آموزش ماساژماساژ درمانیماساژ فول بادی

ماساژ هپی چیست و چه تفاوتی با ماساژ فول بادی دارد؟

ماساژ دادن بدن از گذشته‌های دور یک روش درمانی برای بسیاری از مشکلات جسمی و حتی روحی بوده است. در طب سنتی نیز از ماساژ درمانی به عنوان مکمل در کنار برخی دارو‌ها برای بیمار تجویز می‌شود. در گذشته ماساژ در حمام‌های عمومی و توسط دلاک‌های حمام انجام می‌شد. اما امروزه ماساژ دادن به یک حرفه تخصصی تبدیل شده است و انواع مختلفی پیدا کرده است. به همین دلیل در تهران و بسیاری از شهرستان‌ها مراکز ماساژ وجود دارند؛ که افراد می‌توانند به آن‌ها مراجعه کرده و از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوند. یکی از پر طرفدار‌ترین ماساژ‌ها در بین افرادی که به مراکز ماساژ مراجعه می‌کنند، ماساژ فول بادی می‌باشد. اما در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با ماساژ هپی و ماساژ فول بادی آشنا کرده و در مورد تفاوت‌های آن‌ها گفت و گو کنیم.

ماساژ فول بادی چیست ؟

فول بادی یک کلمه انگلیسی به معنای تمام بدن است و ماساژ فول بادی یعنی ماساژ دادن تمام اعضای بدن. انجام این نوع ماساژ با جدید‌ترین تکنیک‌های روز می‌تواند خستگی، استرس و پریشانی‌های یک روز سخت را کاملا از شما دور کند و یا به اصطلاح خستگیتان را از تن به در کند. در برخی مواقع روانشناسان برای دور کردن افکار و انرژی منفی از بیماران خود، برای آن‌ها این ماساژ را تجویز می‌کنند. البته باید در نظر داشته باشید که ماساژ دادن بدن یک کار تخصصی است و حتما باید توسط افراد کار بلد و حرفه‌ای انجام شود.

اما اگر بخواهیم ماساژ فول بادی را مفصل‌تر تعریف کنیم، باید بگوییم این ماساژ یک روش درمانی است که توسط شخص ماساژور بر روی تمام اعضای بدن ( از سر تا پا ) انجام می‌شود. به این ترتیب بدن می‌تواند تنش و فشاری که در طول روز به آن متحمل شده است را رها کرده و آرامش دریافت کند. نتیجه این کار یک خواب راحت و بی استرس را برای شما به همراه خواهد داشت. برخی از افراد ماساژ فول بادی را با ماساژ هپی برابر می‌دانند، اما در ادامه این مقاله به شما توضیح خواهیم داد که چه تفاوت‌هایی بین این دو ماساژ وجود دارد.

فواید ماساژ فول بادی چیست؟

قبل این که به مبحث ماساژ هپی بپردازیم، می‌خوایم فواید ماساژ فول بادی را برای شما عزیزان توضیح دهیم. اما حتما در نظر داشته باشید که برای استفاده از خدمات ماساژ حتما به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید و از افراد حرفه‌ای بهره ببرید.

فواید ماساژ فول بادی چیست؟

فواید ماساژ فول بادی عبارت است از:

 • بهبود عملکرد شش‌ها و وضعیت تنفس: در حین ماساژ، ماساژور از شما می‌خواهد که نفس عمیق بکشید به این ترتیب سطح اکسیژن خون بدن شخص دریافت کننده ماساژ بالا خواهد رفت.
 • شادابی و کاهش چین و چروک پوست: بسیاری از متخصصین پوست بار‌ها تاکید کرده‌اند که ماساژ صورت اصولی صورت باعث کاهش چین و چروک، افزایش گردش خود و تند شدن روند پیری خواهد شد. برای یادگیری ماساژ صورت مقاله «ماساژ صورت» را مطالعه کنید.
 • کاهش افسردگی و اضطراب: ماساژ می‌تواند افکار و انرژی منفی را از شما دور سازد.
 • بهبود عملکرد قلب: ماساژ دادن بدن باعث بالا رفتن گردش خود در بدن و در پی آن باعث عملکرد بهتر قلب خواهد شد.
 • تقویت سیستم ایمنی: کاهش استرس و تحریک سیستم لنفاوی بدن توسط ماساژ باعث تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد شد.
 • بهبو عملکرد سیستم گوارش: ماساژ در ناحیه شکم می‌تواند به هضم بهتر غذا کمک کند و به این ترتیب سیستم گوارش عملکرد بهتری در بدن خواهد داشت.
 • بالا رفتن کیفیت خواب: آرامشی که شما از ماساژ دریافت خواهید کرد خوابی آرام و با کیفیت را برای شما به ارمغان خواهد آورد.
 • بالا رفتن انعطاف پذیری عضلات بدن: آزاد شدن عضلات و انجام حرکات دورانی بر روی آن‌ها به مرور باعث انعطاف پذیری عضلات خواهد شد.
 • دفع سموم بدن: همانطور که گفته شده ماساژ باعث افزایش گردش خون در بدن می‌شود و به دنبال این اتفاق، بافت‌های نرم بدن تحریک می‌شوند و در نتیجه دفع سموم بدن بهتر و بیشتر رخ خواهد داد.
 • رفع خستگی: مهم‌ترین و اصلی‌ترین اثری که ماساژ فول بادی روی بدن دارد، این است که باعث رفع خستگی و کسلی می‌شود.

ماساژ هپی چیست ؟

ماساژ هپی چیست ؟

همانطور که اشاره کردیم برخی از افراد ماساژ هپی و فول بادی را یکی می‌دانند در صورتی که این طور نیست. در ماساژ هپی ماساژور شما فردی از جنس مخالف است و به منظور رفع نیاز جنسی افراد ارائه می‌شود. ماساژ هپی در کشور‌های غیر مسلمان بسیار مرسوم می‌باشد. به این ترتیب نمی‌توان از ماساژ هپی به عنوان یک روش درمانی یاد کرد چرا که در آن به اصول ماساژ پرداخته نمی‌شود و هدف اصلی عشق ورزیدن و لذت جنسی است. در واقع ماساژ هپی باعث آزاد شدن کشش‌های بدن شده و در بسیاری از مواقع به ارضا جنسی فرد دریافت کننده ماساژ ختم خواهد شد.

بر خلاف ماساژ فول بادی، ماساژ هپی شامل مضراتی زیادی می‌باشد که در آن نیاز جنسی افراد به شکل نامتعارفی برطرف می‌شود.

یکی دیگر از ماساژهای جنسی ماساژ بدن به بدن است که برای آشنایی با آن می‌توانید به مقاله «ماساژ بادی تو بادی» مراجعه کنید.

تفاوت ماساژ فول بادی با ماساژ هپی اندینگ چیست ؟

در این بخش از مقاله تفاوت ماساژ هپی با بادی را بررسی خواهیم کرد تا به سوال بسیاری از شما عزیزان درباره ماساژ هپی اندینگ چیست پاسخ دهیم.

 1. اولین تفاوتی که بین این دو ماساژ حاکم است نواحی بدن است. در ماساژ فول بادی که هدف رفع خستگی  و بالا بردن انعطاف عضلات بدن می‌باشد، تمامی قسمت‌های بدن ارزش یکسانی دارند و ماساژور زمان یکسانی برای ماساژ دادن سر، گردن، دست‌ها، کمر، پاها، شکم و نوک انگشتان صرف می‌کند. اما در ماساژ هپی تمرکز بر روی اندام‌های جنسی و اطراف آن‌ها می‌باشد.
 2. در ماساژ فول بادی شخصی که شما را ماساژ می‌دهد، هم جنس شما خواهد بود؛ اما در ماساژ هپی که هدف آن ارضای نیاز جنسی می‌باشد، ماساژور شخصی از جنس مخالف شما خواهد بود.
 3. انجام ماساژ فول بادی، می‌تواند مشکلات جسمی و روحی افراد را درمان کند. این ماساژ برای بدن بسیار مفید بوده و باعث افزایش سلامتی بدن می‌شود. اما در مقابل ماساژور ماساژ هپی، تنها به بر طرف کردن نیاز جنسی خود و شخص دریافت کننده ماساژ فکر می‌کند به این ترتیب این ماساژ نه تنها اثر درمانی ندارد بلکه در دراز مدت آثار مخربی به همراه خواهد داشت.
ماساژهای جنسی مختلفی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را تست کنید. یکی از این ماساژها تانتریک است که در مقاله «ماساژ تانتریک چیست» توضیح می‌دهیم.

کلاهبرداری و سوء‌استفاده از افراد با ماساژ هپی

ماساژ هپی در کشور‌های خارجی کاملا مرسوم است. اما در ایران و بسیاری از کشور‌های اسلامی، این ماساژ غیر قانونی است. اما شاید جالب باشد بدانید که ماساژ هپی در تهران انجام می‌شود و تبلیغات آن به شکلی است که عوام را فریب می‌دهد. مراکز ارائه دهنده ماساژ هپی تهران آدرس خودشان را به طور مستقیم و واضع در شبکه‌های اجتماعی قرار نمی‌دهند. اگر شما به عنوان مشتری به صفحات مجازی این مراکز پیام دهید مدت زمانی را صرف می‌کنند تا مطمئن شوند شما فرد قابل اعتمادی هستید یا خیر. در صورتی که به شما اعتماد کنند آدرسشان را در اختیارتان می‌گذارند.

کلاهبرداری و سوء‌استفاده از افراد با ماساژ هپی

در این بین افرادی هستند که به اسم ارائه دهنده خدمات ماساژ هپی به شما شماره کارت می‌دهند تا هزینه آن را پرداخت کنید. زمانی که پول را واریز کردید، دیگر پیام شما را پاسخ نخواهند داد و از آنجایی که خود شما به عنوان شخصی که قصد دریافت ماساژ هپی را داشته‌اید مجرم شناخته خواهید شد. بنابراین نمی‌توانید از آن‌ها به مراجع قانونی شکایت کنید. به این ترتیب ماساژ هپی در ایران به دلیل غیر قانونی بودن، به روشی برای کلاه‌ برداری از افراد بدل شده است نه روشی برای برطرف کردن نیاز جنسی.

برای یادگیری ماساژ آقایان مقاله «ماساژ مردان» را مطالعه کنید.

نتیجه گیری

ماساژ فول بادی یک روش درمانی مفید است که افراد می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. مراکز قانونی زیادی در کشور وجود دارند که ارائه دهنده انواع ماساژ به خصوص ماساژ فول بادی هستند. اما در مقابل ماساژ هپی یک ماساژ غیر قانونی است که جنبه درمانی نداشته و صرفا برای رفع نیاز جنسی انجام می‌شود.

از آنجایی که انجام این ماساژ در ایران ممنوع است افراد از گذاشتن آدرس خود خودداری می‌کنند و به شکلی غیر مستقیم و نامحسوس خدمات خود را تبلیغ می‌کنند. این باعث شده تا برخی افراد به اسم ارائه دهنده خدمات ماساژ هپی از آن‌ها کلاهبرداری کنند. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار سپاس گزاریم.

3.5/5 - (11 امتیاز)

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

‫9 دیدگاه ها

 1. سلام و درود خدمت شما دوست گرامی

  سپاس فراوان از شما دوست عزیز بابت نوشتن این مقاله
  و تمام اطلاعات ارائه شده در این وبسایت

  آفرین به شما به این همه دقت و اطلاعات مفیدی که ارائه میدید

  شاد و تندرست باشید

 2. سلام خيلي ممنون از اطلاعاتي كه داديد
  ايا در ماساژ فول بادي همه اعضاي بدن ماساژ داده ميشه ؟
  حتي نواحي جنسي ؟

 3. درود عزیزم
  من اگر بخواهم در سایت شما در زمینه ماساژ رپورتاژ آگهی بگذارم چه کار باید کنم
  لطفا به من خبر دهید

 4. جالبه این گونه نوشتن اکتفامیکنید به اینکه مثلا در ماساژ هپی ضرر میرسد اما نگفتید چرا ضرر میرساند چون غیر قانونی هست پس ضرر میرساند اساسا اینگونه سخن گفتن بدون دلیل هیچ ارزشی ندارد من خواستم در مورد این دو واژه مطلبی بخوانم ولی این مطالب هیچ ارزشی نداشتند علت نوشتن نظرم هم اینه که بگویم لطفا اگه چیزی نمیدانید درموردش صحبت نکنید اگر اطلاعات کمی دارید درمورد انچه مطلع هستید نظر بدهید نظر باید مستند و قابل دفاع باشد نه اینکه ضرر دارد خب بنابر کدام تحقیق کدام مقاله علمی چه کار علمی بنویسید به گمان نگارنده ضرر دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا