تغذیهتناسب اندام

بهترین غذاها برای لاغری شکم در شب

در جوامع امروزی، چاقی نوعی معضل محسوب می شود که بر تمام جنبه  های فردی و اجتماعی زندگی افراد تاثیر می گذارد. اما خبر خوب این است که چاقی، مشکلی همیشگی نیست و راه درمان دارد. ما در این مقاله به معرفی چندین دمنوش برای لاغری شکم در شب پرداختیم؛ این راه  حل ها برای افرادی که آخر شب گرسنه می شوند و اشتهای زیادی دارند نیز کاربرد دارد. پس برای آشنایی با این روش ها با ما همراه باشید.

برای لاغری شکم شب چی بخوریم

همه افراد به این باور رسیده اند که خوردن خوارکی در زمان شب باعث چاقی می شود. مخصوصا اگر در این خوارکی ها موادی مانند کربوهیدرات و نشاسته ها وجود داشته باشند. رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو در شب از آن  جا دارای اهمیت است که اگر در این زمان خوارکی های با قند بالا و فیبر کم مصرف کنید، چون این مواد پر کالری هستند و برای صرف آن باید فعالیتی انجام دهید.

با این حال، شما بعد از خوردن شام به رخت خواب می روید و تحرکی ندارید و به همین دلیل هم دچار چاقی می شوید. اما با تمام این تفاسیر، پزشکان معتقدند شب ها با شکم خالی نخوابید زیرا مضراتی مضراتی از این قبیل گریبان شما را می گیرند:

  • تغییر در خلق و خو
  • پایین آمدن سطح انرژی
  • کاهش سطح عظلات
  • اختلال درخواب
  • پرخوری در وعده صبحانه و در نتیجه آن چاقی

آیا آرزو می کردید کاش شیرینی و چربی باعث چاقی نمیشد؟مقاله دمنوش لاغری برای شکم و پهلو را مطالعه نمایید

البته این موضوع نباید شما را نگران کند؛ زیرا می توانید با جایگزین کردن پروتئین های خوب به جای انواع کربو هیدرات ها انرژی مورد نیاز بدن برای زندگی را تامین کنید. پروتئین های خوب شامل موادی مانند تخم مرغ، حبوبات، لبنیات و پنیرمی شوند. فقط کافیست از رژیم غذایی درستی استفاده کنید تا دچار این مشکلات نشوید.

راهکارهایی برای کاهش وزن هنگام خواب

راهکارهایی برای کاهش وزن هنگام خواب

 یکی از راهکارهای لاغری در شب که می تواند کمک خیلی زیادی به شما کند، خوابیدن در مکان های کم نور و تاریک است. براساس تحقیقات خوابیدن در دما های خنک روند چربی سوزی را تا 42 درصد و میزان سوخت ساز را تا 10 درصد سریع تر می کند. یکی دیگر از راهکار های لاغری شکم در شب طولانی ترکردن مدت خواب است.

زیرا کم خوابی با افزایش سطح هورمون کورتیزول باعث ذخیره چربی در بدن می شود و بر اساس آمار، افراد داری اضافه وزن در مقایسه با بقیه افراد حدود 16دقیقه کمتر می خوابند. البته باید اضافه کنیم که راهکار  طولانی تر کردن مدت خواب که برای لاغری استفاده می شود روشی سالم و اصولی نیست و تاثیر خیلی کمی دارد.

استفاده از مواد غذایی پروتئینی در طول شبانه روز باعث حس سیری در شما می شود و از پرخوری جلوگیری می کند. مصرف پروتئین سوخت ساز بدن را افزایش می دهد، همچنین برای ساخت عضله وچربی سوزی به کار می رود.

مصرف کافئین ها یکی دیگر از روش های لاغری محسوب می شود که برای مدت کوتاهی تاثیرگذار است. نوشیدنی های کافئینی با افزایش متابولیسم در بدن، باعث لاغری سریع شکم و پهلو می شوند؛ اما خواب شبانه شما را مختل می کنند که از این نظر مضر هستند. پس از این درمان برای مدت کوتاه استفاده کنید تا دچار مشکلات ناشی از کم خوابی نشوید.

برای چربی سوزی قبل از خواب چی بخوریم

برای چربی سوزی قبل از خواب چی بخوریم

همان طور که می دانید کیفیت خواب با تغییرات وزنی رابطه مستقیمی دارد. به همین دلیل این که قبل خواب چه چیزی می خورید، اهمیت زیادی دارد. مشکلات هورمونی، دیابت و پرخوری در روز بعد از اثرات خواب بر روی افزایش وزن است. اگر قصد کاهش وزن را دارید خوردن و نوشیدن این موارد می تواند علاوه بر کاهش وزن، در بهبود خواب به شما کمک کند.

از خواص دانه چیا برای لاغری غافل نشوید

شیر

همان طور که گفته شد، خوردن یک لیوان شیر قبل از خواب چون مقدار مناسبی از کلسیم وتریپتوفان دارد، کیفیت خواب شما را افزایش می دهد. پروتئین کازئین موجود در شیر به راحتی هضم نمی شود و در شب روند عضله سازی را سرعت می بخشد. خواب طولانی باعث می شود در طول روز کم تر گرسنه شوید. زیرا بسیاری از افراد وقتی خوابشان کم می شود، به پرخوری روی می آورند. پس در نتیجه موارد گفته شده، خوردن شیر متابولیسم را افزایش و باعث لاغری شکم در شب می شود.

آب انگور

طبق تحقیقاتی که در سال 2015 انجام شد، رسورال ترول آنتی اکسیدان موجود در آب انگور، چربی های سفید رنگی که کالری را در خود ذخیره می سازند را به چربی های تیره رنگی که کالری را از بین می برند، تبدیل می کنند. بر اساس همین تحقیقات، کربوهیدارت هایی که طبیعی هستند، مانند همین آب انگور، باعث ترشح انسولین در شب می شود که ریتم روزانه بدن را منظم می کند و این گونه در طول روز انرژی لازم برای زندگی را دارید.

کفیر

کفیر

کفیر در واقع همان شیر تخمیرشده است که مقدار زیادی پروتئین دارد. این پروتئین ها سطح باکتری خوب را در روده افزایش می دهند و به گوارش بهتر غذا ها کمک می کنند. با این کار، ویتامین ها و املاح معدنی بیشتر جذب بدن می شوند؛ کفیر کیفیت خواب و ورزش را بالا می برد همچنین لاغری شکم در شب را به دنبال دارد.

دم نوش های موثر برای لاغری شکم در شب

دمنوش ها از دیر باز به عنوان پرطرفدار ترین درمان لاغری شکم استفاده می شدند. این دمنوش ها گیاهی هستند و در ساخت آنها مواد شیمیایی یا صنعتی بکار نرفته است. اما شما نمی توانید بدون اجازه پزشک و هرچقدر که خواستید از دمنوش ها استفاده کنید؛ زیرا امکان دارد ترکیب چند گیاه دارویی، خطرناک باشد.

برای اینکه دچار عوارض ناشی از مصرف دم نوش نشوید، قبل از مصرف حتما با پزشک تغذیه یا طب سنتی مشورت کنید. ما در این لیست، به معرفی چند دمنوش موثر برای لاغری شکم در شب پرداختیم که شما به آسانی با مواد ساده در خانه می توانید آن ها را بسازید.

دم نوش زنجبیل

برای درست کردن این دمنوش، باید زنجبیل تازه را ریز خرد کنید و بگذارید خشک شود. بعد می توانید زنجبیل را در چایی، آب جوش و غذا بریزید و از آن استفاده کنید. زنجبیل گیاهی خوش عطر با طبع گرم است؛ پس کسانی که طبع سرد دارند هم نیز می توانند از آن استفاده کنند. این گیاه با بالا بردن سوخت و ساز در بدن و رفع اشتهای کاذب، روند لاغری در شب را بهبود می دهد.

 دمنوش بابونه

 دمنوش بابونه

اختلالات هورمونی را می توان یکی دیگر از دلایل مهم چاقی بدن و بازوهادانست.بدین منظور مقاله لاغری سریع بازو در یک هفته را مطالعه نمایید .

یکی از بهترین خواص بابونه، آرامش بخش بودن آن است. زیرا میزان گیلیسین را در بدن افزایش می    دهد. گیلیسین نوعی انتقال دهنده عصبی است که عصب  ها را آرام می  کند و با کاهش دمای کل بدن، باعث بالا رفتن کیفیت خواب شما می شود. البته این گیاه را به صورت چایی می نوشند و شما نباید بابونه را با بقیه چایی کافئین دار مقایسه کنید؛ زیرا چایی هایی کافئین دارباعث کم خوابی در شما می شوند و بر روند کاهش وزن شما تاثیر می گذارند.

دمنوش دارچین

طبع دارچین هم مثل زنجبیل گرم است، ولی این دو دمنوش خاصیت های متفاوتی دارند. دمنوش دارچین با کنترل قند خون و جلوگیری از افت یا افزایش میزان گلوکز در بدن تمایل فرد به غذا خوردن را کم می کند و در نتیجه باعث لاغری سریع شکم و پهلو می شود. شما می توانید از پودر دارچین به عنهوان ادویه در غذا و چوب آن را با آب جوش ترکیب و سپس میل کنید.

دمنوش چای سبز

این دمنوش به دلیل آنتی اکسیدان بالا، خاصیت چربی سوزی زیادی دارد و طبع آن سرد است. برای دریافت نتیجه بهتر از چای سبز، باید روزی 6 فنجان از آن را بنوشید. اگر می خواهید تاثیرات این دمنوش را بالا ببرید، می توانید آن را با زنجبیل ترکیب کنید تا از شر اضافه وزن و چربی های شکم خلاص شوید و از خواص بی نظیر آن برای زیبایی پوست بهره ببرید.

چای ماچا

چای ماچا

این چای ارزش غذایی و تاثیر بیشتری برای لاغری شکم در شب نسبت به چای سبز دارد. در واقع دو نوع پودر قوی و ملایم پودر ماچا داریم. پودر قوی یا همان کویجا از بوته های چایی با سن بیشتر از 30 سال برداشت می شوند؛ اما پودر ملایم یا اوسویجا از بوته هایی که کمتر از 30 سال عمر دارند، به وجود می آِند. تاثیرات لاغری این دمنوش 10 برابر بیشتر از چای سبز است و بیشتر نقاطی مانند شکم و ران را تخت تاثیر خود قرار می دهد.

آب کردن سریع شکم در خواب با گردو

خیلی از شما این تجربه را داشته اید که پس از خوردن مغزیجاتی مانند گردو، احساس سیری کرده اید و دیگر میلی به غذا خوردن نداشتید. علت این سیری، این است که گردو بخشی بنام اینسولا را در بدن فعال می کند. اینسولا با کاهش اشتها به لاغری شکم در شب کمک می کند. امگا 3 نوعی چربی یا روغن طبیعی است که میزان زیادی از آن در گردو وجود دارد. امگا 3 اگر به طور دائم و درست استفاده شود، با کنترل اشتها، وزن را کاهش می دهد.

آب کردن سریع شکم در خواب با گردو

طبق نتیجه تحقیقات، خوردن گردو از بیماری دیابت جلوگیری و آن را بهبود می بخشد؛ زیرا تمایل افراد را به خوردن غذا  های شیرین و پرکالری کاهش می دهد. درهر 100 گرم گردو حدود 645 کالری موجود است که میزان انرژی مورد نیاز بدن را برای فعالیت های روزانه را تامین می کند.

پس بنابراین شما برای کسب انرژی نیازی به خوردن غذای بیشتر ندارید. برای آب کردن سریع شکم در خواب با گردو باید قبل از وعده غذایی شام 30 گرم از آن را بخورید و حدود ربع تا نیم ساعت بعد یک لیوان آب بنوشید. انجام مداوم این کار به شما روند لاغری شما را سرعت می بخشد.

کلام آخر

در این مقاله از لنداسپا، با چندین نوع دمنوش برای لاغری شکم در شب آشنا شدید. اما فقط خوردن این دمنوش ها نمی تواند به تنهایی به درمان لاغری شکم کمک کند. شما باید در کنار این درمان ها برای رسیدن به تناسب اندام، رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنید و فعالیت بدنی داشته باشید. سبک زندگی سالم در راه کاهش وزن کمک زیادی به شما می کند.

3.9/5 - (48 امتیاز)

فائزه عسگری

داشتن یک برنامه غذایی و رژیم سالم می تونه کیفیت زندگیت رو به شدت بالا بره. من برای همین اینجام تا کمکت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا