سلامتسلامت جنسیسلامت روان

علت سرد شدن زن از مرد و نشانه‌های سردی زنان چیست؟

علت سرد شدن زن از مرد در یک زندگی زناشویی چه مواردی است؟ بسیاری از روانشناسان و کارشناسان خانواده بر این باور هستند که عشق می‌تواند عامل مهمی برای شروع یک رابطه یا زندگی زناشویی باشد اما نمی‌تواند پایداری و دوام آن را تضمین کند. به عبارتی بهتر یک ازدواج موفق و پایدار، علاوه بر عشق به موارد دیگری همچون اعتماد، توجه، احترام، از خود گذشتگی و … نیز احتیاج خواهد داشت. به همین دلیل است زوج‌های زیادی در سراسر دنیا با عشق ازدواج می‌کنند اما به دلیل فقدان مواردی که ذکر شد، مجبور به جدایی می‌شوند.

طلاق در زندگی هر شخصی بسیار تلخ و دردناک خواهد بود اما جالب است بدانید که درصد بالایی از دلایل جدایی زوجین قابل پیش بینی بوده و راه حل مناسبی برای آن وجود دارد. در واقع داخل یک رابطه زناشویی ممکن است مواردی پیش بیاید که باعث سردی زن نسبت به مرد شود و ادامه این روند موجب عدم تمایل زن در برقراری رابطه جنسی و حتی ادامه زندگی شود.

نشانه های سرد شدن زن

به دلیل اهمیت این موضوع ما تصمیم داریم درباره علت سرد شدن زن از مرد بیشتر صحبت کنیم و نشانه‌ های سرد شدن زن را مرور کنیم. پس اگر برای عشق، زندگی و پایداری روابط زناشویی خود ارزش قائل هستید، تا انتها ما را همراهی بفرمایید.

ویژگی های شوهر تنبل و نحوه رفتار درست با او چیست؟

نشانه های سرد شدن زن از مرد

پیش از آن‌ که علت سرد شدن زن از مرد را مورد بررسی قرار دهیم، لازم است تا نشانه‌های سرد شدن در زنان را به شما عزیزان یاد آور شیم. چرا که شناسایی نشانه‌ها در رفع مشکل روابط زن و شوهری اهمیت بسیار زیادی دارد.

علت سرد شدن رابطه زناشویی

نشانه های سرد شدن زن از مرد عبارتند از:

 1. زن تمایل به برقراری رابطه جنسی ندارد و همواره تلاش می‌کند تا به هر نحوی که شده از تن دادن به رابطه خودداری کند. برای مثال هر شب به قدری دیر به رخت خواب می‌روند که همسرش خوابیده باشد.
 2. زن تمایلی به گذراندن اوقات فراغت و تفریح کردن با همسرش را ندارد و ترجیح می‌هد بیشتر وقتش را با دوستان و یا خانواده‌اش بگذراند.
 3. از حرف زدن با همسر خود فرار می‌کند و تمایلی به تعریف کردن درباره موضوعات مختلف و واقع مهم را ندارد . زنی که از رابطه خود دل سرد شده باشد کم صحبت می‌کند و در مقابل سوال‌هایی که ازش پرسیده می‌‌شود، پاسخ بسیار کوتاهی می‌دهد.
 4. نشانه دیگری که در زنان سرد شده دیده می‌شود این است که از همسرشان به شدت ایراد می‌گیرند و عیب‌های او را آشکار می‌سازند. زنان زمانی که عاشق می‌شوند فقط حسن‌های طرف مقابل را می‌بینند اما زمانی که از او دلسرد شوند، تنها عادت‌ها و اخلاق‌های بد او را می‌بینند و به آن اعتراض خواهند کرد.
 5. صبر و تحمل خانم‌ها در مواقعی که از زندگی خود دلسر شده‌اند، بسیار بسیار کمتر از حالت عادی خواهد بود. به این ترتیب در مقابل هر مشکل کوچکی دعوا، قهر و جنجال به پا می‌کنند و در مقابل مشکلات هیچ گونه منطقی نخواهند داشت.
 6. در برخی از موارد نیز سکوت بیش از حد خانم‌ها نشانه‌ای از سرد شدنشان نسبت به زندگی و شریک زندگیشان می‌باشد. در واقع خانم‌های پر شور و هیجان و پر حرف وقتی سکوت می‌کنند و هیچ گونه بحثی را ادامه نمی‌دهند.

فراموش نکنید که در هنگام شناسایی نشانه‌ها در همسر خود، ابتدا عادت‌های همیشگی او را در نظر بگیرید و بعد نسبت به آن متوجه سردی همسر خود بشوید. برای مثال اگر همسر شما از ابتدا فرد کم حرفی بوده است، کم حرفی او چند سال پس از زندگی مشترک، نشانه سردی او نخواهد بود.

در این مقاله با تشخیص خیانت زن از روی چهره آشنا شوید

علت سرد شدن زن در رابطه زناشویی

حال که با نشانه های سرد شدن زن از مرد آشنا شده‌اید نوبت آن است که به سراغ علت سرد شدن زن از مرد برویم. مشاهده نشانه‌ها و یافتن دلیل به وجود آمد سردی در زن، مهم‌ترین عامل در رفع مشکلات و برگشتن به شور و حال اولیه در زندگی مشترک خواهد بود. 

علت سرد شدن زن در رابطه زناشویی

1. عدم حضور مرد

 خانم‌ همیشه دوست دارند که همسرشان توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشند و وقت زیادی را به آن‌ها اختصاص دهند. وجود یک مرد و حضور او در کنار همسرش باعث ایجاد حس آرامش و امنیت در زن می‌شود. بنابراین عدم حضور مرد به دلایل مختلف از جمله، وقت گذارندن بیش از حد با دوستان، تایم کاری بسیار طولانی و همچنین استفاده طولانی مدت از گوشی در منزل را می‌توان از عوامل و علت سرد شدن زن از مرد دانست.

2. عدم رعایت بهداشت فردی مرد

 اکثر خانم‌ها به بهداشت فردی اهمیت زیادی می‌دهند و این موضوع در رابطه جنسی برایشان مهم‌تر نیز خواهد شد. بنابراین عدم توجه مرد به بهداشت، مهم‌ترین علت سرد شدن در رابطه زناشویی می‌باشد. دوش گرفتن یا استحمام کرن قبل از رابطه جنسی، عوض کردن لباس زیر و از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی از جمله مهم‌ترین اقدامات بهداشتی می‌باشد که آقایان باید آن‌ها را انجام دهند. استفاده از عطر و رسیدگی به موی سر و اصلاح ریش نیز در جذب بانوان موثر خواهد بود.

پیشنهاد می کنیم مقاله زن بزرگتر از مرد را مطالعه نمایید.

3. احساس تنهایی زن

 ازدواج یعنی شروع یک زندگی مشترک زن و مرد. بنابراین اگر به هر دلیلی زن در زندگی خود با همسرش احساس تنهایی کند و این اتفاق بار‌ها و بار‌ها تکرار شود، زن از همسر خود سرد خواهد شد. اگر مردی نتواند احساسات زنانه همسرش را به درستی درک کند و یا با استفاده از الفاظ رکیک او را در جمعی مسخره و یا سرزنش کند، بی شک علت سرد شدن زن از مرد در زندگی خواهد بود. همچنین مردی که از زن خود را در مقابل اذیت دیگران حمایت نمی‌کند و یا این که او را دائما با دیگر زنان فامیل مقایسه می‌کند باید منتظر سرد شدن احساسات همسر خود باشد.

4. احساس نا امنی کردن زن

 علت سرد شدن زن از مرد می‌تواند ناشی از عدم احساس امنیت باشد. زنان احتیاج دارند که به همسر خود تکیه کنند و در کنار او احساس امنیت کنند. بنابراین اگر مردی در زمانی عصبانیت همسر خود را کتک بزن و در مقابل اشتباهی کوچک دعوای بزرگی بر پا کند، حس امنیت زن از بین خواهد رفت و به این ترتیب او از همسر خود سرد خواهد شد. پرخاشگری، فحاشی، چک کردن و کنترل کردن بیش از حد زن و نداشتن اعتماد به او مهم‌ترین علت سرد شدن زن در رابطه زناشویی می‌باشد.

در این مقاله  15 نشانه خیانت زنان در روابط زناشویی را به شما معرفی می‌کنیم

5. دروغ و پنهان کاری

یکی از رفتارهایی که نه تنها علت سرد شدن زن از مرد است بلکه باعث از بین رفتن بنیان خانواده می‌شود، دروغ گویی و پنهان کاری می‌باشد. در واقع افراد باید بدانند که هر چقدر هم که دروغ گو ماهری باشند و با برنامه ریزی بسیار دقیق شروع با انجام به صورت پنهانی کنند، دروغ آن‌ها یک روز آشکار خواهد شد. بنابراین مردی که به بهانه ناراحت نکردن همسرش به او دروغ می‌گوید و یا دور از چشم او دست به انجام کار ناشایست می‌کند، باید منتظر عواقب آن یعنی سرد همسرش در روابط زناشویی باشد.

6. وابستگی اندازه بی به خانواده

 مردانی که بیش از اندازه به خانواده خود، به خصوص مادرشان اهمیت می‌دهند و الویت زندگیشان خانوادشان می‌باشد نه همسرشان، خیلی زود شاهد سردن شدن زن خود خواهند بود. زن و شوهر پس از بستن پیمان ازدواج موظف هستند که همسر خود را الویت زندگیشان قرار دهند و در صورتی که به این باور نرسند نباید تن به ازدواج دهند. بنابراین علت سرد شدن زن از مرد را می‌توان به اهمیت دادن زیاد مرد به افراد خانواده‌اش مثل پدر، مادر، خواهر و برادر نسبت داد. در واقع مردانی که در تمامی امور حتی خصوصی‌ترین موارد در ابتدا با مادرشان مشورت می‌کنند و یا بخش زیادی از درآمد خود را برای خانواده‌اش اختصاص می‌دهد، قطعا با سرد شدن عواطف و احساسات زن خود رو به رو خواهد شد.

در مقاله مضرات اینستاگرام در زندگی زناشویی به بررسی این مشکل پرداخته ایم.

7. نادیده گرفتن فدا کاری‌های زن در زندگی

 تفاوتی ندارد که زن خانه، شاغل باشد یا خانه دار در هر صورت زنان برای بر پا نگه داشتن زندگی زناشویی خود بسیار تلاش و فدا کاری می‌کنند و در صورتی که مرد نسبت به این کار‌ها بی تفاوت باشد و یا تمامی فداکاری‌های زن را وظیفه تلقی کند نه محبت، باعث خواهد شد که زن دیگر تمایل برای انجام امور با شور و اشتیاق زیاد نداشته باشد و رفته رفته سرد شوند. زنان شاغل علاوه بر امور خانه با کسب درآمد به رفاه خانواده کمک می‌کنند و زنان خانه دار نیز با عشق و محبت بسیار تمام امور خانه را انجام می‌دهند و با رسیدگی به همسر و فرزندان خود زمینه پیشرفت آن‌ها را فراهم می‌کنند و هر دو لایق احترام و تقدیر هستند.

نشانه های سرد شدن زن از مرد

در نظر داشتن باشید که علت سرد شدن زن از مرد هر کدام از موارد فوق می‌تواند باشد اما مواردی نیز وجود دارد که در هر شخص متفاوت خواهد بود بنابراین توصیه می‌کنیم که در زمان شناخت پیش از ازدواج درباره خواسته‌ها و علاقه‌های همسرتان بیشتر جست و جو کنید و درباره داشتن زندگی ایده آل با یک دیگر هم اندیشی داشته باشید.

خیانت مرد به زن در روابط زناشویی به چه دلایلی رخ می‌دهد؟ با این مقاله همراه باشید

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات لنداسپا، در رابطه با علت سرد شدن زن از مرد و نشانه های سرد شدن زن در روابط زناشویی، اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. دلایل مختلفی وجود دارند که باعث می‌شوند زنان در مرحله اول از رابطه جنسی و بعد از زندگی با همسرشان دل سرد شوند و دیگر شور و حال اولیه را نداشته باشند. به همیت دلیل لازم است که آقایان با شناسایی نشانه‌ها و همچنین آگاهی پیدا کردن نسبت به علت سرد شدن زن از مرد از این اتفاق جلوگیری کنند. در واقع هر رابطه‌ای برای پایداری نیاز به مراقبت و از خود گذشتگی هر دو طرفه دارد. همچنین به شما آقایان محترم پیشنهاد می‌کنیم که در صورت مشاهده نشانه‌های ذکر شده در همسر خود با یک مشاور با تجربه مشورت کرده و از او برای حل مشکل کمک بگیرید.

از این که تا انتها این مقاله با ما همراه بودید از شما عزیزان بسیار سپاس گذاریم. در صورت داشتن هر گونه سوال درباره علت سرد شدن زن از مرد آن را با ما در میان بگذارید.

4.2/5 - (42 امتیاز)

عارفه نجمی

اگر در زندگی شخصیت به مشکلی برخورد کردی، میتونم کمکت کنم و پاسخگوی سوالاتت باشم. نگران نباش!

یک دیدگاه

 1. ممنونم واقعا عالی بود …
  فقط این دیدگاه برای خود افراد سایتمون هست .
  خسته نباشید همکاران عزیز .
  ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا