پوستسلامت

نکات مهم درباره لیزر موهای زائد روی تاتو

آیا می توان از لیزر موهای زائد روی تاتو استفاده کرد؟ آیا لیزر موهای زائد تاتو را از بین می برد؟ این موارد جزو مهم ترین سوالاتی هستند که خیلی از افرادی که تاتو انجام می دهند، درباره لیزر می پرسند. به همین دلیل هم ما می خواهیم در این مقاله از لند اسپا، به طور کامل این مسئله را برای شما شفاف سازی کنیم تا مطمئن شوید که آیا می توان روی خالکوبی لیزر موی زائد انجام داد یا خیر. پس اگر شما هم می خواهید از این روش برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده کنید، اما به خاطر داشتن تاتو می ترسید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

روش های متعددی برای از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارند که یکی از محبوب ترین و بهترین آن ها، لیزر است. لیزر به شما این امکان را می دهد که برای همیشه از شر موهای زائد خود خلاص شوید. با این حال، ممکن است برخی از افراد درباره اثر لیزر روی تاتو بترسند و به همین دلیل هم از انجام این عمل بپرهیزند. کاملا طبیعی است که این موضوع برای افرادی که تاتو انجام داده اند، مورد سوال باشد.

به طور کلی، شما باید هر عملی که روی بدن خود انجام داده باشید را به اطلاع اپراتور لیزر برسانید تا مطمئن شوید که آیا لیزر روی آن اثر منفی می گذارد یا خیر. حالا اگر روی بخشی از بدن خود خالکوبی انجام داده اید و می خواهید همان بخش را لیزر کنید تا موهای زائد نداشته باشد، باید حتما مطمئن شوید که تاثیر لیزر موهای زائد روی تاتو چگونه است. در این مقاله، می توانید اطلاعات کاملی درباره این موضوع به دست بیاورید و مطمئن شوید که آیا لیزر موهای زائد تاتو را از بین می برد یا نه.

در این مقاله، قصد معرفی بهترین مرکز لیزر مرزداران تهران را داریم

نکته مهم درباره لیزر

قبل از این که درباره لیزر موهای زائد روی تاتو صحبت کنیم، باید نکته مهمی درباره این عمل برای شما توضیح دهیم. به یاد داشته باشید که لیزر زمانی تاثیر بیشتری دارد که روی پوست های روشن استفاده شود. به همین دلیل هم اگر پوست خود را برنزه کرده باشید، احتمال دارد لیزر نتواند به خوبی پوست روشن برای شما تاثیر بگذارد.

نکته مهم درباره لیزر

علاوه بر این اگر هرگونه اختلالات هورمونی داشته باشید، احتمالا کاندید مناسبی برای استفاده از لیزر نخواهید بود. به همین دلیل هم بهتر است در ابتدا برای درمان اختلالات هورمونی خود داروهای خاصی مصرف کرده و بعد از اطمینان از سلامت کامل، به سراغ لیزر بروید.

همچنین در صورتی که فرد متقاضی لیزر در هر بخش از بدن خود سوختگی حاصل از سولاریوم داشته باشد، ممکن است نتواند از لیزر برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده کند. زیرا دستگاه لیزر تا حد زیادی موجب می شود که این سوختگی افزایش پیدا کند و در نتیجه، ممکن است در سطح پوست فرد لکه به وجود بیاید.

افرادی که میخواهند مزوتراپی انجام بدهند بهتر است بلاگ تعداد جلسات مزوتراپی مو را مطالعه کنند.

آیا می توان روی موهای زائد تاتو، لیزر انجام داد؟

بر اساس اطلاعات کنونی و تجارب متخصصان، لیزر موهای زائد روی تاتو به هیچ عنوان مناسب نیست و بهتر است در آن نواحی از بدن که خالکوبی انجام شده اند، از لیزر استفاده نشود. فرقی ندارد که شما چه سطحی از پوست خود را تاتو کرده اید؛ در هر شرایطی، امکان لیزر کردن همان بخش از پوست خود را نخواهید داشت.

دلیل این موضوع هم این است که تاتو با استفاده از جوهر دائمی روی پوست به وجود آمده است. از سوی دیگر، دستگاه لیزر باعث می شود که این جوهر دائمی جذب شود و به خاطر وجود گرمای بسیار زیاد دستگاه لیزر، ممکن است مشکلات زیادی برای پوست به وجود بیاید. در نتیجه، در پاسخ به این سوال که آیا می توان روی خالکوبی لیزر موی زائد انجام داد یا خیر، پاسخ منفی است.

آیا می توان روی تاتو، لیزر موهای زائد انجام داد؟

با توجه به این موضوعات، متوجه شدید که اگر روی خالکوبی لیزر موهای زائد انجام دهید، هم طرح تاتوی شما کمرنگ می شود و هم ممکن است به پوست تان آسیب زیادی وارد شود. در بسیاری موارد، مشاهده شده که وقتی از لیزر موهای زائد روی تاتو استفاده شود، در همان بخش از پوست تاول های زیادی به وجود می آید. پس اگر در هر بخش از پوست خود تاتو دارید، به هیچ عنوان آن ناحیه را لیزر نکنید.

انتقال بیماری زگیل تناسلی از طریق لیزر ممکن است؟ این بلاگ مهم را از دست ندهید.

آیا لیزر موهای زائد به تاتو آسیب می رساند؟

برای این که مطمئن شوید که آیا لیزر موهای زائد به خالکوبی یا تاتو آسیب می رساند یا خیر، بهتر است عملکرد کلی این دستگاه را درک کنید. نحوه عملکرد دستگاه لیزر به این شکل است که با ساطع کردن اشعه های مختلف، ملانین یا همان رنگدانه پوست را جذب می کند. پس با جذب رنگدانه مو در بخش های مختلف بدن، فولیکول های مو توانایی ساخت موهای جدید را نخواهند داشت. با ادامه این روند، توانایی فولیکول های مو برای ساخت موهای جدید تا حد بسیار زیادی پایین می آید.

همان طور که می دانید، برای تاتو کردن از جوهر و رنگدانه استفاده می شود. از طرف دیگر، اشعه لیزر می تواند این رنگدانه موجود در پوست های خالکوبی شده را به خود جذب کند. پس با جذب رنگدانه تاتو توسط دستگاه لیزر، طرح تاتو تا حد زیادی کمرنگ می شود. علاوه بر این که این ناحیه از پوست حساسیت پذیری خیلی بیشتری دارد و لیزر می تواند باعث احساس درد خیلی زیادی برای متقاضیان شود.

آیا لیزر موهای زائد به تاتو آسیب می رساند؟

بلاگ پیشنهادی ما : لیزر موهای زائد مردان

لیزر موهای زائد روی تاتو موجب می شود که در همین ناحیه از پوست، زخم به وجود بیاید و حتی بعد از خوب شدن زخم هم تاول های زیادی تشکیل می شوند که به طور کلی، تاتو دیگر مشخص نیست. با توجه به این موارد، می توان با اطمینان گفت که لیزر موهای زائد روی تاتو به هیچ عنوان مناسب نیست.

چه دستگاهی برای حذف مو بر روی ناحیه دارای تاتو مناسب است؟

از آنجا که علم و تکنولوژی به طور مدام در حال پیشرفت است، ممکن است خیلی از افراد بپرسند که آیا می توان از دستگاه دیگری برای از بین بردن موهای زائد روی تاتو استفاده کرد؟ علاوه بر این، خوب است بدانید که برای از بین بردن تاتو، از دستگاه لیزر دیگری استفاده می شود که بعد از استفاده از آن، به هیچ عنوان پوست دچار آسیب نمی شود.

برای رفع این ابهام، باید بگوییم که این دو دستگاه کاملا با یکدیگر متفاوت هستند و همان طور که مشخص است، عملکرد متفاوتی هم دارند. برای مثال، دستگاه های لیزری که خالکوبی پوست را از بین می برند، از نوع سوئیچ کیو هستند. این دستگاه ها با سرعت خیلی بالایی انرژی را به پوست ساطع می کنند و در سریع ترین زمان ممکن، رنگدانه را از بین می برند.

چه دستگاهی برای حذف مو بر روی ناحیه دارای تاتو مناسب است؟

توصیه میکنیم بلاگ بهترین دستگاه برای لیزر را حتما مطالعه کنید.

این در حالی است که لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای بدن، با سرعت کمتری به فولیکول های مو می رسد و همین کاهش سرعت، می تواند باعث بروز مشکلات پوستی در ناحیه تاتو شود. کمتر بودن سرعت دستگاه لیزر موهای زائد باعث می شود که دستگاه نتواند در مدت زمان سریعی خنک شود و به خاطر گرمای زیاد، احتمال تاول و یا آسیب های بدتری برای پوست وجود دارد. به همین دلیل هم هیچ دستگاهی وجود ندارد که بتواند موهای زائد روی تاتو را بدون آسیب به پوست، از بین ببرد.

آیا بعد از لیزر موهای زائد می توان تاتو انجام داد؟

در حالی که شما نمی توانید از لیزر موهای زائد روی تاتو استفاده کنید، برعکس این امر به راحتی امکان پذیر است. این بدان معنی است که شما اگر لیزر موهای زائد انجام داده باشید و دوره خود را به پایان رسانده باشید، بدون هیچ گونه نگرانی می توانید در هر بخش از بدن خود را که بخواهید، تاتو انجام دهید. البته برای این که بعد از لیزر موهای زائد بتوانید به راحتی از خالکوبی استفاده کنید، باید حداقل 2 ماه از پایان دوره های لیزر شما گذشته باشد و با مشورت اپراتور لیزر، مطمئن شوید که دیگر به لیزر نیاز نخواهید داشت.

آیا بعد از لیزر موهای زائد می توان تاتو انجام داد؟

بانوان عزیز به هیچ وجه بلاگ لیزر موهای زائد در بارداری را از دست ندهید.

سخن نهایی

در این مقاله از لند اسپا، اطلاعات کاملی درباره لیزر موهای زائد روی تاتو به دست آوردید. همان طور که متوجه شدید، همه متخصصان و اپراتورهای لیزر توصیه می کنند که بعد از خالکوبی در هر ناحیه از پوست، از لیزر در همان بخش استفاده نکنند. پس اگر شما هم می خواهید هم لیزر و هم تاتو را تجربه کنید، بهتر است اول از پایان یافتن دوره لیزر خود مطمئن شده و بعد از گذشت دو ماه، به سراغ تاتو بروید. اگر هر سوال دیگری درباره لیزر روی تاتو و یا خالکوبی کردن بعد از پایان دوره های لیزر دارید، می توانید در قسمت نظرات از ما بپرسید.

سوالات متداول

اگر بعد از تاتو، لیزر انجام دهیم چه می شود؟

در صورتی که ناحیه ای از بدن خود را تاتو کرده باشید و همان ناحیه را هم لیزر کنید، علاوه بر این که خالکوبی شما بسیار کمرنگ می شود، ممکن است دچار عارضه های پوستی مختلفی مانند تاول های شدیدی نیز شوی؛ به طوری که اثر تاتو کاملا از بین می رود.

برای استفاده از تاتو بعد از لیزر باید چه کنیم؟

اگر می خواهید بعد از لیزر موهای زائد، بخشی از بدن خود را تاتو کنید، باید اول از همه مطمئن شوید که دیگر دوره های لیزر شما به اتمام رسیده است. بعد از اطمینان از این قضیه، می توانید بعد از گذشت 2 ماه، به سراغ تاتو بروید.


برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

مریم محمودی

من عاشق به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم با بقیه هستم؛ بنابراین، چیزایی که از منابع مختلف و معتبر یاد می‌گیرم رو برات می‌نویسم. تمام مقاله‌هام با تحقیق و مطالعه زیاد نوشته می‌شن، پس می‌تونی به اطلاعاتی که بهت می‌دم اعتماد کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا