تاریخ امروز :مرداد 25, 1401
آموزش ماساژ صورت با قاشق به صورت تصویری و مرحله‌ای

آموزش ماساژ صورت با قاشق به صورت تصویری و مرحله‌ای

ماساژ صورت با قاشق ، یکی از روش‌هایی است که برای رفع چروک و از بین بردن خط‌های صورت، شفافیت صورت و … انجام می‌شود. بارها شنیده‌اید که با افزایش سن، میزان ترشح هورمون‌های جوانسازی کم و کمتر می‌شود. چنانچه به پوست صورت خود اهمیت می‌دهید، لازم است تا یک سری مراقبت‌ها و استفاده از پارامتر‌های جوانسازی را در نظر بگیرید.

یکی از متدهای ساده و ارزان برای جوانسازی پوست صورت، ماساژ دادن صورت است. ماساژ دادن در هر قسمتی، باعث افزایش گردش خون و در نتیجه، رسیدن آب و سایر موارد مورد نیاز به پوست می‌شود. در نتیجه، پوست شما عناصر جوانسازی را بهتر و سریع‌تر دریافت خواهد کرد.

خود ماساژ صورت نیز تکنیک‌های زیادی دارد و با مواد و ابزار مختلفی می‌توان این کار را انجام داد. در این جا ما قصد داریم از قاشق به عنوان ابزار ماساژ استفاده کنیم و علاوه بر آموزش ماساژ صورت با قاشق ، فواید و نکات آن را مورد بررسی قرار دهیم.

ماساژ صورت با قاشق چیست؟

همانطور که گفتیم، یکی از راه‌های ساده و ارزان قیمت، برای جوانسازی پوست، ماساژ صورت است. قاشق هم که در هر خانه‌ای پیدا می‌شود. بنابراین، ماساژ صورت با قاشق، محدودیت خاصی برای هیچکس نخواهد داشت. همچنین ساختار محدبی قاشق، باعث می‌شود جریان خون به به خوبی ایجاد شده و فشار مناسبی نیز به پوست صورت وارد شود؛ بدون اینکه که آسیبی برای صورت به همراه داشته باشد. روکش رسانای نقره که روی قاشق وجود دارد نیز می‌تواند از عوامل کارآمد بودن آن باشد.

بنابر همین نکات، با استفاده از قاشق و قرار دادن آن روی صورت، با فشار‌های مختلف در قسمت‌های مختلف، می‌توان روند مثبتی را از این متد ژاپنی انتظار داشت.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله «ماساژ درمانی چیست» را مطالعه کنید تا با اصل ماساژ درمانی و هدف آن آشنا شوید.

فواید ماساژ صورت با قاشق را بشناسید

قبل از آموزش ماساژ صورت با قاشق ، باید متوجه شویم که این متد، چه فواید منحصر به فردی را به همراه خواهد داشت. ساختار محدبی قاشق، باعث وارد شدن فشار بهینه به صورت می‌شود. با این فشار، جریان خون به خوبی در صورت ایجاد می‌شود و همچنین، حبس آب در صورت از بین رفته و آب پوست، به صورت همسان در قسمت‌های مختلف صورت پخش می‌شود. بنابراین، می‌توان انتظار داشت که پس از 15 الی 20 روز بعد از استفاده از این روش، شاهد کم شدن چین و چروک و خطوط روی صورت باشید.

صاف بودن سطح قاشق و پوشش نقره بر روی آن، باعث می‌شود فشار اصطکاک روی صورت، به حداقل میزان خود برسد. البته از استفاده از روغن خوب هم نباید غافل شد؛ این متد همچنین باعث می‌شود چربی بر روی پوست تجمع نیابد و جوش و آکنه‌ای که در اثر چربی پوست به وجود میاید، از بین برود و یا به حداقل میزان خود برسد. بنابر تمام نکاتی که گفته شد، استفاده از قاشق برای ماساژ صورت، ارزش امتحان کردن را خواهد داشت. برای آشنایی با مزایای ماساژ درمانی مقاله «فواید ماساژ» را مطالعه کنید.

آموزش ماساژ صورت با قاشق

برای ماساژ صورت با قاشق به چه مواردی نیاز دارید؟؟؟ طبیعتا قاشق، اصلی ترین قلم برای شروع این کار است. اما علاوه بر آن، شما نیاز به یک ظرف آب و یخ، و همچنین روغن زیتون گرم خواهید داشت.

قبل از شروع، حتما صورت خود را به خوبی با پاک کننده‌ای که قبلا استفاده می‌کردید بشویید و حالت ریلکسی را برای پوست صورت به وجود بیاورید. همچنین حتما قاشقی که قرار است از آن استفاده نمایید را از قبل با آب جوش و الکل، ضدعفونی کنید.

پس از انجام این موارد، با اموزش ماساژ با قاشق با ما همراه باشید.

یخ فواید زیادی برای پوست دارد که در مقاله «ماساژ صورت با یخ» می‌توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

1. ماساژ پلک با قاشق

ماساژ پلک با قاشق

از آن جایی که پوست پلک حساسیت بالایی دارد، قبل از شروع، آن را با شوینده مخصوص بشویید. قاشق را در ظرف آب و یخ قرار دهید تا کاملا سرد شود. سپس آن را به مدت 10 ثانیه روی پلک خود قرار دهید تا گرمای پلک شما از دست برود. این کار باعث افزایش گردش خون درون پلک می‌شود. این کار را 10 بار انجام دهید و پس آن، به آرامی پلک خود را با قاشق ماساژ بدهید و سپس با آب گرم صورت خود را بشویید. با این کار، از افتادگی پلک جلوگیری خواهید کرد و در صورتی که دچار این معضل هستید، روند بهبودی را شاهد خواهید بود.

2. ماساژ صورت با قاشق برای درمان چین و چروک

ماساژ صورت با قاشق برای درمان چین و چروک

برای رفع چین و چروک با ماساژ صورت با قاشق، روغن زیتون را گرم کنید و قاشق را به آن آغشته کنید. توجه داشته باشید که قاشق خیلی داغ نشود. سپس قسمت محدب قاشق را به آرامی روی خطوط صورت خود ماساژ دهید. با تداوم این کار، به مرور شاهد از بین رفتن چین و چروک صورت خود خواهید بود.

اگر پوست شما دچار چین و چروک است پیشنهاد می‌کنیم به مقاله «ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست» مراجعه کنید. 

3. ماساژ گونه با قاشق

ماساژ گونه با قاشق

پوست گونه، به نسبت، مقاوم تر از سایر نقاط است. برای ماساژ گونه با قاشق، آن را در روغن زیتون گرم آغشته کنید و به شکل دایره‌ای و گردان، با فشار مناسب روی گونه‌ی خود ماساژ دهید. این کار را 10 بار در روز انجام دهید تا پس از گذشت 20 روز، نتایج مثبت آن را ببینید. این کار، سفت شدن گونه شما را به همراه خواهد داشت.

4. ماساژ پیشانی با قاشق

ماساژ پیشانی با قاشق

برای ماساژ پیشانی، قاشق گرم را در قسمت‌های مختلف پیشانی، از قسمت پایینی، به قسمت بالایی ماساژ دهید. به دلیل اینکه پوست در اثر جاذبه، پس از مدتی به سمت پایین افتاده می‌شود، حتما توجه داشته باشید که این کار را از پایین به بالا انجام دهید. این کار، مانع ایجاد شدن چین و چروک می‌شود و همچنین باعث تقویت پوست پیشانی می‌شود.

5. آموزش ماساژ فک با قاشق

آموزش ماساژ فک با قاشق

برای ماساژ فک، حتما میزان فشار را مدیریت کنید چرا که این قسمت کمی حساس است. برای این کار، قاشق گرم را روی مرز فک و چانه قرار دهید و با ملایمت آن را به سمت گوش‌ها ببرید.

6. رفع خط لبخند با قاشق

برای از بین بردن خطوط لبخند نیز می‌توان روی ماساژ صورت با قاشق حساب کرد. برای این کار قاشق گرم را به صورت دورانی روی خطوط لبخند ماساژ دهید.

7. از بین بردن پف زیر چشم با قاشق

یکی از مهم‌ترین فواید ماساژ صورت با قاشق این مورد است. پوست زیر چشم، حساسیت بسیار بالایی دارد. بنابراین باید حواستان در این قسمت، بسیار بالا باشد. برای این کار، باید قسمت برجسته قاشق را روی پف چشم قرار داده و به مدت 1 الی 2 دقیقه، به صورت گردان و بالا به پایین روی پف چشم ماساژ دهید. همچنین دقت داشته باشید که به چشم خود آسیبی نرسانید.

اگر دچار گودی زیرچشم هستید پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مقاله «درمان گودی زیر چشم» را از دست ندهید.

8. رفع خطوط کنار دور چشم

رفع خطوط کنار دور چشم

برای این کار، باید قاشق گرم را از کنار چشم به شکل دورانی به سمت شقیقه ماساژ دهید. همچنین ماساژ شقیقه با قاشق، علاوه بر این که برای رفع خطوط موثر است، آرامش خاصی را هم برای شما به همراه خواهد داشت.

9. از بین بردن خطوط ابرو از فواید ماساژ صورت با قاشق

برای از بین بردن خطوط ابرو به کمک ماساژ صورت با قاشق، باید قاشق را درون ظرف آب یخ قرار دهید. سپس قاشق را بین دو ابرو قرار داده و به سمت بالا ماساژ دهید. این کار را 12 بار و به مدت 15 روز انجام دهید تا نتایج آن را نظاره‌گر باشید

10. رفع غبغب با قاشق

ناحیه غبغب، شاید دغدغه بسیاری از افراد باشد. برای این که افتادگی این قسمت را از بین ببرید، تمرین‌های زیادی وجود دارد. اما یکی از کارهایی که برای این امر توصیه می‌شود ماساژ با قاشق است. برای این کار، قاشق گرم را در قسمت غبغب قرار داده و به سمت چانه، به شکل چپ به راست و بالا به پایین ماساژ بدهید. این کار را 10 الی 15 بار در 20 روز متوالی انجام دهید تا نتیجه دلخواه را ببینید.

11. ماساژ ابرو با قاشق

همانطور که گفتیم، ایجاد جریان خون، از مهم ترین خواص ماساژ صورت با قاشق است. به همین دلیل، با ماساژ دادن ابرو با قاشق به شکل دورانی، می‌توانید شاهد رویش بهتر ابرو، به واسطه ایجاد جریان خود باشید.

12. ماساژ لپ با قاشق

پوست لپ، به دلیل گسترگی حجم چربی و ماهیچه، بیشترین پتانسیل در افتادگی را دارد. اما با ماساژ دادن آن، می‌توانید عضلات آن را تقویت نموده و از افتادگی آن جلوگیری کنید. همچنین از فواید ماساژ صورت با قاشق همین مورد است. برای این کار، قاشق گرم را روی لپ قرار داده و به صورت دورانی از بالای لب تا پایین گونه و تا خط چانه ماساژ دهید.

ابزارهای زیادی برای ماساژ صورت وجود دارد که در مقاله «ماساژ گواشا» به معرفی گواشا پرداخته‌ایم که می‌توانید مطالعه کنید.

نکات مهم در ماساژ صورت با قاشق که باید بدانید

برای ماساژ صورت با قاشق، لازم است تا یک سری نکات را در نظر داشته باشید:

  • سعی کنید این کار را صبح‌ها، 15 الی 20 روز به شکل پیوسته انجام دهید و حداقل حدود 20 دقیقه را صرفا به این کار اختصاص دهید.
  • از روغن و یا کرمی استفاده کنید که مطمئن هستید برای شما حساسیت ندارد. همچنین برای پوست اطراف چشم، که حساسیت بیشتری دارد، چرب کننده مخصوص قسمت چشم را استفاده کنید.
  • حتما صورت خود را، با شوینده‌ای که از قبل آن را مورد بررسی قرار داده‌اید، به خوبی بشویید تا آلودگی روی صورت شما وجود نداشته باشد.
  • قاشق را با مایع ضد عفونی کننده، مثل الکل شست و شو دهید.
  • دقت داشته باشید که فشار نا متعارفی را به صورت وارد نکنید.
  • به دمای قاشق، دقت داشته باشید و قاشق داغ را هرگز به صورت خود نزنید.

موارد منع ماساژ صورت با قاشق چیست؟

ماساژ صورت با قاشق، در برخی موارد، می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد. به همین دلیل توصیه‌ای که در این زمینه می‌شود این است که اگر مشکل پوستی خاصی دارید و یا نوعی حساسیت در پوست شما وجود دارد، قبل از این کار، از بی ضرر بودن آن برای صورت خود مطلع شوید و یا برای این کار، با پزشک خود مشورت کنید.

اما ماساژ صورت با قاشق برای چه مواردی ممکن است خطرآفرین باشد؟؟

  • افرادی که رگ‌های نزدیک به پوست دارند
  • افرادی که در سیستم لنفاوی شاهد اختلالاتی بوده‌اند
  • افراد مبتلا به روزاسه
  • افرادی که پوستشان، پتانسیل بالایی در التهاب و آسیب دارد
مقاله پیشنهادی : ماساژ گردن

جمع بندی

ماساژ صورت با قاشق از راه‌های ساده و ارزان برای ایجاد جریان خون در تمام نقاط صورت و همچنین جلوگیری از حبس شدن آب در یک قسمت از صورت می‌باشد. در اینجا آموزش ماساژ صورت با قاشق ،  فواید و نکاتی که برای این کار لازم بود بدانید را مورد بررسی قرار دادیم و گفتیم که این کار چه پیش نیازی دارد، چگونه باید انجام شود و برای چه افرادی نیاز به مراقبت بیشتر دارد. بنابراین، در صورتی که جزو آن دسته از افرادی هستید که برای جوانی و سلامت پوست صورت خود، اهمیت زیادی قائل هستند، می‌توانید با انجام این کار، نتایج خوبی را روی صورت خود شاهد باشید.

اشتراک‌گذاری

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.