تاریخ امروز :تیر 7, 1401

نکته هایی برای ماساژ مردان که باید بدانید

مراحل آموزش ماساژ مردان چیست؟

یکی از کارهایی که می تواند حسابی همسرتان را سرحال بیاورد، ماساژ دادن اوست. ماساژ آقایان فوت و فن های خاص خود را دارد ولی نباید توقع داشته باشید از همان ابتدا در این کار حرفه ای شوید. همینطور ممکن است بعضی از این تکنیک ها فقط برای ماساژ مردان کاربردی باشد و شاید برای بانوان به همان میزان لذت بخش و کارا نباشد.

برای اینکه یک تجربه لذت بخش برای همسر خود بسازید، سعی کنید سلیقه خود او را هم در حین ماساژ دخیل کنید، چرا که با اینکار می توانید نقاط تنش بدن او را پیدا کرده و روی تکنیک هایی تمرکز کنید که باعث کاهش استرس وی می شود.

فضا را آماده کنید

نکته هایی برای ماساژ آقایان

همیشه این را به خاطر بسپارید که آماده کردن محیط ماساژ یکی از اساسی ترین ملزومات این کار است. پخش شدن صدای آرامش بخش دریا، عطر گل و نور شمع، شرایط مناسب را برای ماساژ آقایان فراهم می کند. پیشنهاد می شود قبل از پخش کردن موسیقی، نظر او را هم بپرسید. گاهی صدای یک برنامه رادیویی، به اندازه یک موسیقی بی کلام پیانو می تواند برای آقایان آرامش بخش باشد. اگر میز ماساژ ندارید، از یک تخت یا تشک نرم و تعدادی بالشت استفاده کنید. حوله و ملحفه تمیز را هم برای بعد از ماساژ آماده کنید.

از ترکیب روغن ها استفاده کنید

استفاده از روغن هنگام ماساژ آقایان الزامی است. بسته به نوع روغنی که استفاده می کنید، می توانید روی ریلکس کردن یا برطرف کردن گرفتگی های عضلات کار کنید. روغنی وجود دارد با نام روغن درخت صندل، که می توانید از عطاری ها یا مراکز فروش روغن های گیاهی تهیه کنید. استفاده از این روغن برای ماساژ آقایان ، برای پایین آوردن سطح استرس و ریلکس کردن بدن بسیار مناسب است. از روغن های معطر کمتر استفاده کنید، یا حداقل چند قطره از آنها را با سایر روغن ها میکس کنید.

از بالا شروع کنید.

نکته هایی برای ماساژ آقایان 1

یکی از تکنیک های ماساژ مردان ، شروع کردن از بالای بدن و در واقع سر و گردن می باشد. استرس کار، جامعه و زندگی را می توان با ماساژ سر و گردن از افراد گرفت. انگشتان خود را به آرامی روی کاسه سر فشار دهید و با حرکت دایره وار به سمت گردن و ستون فقرات حرکت کنید. دقت کنید که فشار زیادی وارد نکنید. در مقاله «ماساژ گردن» به آموزش این ماساژ پرداخته‌ایم که می‌توانید مطالعه کنید.

ماساژ پشت را فراموش نکنید

نکته هایی برای ماساژ آقایان 2

پشت و کمر، بزرگترین بخش بدن را برای ماساژ دادن به خود اختصاص داده است. اگر یک مرد کار فیزیکی زیادی می کند، بهتر است با ماساژ دادن کمر و سرشانه، تنش وارد شده به اعضای بدنش را کم کنید. نکته ای که برای ماساژ مردان در ناحیه پشت وجود دارد این است که نباید با کف دست یا فشار زیاد سطح پوست را لمس کرد، چون امکان دارد موهای بدن کشیده شده و حس درد را به وجود آورد. روی ناحیه گردن و شانه ها تمرکز کنید و از نوک انگشتان برای رهاسازی فشارهای وارده به ستون فقرات استفاده کنید. بهتر است حدود پنج یا ده دقیقه زمان صرف ماساژ دادن این ناحیه صرف کنید.

اگر به ماساژ جنسی شریک خود علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم مقاله «ماساژ تانتریک چیست» را مطالعه نمایید.

ماساژ آقایان را با پا به اتمام برسانید

نکته هایی برای ماساژ آقایان 3

حقیقت این است که آخرین کار، ضربه نهایی ریلکسیشن ماساژ مردان است. پا محل فشار و تحمل وزن هر روزه ماست. خصوصاً برای آقایان که معمولاً بیرون از محیط خانه و در حال رفت و آمد هستند. و یا در محلی کار می کنند که باید کفش کار پوشیده و وزن سنگین کفش را متحمل شوند. یک ماساژ خوب و لذت بخش می تواند با ریلکس کردن از طریق ماساژ پا به اتمام برسد. ابتدا با استفاده از روغن های گیاهی، کف پا را گرم کنید. بهتر است دستان خود را بهم مالیده تا گرما ایجاد شود. پا را میان دستان خود به آرامی فشار دهید و از نوک پا تا پاشنه را خوب روغن مالی کنید. دست ها را مشت کرده و به گودی کف پا فشار دهید. همزمان با دست دیگر انگشتان پا را به درون فشار دهید تا گودی پا پر شود.

تکنیک ساده ی دیگری که می توانید انجام دهید، کشیدن تک تک انگشتان پا به سمت بیرون به نوبت از شصت پاست. این کار تنش موجود در انگشتان را از بین می برد.  ماساژ را با قرار دادن یک حوله گرم روی کمر و پاها به پایان برسانید و اجازه دهید دقایقی بدن استراحت کند. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با ماساژ پا به مقاله «آموزش ماساژ پا برای رفع خستگی» مراجعه کنید.

اشتراک‌گذاری

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای مساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.