پوستزیبایی

تعداد جلسات لیزر لازم برای هر ناحیه بدن

امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، روش های نگهداری از پوست و زیبایی نیز تکامل یافته تر شده اند و متد های مختلف و متعددی برای ارتقا سطح سلامت و زیبایی پوست به وجود آمده اند. یکی از مهم ترین عواملی که به افزایش زیبایی و اعتماد به نفس افراد کمک می کند از بین مو های زائد و ناخواسته‌ی بدن است. روش های مختلفی برای این کار وجود دارند از قبیل اصلاح، وکس، اپیلاسیون و از همه مهمتر لیزر. لیزر بهترین و اثر بخش ترین روش از بین بردن مو های زائد در مدت زمانی به نسبت طولانی است. در این نوشته از لنداسپا به توضیح لیزر و تعداد جلسات لیزر مورد نیاز برای از بین بردن مو های زائد خواهیم پرداخت.

لیزر مو های زائد چیست؟

برخلاف دیگر روش هایی که از آنها نام برده شد، لیزر کارآمد ترین و بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد و ناخواسته ی سطح بدن است. پروسه از بین رفتن مو های زائد توسط لیزر، پروسه ای به نسبت طولانی و زمانبر است اما نتیجه‌ی حاصل از آن به طرز چشمگیری بهتر و پایدار تر می‌باشد.
در این فرآِند لیزر در ابتدا رنگدانه‌ی مو را هدف تابش خود قرار می‌دهد. هنگامی که رنگدانه مورد هدف قرار داده شد انرژی نور به گرما تبدیل شده و باعث سست و ضعیف شدن فولیکول های مو می‌شود. در نهایت این عمل سبب از بین رفتن عامل رشد مجدد مو یا همان فولیکول شده و مو زائد کاملا از بین میرود.

لیزر موهای زائد چیست

برای آشنایی بیشتر با لیزر موهای زائد در مردان به بلاگ لیزر موهای زائد مردان و هرآنچه باید درباره آن بدانید مراجعه کنید

عوامل موثر در تعیین تعداد جلسات لیزر چیست؟

همانطور که گفته شد حاصل شدن بهترین نتیجه از لیزر نیازمند استمرار و صرف وقت است. فرایند لیزر باید در جلسات متعدد و پشت سر هم دیگر اجرا شوند تا در نهایت سبب از بین رفتن کامل موهای زائد نواحی مختلف بدن شوند. حال میخواهیم به این موضوع بپردازیم که تعداد جلسات لیزر به چه عواملی بستگی دارد.


چرخه رشد مو یکی از عوامل مشخص کننده تعداد جلسات لیزر

رشد موی بدن انسان بصورت کلی در 3 مرحله مختلف با نام های آناژن، کاتاژن و تلوژن صورت میگیرد. دوره زمانی شروع شدن و به پایان رسیدن این 3 مرحله برای رشد مو در نواحی مختلف بدن متفاوت است یعنی هر بخشی از بدن که دارای مو بوده، دارای زمان بندی خاصی برای چرخه رشد موی خود است. برای مثال جالب است که بدانید طول چرخه رشد مو در قسمت زیربغل میتواند تا 5 ماه و در پا ها چیزی بین 11 تا 12 ماه به طول اننجامد.

چرخه رشد مویکی از عوامل مشخص کننده تعداد جلسات لیزر

نوع پوست و مو در تعداد جلسات لیزر تاثیر گذار است

هر فرد به واسطه ژنتیک خود دارای نوعی خاصی پوست و مو است. برای مثال ممکن است یک فرد دارای پوست روشن با مو های بسیار تیره بوده در صورتی که فرد دیگری دارای پوستی گندمگون با مو های نسبتا روشن باشد. به طور کلی تجربیات نشان داده که انجام لیزر روی موهای تیره، دارای ضخامت زیاد و همینطور پوست های روشن نتیجه بهتری داشته و افرادی که دارای این نوع از پوست و مو هستند نیاز به جلسات کمتری از لیزر دارند. اما در مقابل ممکن است انجام لیزر روی پوست های تیره تر به سبب داشتن ملانین بیشتر کاری سخت تر و زمانبر تر باشد به همین دلیل به تعداد جلسات لیزر بیشتری احتیاج است.

نوع پوست و مو در تعداد جلسات لیزر تاثیر گذار است

پیش از انجام لیزر، مطالعه بلاگ 12 مورد از نکات قبل از لیزر موهای زائد را بشناسید را به شما پیشنهاد میکنیم.

مقدار مو در هر ناحیه نیز بر تعداد جلسات لیزر تاثیر دارد

یکی از بدهی ترین موارد در تعیین تعداد جلسات لیزر مورد نیاز، تراکم و میزان مو در ناحیه مورد نظر است. از آنجایی که میدانید فرایند لیزر یک فرایند کمی به حساب می‌آید یعنی با هر جلسه انجام لیزر تراکم و میزان موی هر ناحیه کمتر و کمتر خواهد شد تا اینکه در نهایت به میزان مدنظر فرد برسد و نتیجه دلخواه را به همراه داشته باشد. مورد حائز اهمیت دیگر نیز این است که با انجام لیزر برخی از فولیکول های مو از بین میروند ولی ممکن است که فولیکول های غیرفعال دیگری که از پیش در پوست وجود داشته اند به سبب برخورد انرژی مجددا دوباره فعال شده و باعث رشد مو های جدید در همان ناحیه شوند که این موضوع خود باعث افزایش تعداد جلسات لیزر مورد نیاز خواهد شد.

مقدار مو در هر ناحیه نیز بر تعداد جلسات لیزر تاثیر دارد

تعداد جلسات لیزر مورد نیاز نواحی مختلف بدن

همانطور که پیش تر گفته شد هر ناحیه از بدن به سبب داشتن چرخه رشد مو خاص خود، نیازمند تعداد جلسات لیزر مختلفی خواهد بود که در این بخش تعداد جلسات لیزر مورد نیاز هر ناحیه از بدن را مشخص خواهیم کرد.

ناحیه صورت و گردن

این ناحیه محبوب ترین ناحیه برای انجام لیزر بین بانوان و آقایان است. این بخش ز بدن یکی از نواحی ای است که نیازمند چیزی مابین 6 تا 8 جلسه لیزر برای از بین بردن کامل فولیکول های مو است.

ناحیه صورت و گردن

در این مقاله با بهترین مرکز لیزر سعادت آباد آشنا شوید

بیکینی و تعداد جلسات لیزر بیکینی

ناحیه بیکینی یکی دیگر از نواحی پر تقاضا برای انجام لیزر است چرا که تقریبا هیچکس از وجود مو های زائد در این بخش احساس رضایت نمیکند. تعداد جلسات لیزر بیکینی بسته به رنگ پوست و نوع موی موجود در این ناحیه میتواند بین 5 تا 10 جلسه متغیر باشد.

بیکینی و تعداد جلسات لیزر بیکینی

ناحیه زیربغل

از بین بردن مو های زائد در ناحیه زیربغل و داشتن پوستی شفاف و تمیز در این بخش بسیار میتواند به افزایش زیبایی و اعتماد به نفس شما کمک کند. تعداد جلسات لیزر مورد نیاز این ناحیه نیز بین 6 تا 8 جلسه است.

پس از انجام بوتاکس لازم است تا مراقبت های خاصی را انجام دهید. در بلاگ ” مراقبت بعد از بوتاکس ” این موارد را به شما توضیح داده ایم.

ناحیه پا

پا یکی از نقاطی است که برخلاف تصورات خیلی از افراد نیاز به تعداد جلسات لیزر آنچنانی نداشته و 3 تا 4 جلسه لیزر میتواند فولیکول های مو های زائد این بخش را کامل از بین ببرد. البته بنا به شرایط پوست و مو و همینطور دستگاه لیزر مورد استفاده، تعداد این جلسات نهایتا تا 6 عدد میتواند افزایش یابد.

ناحیه پا

کمر

ناحیه کمر یکی از پر درخواست ترین نواحی برای لیزر بین آقایان است. در برخی افراد ناحیه‌ی کمر دارای مو های پر پشت و ضخیم بوده و در برخی دیگر بلعکس. همین تفاوت در نوع جنس موهای ناحیه‌ی کمر، باعث میشود که تعداد جلسات لیزر مورد نیاز این بخش چیزی بین 5 تا 7 جلسه باشد.

کمر

فاصله بین جلسات لیزرچند روز باید باشد

در صورتی که مایل هستید به بهترین نتیجه ممکن برسید لازم است تا فرایند لیزر کردن نواحی مدنظر بدن خود را بین هر 4 تا 6 هفته تکرار کنید. فاصله زمانی بین هر جلسه از لیزر درمانی بسته به نوع پوست، رنگ مو و ضخامت آن، میزان رشد و کیفیت مو های موجود در هر ناحیه برای هر فرد متفاوت است ولی توصیه شده که به صورت متوسط، لیزر مابین هر 4 تا 6 هفته صورت گیرد.

دستگاه های لیزر انواع مختلفی دارند که هرکدام برای نوعی از پوست و مو مناسب هستند. برای آَنایی با بهترین دستگاه های لیزر به بلاگ بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد کدام است مراجعه کنید.


سخن پایانی

در این بلاگ سعی بر آن داشتیم تا توضیح مختصری در ارتباط با فرایند رفع موهای زائد توسط لیزر دهیم و به طور کامل و جامع تری در رابطه با تعداد جلسات لیزر مورد نیاز هر فرد بسته به رنگ و نوع پوست و مو و همینطور ژنتیک وی صحبت کنیم. لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید. ممنون از همراهی شما عزیزان. سلامت و پیروز باشید.

سوالات متداول

چند جلسه لیزر کافی است؟

جواب این سوال بسته به خواسته هر فرد و ناحیه ای که قرار است تحت مراقبت لیزر درمانی قرار گیرد متفاوت است. اما اکثر مراجعان بین 4 تا 6 جلسه به نتیجه مطلوب خود میرسند.

فاصله بین هر جلسه لیزر باید چقدر باشد؟

بستگی به نوع پوست، مو، تراکم مو در ناحیه مورد نظر دارد اما توصیه میشود جلسات لیزر بین هر 4 تا 6 هفته مرتبا برگذار شوند.

آیا انجام لیزر سرطان زا است؟

برای دریافت کامل ترین پاسخ به این سوال به بلاگ عوارض لیزر موهای زائد و هرآنچه باید درباره آن بدانید! مراجعه نمایید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا