پوستسلامت

هایفوتراپی برای افتادگی پلک کار درستی است؟

یکی از مهمترین مشکلاتی که همزمان با افزایش سن برای خیلی از افراد به وجود می‌آید، شل شدن پوست به خصوص در اطراف چشم است. این موضوع می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در خسته به نظر رسیدن چهره فرد داشته باشد. یکی از بهترین روش‌هایی که می‌تواند برای برطرف کردن این مشکل مؤثر باشد، هایفوتراپی است. در این مقاله، می‌توانید اطلاعات کاملی درباره هایفوتراپی برای افتادگی پلک به دست بیاورید و متوجه شوید که این روش چگونه به جوانسازی پوست شما کمک می‌کند.

نکته مهمی که درباره افتادگی پلک باید بدانید، این است که این مسأله تا حدودی روی دید افراد هم تأثیر می‌گذارد. با این حال، هایفوتراپی می‌تواند تا حد بسیار زیادی از بروز این مشکلات جلوگیری کند. حتی اگر دچار افتادگی پلک هم نشده باشید، می‌توانید با هایفوتراپی تا حد بسیار زیادی آن را درمان کنید.

همه شما می‌دانید که پیشگیری بهتر از درمان است و بهتر است قبل از این که پوست شما به طور کامل افتاده شود، از این روش برای جلوگیری از افتادگی کمک بگیرید. در این مقاله از لند اسپا، برای شما توضیح می‌دهیم که هایفوتراپی افتادگی پلک چگونه انجام می‌شود و چه مزایایی دارد.

علت افتادگی پلک‌ها چیست؟

قبل از این که به دنبال رفع افتادگی پلک با هایفوتراپی باشیم، ممکن است برخی از افراد بپرسند که اصلاً علت بروز این مشکل چیست؟ برای پاسخ به این سؤال، باید بگوییم که دلایل مختلفی برای بروز این مشکل وجود دارند که قبل از این که هایفوتراپی برای افتادگی پلک را توضیح دهیم، برخی از مهمترین آن‌ها را نام می‌بریم.

علت افتادگی پلک ها چیست؟

افزایش سن

گفتیم که افزایش سن می‌تواند یکی از مهمترین دلایل بروز این مشکل باشد. اما چگونه؟ هر چه سن افراد افزایش پیدا می‌کند، پوست آن‌ها توانایی کمتری برای تولید کلاژن خواهد داشت. از سوی دیگر، خود کلاژن باعث سفتی و جوانسازی پوست می‌شود. این ماده در جوانی به راحتی در پوست تولید می‌شود. با این حال، در دوران میانسالی توانایی پوست تا حد بسیار زیادی محدود شده و کلاژن تولید شده هم به حداقل می‌رسد. در نتیجه، دیگر ماده‌ای برای سفت کردن پوست وجود ندارد و پوست فرد به مرور افتاده می‌شود.

برای آشنایی کامل با هایفوتراپی، بلاگ هایفوتراپی چیست را حتما بخوانید.

ژنتیک

شاید برای شما جالب باشد که بدانید ژنتیک می‌تواند در چین و چروک و افتادگی پوست دور چشم هم تأثیر بسیار زیادی داشته باشد. در این شرایط، اگر فکر می‌کنید که ممکن است شما در جوانی به این مشکل گرفتار شوید، بهتر است هرچه سریع‌تر از هایفوتراپی افتادگی پلک کمک بگیرید تا مطمئن شوید که در دوران میانسالی، دیگر این مشکل برای شما پیش نمی‌آید.

حوادث

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند باعث بروز افتادگی پلک شود، حوادث مختلفی مانند تصادف و یا هر چیز دیگری مانند آن است. تصادف می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر عصب بگذارد و منجر به فلج شدن اعصاب همان ناحیه از پوست صورت شود. در این شرایط هم به هایفوتراپی برای رفع افتادگی پلک نیاز است.

حوادث

سکته

همان طور که می‌دانید، سکته موجب می‌شود که عملکرد کلی بدن دچار اختلال بسیار زیادی شود. سکته ممکن است بر نواحی مختلف بدن تأثیر بگذارد که افتادگی پلک، یکی از مهمترین آنهاست. علاوه بر سکته، دلایل دیگری مانند سرطان و تومور‌های مغزی نیز می‌توانند موجب بروز این مشکل شوند که مجبور شوید از هایفوتراپی افتادگی پلک کمک بگیرید.

جراحی چشم

به احتمال زیاد، شما هم افراد بسیار زیادی را دیده‌اید که به خاطر آب مروارید، قرنیه و یا عضله چشم، چشمشان را عمل می‌کنند. این جراحی‌ها می‌توانند تأثیر بسیار زیادی در افتادگی پلک آن‌ها داشته باشند. البته باید گفت که مهارت پزشک در این زمینه تأثیر بسیار زیادی دارد و اگر مهارت کافی نداشته باشد، این مشکل پیش می‌آید و مجبور می‌شوید از هایفو برای افتادگی پلک استفاده کنید.

دیستروفی عضلانی

افرادی که به دیستروفی عضلانی مبتلا هستند، اثرات آن را غالبا در سنین بین ۴۰ تا ۶۰ سالگی مشاهده می‌کنند. اگر نوع بیماری این افراد پیشرونده باشد، موجب می‌شود که عضلات در اطراف چشم آن‌ها تا حد بسیار زیادی ضعیف شود. این افراد هم می‌توانند از لیفت پلک با هایفو استفاده کنند و پوست سفتی در ناحیه پلک خود داشته باشند.

دیستروفی عضلانی

درباره هایفوی بینی چیزی شنیده اید؟ حتما این بلاگ مهم را مطالعه کنید.

میاستنی گراویس

در نهایت، آخرین دلیلی که می‌تواند باعث بروز افتادگی پلک شود، بیماری می‌استنی گراویس است. این بیماری موجب ضعف سیستم عصبی می‌شود و در نتیجه، فرد را به بیماری خود ایمنی مبتلا می‌کند. طبیعتا این مسأله می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر روی ماهیچه‌ها و اعصاب بگذارد و در نتیجه، موجب افتادگی پلک می‌شود. توجه داشته باشید که این بیماری هیچ ارتباطی با سن و سال ندارد و حتی ممکن است افراد جوان را نیز به افتادگی پلک دچار کند.

مراحل لیفت پلک با هایفوتراپی

بعد از این که متوجه شدید دلایل افتادگی پلک شامل چه مواردی می‌شوند، نوبت به آن می‌رسد که مراحل هایفوتراپی برای افتادگی پلک را نیز یاد بگیرید. در ادامه، تمام مراحل این عمل را که در زمان بسیار کمی انجام می‌شود برای شما توضیح می‌دهیم.

بعد از این که شما پزشک متخصص خود را انتخاب کرده و به طور کامل درباره هایفوتراپی از او سؤال پرسید و شما را به خوبی معاینه کرد، ناحیه مورد نظر را به طور کامل پاکسازی می‌کند تا هیچ گونه آلودگی در آن ناحیه نباشد.

در قدم بعدی، به ماده‌ای نیاز دارد تا امواج فراصوت را بهتر به نواحی پلک و دور چشم بتاباند و به همین منظور هم از ژل التراسوند کمک می‌گیرد. این ژل را به طور کامل در ناحیه مورد نظر اعمال می‌کند.

مراحل لیفت پلک با هایفوتراپی

همان طور که می‌دانید، هایفوتراپی به دستگاه خاصی دارد که با استفاده از آن، امواج فراصوتی التراسونیک را به ناحیه خاصی از پوست می‌تابانند. بعد از این که در نواحی اطراف پلک شما به طور کامل این ژل اعمال شد، دستگاه هایفوتراپی را روی آن قرار داده و آن را جابجا می‌کنند.

همان طور که متوجه شدید، مراحل انجام هایفوتراپی برای افتادگی پلک بسیار ساده بود و هر کسی می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن را به انجام برساند. البته طول این جلسه به شرایط بدنی خود فرد نیز بستگی دارد. با این حال، به نظر می‌رسد که نهایتاً این عمل بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه به طول میانجامد.

اگر به تازگی هایفوتراپی انجام داده اید حتما بلاگ مراقبت بعد از هایفو را مطالعه کنید.

مزایای هایفوتراپی برای افتادگی پلک

به طور کلی، لیفت پلک با هایفو مزایای بسیار زیادی دارد و باعث شده که خیلی از افراد از این روش برای رفع افتادگی پلک خود استفاده کنند. حتی خیلی از افراد متخصص در این زمینه هم اعتقاد دارند که هایفوتراپی نسبت به سایر روش‌های جوانسازی و رفع افتادگی پوست دور چشم، مزایای بیشتری دارد. در اینجا برخی از مهمترین مزایای هایفو افتادگی پلک را برای شما توضیح می‌دهیم تا بدانید که چرا باید برای رفع افتادگی پلک با هایفوتراپی اقدام کنیم.

غیر تهاجمی بودن

همان طور که در مراحل انجام هایفو برای افتادگی پلک متوجه شدید، در این روش از هیچ گونه برش و بخیه‌ای استفاده نمی‌شود. برخلاف سایر روش‌های دیگر زیبایی مانند بوتاکس و ژل، حتی در این روش از هیچ گونه سرنگی هم استفاده نمی‌کنند. در این شیوه، تنها کمی ژل در ناحیه مورد نظر اعمال شده و سپس دستگاه هایفو را روی آن قرار می‌دهند. در نتیجه، لازم است که هیچ گونه نگرانی درباره پوست خود نداشته باشید و مطمئن باشید که بدون هیچ گونه درد و عارضه‌ای، آن را به انجام خواهید رساند.

غیر تهاجمی بودن

عدم نیاز به گذراندن دوره نقاهت

یکی دیگر از مزایای جالب توجه هایفوتراپی برای افتادگی پلک که اهمیت بسیار زیادی برای خیلی از متقاضیان دارد، این است که در این روش، شما هیچ نیازی به گذراندن دوره نقاهت خیلی طولانی نخواهید داشت. فقط کافی است که برخی مراقبت‌ها را رعایت کنید که در ادامه آن‌ها را نام می‌بریم. به طورکلی، نیازی به گذراندن دوره نقاهت ندارید و می‌توانید به محض انجام هایفوتراپی، به کار‌های روزمره خود بپردازید.

اگر میخواهید لبخند زیباتری داشته باشید حتما بلاگ هایفوتراپی خط خنده را مطالعه کنید.

ماندگاری بالا نسبت به سایر روش‌های زیبایی

شاید بتوان گفت که مهمترین مزیت هایفوتراپی برای افتادگی پلک که موجب شده خیلی از افراد آن را به را نسبت به سایر شیوه‌های زیبایی ترجیح دهند، ماندگاری بالای آن است. البته به طور کلی، ماندگاری این روش تا حد بسیار زیادی به رعایت مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی پلک و متابولیسم بدن خود فرد نیز بستگی دارد. اما به طور کلی، انتظار داریم که نسبت به سایر روش‌های زیبایی، افتادگی پلک ماندگاری خیلی بیشتری داشته باشد.

مقرون به صرفه نسبت به جراحی پلک

بعد از نظر گرفتن همه موارد بالا، نوبت به آن می‌رسد که نگاهی هم به هزینه این روش بیاندازیم. باید گفت که هایفوتراپی برای رفع افتادگی پلک تا حد بسیار زیادی نسبت به سایر روش‌ها و به خصوص جراحی، مقرون به صرفه‌تر است.

مقرون به صرفه نسبت به جراحی پلک

عوارض هایفوتراپی برای افتادگی پلک

همان طور که تاکنون متوجه شدید، هایفوتراپی افتادگی پلک عوارض خیلی جدی ندارد و شما می‌توانید به محض انجام این عمل، به سراغ کار‌های روزمره خود بروید. با این حال، ممکن است برخی مواقع به مشکلاتی هم دچار شوید که مهمترین دلیل این موضوع، انتخاب کلینیک نامناسب و پزشکی غیرمتخصص است.

در اینجا برخی از عوارض هایفوتراپی برای افتادگی پلک را نام برده‌ایم که برخی از آن‌ها که خیلی ساده هستند، بعد از گذشت چند ساعت تا چند روز از بین ‌می‌روند و برخی دیگر که شدید‌تر هستند، تنها در صورتی پیش می‌آیند که شما به پزشک متخصص مراجعه کرده باشید.

عوارض هایفوتراپی برای افتادگی پلک
 • التهاب و قرمزی در ناحیه تحت درمان (موقت)
 • کبودی و بی‌حسی ناحیه تحت درمان (موقت)
 • آسیب عصبی (در صورت مراجعه به پزشک غیر متخصص)
 • عفونت پوستی (در صورت مراجعه به پزشک غیر متخصص)
 • هایپر پیگمانتاسیون (در صورت مراجعه به پزشک غیر متخصص)

همان طور که مشاهده کردید، عوارض معمولی مانند التهاب، قرمزی، کبودی و بی‌حسی در ناحیه تحت درمان بعد از هایفوتراپی برای افتادگی پلک کاملاً معمولی است و بعد از گذشت چند روز به راحتی از بین ‌می‌روند و نیازی به هیچ گونه نگرانی ندارند. این در حالی است که اگر برای رفع افتادگی پلک با هایفو به سراغ یک فرد غیرمتخصص با مهارت کم بروید، احتمال دارد به مشکلات خیلی جدی‌تری مانند آسیب عصبی، عفونت پوستی و یا هیپرپیگمانتاسیون دچار شوید.

مراقبت بعد از هایفوتراپی برای افتادگی پلک

پیش از این نیز به اختصار گفتیم که مراقبت‌های خاصی برای هایفوتراپی افتادگی پلک وجود دارند که با رعایت آن‌ها، هیچ گونه نگرانی بابت این عمل نخواهید داشت. فقط کافی است که بعد از انجام هایفوتراپی، این مراحل را با دقت در نظر داشته باشید. زیرا این موارد می‌توانند تأثیر زیادی در کاهش عوارض جانبی هایفوتراپی داشته باشند. برخی از مهمترین مراقبت‌های بعد از هایفو تراپی برای افتادگی پلک که موجب افزایش اثر بخش بودن آن می‌شوند عبارتند از:

 • تمیز نگه داشتن ناحیه درمان
 • مرطوب و خیس نکردن ناحیه درمان تا ۲۴ ساعت بعد از هایفوتراپی
 • استفاده از کمپرس سرد به منظور کاهش تورم و التهاب در ناحیه تحت درمان
 • عدم قرار گرفتن در معرض نور خورشید تا یک هفته و در صورت قرار گرفتن، استفاده از کرم ضد آفتاب
 • عدم استفاده از چسب زخم در محیط درمان
 • عدم استفاده از محصولات آرایشی
 • خودداری از رفتن به سونا و استخر
 • عدم انجام فعالیت‌های سنگین بدنی تا یک هفته بعد از هایفو

هایفوتراپی برای افتادگی پلک مناسب چه کسانی است؟

در ابتدای مقاله هم به اختصار گفتیم که شما قبل از این که هایفوتراپی برای افتادگی پلک را امتحان کنید، پزشک متخصص شما را معاینه می‌کند. سپس متوجه می‌شود که آیا شما گزینه مناسبی برای استفاده از این روش هستید یا خیر. مهمترین کسانی که می‌توانند از هایفو برای افتادگی پلک استفاده کنند، عبارتند از:

هایفوتراپی برای افتادگی پلک مناسب چه کسانی است؟
 • افرادی که افتادگی پلک موجب شده بینایی آن‌ها دچار اختلال شود
 • افرادی که در ناحیه اطراف چشم آن‌ها پوست افتاده و شل‌ای دارند
 • افرادی که اطراف چشم آن‌ها به کار تیرگی، کبودی و یا چین خوردگی است
 • افرادی که نگران افتادگی پلک خود هستند و می‌خواهند از این عارضه پیشگیری کنند
 • افرادی که جراحی پلک انجام داده‌اند

چه کسانی نمی‌توانند از هایفوتراپی افتادگی پلک استفاده کنند؟

بعد از این که متوجه شدید چه افرادی می‌توانند از هایفوتراپی برای افتادگی پلک کمک بگیرند، وقت آن می‌رسد که بدانید چه کسانی گزینه مناسبی برای استفاده از این روش نیستند. برخی از مهم‌ترین کسانی که بهتر است تا حد امکان هایفوتراپی را امتحان کنند، شامل موارد زیر می‌شوند.

 • افراد زیر ۱۸ سال
 • کسانی که در بدن آن‌ها ایمپلنت فلزی به کار رفته شده است
 • مصرف‌کنندگان دارو‌های رقیق‌کننده خون
 • کسانی که پیش‌تر، به پلک خود سیلیکون تزریق کردند

تعداد جلسات هایفوتراپی برای افتادگی پلک

به طور کلی، تعداد جلسات هایفوتراپی افتادگی پلک تا حد بسیار زیادی به میزان افتادگی پوست فرد متقاضی بستگی دارد. اما به طور کلی، تجربه نشان داده که بین ۸ تا ۱۲ جلسه برای اغلب افراد مناسب است. البته توجه داشته باشید که این جلسات باید به صورت مداوم و طبق نظر پزشک انجام شوند و نباید فاصله بین انجام این عمل خیلی طولانی شود.

تعداد جلسات هایفوتراپی برای افتادگی پلک

سخن نهایی

در این مقاله به طور کامل متوجه شدید که هایفوتراپی برای افتادگی پلک تا چه حد می‌تواند مؤثر و کارآمد باشد. اگر شما هم می‌ترسید که در میانسالی به این عارضه مبتلا شوید، بهتر است هرچه سریع‌تر برای هایفوتراپی اقدام کنید. به علاوه، اگر کسی را می‌شناسید که به خاطر افتادگی پلک دچار اختلال در بینایی شده، او را به انجام هایفوتراپی دعوت کنید. همان طور که گفتیم، تخصص و تجربه پزشک در این عمل می‌تواند یکی از اصلی‌ترین فاکتور‌های رضایت بخش بودن آن در نظر گرفته شود.

بلاگ پیشنهادی ما در این بخش: هایفو غبغب

سؤالات متداول

آیا هایفوتراپی افتادگی پلک درد دارد؟

پلک با هایفو یکی از غیر تهاجمی‌ترین روش‌ها در نظر گرفته می‌شود که در آن حتی از کوچک‌ترین سرنگی هم استفاده نمی‌شود. از این رو، می‌توانید مطمئن باشید هایفوتراپی برای رفع افتادگی پلک هیچ گونه دردی نداره است و شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن، به نتیجه رضایت بخشی برسید.

لیفت چرا هایفو افتادگی پلک نسبت به سایر روش‌های زیبایی مناسب‌تر است؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارند که باعث شده‌اند رفع افتادگی پلک با هایفوتراپی خیلی بهتر از سایر روش‌های زیبایی باشد. به عنوان مثال، برخی از مهمترین مزایای این روش که موجب تمایز آن نسبت به سایر روش‌ها شده‌اند، مواردی مانند مقرون به صرفه بودن، ماندگاری بالا و غیر تهاجمی بودن و عدم نیاز به دوره نقاهت طولانی هستند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا