آموزش ماساژپوستزیباییماساژ صورت

8 تمرین تصویری ماساژ صورت برای رفع خط خنده

ماساژ صورت برای رفع خط خنده چیست؟ ماساژ خط خنده به چه شکل انجام می‌شود؟ آیا از بین بردن خط خنده با ماساژ امکان‌پذیر است؟ با افزایش سن، و همچنین عدم مراقبت از پوست، ممکن است با مواردی مثل خط افتادن بر روی پوست صورت خود روبه‌رو شوید. در واقع اگر از کرم ضدآفتاب استفاده نکنید و همچنین آبرسانی به پوست را نادیده بگیرید، این امکان وجود دارد که خیلی زود دچار خشکی پوست و در راستای آن، شاهد افتادن خطوط جدید بر روی صورت خود باشید. یکی از این خطوطی که ممکن است بر روی صورت بیفتد، خط لبخند است. این که خط لبخند چیست و چگونه می‌توان برای رفع شدن آن اقدامات لازم را به عمل آورد، موضوعی است که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. پس تا پایان همراه ما باشید تا متوجه شوید که طرز ماساژ خط خنده چگونه است و چطور باید این خطوط را از صورت خود محو کنید.

خط خنده چیست؟

اولین سؤال، خط خنده چیست؟ برای درک این موضوع، یک بار در مقابل آینه باستید و سپس آینه را میهمان لبخند زیبای خود کنید. هنگامی که لبخند می‌زنید، خواهید دید که بر قسمت‌هایی از صورت شما، خطوطی نقش می‌بندد. این خطوط، همان خط لبخند است. طبیعی است که وقتی خنده‌ی خود را جمع می‌کنید، دیگر شاهد این خطوط بر روی صورت خود نیستید. اما با بالا رفتن سن، کم شدن آب پوست و همچنین شل شدن پوست، ممکن است شاهد این باشیم که پس از جمع کردن لبخند، خطوط لبخند همچنان مهمان صورتمان هستند. طبیعی است که هیچ‌کس پوستی با خط و چروک را به پوست صاف ترجیح نمی‌دهد. برای از بین بردن این خط لبخند، راه‌های مختلفی وجود دارد. از عمل‌های زیبایی و تزریق ژل گرفته تا مصرف محصولاتی که در راستای سفت شدن و آبرسانی پوست عمل می‌کنند.

خط خنده چیست

یکی از راه‌هایی که در از بین رفتن خطوط لبخند نقش مفیدی دارد، ماساژ درمانی است. با انجام برخی تمریناتی که در ماساژ صورت برای رفع خط خنده وجود دارد، می‌توانید این خطوط را رفته‌رفته از بین ببرید. یکی از راه‌های آموزش این ماساژ، مشاهده‌ی فیلم ماساژ صورت برای رفع خط خنده است. اما در روشی ساده‌تر، ما این کار را به شکل مرحله به مرحله به شما توضیح داده‌ایم.

اسم ماساژ ضربه ای را شنیده اید؟‌ بلاگ جذاب نحوه استفاده از ماساژور تفنگی را حتما مطالعه نمایید.

آموزش ماساژ صورت برای رفع خط خنده

تمرینات زیادی برای از بین بردن خط خنده وجود دارد که در اینجا، به چند تا از مفیدترین و کاری‌ترین آن‌ها می‌پردازیم. اما پیش از این که بخواهید برای ماساژ صورت برای رفع خط خنده اقدام کنید، لازم است تا عضلات صورت خود را به خوبی گرم کنید.

برای این کار، در ابتدا صورت خود را با یک روغن مناسب جهت ماساژ صورت، به خوبی چرب کنید تا ماساژی که می‌دهید، نتیجه‌ی عکس نداشته باشد. سپس برای گرم کردن صورت، ابتدا فشارهای بسیار آرامی را به قسمت مابین عضلات پایین گردن و استخوان شانه وارد کنید. سپس با دو انگشت، از پایین گردن تا بالای گردن را در هر دو طرف چپ و راست، به شکل صاف ماساژ دهید. سپس همین کار را از نواحی گردن به سمت چانه ببرید. با این کار، حجم مناسبی از گردش خون را به قسمت‌های صورت و به خصوص نواحی خط لبخند رسانده‌اید که باعث می‌شود ماساژ تأثیر بیشتری داشته باشد.

تمرین اول از بین بردن خط خنده با ماساژ

در اولین تمرین ماساژ خط لبخند لازم است تا انگشتان خود را خم کرده و از بند دوم انگشت اشاره، برای ماساژ دادن خط لبخند، استفاده کنید. برای این کار، بند دوم انگشت اشاره را در کناره‌های دو طرف بینی قرار دهید و سپس با فشاری مناسب و ملایم، آن را به سمت گوش‌ها ببرید. با این کار، خطوط لبخند، بیشتر در معرض گردش خون قرار می‌گیرند و همین موضوع، باعث آب‌رسانی و رفع خطوط لبخند می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم ماساژ را با روغن انجام دهید. بای آشنایی با روغن های مناسب ماساژ صورت مقاله بهترین روغن برای ماساژ صورت را مطالعه کنید.

تمرین دوم ماساژ رفع خط خنده 

این تمرین ماساژ رفع خط خنده به این صورت است که شما باید به خطوط حساس لبخند، یک فشار ملایم نقطه‌ای وارد کنید. به این صورت که انگشتان را در نواحی خطوط لبخند قرار داده و پس از وارد کردن فشار، با یک اصطکاک آرام، انگشتان را از صورت پرت کنید. به این معنی که فشار را بر نقاط موردنظر وارد کرده و سپس فکر کنید که انگشتتان به یک جسم داغ برخورد کرده است. به همین شکل، انگشت خود را از صورت خود دور کنید و دوباره برای فشار دادن سایر نقاط اقدام کنید.

تمرین سوم ماساژ خط لبخند

این ماساژ صورت برای رفع خط خنده شامل سه قسمت است. توجه کنید که برای این ماساژ باید از قسمت پایینی کف دست خود استفاده کنید. به این شکل که این قسمت از دست را در دو طرف قسمت‌ بالای لب و پایین بینی قرار داده و سپس با فشار مناسب، آن را به سمت گوش خود ببرید. پس از آن که به گوش رسیدید، همان‌طور که دست‌ها چسبیده به صورت است، دست را باز کرده و تا پایین گردن، به شکل صاف و پیوسته ماساژ دهید و در آخر نیز از انگشتان استفاده کنید.

تمرین چهارم ماساژ خط خنده 

تمرین چهارمی که در ماساژ صورت برای رفع خط خنده وجود دارد، همانند تمرین بالا است. با این تفاوت که از درازای انگشتان، برای ماساژ دادن استفاده می‌شود. این تمرین همچنین دامنه‌ی بیشتری از صورت را شامل می‌شود. برای انجام این تمرین، انگشتان شست خود را زیر چانه‌ی خود به هم بچسبانید و چهار انگشت دیگر را به هم چسبانده و آن را در کنار بینی خود مستقر کنید. سپس بدون این که شست دو دست از هم جدا شود، دستان خود را درحالی‌که با انگشتان، صورت را ماساژ می‌دهید، باز کنید. تا جایی که انگشتان به نزدیکی گوش برسد. در این زمان همانند مرحله قبل، از همان جایی که دو دست قرار دارد با فشار مناسب به سمت پایین حرکت کرده و از کناره‌های گوش تا پایین گردن را ماساژ  دهید. اگر می‌خواهید از افتادگی پوست خود جلوگیری کنید به مقاله «ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست» مراجعه کنید.

تمرین پنجم ماساژ صورت برای رفع خط خنده

تمرین بعدی که برای ماساژ صورت برای رفع خط خنده وجود دارد، بر پایه‌ی ایجاد کشش در نواحی خطوط خنده است. به این شکل که یکی از انگشتان حلقه را در پایین خطوط لبخند کنار لب مستقر کرده و با انگشت حلقه‌ی دیگر، کشش‌هایی را به سمت بالا انجام دهید. این کار را برای هر دو طرف صورت، باید انجام دهید.

تمرین ششم ماساژ خط لبخند

این ماساژ رفع خط خنده بسیار ساده است. کافی است با تمام توانی که دارید، یک طرف از لپ خود را باد کرده و سپس رها کنید. برای این کار، ابتدا یکی از لپ‌ها را 5 بار با فشار باد کرده و رها کنید. سپس همین کار را برای طرف دیگر انجام دهید.

تمرین ششم ماساژ خط لبخند

پس از این که برای هر دو لپ این کار را انجام دادید، سپس به مدت 5 ثانیه هر دو لپ خود را تا حدی که توان دارید باد کنید.

آموزش ماساژ خط لبخند

این کار در عین سادگی، تأثیر زیادی در از بین بردن خط خنده دارد.

تمرین هفتم ماساژ رفع خط خنده

تمرین دیگری که تحت عنوان ماساژ صورت برای رفع خط خنده وجود دارد این است که دو انگشت اشاره و انگشت وسط را به هم چسبانده و از نواحی بالای لب، تا امتداد کناره‌های گوش به شکل دایره‌ای ماساژ دهید و انگشتان را تحت محور دایره‌های کوچک بچرخانید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله ماساژ صورت با قاشق را مطالعه کنید و با ماساژ قاشق صورت نیز آشنا شوید.

تمرین هشتم ماساژ خط خنده

هشتمین و آخرین تمرینی که در از بین بردن خط خنده با ماساژ کاربرد دارد، حرکات فشاری و نقطه‌ای با تمرکز بالا، تنها در نقاط حساس است. برای این کار باید نقاط قرینه‌ی خطوط لبخند که از کناره‌های بینی آغاز شده و در راستای یک نیم دایره، به سمت چانه می‌آید را با فشار‌های نقطه‌ای ماساژ دهید. به این شکل که دو نقطه در کنار بینی را با دو انگشت ماساژ دهید و پس از گذشت 5 ثانیه، یک سانتی‌متر پایین‌تر بروید. آن‌قدر این کار را انجام دهید تا نهایت به نزدیکی چانه برسید.

در اینجا چند تمرین تحت عنوان تمرینات ماساژ برای از بین بردن خط لبخند مطرح شد که می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید. توجه داشته باشید که بهتر است سه بار در هفته به مدت 15 دقیقه این تمرینات را انجام دهید. بهترین نوع تمرین این است که این حرکات را پشت هم و هرکدام را 10 بار الی 15 بار انجام دهید تا پس از گذشت زمان، نتیجه دلخواه که از بین رفتن خط خنده با ماساژ است را نظاره‌گر باشید. ماساژ صورت ابزار و روش‌های مختلفی دارد. یکی از این روش‌ها ماساژ یخ است که در مقاله «ماساژ صورت با یخ» می‌توانید با آموزش آن آشنا شوید.

سخن پایانی

ماساژ صورت برای رفع خط خنده حاوی تکنیک‌هایی است که در راستای ایجاد گردش خون در نواحی حساس خطوط لبخند و همچنین سایر نقاط صورت، انجام می‌شود. از بین بردن خط خنده با ماساژ امکان‌پذیر است. به شرطی که در این مسیر حوصله به خرج داده و تمریناتی که گفته شده را به شکل اصولی و مدام، از سر بگیرید. در اینجا طرز ماساژ خط خنده را به شکل مفید توضیح دادیم که با آموزش آن، می‌توانید این کار را برای خود و عزیزان خود، در راستای حذف خطوط لبخند انجام دهید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که برای ماساژ از روغنی استفاده کنید که هم خاصیت جوان‌سازی داشته باشد و هم آبرسانی به پوست را انجام دهد.

امیدواریم توانسته باشیم مطالب مفیدی را در راستای ماساژ خط لبخند در اختیار شما قرار داده باشیم. درصورتی‌که سؤالی در این زمینه برای شما بدون پاسخ باقی مانده بود، در قسمت نظرات آن را برای ما به ثبت برسانید.

4.2/5 - (4 امتیاز)

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا