درمان خانگیسلامت

بهترین روغن برای دیسک کمر چیست؟ 10 روغن برای تسکین درد کمر

دیسک کمر یکی از بیماری های آزاردهنده شناخته می شود که غالبا در سنین بالا به وجود می آید. با این حال، خوشبختانه روش های متفاوتی برای درمان این بیماری وجود دارند که یکی از راحت ترین آنها که خیلی ساده در منزل می توانید آن را بکار بگیرید، استفاده از روغن های مختلف است. در این مقاله از لنداسپا، ما قصد داریم شما را با بهترین روغن برای دیسک کمر آشنا کنیم. پس اگر شما و یا یکی از اطرافیانتان دچار دیسک کمر شده اید و نمی خواهید هزینه زیادی برای درمان این بیماری بپردازید، خواندن این مقاله به شما کمک می کند.

دیسک کمر چیست؟

خیلی مهم است که شما قبل از این که بهترین روغن مالشی برای دیسک کمر را بشناسید، بدانید که اصلا دیسک کمر چیست و چرا به وجود می آید؟ برای پاسخ به این سوال، باید بگوییم که ستون فقرات انسان دارای 24 مهره است که بین همه این مهره ها، نوعی بافت ژلاتینی و غضروفی وجود دارد.

این بافت غضروفی و ژلاتینی، از ورود فشار به مهره های کمر موقع حرکت جلوگیری می کند. به عبارت دیگر، می توان گفت که غضروف و ماده میانی ستون فقرات، باعث می شود که بلند شدن، نشستن و یا راه رفتن برای ما خیلی سخت نشود.

دیسک کمر چیست؟

با این حال، ممکن است گاهی مواقع، این ماده ژلاتینی و غضروفی از ستون فقرات بیرون بزند. در این شرایط، با هر حرکتی که با انجام دهیم، به ستون فقرات و دیسک کمر ما فشار وارد می شود. در صورتی که به محض مشاهده علائم دیسک کمر، آن را درمان نکنید و از روش های خانگی هم کمک نگیرید، این بیماری می تواند بسیار پیشرفت کند و باعث شود که نتوانید حتی فعالیت های ساده خود را هم انجام دهید.

بهترین روغن برای دیسک کمر

در صورتی که بیماری دیسک کمر در شما بیش از اندازه عود نکرده باشد، با استفاده از روغن های مالشی که در بازار وجود دارند، خیلی راحت می توانید این بیماری را در خود کنترل کنید. روغن ها باعث می شوند که کمردرد ناشی از دیسک کمر در شما تا حد خیلی زیادی درمان شود و بتوانید بخش زیادی از فعالیت های روزمره خود را با درد خیلی کمتر انجام دهید.

شاید خیلی از افراد فکر کنند که بهترین روش برای دیسک کمر، مراجعه به پزشک و انجام عمل جراحی است. با این حال، باید به این افراد بگوییم که عمل جراحی هم عوارض مخصوص به خود را دارد و در صورتی که پزشک ماهری آن را انجام ندهد، ممکن است مشکلات بیشتری دامن گیر شما شوند.

برای آشنایی با بهترین ورزش برای دیسک کمر و سیاتیک خواندن این مقاله را از دست ندهید

بهترین روغن برای دیسک کمر

به همین دلیل هم با استفاده از روغن های گیاهی و مالشی، می توانید تا حد خیلی زیادی این بیماری را در خود تسکین دهید. نکته جالب توجه درباره این روغن ها این است که هزینه خیلی مناسبی هم دارند و نیازی نیست که نسبت به عمل جراحی و درمان های دیگر، هزینه خیلی زیادی بپردازید. در این فهرست، می توانید بهترین روغن برای دیسک کمر را بیابید و با استفاده از آن به صورت دائمی و مداوم، از پیشرفت بیماری دیسک کمر جلوگیری کنید.

1. روغن زنجبیل

روغن زنجبیل برای تسکین درد کمر

به طور کلی، زنجبیل یکی از بهترین و مفیدترین داروهای گیاهی در نظر گرفته می شود که مزایای خیلی زیادی برای سراسر بدن دارد. در صورتی که شما به صورت مداوم روغن زنجبیل را در نواحی کمر خود ماساژ دهید، بخش زیادی از دردهای ناشی از دیسک کمر در شما از بین خواهد رفت. روغن زنجبیل به راحتی در عطاری ها پیدا می شود و اصلا نیازی نیست که نگران یافتن و خرید آن باشید.

رایج‌ترین آسیب‌های ورزشی کدام اند؟

2. روغن نعناع

روغن نعناع برای تسکین درد دیسک

اگر شما و یا اطرافیانتان دچار بیماری دیسک کمر شده اید، باید به شما بگوییم که روغن نعناع می تواند به عنوان بهترین روغن برای درمان دیسک کمر در نظر گرفته شود که مزایای بسیار زیادی برای تسکین این درد دارد. نعناع خاصیت ضد التهابی داشته و باعث می شود که این درد کاهش پیدا کند. علاوه بر این که این روغن، هزینه بسیار مناسبی هم دارد و با پرداخت یک هزینه بسیار مقرون به صرفه، می توانید خیلی راحت دیسک کمر را در خود درمان کنید.

3. روغن زیتون

روغن زیتون برای درمان دیسک

آرتروز چیست و چگونه به وجود می‌آید؟

بسیاری از افرادی که دچار بیماری دیسک کمر بودند، روغن زیتون را به عنوان بهترین روغن برای دیسک کمر می شناسند. روغن زیتون، یکی از مواد ضد التهابی در نظر گرفته می شود که به عنوان یک مسکن قوی برای بدن عمل می کند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید حتی محققان در حال حاضر گفته اند که نوعی ماده ناشناخته در روغن زیتون وجود دارد که مثل داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایپو بروفن و آسپرین عمل می کند. تنها کافی است که مقدار کافی روغن زیتون را روی کمر خود ریخته و ماساژ بدهید. علاوه بر این که شما می توانید در پخت غذاهای خود هم از روغن زیتون استفاده کنید و با مصرف آن، بدن سالم تری داشته باشید.

4. روغن شترمرغ

روغن شترمرغ برای بهبود دیسک کمر

در صورتی که همچنان به دنبال بهترین روغن برای درد دیسک کمر می گردید، مطمئن باشید که روغن شترمرغ می‌تواند انتخاب فوق العاده ای برای درد شما باشد. برای رسیدن به نتیجه بهتر، پیشنهاد می کنیم که حداقل دو بار، یک بار صبح و یک بار هم شب از روغن شترمرغ روی کمر خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که بعد از استفاده کردن از روغن شترمرغ در نواحی کمر خود، بهتر است که همان ناحیه را کمی گرم نگه دارید

موضوع جالب توجه درباره روغن شترمرغ این است که نه تنها برای دیسک کمر، بلکه برای بیماری های دیگری مانند اسپاسم و گرفتگی عضلات، کشیده شدن ربات ها، دردهای سیاتیکی، دردهای انتشاری از نواحی کمر و گردن و همچنین آرتروز نیز کاملا مفید است.

بهترین دکتر دیسک کمر در تهران چه کسی است؟

5. روغن سیاه دانه

بهترین روغن مالشی برای دیسک کمر

علاوه بر مواردی که پیش از این گفتیم، روغن سیاه دانه هم می تواند به عنوان بهترین روغن مالشی برای دیسک کمر در نظر گرفته شود. اگرچه این روغن برای درمان دردهای دیگری مانند آسم، آلرژی، فشار خون بالا، دیابت، اختلالات گوارشی، سردرد و آرتریت روماتوئید استفاده می شود، اما برای درد دیسک کمر هم مزایای فوق العاده زیادی دارد.

برای این که نتیجه بهتری از روغن سیاه دانه برای درد دیسک کمر خود بگیرید، پیشنهاد می کنیم که در ابتدا این روغن را کمی گرم کرده و بعد از حرارت دیدن، کمر خود را ماساژ دهید. اگر به مدت 40 روز این کار را تکرار کنید، مطمئن باشید که بخش زیادی از درد دیسک کمر در شما درمان خواهد شد.

6. روغن انبه

روغن انبه برای تسکین درد کمر

برای تهیه روغن انبه، در واقع چربی این میوه را گرفته اند. ماساژ دادن این روغن در نواحی کمر و گردن کسانی که به این بیماری مبتلا هستند، می تواند کمک بسیار زیادی به آنها کند. البته نکته بسیار مهمی که باید بدانید، این است که اگرچه روغن انبه به عنوان بهترین روغن برای دیسک کمر در نظر گرفته می شود، اما بهتر است که افرادی که طبع گرم دارند، از آن استفاده نکنند و یا استفاده خود را محدود نمایند.

روش های درمان دیسک کمر مهره 4 و 5 چیست

7. روغن ماهی

روغن ماهی بهترین روغن برای درمان درد کمر

مهمترین دلیلی که باعث شده که ما روغن ماهی را در فهرست بهترین روغن برای درمان دیسک کمر به شمار بیاوریم، خواص بسیار زیاد آن هستند. این خواص باعث می شوند که روغن ماهی برای تسریع فرایند گردش خون، بهتر شدن هضم غذا، تسکین دردهای بدن، کمردرد و سایر موارد این چنینی هم مفید باشد.

علاوه بر این، خوب است بدانید که روغن ماهی برای بیماری های دیگری مانند گل مژه، زخم دهان، تهوع، آکنه، لکه های پوستی و استرس و اضطراب نیز کاملا مناسب است. برای استفاده از این روغن هم کافی است که آن را به صورت مالشی روی کمر خود قرار داده و تا حد امکان، همان ناحیه را نسبتا گرم بگذارید تا بهتر عمل کند.

8. روغن مار

روغن مار سبب بهبود درد دیسک می‌شود

فهرست موثرترین و بهترین روغن برای دیسک کمر را با روغن مار ادامه می دهیم. تحقیقات نشان می دهند که روغن مار می تواند تاثیر بسیار زیادی برای سلامت بدن و تسکین دردهای عضلانی در نواحی مختلف، به خصوص کمر و گردن داشته باشد. اگر خواستید از این روغن استفاده کنید، فقط باید مقدار کافی از روغن را روی نواحی کمر و گردن خود ریخته و آن را ماساژ دهید.

مانند همه روغن های موجود در این لیست، گرم نگه داشتن منطقه درد، باعث می شود که این روغن تاثیر بیشتری داشته باشد. بهترین زمان استفاده از روغن مار برای درمان دیسک کمر و کمردرد هم زمانی است که شما در حال استراحت کردن هستید و بدنتان تحرک زیادی ندارد.

9. روغن سقز

 روغن سقز برای تسکین دردهای عضلانی

روغن سقز که به عنوان بهترین روغن مالشی برای دیسک کمر در نظر گرفته می شود، مزایای بسیار زیادی برای بدن و به خصوص دردهای عضلانی دارد. به طور کلی، سقز یکی از مواد غذایی بسیار مناسب و مقوی است که دردهای عضلانی ناشی از دیسک کمر و یا سیاتیک را تا حد خیلی زیادی کاهش می دهد.

10. روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس برای درمان درد ستون فقرات

در نهایت، آخرین و بهترین روغن برای دیسک کمر که ما در این فهرست به شما معرفی می کنیم، روغن اسطوخودوس است. این روغن نیز مزایای بسیار زیادی برای سراسر بدن دارد که یکی از مهم ترین آنها، درمان دیسک کمر و دردهای عضلانی است. در ادامه، اطلاعات بیشتری درباره نحوه استفاده از آنها را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

نحوه استفاده دقیق روغن ها برای درمان دیسک کمر به چه صورت است؟

همان طور که در بخش های قبل هم متوجه شدید، استفاده از بهترین روغن مالشی برای دیسک کمر چندان سخت نیست و فقط کافی است که مقدار کافی از آن را روی کمر خود ریخته و بعد از ماساژ دادن، همان ناحیه را نسبتا گرم نگه دارید.

با این حال، ممکن است برخی از افراد به دنبال یک روش تهیه کاملا راحت و به یاد ماندنی باشند. در این شرایط، آنها می توانند چند قطره شمرده شده از روغن مورد نظر خود را با مقداری روغن زیتون ترکیب کنند و سپس روغن رقیق شده را روی پوست کمر خود قرار دهند. فردی که شما را ماساژ می دهد هم باید به طور کامل از این قضیه آگاهی داشته باشد و بدون داشتن اطلاعات کافی، شما را ماساژ ندهد.

نحوه استفاده دقیق روغن ها برای درمان دیسک کمر به چه صورت است؟

سخن پایانی

در این مقاله از لنداسپا، فهرستی از بهترین روغن برای دیسک کمر را به شما معرفی کردیم که با استفاده مداوم آنها، خیلی راحت می توانید بخش زیادی از درد ناشی از دیسک کمر را در خود از بین ببرید. با این حال، باید گفت که بیشتر مواقع، داروهای خانگی مانند روغن ها نمی توانند به صورت دائمی، بیماری دیسک کمر را از بین ببرند. به همین دلیل هم در کنار استفاده از بهترین روغن برای درمان دیسک کمر و کاهش درد، حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا با استفاده از روش های پزشکی هم به طور کامل درمان شوید.

4.1/5 - (8 امتیاز)

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا