیاز به رعایت یکی سری اصول دارد. مهم‌ترین قاعده‌ای که باید برای انجام پیاده روی در نظر داشت، مدت زمان آن می‌باشد. مناسب‌ترین مدتی که شما می‌توانید پیاده روی انجام دهد تا در نهایت منجر به لاغری اندام شما بشود، حداقل 30 دقیقه و حداکثر 90 دقیقه خواهد بود.

همچنین به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم زمانی که تصمیم گرفتید به کمک پیاده روی لاغر شوید، این ورزش را به صورت هر روز و یا یک روز در میان به طور مرتب انجام دهید و به مرور مدت زمان پیاده روی خود را افزایش دهید. برای مثال اگر در هفته اول روزانه 30 دقیقه پیاده روی می‌کنید؛ در هفته دوم آن را به 45 دقیقه در روز افزایش دهید تا در نهایت بتوانید روزی یک ساعت و نیم پیاده روی با سرعت مناسب را انجام دهید. برای آن که بتوانید از پیاده روی خود جهت لاغری عضلاتتان نتیجه کسب کنید، لازم است تا حداقل 150 دقیقه در هفته این ورزش را انجام دهید.

پیاده روی و کاهش وزن

انجام ورزش برای لاغری شکم و پهلو علاوه بر این که به تحرکت بدن و سلامت آن کمک می‌کند، باعث تناسب اندام نیز خواهد شد. این مقاله را برای درک این موضوع، مطالعه نمایید

بهترین زمان پیاده روی برای لاغری

شاید برایتان عجیب به نظر برسد اما این که چه ساعتی از روز به پیاده روی بپردازید در لاغر شدن بدنتان موثر است. در واقع باید گفت که با توجه به نتایج به دست آمده از تحقیقات دانشمندان، مشاهده شده است که بهترین زمان برای کاهش وزن با پیاده روی و لاغر کردن عضلات مختلف بدن، دو ساعت پس از هر وعده غذایی می‌باشد(در صورت میل کردن غذای سبک می‌توانید یک ساعت پس از صرف غذا پیاده روی کنید). بنابراین شما در طول روز سه زمان طلایی برای انجام پیاده روی را در اختیار دارید.

پیاده روی با شکم خالی(یا به صورت ناشتا) یعنی زمانی که سلول‌های موجود در بدن شما کاملا گرسنه هستند، ذخیره چربی در اندام‌ها را افزایش خواهد داد. چرا که در این شرایط، پیاده روی برای لاغری باعث می‌شود که سلول‌ها بیش از پیش گرسنه شوند و زمانی که شما صبحانه و یا دیگر وعده‌های غذایی را میل می‌کنید چربی بیشتری را ذخیره کنند.

بهترین زمان پیاده روی برای لاغری

اگر نگران این هستید که با وجود اینکه رژیم دارید نمی‌توانید وزن کم کنید، پیشنهاد می‌کنیم ماساژ لاغری را امتحان کنید.

نکته کلیدی برای پیاده‌روی

رعایت کردن یک سری نکات در پیاده روی برای لاغری باعث می‌شود که شما در کنار سلامت جسمی کامل و بدون هیچ گونه عوارض جانبی وزن خودتان را کاهش داده و به اندامی خوش فرم و ایده آل دست پیدا کنید.

نکات مربوط به پیاده روی برای لاغری عبارتند از:

حتما از کفش مناسب استفاده نمایید

 داشتن کفشی مناسب پیاده روی مهم‌ترین نکته برای انجام این ورزش است. کتونی‌های مخصوص پیاده روی مناسب‌ترن گزینه  برای انجام این ورزش خواهند بود. توجه داشته باشید که اگر قصد پیاده روی در منزل را دارید، باز هم پوشیدن کفش مناسب الزامی می‌باشد.

استراحت داشته باشید

 شما باید شرایطی را برای بدنتان فراهم کنید که به انجام پیاده روی عادت نکند. چرا که در این صورت روند کاهش وزن و چربی سوزی افت پیدا خواهد کرد. بنابراین توصیه می‌شود که حداقل هر 4 روز یکبار به بدنتان استراحت داده و پیاده روی نکنید.

لاغری با عرق‌های گیاهی یکی از راه‌های لاغری به سبک سنتی است و اکثرا به دنبال عرق گیاهی برای لاغری سریع‌ تر خود هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، این بلاگ را از دست ندهید

پس از پیاده روی بدنتان را سرد کنید

 به هیچ عنوان پس از اتمام زمان پیاده روی سرد کردن بدنتان را فراموش نکنید. در واقع انجام این کار از گرفتگی عضلات بدن جلوگیری خواهد کرد. کافی است پس از اتمام زمان پیاده روی چند حرکت کششی انجام دهید تا بدنتان سرد شود.

موزیک مورد علاقه خود را خوش دهید

 با انجام این کار حس خوشی را از انجام پیاده روی برای لاغری به خودتان القا کنید تا بتوانید این کار را با لذت انجام بدهید و نتیجه خوبی را کسب نمایید.

متناسب با فصل لباس مناسب بپوشید

 لباس شما برای پیاده روی باید متناسب با فصل باشد. پوشیدن لباس خنک در زمستان به بهانه آن که در اثر پیاده روی دمای بدنتان افزایش پیدا خواهد کرد توصیه نمی‌شود.

کرم ضد آفتاب را فراموش کنید

 اگر پیاده روی برای لاغری را در محیط مثل پارک انجام می‌دهید، قطعا در معرض نور خورشید قرار خواهید گرفت. بنابراین استفاده از کرم آفتاب به منظور حفاظت از پوستتان را فراموش نکنید.

استفاده از ساعت‌ها هوشمند می‌تواند به شما انگیزه دهد

 پیشنهاد می‌شود که در صورت داشتن شرایط کافی، هنگام پیاده روی برای لاغری ساعت مچی هوشمند همراه داشته باشید. در واقع این ساعت‌ها با محاسبه ضربان قلب و مقدار کالری مصرفی به شما انگیزه بیشتری برای پیاده روی خواهند داد.

اگر دچار مشکلات استخوانی شده اید، به شما بلاگ بهترین ارتوپد در تهران را پیشنهاد میدهیم.

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات آموزشی لنداسپا، اطلاعات مفیدی در رابطه با پیاده روی برای لاغری در اختیار شما قرار دادیم. پیاده روی راحت‌ترین و ارزان‌ترین ورزشی است که شما می‌توانید با انجام آن وزن خود را کاهش دهید. تنها کافی است روزی 30 الی 90 دقیقه به این فعالیت مشغول شوید و در کنار آن رژیم غذایی سالمی را در پیش بگیرد. با داشتن کمی صبر و تحمل خواهید دید که به صورت کاملا طبیعی و با شرایطی ایده آل وزنتان کم شده و به اندام ایده آل خود دست یافته‌اید.

به عنوان نکته پایانی توصیه می‌شود که جهت انجام پیاده روی برای لاغری با مشاوران ورزشی و کارشناسان تغذیه مشورت کنید. چرا که این افراد با آگاهی کامل درباره پیاده روی و کاهش وزن و همچنین  با توجه به شرایط بدنی شما بهترین برنامه را در اختیارتان قرار خواهند داد و به این ترتیب شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه ایده آل خود برسید.

خوشحال می‌شویم نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

3.9/5 - (7 امتیاز)

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

‫3 دیدگاه ها

  1. سلام
    اطلاعات خوبی گرفتم
    ولی ۵۰ دقیقه پیاده روی میکنم کف پام تاول میزنه

    هفته ای ۴ روز پیادروی انجام بدم خوبه ؟؟

  2. سلام

    دراین مقاله نوشته شده بهترین زمان برای پیاده روی ۲ ساعت بعد از هر وعده غذایی است و پیاده روی ناشتا را باعث افزایش وزن دانسته ! در حالیکه در مقاله دیگری دقیقا عکس این مطلب را گفته بود و پیاده روی صبح ناشتا را بهترین زمان دانسته بود بهتر نیست کمی دقت به خرج داده شود تا خوانندگان دچار سردرگمی نشوند !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا