آموزش ماساژماساژ درمانیماساژ صورت

2 روش آموزش ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست + ویدئو

وقتی با فردی با پوستی درخشان و جوان مواجه می‌شویم، اولین واکنش ما این است که از او درباره محصولاتی که استفاده می‌کند بازجویی کنیم. بیشتر افراد تصور می‌کنند که تنها محصولات زیبایی و آرایشی هستند که به سلامت و زیبایی پوست کمک می‌کنند و فکر می‌کنند که هرچه این محصولات گران‌تر باشند تأثیر بیشتری در جلوگیری از پیری پوست و چین و چروک صورت دارند. نمی‌توان گفت که این محصولات تأثیر مثبتی در کاهش روند پیری پوست صورت ندارند، اما باید بدانید که بهترین و مؤثرترین روتین‌های زیبایی پوست همگی یک مرحله مشترک دارند: ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست .

گنجاندن تکنیک‌های مناسب ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست در روتین روزانه مراقبت از پوست می‌تواند نه تنها موجب بهبود درخشندگی، بلکه برای داشتن صورت سفت‌تر و بدون چین و چروک باشد. چطور؟ متخصصان زیبایی، توضیح می‌دهند که اول از همه، ورز دادن پوست گردش خون را بهبود می‌بخشد که «سلول‌های خون بیشتری به پوست، اکسیژن بیشتر و جذب بهتر را به همراه می‌آورد». آنها می‌گویند که برخی روش‌ها همچنین می‌توانند خطوط اخم پیشانی را صاف کرده و استرس و سردرد را کاهش دهند، که به نوبه خود می‌تواند اخم و چین و چروک ناشی از خشم و استرس را به حداقل برساند.

در مصاحبه با ستارگان هالیوودی، میراندا کر و کیت بلانشیت، برای کشف روتین روزانه پوست آنها مشخص شد که بیشتر افرادی که پوستی صاف و درخشان داشتند، علاوه بر استفاده از محصولات پوستی ارگانیک و داشتن رژیم غذایی مناسب، همگی ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست و چین و چروک صورت را قبل از خواب انجام می‌دادند.

در این مقاله ما برای شما همراهان عزیز بهترین روش ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست را آماده کردیم تا با قرار دادن این ماساژ در روتین مراقبت پوست صورت خود، از نتایج دلچسب آن شگفت زده شوید.

فواید ماساژ پوست صورت چیست؟

 • هدف از اضافه کردن ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست در مراقبت روزانه از پوست و جلوگیری از پیری، بهبود گردش خون پوست است.
 • علاوه بر این، ماساژ صورت اساساً شامل اعمالی مانند “نوازش”، “لمس” و “ضربه زدن” با انگشتان است، که ماهیچه‌های پوست را فعال‌تر می‌کند.
 • تیرگی را از بین می‌برد و پوست شما را گلگون می‌کند. اگر اکسیژن کافی در خون وجود داشته باشد، رنگ پوست صورتی روشن خواهد بود. از طرفی وقتی گردش خون بد می‌شود، رنگ خون به دلیل کمبود اکسیژن تیره می‌شود و کدر به نظر می‌رسد.فواید ماساژ پوست صورت چیست؟
 • ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست برای “کسلی” ناشی از گردش خون ضعیف ایده آل است.
 • اگر نقاط طب سوزنی را به این ماساژ اضافه کنید مؤثرتر خواهد بود.
 • از افتادگی پوست جلوگیری می‌کند. خطوط صورت را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد.
 • زیاد شدن خطوط صورت، حتی اگر چاق نیستید، ممکن است به دلیل راکد بودن جریان خون و لنف و تجمع مواد زائد باشد. ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست که گردش خون را در سراسر پوست تقویت می‌کند و فیبروبلاست‌ها را در سطح پوست فعال می‌کند، در جلوگیری از افتادگی پوست مؤثر است. با افزایش متابولیسم از ایجاد چین و چروک نیز جلوگیری می‌شود.
 • گردش متابولیک با افزایش سن در بدن ضعیف می‌شود. هنگامی که آب زیر پوستی جمع می‌گردد، باعث تورم پوست صورت می‌شود. بسیاری از افراد ممکن است هنگام صبح که از خواب بیدار می‌شوند به دلیل نوشیدن الکل، نمک و آب در روز قبل احساس تورم در صورت خود داشته باشند. ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست نیز در این گونه موارد در پیشگیری و از بین بردن تورم تأثیر دارد.

آموزش ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست

در اینجا می‌خواهیم نکات ماساژ صورت را که به راحتی می‌توانید در خانه انجام دهید، معرفی و نحوه انجام آن را به شما عزیزان آموزش دهیم.

نکات انجام ماساژ صورت برای رفع افتادگی پوست

 • ماساژ صورت برای رفع افتادگی پوست یکی از ابزارهایی است که با تقویت گردش خون و دفع روان مواد زائد، پوست را محکم و براق نگه می‌دارد. بنابراین، برای زنان میان‌سال که نگران پیری پوست خود هستند، بسیار توصیه می‌شود.
 • ماساژ صورت می‌تواند از تیرگی، افتادگی، تورم پوست صورت و از مشخص شدن علائم پیری جلوگیری کند. اما باید توجه داشته باشید که پوست صورت بسیار حساس بوده و در طی ماساژ نباید فشار زیادی به پوست وارد گردد.
 • یک روش خوب برای انجام ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست به آرامی و به طور منظم در مدت زمان کوتاه 3-5 دقیقه است. برای پوست زیبا انجام این کار با تکرار مناسب و به موقع بسیار مهم است.
 • همچنین برای هر مشکل پوستی مانند چین بینی و افتادگی زیر چشم ماساژ صورت وجود دارد. بنابراین با توجه به مشکل پوستی خود از آن به درستی استفاده کنید.
 • اگر به خوبی از ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست با استفاده از لوازم و تجهیزات ماساژ صورت مراقبت کنید، برای جلوگیری از پیری پوست بسیار موثرخواهد بود.
 • قبل از انجام ماساژ، حمام کردن و ورزش‌های کششی می‌تواند تأثیر ماساژ را افزایش دهد.
 • پیشنهاد می‌شود که قبل از رفتن به رخت خواب هنگام شب ماساژ صورت را انجام دهید.
 • برای تأثیر بیشتر ماساژ می‌توانید از غلتک‌های مخصوص ماساژ صورت نیز استفاده کنید.
 • بهتر است اگر در روتین صورت خود از سرم یا روغن مخصوصی استفاده می‌کنید در طی ماساژ آن را نیز به کار ببرید.

برای رفع گودی چشم روش‌هایی وجود دارد که در مقاله درمان گودی زیر چشم توضیح داده‌ایم.

1- روش اول ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست

◄ مرحله ① هر دو دست را روی پیشانی خود قرار دهید. به آرامی به سمت گوش‌های خود بکشید.

◄ مرحله ② همان‌طور که در تصویر نشان داده شده است، دست خود را روی استخوان گونه خود قرار دهید. به آرامی آن را به سمت گوش‌های خود بکشید.

◄ مرحله ③ دست خود را زیر استخوان گونه قرار دهید و به آرامی به سمت خط صورت بکشید.

اگر نمی‌توانید قسمت پایین گونه را به یکباره انجام دهید، می‌توانید آن را به قسمت بالایی و پایینی جدا کنید.

روش اول ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست

◄ مرحله ④ شکم انگشت شست خود را روی فرورفتگی بین چانه و گردن خود قرار دهید. به آرامی آن را به سمت گوش‌های خود فشار دهید. لنف خط صورت کمی عمیق است، بنابراین آن را به آرامی فشار دهید.

◄ مرحله ⑤ لنف جمع شده (برآمدگی‌های زیرپوستی) در زیر گوش را با استفاده از شکم انگشت از بالا به پایین، به ترتیب گردن و سپس ترقوه، به آرامی فشار دهید.

◄ مرحله ⑥ در نهایت، هنگام بازدم، فرورفتگی ترقوه را فشار دهید.

ماساژ یخ برای سفت شدن صورت کاربرد دارد که در مقاله ماساژ صورت با یخ آموزش داده‌ایم.

2- روش دوم ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست

◄ مرحله ① هر دو دست را روی نوک چانه قرار دهید. 10 بار به سمت جلوی گوش چپ و راست مالش دهید.

روش دوم ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست

◄ مرحله ② هر دو دست را کنار دهان خود قرار دهید. 10 بار جلوی گوش چپ و راست خود بمالید. انگشت اشاره و وسط خود را در کنار بینی قرار دهید. از زیر گونه‌های خود عبور دهید و 10 بار از جلوی گوش چپ و راست خود عبور دهید.

روش دوم ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست

◄ مرحله ③ انگشت اشاره و وسط خود را زیر گوشه داخلی چشم قرار دهید. از زیر چشمان خود عبور دهید. به آرامی آنها را 5 بار تا شقیقه‌های خود بمالید.

روش دوم ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست

برای رفع خط خنده مقاله ماساژ صورت برای رفع خط خنده را مطالعه نمایید.

◄ مرحله ④ انگشت اشاره و وسط خود را روی گوشه داخلی چشم قرار دهید. شقیقه‌های خود را به آرامی 5 بار در جهت پلک‌های خود بمالید.

روش دوم ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست

◄ مرحله ⑤ هر دو دست را در مرکز شقیقه‌های خود قرار دهید. شقیقه‌های خود را 10 بار فشار دهید.

روش دوم ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست

◄ مرحله ⑥ هر دو دست را روی شقیقه‌ها قرار دهید. از جلوی گوش به پایین گوش عبور دهید و به استخوان ترقوه برسید. این حرکت را 10 بار تکرار کنید.

روش دوم ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست

ماساژ گواشا برای جوان‌سازی پوست کاربرد دارد که در مقاله ماساژ گواشا آموزش آن را توضیح داده‌ایم.

برای ماساژ صورت از چه روغنی باید استفاده کنیم؟

استفاده از روغن در درمان افتادگی پوست صورت با ماساژ تأثیر بسیار زیادی دارد. اما باید بدانید که کدام یک از روغن‌های طبیعی و گیاهی می‌تواند به بهترین شکل در انواع روش ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست استفاده شود و عوارض و خطری برای پوست شما به همراه نداشته باشد. در ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست می‌توانید از روغن‌های زیر استفاده کنید. هم‌چنین برای آشنایی بیشتر با روغن‌های مناسب ماساژ صورت مقاله بهترین روغن برای ماساژ صورت را مطالعه کنید.

روغن زیتون: روغن زیتون به پوست شما رطوبت بسیاری می‌بخشد و آن را کاملاً آبرسانی می‌کند. همچنین روغن زیتون سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی مفید برای سلامت و زیبایی پوست است که هنگام ماساژ صورت به دلیل باز شدن منافذ پوست و گرما، این ویتامین‌ها و مواد معدنی راحت‌تر جذب پوست شما می‌شوند.

روغن نارگیل: روغن نارگیل سبک و کم‌چرب است و برای تمامی انواع پوست مناسب است. روغن نارگیل سرشار از آنتی اکسیدان بوده و ماساژ آن به‌ صورت به مبارزه با آلودگی‌های محیطی مضر برای پوست و همچنین از بین بردن رادیکال‌های آزاد که موجب ایجاد چین و چروک می‌شوند، کمک می‌کند.

برای یادگیری روش های پیشگیری از پیری پوست مقاله پیری زودرس پوست را مشاهده کنید.

روغن بادام: این روغن حاوی مقادیر زیادی از اسیدهای چرب، ویتامین A و E است که به بهبود گردش سلولی کمک کرده و از پوست در برابر آسیب‌های اشعه مضر UV محافظت می‌کند. همچنین روغن بادام با از بین بردن اثر جای جوش و زخم بر روی صورت شما، چهره شما را روشن‌تر و شفاف‌تر نشان می‌دهد.

روغن کپسول ویتامین E: یکی از بهترین روغن‌ها در ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست، روغن ویتامین E است. استفاده از این روغن در ماساژ صورت موجب تقویت ماهیچه‌های پوستی و بافت زیرین پوست می‌شود. روغن ویتامین E به دلیل خواص حجم دهندگی خود به افراد با صورت لاغر کمک می‌کند تا گونه‌هایی برجسته داشته باشند.

سخن پایانی

ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست، در کنار رژیم غذایی مناسب، ورزش و استفاده از محصولات مراقبتی با کیفیت برای پوست می‌تواند از روند پیری و چروک پوست شما جلوگیری کند. در این مقاله از مجموع مقالات وب‌سایت رسمی لنداسپا، به معرفی روش‌های مختلف ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست پرداختیم . جزئیات مهم و نکات ویژه در این زمینه را برای همراهان عزیز شرح دادیم. خوشحال می‌شویم تا دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

4.8/5 - (6 امتیاز)

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا