سلامت جنسی

درمان زگیل تناسلی در خانه

زگیل تناسلی یکی از بیماری های نسبتا رایج در خانم ها و آقایان به شمار می رود که اگر خیلی سریع آن را مشاهده کنید، می توانید در خانه هم آن را درمان نماید. به همین دلیل هم تصمیم گرفتیم در این مقاله از لنداسپا، درباره درمان زگیل تناسلی در خانه توضیح دهیم. پس اگر شما هم به تازگی متوجه برآمدگی هایی در قسمت تناسلی بدن خود شده اید، بهتر از هرچه سریع تر از این روش ها استفاده کنید تا زگیل تناسلی بیش از اندازه در شما عود پیدا نکند.

قبل از این که درباره درمان زگیل تناسلی خانگی صحبت کنیم، باید بدانید که این بیماری می تواند هم در خانم ها هم در آقایان به وجود بیاید. البته کسانی که شرکای جنسی متعددی دارند، بیشتر از همه در معرض این بیماری قرار می گیرند. به طور کلی، ویروس زگیل تناسلی می تواند از طریق تماس جنسی با فرد آلوده منتقل شود. به همین دلیل هم بهتر است قبل از شروع رابطه جنسی، اطلاعات کاملی درباره گذشته طرف مقابل خود داشته باشید و مطمئن شوید که به زگیل تناسلی مبتلا نیست.

درمان زگیل تناسلی چگونه است؟

همان طور که در ابتدای این مقاله هم گفتیم، شما در صورتی می توانید از روش های درمان زگیل تناسلی در خانه استفاده کنید که با سرعت بالایی متوجه این بیماری شده باشید. گاهی مواقع، این امکان وجود دارد که افراد خیلی دیر برای درمان اقدام کنند و در آن شرایط، دیگر شاید روش های خانگی نتوانند پاسخگوی درمان آنها باشند و مجبور شوند برای درمان زگیل تناسلی به پزشک مراجعه کنند و هزینه زیادی هم بپردازند.

درمان زگیل تناسلی چگونه است؟

بهترین و سریع ترین روش برای درمان زگیل تناسلی چیست؟

با توجه به این موضوع، درمان زگیل تناسلی مردان در خانه و یا خانم ها، باید در روزهای ابتدایی ابتلا به این عارضه باشد. در این شرایط، با استفاده از مواد خانگی که تقریبا در همه خانه ها هم یافت می شود و می توانید تا حد زیادی از پیشرفت این بیماری جلوگیری کنید و درد خود را نیز کاهش دهید.

از سوی دیگر، اگر خیلی دیر برای درمان اقدام کنید، دیگر روش های درمان زگیل تناسلی زنان در خانه و آقایان برای شما کارساز نخواهد بود. در این شرایط، باید به پزشک مراجعه کنید تا داروهایی که برای شما تجویز کند را استفاده نمایید. اما باز هم این امکان وجود دارد که با مصرف دارو ها هم درمان نشوید و پزشک مجبور شود از روش های دیگری مانند لیزر برای از بین بردن زگیل تناسلی استفاده کند.

این موارد باعث می شوند که هزینه شما خیلی بیشتر شود و شاید هر کسی توانایی پرداخت این هزینه ها را نداشته باشد. به همین دلیل هم ما پیشنهاد می کنیم که از روش های درمان زگیل تناسلی در خانه استفاده کنید تا دیگر نیازی نباشد به پزشک مراجعه کنید و یا هزینه های خیلی زیاد برای لیزر بپردازید.

واژینیسموس چیست؟ درمان واژینیسموس در خانه و انواع آن

درمان خانگی زگیل تناسلی

روش های متعددی برای درمان خانگی زگیل تناسلی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا با استفاده از ساده ترین موادی که در خانه شما یافت می شود، این بیماری را کنترل نمایید. در این بخش، بهترین روش های درمان زگیل تناسلی خانگی را نام می بریم.

درمان زگیل تناسلی با سرکه سیب

درمان زگیل تناسلی با سرکه سیب

یکی از بهترین روش هایی که شما می توانید خیلی سریع زگیل تناسلی را در خود درمان کنید، استفاده از سرکه سیب است. درمان زگیل تناسلی با سرکه سیب به شما این امکان را می دهد که به مراجعه به پزشک و مصرف داروهای شیمیایی نیازی نداشته باشید. زیرا سرکه سیب به عنوان آنتی ویروس عمل می کند و می تواند تمام ویروس های ناحیه تناسلی شما را از بین ببرد.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید سرکه سیب نه تنها برای کسانی که به زگیل تناسلی مبتلا هستند، بلکه برای هر نوع عفونت در این ناحیه هم می تواند مناسب باشد. برای درمان زگیل تناسلی با سرکه سیب و رسیدن به بهبودی، فقط کافی است که یک پنبه کوچک را به سرکه سیب آغشته کرده و روی زگیل تناسلی خود قرار دهید. این احتمال وجود دارد که بعد از گذشت چند روز، مشاهده کنید که زگیل به رنگ تیره در آمده است که این نشانه خوبی بوده و باعث می شود که زگیل تناسلی شما درمان شود.

درمان زگیل تناسلی با زردچوبه

درمان زگیل تناسلی با زردچوبه

یکی دیگر از مواد فوق العاده ای که می تواند برای درمان زگیل تناسلی در خانه به شما کمک کند، زردچوبه است که در هر خانه ای وجود دارد. درمان زگیل تناسلی با زردچوبه بدین صورت است که این ماده به خاطر داشتن مواد ضدعفونی کننده، می تواند به شیوه ای طبیعی، زگیل تناسلی را در شما از بین ببرد.

درمان زگیل تناسلی مردان با الکل

درمان زگیل تناسلی مردان با الکل

ماده فوق العاده دیگری که می توانید برای از بین بردن زگیل تناسلی خود از آن استفاده کنید، الکل است. الکل می تواند گزینه ای مناسب برای درمان زگیل تناسلی مردان در خانه باشد. فقط کافی است که مانند مورد اول، یک پنبه را با استفاده از الکل آغشته کرده و دوبار در روز، روی زگیل تناسلی خود قرار دهید.

درمان زگیل تناسلی مردان با سیر

درمان زگیل تناسلی مردان با سیر

یکی دیگر از مواد خانگی فوق العاده که می تواند تاثیر درمانی بی نظیری برای درمان زگیل تناسلی در خانه داشته باشد،، سیر است. برای درمان زگیل تناسلی مردان با سیر و استفاده از این ماده غذایی فوق العاده، فقط کافی است که چند سیر را له کرده و بعد از این که به صورت خمیری درآمد، آن را روی زگیل تناسلی خود قرار دهید. بهتر است سیر را به مدت یک شب روی زگیل تناسلی خود قرار دهید و صبح روز بعد، آن را جدا کرده و ناحیه تناسلی خود را با آب گرم بشویید.

بهترین روش های درمان عفونت واژن در خانه چیست؟

درمان زگیل تناسلی در خانه روغن چای سبز

درمان زگیل تناسلی در خانه روغن چای سبز

شما می توانید با استفاده از روغن چای سبز هم در سریع ترین زمان ممکن و بدون نیاز به صرف هزینه خیلی زیاد، زگیل تناسلی خود را در خانه درمان کنید. برای استفاده از این روش درمانی، باید بین 4 تا 5 قطره از روغن چای سبز را به همراه یک قاشق روغن بادام یا روغن زیتون مخلوط کرده و با استفاده از یک پنبه روی زگیل تناسلی خود بمالید. بعد از گذشت چند ساعت، آن را با آب ولرم بشویید. در صورت امکان، پیشنهاد می کنیم که بین 2 تا 3 بار از این محلول استفاده کنید.

توجه داشته باشید که روغن چای سبز قدرت بسیار زیادی دارد و ممکن است موجب سوزش پوست شما شود. به همین دلیل هم حتما آن را فقط روی زگیل تناسلی بمالید. در صورتی که زگیل اندازه کوچکی داشته باشد، می توانید تا با استفاده از یک گوش پاک کن هم آن را روی زگیل بزنید.

درمان زگیل تناسلی زنان در خانه با آلوئه ورا

درمان زگیل تناسلی زنان در خانه با آلوئه ورا

به احتمال زیاد شما هم شنیده اید که آلوئه ورا تا چه حد می تواند برای درمان مشکلات پوستی مناسب باشد. از این رو، فقط کافی است که یک برگ آلوئه ورا را کاملا باز کرده و بعد از خارج کردن ژل آن، با استفاده از یک پنبه، این ژل را به زگیل تناسلی خود بمالید. سپس با چسب، پنبه را به ناحیه تناسلی خود بچسبانید و بعد از گذشت چند ساعت آن را بیرون آورده و بشویید.

درمان زگیل تناسلی خانگی با روغن کرچک

درمان زگیل تناسلی خانگی با روغن کرچک

روغن کرچک هم یکی دیگر از مواد فوق العاده ای است که می تواند برای درمان خانگی زگیل تناسلی بسیار مناسب باشد. به منظور درمان این بیماری، می توانید با استفاده از یک پنبه مانند موارد قبلی، روغن کرچک را به زگیل تناسلی خود بمالید و مجددا به کمک یک چسب، بگذارید چند ساعت پنبه روی زگیل تناسلی قرار بگیرد.

علاوه بر این، می توانید از روغن کرچک به شیوه دیگری هم استفاده کنید. فقط کافی است که دو قاشق روغن کرچک را با یک قاشق جوش شیرین ترکیب نمایید. سپس خمیر حاصله را روی زگیل تناسلی خود قرار دهید و بعد از گذاشتن یک باند روی آن، باند را چسب کنید. در صورتی که به این مواد حساسیت نداشته باشید، می توانید روغن کرچک را با مواد غذایی دیگری مانند روغن نعنا، سیر له شده و یا لیمو هم استفاده کنید.

درمان زگیل تناسلی مردان با آب پیاز

درمان زگیل تناسلی مردان با آب پیاز

یکی دیگر از مواد خانگی که در همه خانه ها پیدا می شود و خیلی راحت می توانید برای درمان زگیل تناسلی از آن استفاده کنید، آب پیاز است. برای استفاده از این ماده، می توانید پیازها را خرد کرده و مقداری نمک روی آن بگذارید و بعد از گذاشتن درب روی آن، منتظر بمانید تا یک شبانه روز از آن بگذرد. بعد از گذشت این بازه زمانی، پیاز را درون الک قرار دهید و عصاره آن را کامل خارج کنید. آب خارج شده از پیاز را روی زگیل تناسلی خود قرار دهید و بعد از گذشت یک ساعت با آب ولرم بشویید.

درمان خانگی زگیل تناسلی با روغن درخت چای

درمان زگیل تناسلی مردان با آب پیاز

فهرست بهترین مواد خانگی برای درمان زگیل تناسلی در خانه را با روغن درخت چای ادامه می دهیم. این ماده می تواند باعث التهاب گیل تناسلی شود و در نتیجه، آن را به طور کامل از بین ببرد. فقط باید توجه کنید که روغن درخت چای به خاطر داشتن خاصیت التهابی، به هیچ عنوان نباید وارد واژن شود. در این صورت، این ماده می تواند به عنوان یکی از بهترین روش های درمان زگیل تناسلی زنان در خانه در نظر گرفته شود.

درمان زگیل تناسلی خانگی با نارون کوهی

درمان زگیل تناسلی خانگی با نارون کوهی

در نهایت، آخرین ماده خانگی که ما در این فهرست به شما معرفی می کنیم، نارون کوهی است که می تواند گزینه فوق العاده ای برای درمان زگیل تناسلی مردان در خانه باشد. شما می توانید یک تکه پنبه را به نارون کوهی آغشته کرده و روی زگیل های تناسلی خود بمالید و بعد از گذشت 15 دقیقه آن را بشویید. چندین بار در طول روز از این ماده استفاده کنید تا به طور کامل زگیل ها از بین بروند.

آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر امکان پذیر است؟

تقویت سیستم ایمنی بدن با تغییر عادات غذایی

برای این که تا حد امکان از ابتلا به زگیل تناسلی پیشگیری کنید، می توانید تغییراتی در رژیم غذایی خود به وجود بیاورید. توجه داشته باشید که این تنها در صورتی امکان پذیر است که عادات غذایی متفاوت موجب شود که سیستم ایمنی بدن شما در مقابل زگیل تناسلی مقاوم شود. با توجه به گزینه های زیر و تغییر عادات غذایی خود، می توانید به تقویت سیستم ایمنی بدن خود کمک بسیار زیادی کنید.

  • مصرف زیاد سبزیجات مختلفی مانند کلم بروکسل کلم بروکلی، گل کلم که حاوی ایندول 3 کاربینول هستند و موجب از بین بردن زگیل تناسلی می شوند.
  • مصرف مکمل  B12
  • مصرف غذاهای حاوی آنتی اکسیدان مانند گیلاس، گوجه، بلوبری، کدو حلوایی و فلفل دلمه
  • قراردادن مکمل های پروبیوتیک در رژیم غذایی به منظور حفظ ph واژن
  • مصرف بیشتر است یا دیدن یک گریپ فروت به خاطر داشتن خاصیت ضد میکروبی
  • پرهیز از خوردن غذاهای چرب و فرآوری شده
  • عدم مصرف غذاهای حساسیت زا مانند بادام زمینی، شیر و سویا
  • داشتن رژیم غذایی سالم و ترک سیگار و دخانیات
تقویت سیستم ایمنی بدن با تغییر عادات غذایی

سخن نهایی

در این مقاله از لنداسپا، روش های مختلف درمان زگیل تناسلی در خانه را در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که چندین بار تاکید کردیم، فقط در صورتی می توانید از این روش ها نتیجه ثمربخشی بگیرید که در روزهای ابتدایی ابتلا به زگیل تناسلی، متوجه آن شوید. در صورتی که این بیماری بیش از اندازه عود کند، به احتمال زیاد مجبور شوید به پزشک مراجعه کنید و شاید حتی پزشک هم نتوانند با استفاده از داروهای تجویزی، آن را درمان کند و مجبور شود از روش های دیگری مانند لیزر برای از بین بردن زگیل کمک بگیرد.

سوالات متداول

درمان خانگی زگیل تناسلی در خانه چگونه است؟

راه های درمان خانگی زیادی وجود دارد که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم، برخی از این روش های درمانی شامل، درمان با سرکه سیب، درمان با زردچوبه، سیر، آب پیاز و …

آیا تقویت سیستم ایمنی بدن با تغییر عادات غذایی امکان پذیر است؟

بله، مصرف مواد غذایی و ویتامین هایی که به بالا بردن سیستم ایمنی بدن کمک می کنند، مانند غذاهای حاوی آنتی اکسیدان، مکمل های پروبیوتیک، مکمل B12 و مصرف زیاد سبزیجات می توانند به بالا بردن سیستم ایمنی بدن شما کمک کنند.

3.3/5 - (3 امتیاز)

مهدیه

علاقه زیادی به مطالعه دارم و دوست دارم در زمینه های سلامتی اطلاعات زیادی کسب کنم و در این راستا این اطلاعات رو با دیگران به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا