آموزش ماساژسلامت جنسیماساژ درمانیماساژ فول بادی

ماساژ تانتریک چیست و چگونه انجام می‌شود؟

ماساژ تانتریک چیست؟ شاید تا کنون اسم این ماساژ را شنیده باشید اما اطلاعات زیادی در باره آن به دست نیاورده باشید. در واقع ماساژ تانتریک یا ماساژ جنسی، راهی برای خلاص شدن از یک رابطه تکراری و روتین می‌باشد که به شما این امکان را می‌دهد تا درب‌های جدیدی را به روی زندگی و رابطه‌ی خود، با شریک خود باز کنید. در کل، ماساژ دادن، علاوه بر این که جریان خون را در بدن افزایش می‌دهد، باعث باز شدن رگ‌های خونی می‌شود، از احتباس آب در نقاط مختلف جلوگیری می‌کند و … راهی برای مدیتیشن و آرامش بدنی نیز می‌باشد که بسیاری از پزشکان و متخصصان، آن را توصیه می‌کنند. اما در جواب سوال ماساژ تانتریک چیست ، باید بگوییم این ماساژ، تلفیقی از یک ماساژ آرام و گرم بدنی و حس رضایت از یک رابطه‌ی جنسی با شریک شما می‌باشد.

آنچه در طول یک ماساژ تانترا که در استودیو ماساژ یا مرکز اسپا ارائه می‌شود اتفاق می‌افتد بسته به امکانات بسیار متفاوت است. به طور کلی، ماساژ تانتریک شامل ماساژ و تحریک کل بدن فرد، از جمله اندام تناسلی، انجام تمرینات تنفسی، مدیتیشن، و سایر اعمال معنوی است. برخی از اشکال ماساژ تانتریک شامل ماساژ یونی (متمرکز بر فرج)، ماساژ لینگام (متمرکز بر آلت تناسلی) و ماساژ دادن نقطه مقدس (معروف به پروستات) است.

ماساژ تانتریک را می‌توان در خانه با شریک زندگی انجام داد و می‌تواند راهی برای وارد کردن شکلی آرام‌تر، عمدی‌تر و صمیمی‌تر از تمایلات جنسی به زندگی جنسی زوج‌ها باشد. اما ماساژ تانتریک چیست ؟ چه فوایدی دارد و چگونه باید انجام شود؟ برای این که به این سوال‌ها پاسخ بدهید، در ادامه با ما همراه باشید.

ماساژ تانتریک چیست؟

ماساژ تانتریک به یک تمرین معنوی باستانی که در آسیای مرکزی و جنوب شرقی سرچشمه می‌گیرد، تکیه می‌کند. در اکثر تمرینات مدرن در غرب، ماساژ تانتریک شامل ماساژ و تحریک کل بدن، با تمرکز ویژه بر روی نواحی حساس مانند آلت تناسلی و فرج است. گاهی اوقات از این سبک ماساژ به عنوان یک ماساژ وابسته به عشق و رابطه جنسی یاد می شود؛ در حالی که ماساژ تانترا همچنین شامل عناصر تنفس، مدیتیشن و تمرکز است و لزوماً جنسی نیست. ماساژ تانتریک همچنین دارای یک جزء معنوی و پرانرژی است، که در آن  انرژی دهنده کمک می‌کند تا انرژی گیرنده را در سراسر بدن به حرکت درآورد تا بهبودی درونی را تقویت کند.

ماساژ تانتریک چیست؟

به گفته تیفانی تانر، معلم تانترا که در آریزونا زندگی می‌کند: برخلاف انواع دیگر ماساژ، این تمرین مقدس جوهر تانتریک یا انرژی را در خود جای می دهد. هنگامی که این نیروی جهانی را به طرز ماهرانه‌ای در ماساژ وارد می‌کنید، این انرژی می‌تواند عمیق‌ترین لایه‌ها و جنبه‌های یک انسان را لمس کند و ابزاری عمیق برای شفای روحی و عاطفی باشد.

باید توجه داشته باشید که افراد می‌توانند در طول ماساژ تانترا به ارگاسم برسند؛ اگرچه این هدف اصلی ماساژ تانتریک نیست. ماساژ تانتریک بیشتر در مورد تمایل به لذت، رها کردن بلوک‌های انرژی و تنش و ارتباط معنوی با شخص دیگر است. مقاربت معمولاً بخشی از ماساژ تانترا نیست، اگرچه ماساژ تانترا را می‌توان در یک تجربه جنسی تنتریک بین یک زوج گنجاند.

فواید ماساژ تانتریک چیست ؟

اما چرا باید ماساژ تانتریک را به فرد یا شخص دیگری پیشنهاد کرد؟ یا به عبارتی دیگر، فواید ماساژ تانتریک چیست؟ شاید بتوان بهترین فایده ماساژ تانتریک را بهبود یک رابطه جنسی سرد دانست. ممکن است این اتفاق برای زوج‌های زیادی اتفاق بیفتد که پس از گذر زمان، حس کنند که رابطه‌ی جنسیشان، به گرمی اوایل رابطه نیست. خود این مسئله دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد که خودش گستردگی بالایی دارد؛ اما یکی از راه‌هایی که باعث ایجاد آرامش قبل از رابطه و دریافت انرژی در طول یک رابطه می‌شود، همین ماساژ تانتریک است. در کل، مواردی که می‌توان از ماساژ تانتریک انتظار داشت، به شرح زیر است:

فواید ماساژ تانتریک چیست ؟

 • بهبودی کامل بدن؛ علیرغم ماهیت جنسی، تمرینات تانتریک مانند ماساژ لینگام برای ترویج بهبودی در نظر گرفته شده است. با توجه به اصول بودایی، اعتقاد بر این است که ماساژ لینگام می‌تواند به گیرنده‌های بدن کمک کند تا از آسیب‌های گذشته را بهبود یابد و خود را با عناصر روحی و جنسی خود هماهنگ کند.
 • استرس را در سراسر بدن از بین می‌برد. رابطه جنسی، فعالیتی است که به نفع بدن و ذهن است، وقتی در ماساژ لینگام شرکت می‌کنید با مزایایی مانند افزایش میل جنسی و کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن، این فواید را با آرامش تنش زدایی ماساژ درمانی ترکیب می‌کنید.
 • استقامت جنسی و تجربیات جنسی را بهبود می‌بخشد. چه علاقه مند به افزایش استقامت جنسی خود باشید و چه فقط یاد بگیرید که از رابطه جنسی بیشتر لذت ببرید، ماساژ لینگام به شما این امکان را می‌دهد که در یک فضای امن از آن استفاده کنید.
 • معنویت و ذهن آگاهی را به دست بیاورید. تجربه لذت بردن در لحظه، درست همانطور که در نظر گرفته شده است، نمونه‌ای از ذهن آگاهی است. اگر فردی روحانی هستید، لذت بردن از ماساژهای مکرر لینگام می‌تواند به شما در توسعه این تمرین ذهن آگاهی کمک کند.
اگر دچار سرد مزاجی و کاهش میل جنسی شده اید پیشنهاد می‌کنیم مقاله «سرد مزاجی زنان» را مطالعه کنید.

آموزش ماساژ تانتریک

تا اینجا سعی داشتیم بگوییم ماساژ تانتریک چیست و چه فایده‌ای برای زندگی یک شخص دارد. در ادامه قصد داریم راجع به آموزش ماساژ تانتریک و چگونگی انجام آن بحث کنیم. در کل، می‌توان ماساژ تانتریک را به شرح زیر انجام داد:

آموزش ماساژ تانتریک

 • یک فضای راحت با محیطی کم نور و موسیقی آرامش بخش تنظیم کنید.
 • شریک شما باید لباس‌های خود را در بیاورد و شما می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا لباس خود را نیز در بیاورید یا خیر.
 • در حین برقراری تماس چشمی مداوم، پنج نفس عمیق همگام با هم بکشید.
 • یک روغن ماساژ طبیعی مانند روغن نارگیل بردارید و آن را در دستان خود بمالید تا گرم شود. برای شناخت روغن‌های ماساژ به مقاله «بهترین روغن برای ماساژ» مراجعه کنید.
 • در حالی که همسرتان روی شکم دراز کشیده است، شروع به ماساژ نواحی بالای بدن همسرتان از جمله گردن، گوش و کمر کنید.
 • از شریک خود بخواهید که به پشت خود بچرخد و سپس تمام بدن از جمله سینه، شکم، بازوها و پاها را ماساژ دهید.
 • سپس شروع به ماساژ قسمت‌های داخلی ران‌های شریک خود کنید و به ناحیه شرمگاهی حرکت کنید.
 • در تمام مناطق اروژنی شریک زندگی خود حرکت کنید، که این مناطق می‌تواند شامل سینه‌ها، فرج، باسن، پرینه، بیضه‌ها و آلت تناسلی باشد.

نکته خاصی که در مورد این نوع ماساژ وجود دارد این است که باید با شریک زندگی خود در مورد آنچه احساس خوبی دارد ارتباط برقرار کنید. در واقع اگر ناحیه خاصی وجود دارد که برای شریک زندگی‌تان هیجان‌انگیز است، ماساژ خود را در آنجا متمرکز کنید تا اروتیسم را تقویت کنید.

کل فرآیند ممکن است بیش از یک ساعت طول بکشد، بسته به آنچه شما و شریک زندگیتان ترجیح می دهید. پس باید صبور باشید و ارتباط برقرار کنید. این یک حرکت آهسته و آگاهانه است و قرار نیست به سرعت انجام شود.

مقاله پیشنهادی : آیا درباره ماساژ سنگ چیزی شنیده اید؟‌ بهتر است بلاگ سنگ ماساژ چیست را بخوانید.

جمع بندی

در این مقاله، شرح دادیم که ماساژ تانتریک چیست و چه فوایدی دارد و چگونه می‌توان از آن به عنوان راهی برای دریافت انرژی و آرامش استفاده کرد. در کل، از فواید این نوع ماساژ، می‌توان به افزایش قوای جنسی، بالا بردن کیفیت رابطه جنسی، کم شدن استرس، کاهش درد در نقاط بدن، افزایش آرامش و کیفیت خواب، رسیدن به آرامش ذهنی و … اشاره کرد.

با یادگیری این ماساژ، می‌توانید فاز جدید از زندگی را با شریک خود تجربه کنید و انرژی و آرامش زندگی خود را افزایش دهید.

4/5 - (31 امتیاز)

میلاد اعتمادی فر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند. که لند اسپا متولد شد.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا